خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


جلسات پیش دفاع مجازی

انتشار : 19 مرداد 1400
مطالعه : 3 دقیقه

باتوجه به شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها ، جلسات پیش دفاع دکتری به صورت مجازی و آنلاین برگزار می گردند .

جلسات پیش دفاع مجازی

دستورالعمل برگزاری جلسات پیش دفاع دانشجویان دکتری تخصصی

بر اساس دستورالعمل برگزاری جلسات پیش دفاع دانشجویان دکتری تخصصی ، در راستای مساعدت با دانشجویان در شرایط فعلی لازم است تا اطلاع ثانوی جلسات پیش دفاع به صورت مجازی برگزار شود. دانشجویان می بایست مستندات خود را جهت پیش دفاع در زمان مقرر در سامانه پژوهشیار بارگذاری کنند. در این دستورالعمل آمده است: هیأت تخصصی و استاد راهنما به صورت مجازی و دانشجو در واحد دانشگاهی محل تحصیل و یا نزدیک ترین واحد مجری تحصیلات تکمیلی محل زندگی دانشجو، با حضور نماینده ای از تحصیلات تکمیلی واحد به عنوان ناظر در جلسه پیش دفاع شرکت می کنند. هیأت تخصصی در هر رشته گرایش تحصیلی دانشجو شامل 9 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه های کشور است که کفایت یا عدم کفایت پیش دفاع با رأی نصف به علاوه یک حاضر در جلسه مشخص می شود.

دبیرخانه های پیش دفاع ذیل ادارات کل امور پژوهشی و تحصیلات تکمیلی معاونت های موضوعی بوده و نقش نظارت، هدایت و هماهنگی فرآیند پیش دفاع را برعهده خواهند داشت. دبیرخانه پیش دفاع موظف است، نسبت به برنامه ریزی و مدیریت جلسات پیش دفاع، تعیین وقت برای دانشجویان و توزیع تعداد جلسات پیش دفاع در چهار بازه زمانی درسال (15 روز آخر ماه های آبان، دی، اردیبهشت و مرداد) اقدام کند. ضمنا زمان انجام پیش دفاع مجازی یک ساعت است که به ترتیب شامل توضیحات استاد راهنما (5 دقیقه)، دفاع دانشجو (حداکثر 20 دقیقه)، نکات تکمیلی استاد راهنما (5 دقیقه)، پرسش، مشورت و تصمیم گیری هیأت تخصصی (30 دقیقه) است.

دانشجویان می بایست جهت انجام پیش دفاع مجازی، دستورالعمل برگزاری پیش دفاع رساله دکتری تخصصی مجازی را از سامانه پژوهشیار دریافت و مطالعه کرده و به مفاد آن دقیقاً عمل کند. دانشجویان موظف هستند ضمن مطالعه فایل های آموزشی در بازه زمانی مقرر با مراجعه به سامانه برگزاری جلسات پیش دفاع (که در سامانه پژوهشیار اطلاع رسانی می شود) نسبت به درخواست و زمان مورد نظر خود اقدام کنند. دانشجویان موظفند حداقل 30 دقیقه قبل از شروع جلسه در محل حضور یابند.

تصویر

اطلاعیه

 • دانشجویانی مقطع دکتری تخصصی که در جلسات متمرکز پیش دفاع شرکت کرده اند، برای مشاهده نتیجه می توانند به به آدرس https://vadafa.iauec.ac.ir مراجعه نمایند. نام کاربری و رمز عبور شما همانی است که پیشتر با آن وارد سامانه شده اید.
 • قابل توجه واحدهای دانشگاهی، اساتید گرامی و دانشجویان ارجمند متقاضی شرکت در فرایند متمرکز پیش دفاع برای رزرو تاریخ و ساعت جهت برگزاری جلسه متمرکز پیش دفاع به آدرس https://vadafa.iauec.ac.ir مراجعه نمایید.
 • در صورت وجود هرگونه پرسش در خصوص چگونگی فرایند برگزاری جلسات متمرکز پیش دفاع و شرایط و ضوابط لازم، با شماره های تماس زیر در حوزه ی معاونت های موضوعی تماس گرفته شود:
  • علوم پایه، فنی مهندسی و کشاورزی: 47353119-021.
  • علوم پزشکی: 47916763-021
  • علوم انسانی و اجتماعی: 47353528-021
  • همچنین می توانید با استفاده از درخواست پشتیبانی در سامانه پژوهشیار، نیز سوالات خود را مطرح کنید.
 • فایل راهنمای هماهنگی جلسه متمرکز پیش دفاع در سامانه وادافا ویژه دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی در این صفحه بارگذاری گردید. لطفاً این فایل را با دقت مطالعه کرده و در صورت هرگونه مشکل با شماره 42863403-021 پشتیبانی فنی سامانه پیش دفاع تماس بگیرید.
 • اطلاعیه مهم در خصوص دانشجویانی دکتری دارای مجوز دفاع مطابق با آیین نامه قبل از 1399/8/15: قابل توجه واحدهای دانشگاهی و دانشجویان دکتری تخصصی داری مجوز برای دفاع مطابق با آیین نامه قبل از 1399/8/15 لطفاً به فایل ارسالی در پیوست دقت کنید.
 • قابل توجه دانشجویان مقطع دکتری تخصصی و واحدهای دانشگاهی: پروپوزال آن دسته از دانشجویان مقطع دکتری تخصصی که قصد دارند در 15 لغایت 30 دیماه در فرایند پیش دفاع متمرکز شرکت نمایند، می بایست تا پایان ساعت اداری تاریخ 1399/10/06 در مرحله 8 گردش کار پروپوزال دکتری قرار داشته باشند. لازم به ذکر است، واحدهای دانشگاهی مسئول بررسی اولیه مستندات لازم برای برگزاری پیش دفاع هستند و عواقب هرگونه مشکل احتمالی در این خصوص بر عهده واحد مربوطه خواهد بود.
تصویر

جهت اطلاع از جدید ترین اخبار دکتری ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید.

تصویر

👇👇

کانال تلگرام موسسه اشراق

صفحه اینستاگرام موسسه اشراقلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق