خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


کم هزینه ترین کشور اروپایی برای تحصیل

انتشار : 5 آذر 1397
مطالعه : 6 دقیقه

آسان سازی و میسر ساختن راه اخذ پذیش از دانشگاههای معتبرخارج از کشور برای آن دسته از پژوهشگرانی که علاقمند به تحصیل در خارج از کشور هستند. از طریق چاپ مقالات علمی در مجلات isi

کم هزینه ترین کشور اروپایی برای تحصیل

چرا تحصیل در خارج از کشور

چرا روز به روز آمار علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور افزایش یافته و پژوهشگران فراوانی اقدام به پذیرش از دانشگاه های خارج از کشور می نمایند . امروزه به دلایل مختلفی دانشجویان قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. این دلایل می تواند ظرفیت پائین دانشگاه های کشور، کمبود امکانات در داخل برای برخی رشته ها،  افزایش رتبه علمی خود ، ناراضی بودن افراد از سیستم آموزشی، داشتن جایگاه بهتر در آینده و بعضا نداشتن امید به آینده و به قصد مهاجرت به آن کشور و ...  باشد. البته پذیرش در این دانشگاه ها به همین راحتی نیست . اکثر این کشور ها در پی پذیرش نوابغ و پژوهشگرانی هستند که حرف و اندیشه ای برای گفتن دارند . باید دانشجو با دستان پر و سابقه ای درخشان در خصوص تحصیل و علم اقدام به پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور نماید. بدون شک رتبه بالای تحصیلی در مقاطع پایین تر و داشتن مقالات علمی ثبت شده در ژورنالهای خارجی معتبر از شرایط لازم این فرایند می باشند.  ارائه مقاله علمی یکی از این روش ها می باشد . هرچقدر تعداد مقالات علمی انتشار یافته دانشجو در مجلات معتبر خارجی بیشتر باشد امکان پذیرش و تحصیل او در دانشگاههای خارج از کشور افزایش می یابد . بدون شک ثبت مقاله در مجلات معتبر خارجی (ISI  ،  ISC ، SCOPUS ،  PABMED ، JCR و...) که امتیازات بسیاری برای دانشجویان مشتاق به تحصیل در خارج از کشور دارند ، کار بسیار دشواری است که به منظور سهل و میسر ساختن این کار موسسه اشراق با کادر مجرب خود در خدمت دانشجویان و پژوهشگران می باشد .مقالات علمی چاپ شده در ژورنالهای معتبر خارجی علاوه بر کمک به پذیرش راحتر به کاهش هزینه های تحصیلی دانشجویان نیز کمک می کند و امکان برخورداری از بورس های تحصیلی را افزایش می دهد.

در کدام یک کشور های اروپایی تحصیل کنیم

به بررسی و معرفی برخی از کشورهایی که بهترین آموزش را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند می پردازیم و علاوه بر آن مزایای دیگری که برای دانشجویان بین المللی ارائه می نمایند را بررسی می نماییم . پس از مطالعه مطالب گردآوری شده می توانید تصمیم خود را با توجه به آنچه که خواهیم گفت به راحتی بگیرید .

بیایید در مورد کم هزینه ترین کشور اروپایی برای تحصیل دانشجویان بین المللی صحبت کنیم.

آیا شما همیشه علاقه ای به مطالعه در خارج از کشور در یک کشور دور افتاده ای داشتید ؛که به شما یک مدرک دانشگاهی که در سراسر جهان شناخته شده است، را ارائه دهد؟

در ابتدا باید بدانیم که کشورهای مختلف از نظر هزینه تحصیل با هم متفاوت می باشند و به طور کلی می توان از این نظر کشورها را به سه گروه تقسیم کرد :

گروه اول کشورهایی هستند که از نظر هزینه تحصیل ، منظور هزینه ای که به دانشگاه و کالج جهت تحصیل پرداخت می گردد، شهریه بالایی دریافت می کنند. البته باید در نظر داشت که هزینه زندگی در این کشورها نیز بالاتر می باشد.

گوه دوم کشورهایی هستند که از نظر هزینه تحصیل هزینه بسیار کمی را از دانشجو دریافت می کنند. هزینه زندگی در این کشورهای نیز نسبتا پایین می باشد.

گروه سوم کشورهایی هستند که از نظر هزینه تحصیل رایگان  می باشد یعنی هزینه جهت تحصیل دریافت  نمی کنند . هزینه زندگی نیز در این کشورها متفاوت میباشد ولی در نظر بگیرید که نداشتن هزینه تحصیل از نظر مالی کمک بسیار زیادی به دانشجو خواهد کرد.

و اما این کشور ها کدامند ؟

در مورد گروه اول ، هزینه تحصیل بالا و هزینه اقامت بالا می توان به کشور سوئیس اشاره کرد که هزینه تحصیل بسیار بالایی دارد . تقریباٌ هزینه تحصیل سالیانه بالغ بر 18 هزار یورو و هزینه زندگی نیز تقریبا همین مقدار را در بر دارد . بنابراین برای شخصی که قصد دارد در سوئیس تحصیل نماید سالیانه نزدیک به 35 تا 40 هزار یورو هزینه زندگی و تحصیل خواهد بود.

کشورهای شامل گروه دوم ، کشورهایی هستند که از نظر هزینه تحصیل هزینه بسیار کمی را از دانشجو دریافت می کنند مانند کشور پرتقال و فیلیپین و اگر بخواهیم مثالهای بیشتری هم بگوییم می توان کشور ایتالیا  و هند را هم در این زمره نام برد. هزینه تحصیل در این کشورها بین 4 تا 6 هزار یورو در سال میباشد و علاوه بر این که هزینه پایینی دریافت میکنند ممکن است دانشجو بتواند از بورس های تحصیلی که مختص این کشورها است استفاده نماید .

هر ساله در ایتالیا سازمانی وجود دارد که به دانشجویانی که از نظر تامین هزینه تحصیل دچار مشکل هستند با ارایه مدارکی توسط دانشجویان بورسهایی به آنان تعلق می گیرد. هزینه زندگی در این کشورهای نیز نسبتا پایین می باشد.

هزینه زندگی یک دانشجو در هند ماهانه بین 300 تا 500 دلار می باشد. پس به طور کلی هزینه تحصیل و اقامت در این کشورهای بسیار کم می باشد. 

کشورهای گروه سوم ، کشورهایی هستند که هزینه جهت تحصیل دریافت  نمی کنند مانند کشورهای نروژ و آلمان. این کشورهای از دانشجویان جهت تحصیل هزینه ای دریافت نمی کنند و طبیعتا از نظر مالی دانشجویان بسیار کمتر هزینه می پردازند و فقط دانشجو می بایست هزینه زندگی را پرداخت نماید که البته در کشورهای مختلف این هزینه ها با هم متفاوت می باشد. تعداد کشورهایی که دارای تحصیلات رایگان می باشد. بنابراین رقابت برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های این کشورهای بیشتر میباشد. هزینه زندگی نیز در این کشورها متفاوت می باشد ولی در نظر بگیرید که نداشتن هزینه تحصیل از نظر مالی کمک بسیار زیادی به دانشجو خواهد کرد.

توصیه هایی به جهت کاهش هزینه تحصیل و اقامت

موسسه اشراق دو توصیه مهم برای شما عزیزان که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید ، دارد که با در نظر گرفتن این موارد هزینه های شما بطور قابل چشم گیری کاهش می یابند.

یک سعی بر این داشته باشید که بورس تحصیلی دریافت نمایید . با ارائه مقالات علمی می توانید بورس تحصیلی دریافت نمایید که در این صورت در هر کشوری می توانید به طور رایگان تحصیل نمایید . در این مورد شما بهترین و معتبرترین برند یعنی موسسه اشراق را در کنار خود دارید .

همچنین دریافت فاند (کمک هزینه زندگی توسط دانشگاه یا موسسه ای) کمک بزرگی برای دانشجو می باشد.

دوم اینکه هزینه زندگی دانشجو علاوه بر کشوری که در آن تحصیل می کند به طرز زندگی دانشجو نیز بستگی دارد . نحوه ی زندگی شما از نظر مخارج که شخص پرخرج و یا قناعت پیشه ای هستید به کاهش و یا افزایش هزینه زندگی شما تاثیر به سزایی دارد .

با توجه به آنچه گفته شد می توان نتیجه گرفت :

کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل را می توان از بین کشورهای با تحصیلات رایگان و کشورهایی با تحصیلات نیمه رایگان پیدا کرد.

از بین کشورهایی که تحصیلات رایگان دارند کشور اتریش را می توان انتخاب کرد زیرا هزینه زندگی در آن کشور نیز کم می باشد .

از بین کشورهایی تحصیلات نیمه رایگان دارند می توان کشور ایتالیا را انتخاب نمود زیرا این کشور بورس های تحصیلی و اقامتی بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد .

 

 لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق