خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


اطلاعیه کنکور دکتری سال 99

انتشار : 29 تیر 1399
مطالعه : 6 دقیقه

به دلیل شیوع بیماری کرونا ، آزمون دکتری 99 که در ابتدا قرار  بود در اواسط اسفند برگزار گردد برای چندمین بار به تعویق افتاد . طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش تاریخ برگزاری آزمون دکتری 99 مجددا به تعویق افتاده و زمان برگزاری جدید آن روز پنجشنبه 9 مرداد ماه اعلام شده است.

اطلاعیه کنکور دکتری سال 99

سازمان سنجش به عنوان مجری برگزاری آزمون دکتری 99 از علاقه مندان به شرکت در این کنکور ثبت نام به عمل آورده و مقدمات لازم برای ایجاد رقابت را فراهم می کند .

کلیه داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری 99 پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش و تکمیل فرم ثبت نام تا تاریخ برگزاری آزمون دکتری 99 فرصت خواهند داشت به مطالعه منابع رشته امتحانی خود پرداخته و آمادگی لازم را برای حضور در جلسه آزمون کسب نمایند .

داوطلبان باید همانند سال 98-99 ، چند روز قبل از تاریخ کنکور نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری اقدام نموده و در روز آزمون علاوه بر کارت آزمون دکتری ، کارت شناسایی معتبر مانند شناسنامه عکس دار و یا کارت ملی را همراه داشته باشند .

نحوه برگزاری کنکور دکتری 99

بر اساس اعلام سخنگوی سازمان سنجش، امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا با سه دسته از داوطلبان روبرو هستیم.

 • دسته اول مبتلای قطعی به کرونا هستند که در بیمارستان بستری بوده و اسامی آنها در اختیار وزارت بهداشت است.

 • دسته دوم مبتلا به کرونا هستند و در قرنطینه خانگی به سر می برند.

 • دسته سوم داوطلبانی هستند که مبتلا نبوده و در سلامت به سر می برند.

گروهی از داوطلبان که مبتلای قطعی به کرونا هستند و در بیمارستان بستری هستند، اسامی آنها در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد. وزارت بهداشت با هماهنگی با سازمان سنجش، آمار این داوطلبان را در اختیار سازمان سنجش قرار می دهد. این دسته از داوطلبان روزی که کارت ورود به جلسه در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد، باید به باجه رفع نقص مراجعه کنند.

در این صورت خود داوطلب یا بستگان درجه یک داوطلب به همراه مدارک هویتی باید به باجه رفع نقص که اسامی آنها همزمان با توزیع کارت در اختیار داوطلب قرار داده می شود، مراجعه کنند و تصویر کارت آزمون را به همراه تاییدیه و گواهی بیمارستان مبنی بر ابتلای داوطلب به بیماری کرونا به باجه رفع نقص ارائه دهد.

در این صورت سازمان سنجش از تعداد داوطلبان مبتلای قطعی که در بیمارستان بستری هستند مطلع می شود و با توجه به تعداد مبتلایان، با هماهنگی وزارت بهداشت، آزمون در بیمارستان محل بستری افراد برگزار می شود. این کار با رعایت نهایت پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد.

دسته دوم داوطلبانی هستند که مبتلا به کرونا هستند اما در قرنطینه خانگی به سر می برند و علائم حاد ندارند. این افراد هم باید تصویر کارت آزمون را به همراه تاییدیه و گواهی بیمارستان های مورد تأیید وزارت بهداشت مبنی بر ابتلای قطعی را همراه داشته باشند و یا خودشان یا بستگان درجه یک آنها، تصویر کارت و گواهی را به باجه رفع نقص کارت آزمون مراجعه کنند و گواهی را ارائه دهند.

به این ترتیبت در مورد این گروه هم سازمان سنجش از تعداد داوطلبان مبتلا که در قرنطینه خانگی به سر می برند مطلع می شود و با توجه به تعداد مبتلایان، با هماهنگی وزارت بهداشت، آزمون در یک مرکز جداگانه از حوزه های امتحانی برگزار می شود. این کار با رعایت نهایت پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد و عوامل اجرایی هم توجیهات لازم را دریافت کرده اند.

پس از برگزاری آزمون کتبی و انتشار کارنامه اولیه از سوی سازمان سنجش، دانشگاه ها اقدام به تعیین حدنصاب نمره سنجش علمی می نمایند. بنابراین داوطلبان می توانند نسبت به انتخاب رشته دکتری بر اساس دانشگاه ها و ظرفیت پذیرش دکتری که در دفترچه انتخاب رشته دکتری اعلام می شود، فرم انتخاب رشته را تکمیل نمایند. یعنی یک مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشته است اما موفقیت نهایی به نتیجه مصاحبه بستگی دارد که باید به خوبی خود را برای آن آماده کند .

دکتری

عوامل موفقیت در مصاحبه دکتری

1 ) توصیه می کنیم با ظاهری آراسته و مرتب در جلسه مصاحبه حضور یابید.
2 ) هنگام برخورد با اساتید با اعتماد به نفس کامل احوال پرسی کنید ، لبخند را فراموش نکنید و از برقراری ارتباط چشمی نیز غافل نشوید.
3 ) هنگام پاسخ به سوالات از شتابزدگی بپرهیزید سعی کنید در کمال آرامش و اعتماد به نفس به سوالات پاسخ دهید. ضمنا سعی کنید در جواب سوالات اساتید پاسخ های کوتاه ، مختصر و مفید ارائه دهید و از دادن پاسخ های طولانی و اغراق آمیز پرهیز کنید.

4 ) اکیدا توصیه می کنیم اگر پاسخ سوالی را نمی دانید به جای حاشیه رفتن با صداقت بگویید که حضور ذهن ندارید. چرا که پاسخ اشتباه و اغراق آمیز شما تاثیر منفی در ذهن اساتید برجای خواهد گذاشت. در کل بهتر است در جلسه مصاحبه هرگز در مورد چیزی که نمی دانید اظهار نظر نکنید.

عوامل موفقیت در مصاحبه دکتری عوامل موفقیت در مصاحبه دکتری

آمادگی قبل از مصاحبه برای سوالات شفاهی جلسه

قطعا بخش مهمی از امتیازات آزمون مصاحبه دکتری سال 1399 به سوالاتی که به صورت شفاهی در جلسه از شما پرسیده خواهد شد ، اختصاص پیدا می کند. جهت آماده شدن برای این سوالات ، بهتر است توصیه های زیر را جدی بگیرید:

اول اینکه حتما خلاصه ای از دروس تخصصی مهم را در یکی دو هفته منتهی به آزمون مصاحبه ، مرور نمایید. دوم همانطور که در قسمت اول این نوشتار تاکید کردیم ، به سایت دانشگاه مقصد مراجعه و به شکل کامل با زمینه های علمی و مورد علاقه اساتید آن دانشگاه آشنایی پیدا کنید. و آخرین توصیه آن که اطلاعات به روز رشته خود را با مراجعه به سایت های معتبر و مرجع بررسی کنید.

در این جا به ذکر چند نمونه از تجربیات جالب و مفید داوطلبان آزمون دکتری سال های قبل (دانشجویان دکتری فعلی) در زمینه فوت های کوزه گری آزمون مصاحبه دکتری می پردازیم:

 1. تا می توانید سوالات تیم مصاحبه کننده را به سمت و سویی هدایت کنید که تخصص شماست!

 2. در مصاحبه خیلی کم حرف و گزیده گو نباشید!

 3. تسلط کامل روی پایان نامه کارشناسی ارشد شاه کلید موفقیت است!

 4. برای پاسخ دادن به سوالات غیر قابل پیش بینی و یا حتی غیر علمی در جلسه مصاحبه آماده باشید!

 5. مواجهه حرفه ای با سوالات انگلیسی مصاحبه می تواند بسیار راهگشا باشد!

دقت کنید تمام مدارک و مستندات مربوط به مقالات، همایش ها، کنفرانس ها، اختراعات، نمره زبان، سوابق تدریس، دوره های آموزشی، ریزنمرات مقاطع قبلی، جوایز و تقدیرنامه ها، توصیه نامه های استادان شاخص رشته و مواردی مانند این را باید در روز مصاحبه به همراه داشته باشید. مهمترین عاملی که در مصاحبه باید به آن توجه شود رزومه علمی داوطلب است.

امتیاز دهی بخش سوابق پژوهشی دانشجو در مصاحبه دکتری

سوابق پژوهشی

امتیاز

مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی

( علمی پژوهشی ، Isi ، Jcr ، Scopus و ..)

22 امتیاز

مقاله 7 امتیاز

مقالات علمی چاپ شده در مجلات علمی ترویجی

6 امتیاز

هر مقاله 2 امتیاز

مقالات ارائه شده در کنفرانس های داخلی و خارجی

4 امتیاز

کنفرانس های خارجی 2 امتیاز

کنفرانس های داخلی 1 امتیاز

چاپ کتاب / ترجمه کتاب

4 امتیاز

کیفیت پایان نامه

4 امتیاز

عالی 4 امتیاز / خیلی خوب 2 امتیاز

مجموع امتیازات سوابق پژوهشی

40 امتیاز

لوگو

 • در موسسه انتشاراتی اشراق مشاوره رایگان به صورت 24 ساعته در اختیار شما قرار می گیرد تا هر گونه سوال و ابهامی در خصوص مصاحبه دکتری سال 99 داشته باشید بر طرف شود .

 • ما در اشراق می توانیم با استخراج حد اقل 2 مقاله از پایان نامه شما و پذیرش و چاپ مقالات در مجلات معتبر و همچنین پذیرش و چاپ مقالات در کنفرانس های بین المللی ، امتیازات سوابق پژوهشی شما را تضمین می کنیم .

 • از خدمات ویژه موسسه اشراق چاپ کتاب می شود که با خدمات بی نظیر خود و سرعت عملی بی سابقه در امر چاپ کتاب در ایران 4 امتیاز را برای شما به همراه دارد . در این بخش هم می توانید پایان نامه دوره کارشناسی ارشد خود را به کتاب تبدیل کرده و چاپ کنید و هم می توانید کتاب های جدیدالنشر در تخصص خودتان را که به تازگی انتشار یافته اند و هنوز ترجمه نشده اند و می توانند منابع درسی عالی باشند را ترجمه و چاپ نمایید .

 • جهت ارسال سفارشات و مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با شماره های 09149724933 - 04133373424 تماس بگیرید و یا با آدرس ایمیل: isiisc2011@gmail.com درخواست خود را ارسال نمایید.

امیدواریم که بتوانیم راه رسیدن به موفقیت در مقطع دکتری را برای تمامی دانشجویان مستعد هموار سازیم .لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفرش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مجله می‌باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد پس نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد.

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق