خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


لیست مجلات بلک دانشگاه ها

انتشار : 13 بهمن 1397
مطالعه : 4 دقیقه

دانشجویان در انتخاب مجلات برای چاپ مقالات علمی خود باید لیست نامعتبر اعلام شده از سوی سازمان مرکزی دانشگاه خود را در نظر بگیرند .

لیست مجلات بلک دانشگاه ها

دانشجویان در انتخاب مجلات برای چاپ مقالات علمی خود باید لیست نامعتبر اعلام شده از سوی سازمان مرکزی دانشگاه خود را در نظر بگیرند . درصورتی که دانشجویان برای دریافت نمرات پایان نامه خود در فکر چاپ مقاله در مجلات علمی هستند باید سلیقه دانشگاه خود را در نظر بگیرند .

بهتر است تمامی دانشجویان پیش از انتخاب مجله ، حتما با بخش معاونت پژوهشی دانشگاه خود و همچنین استاد راهنمای خود مشورت نمایند . نمره ای که دانشجویان با چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی بدست خواهند آورد را از همین بخش پژوهش دانشگاه دریافت خواهند نمود . پس بهتر است در همان ابتدای کار از اینکه مجله انتخابی مورد تایید دانشگاه می باشد اطمینان حاصل نمایند .

از آنجایی که دانشگاههای معتبر در بخش تحصیلات تکمیلی به دو بخش دانشگاه های دولتی و آزاد تقسیم می شوند به دو نوع سلیقه در خصوص مجلات معتبر و نامعتبر برخورد می کنیم . البته باید اعلام بداریم که دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی نیز زیر شاخه های دانشگاه دولتی محسوب می شوند .

برخی از دانشگاه ها لیست مجلات نامعتبر وزارت علوم را ملاک خود قرار می دهند و اعلام می نمایند که مجلات انتخابی دانشجو نباید در بلک لیست وزارت علوم باشد . برخی از دانشگاه ها نیز خودشان به صورت مجزا لیست مجلات نامعتبر را ارائه می نمایند .

دانشگاه های دولتی بلک لیست وزارت علوم را مد نظر خود قرار می دهند و دانشجویان دانشگاههای دولتی باید دقت کنند که مجلات انتخابی آنها در بلک لیست وزارت علوم نباشد . در شاخه های پزشکی در دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی دانشگاههای دولتی علاوه بر اینکه بلک لیست وزارت علوم مد نظر است بلک لیست وزارت بهداشت نیز مطرح است . یعنی دانشجویان پزشکی در دانشگاههای دولتی در گرایش های مرتبط به بهداشت باید دقت نمایند که مجلات انتخابی آنها در بلک لیست وزارت علوم و بلک لیست وزارت بهداشت قرار نداشته باشند.

دانشگاه آزاد اسلامی جدای از تمام این لیست ها و جدای از وزارت بهداشت و وزارت علوم خودش لیستی را تحت عنوان فهرست مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر را ارائه نموده است . در نتیجه دانشجویان دوه تحصیلات تکمیلی در واحد های دانشگاه آزاد اسلامی باید دقت داشته باشند تا مجلات انتخابی آنها در بلک لیست دانشگاه آزاد قرار نداشته باشد تا در زمان دریافت نمره از بخش معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه دچار مشکل نشوند .

موسسه اشراق با بیش از 5 سال سابقه در بخش پذیرش و چاپ مقالات علمی دانشجویان و اساتید عزیز به تمامی این بلک لیست های اعلامی دسترسی دارد و مجلاتی که خدمت دانشجویان و اساتید محترم معرفی می نماید ، باتوجه به دانشگاه محل تحصیل و یا فعالیت آنها بررسی می نماید تا در بلک لیست آن دانشگاه قرار نداشته باشد. در نتیجه درصورتی که به منظور دریافت نمره پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد ، کسب امتیاز مصاحبه دکتری ، دریافت مجوز دفاع از پایان نامه مقطع دکتری ، دریافت نمره پایان نامه دوره دکتری و فارق التحصیلی نیاز به چاپ مقاله علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی دارید می توانید به کمک محققان و کارشناسان موسسه اشراق اقدام به استخراج مقاله از پایان نامه نمایید و یا درصورتی که خودتان موفق به نگارش مقاله علمی شده اید می توانید به کمک محققان موسسه اشراق به صورت فوق تخصصی ترجمه نمایید و آنها را به صورت استاندارد و اصولی فرمت بندی نمایید تا با موفقیت بتوانید در مجلات معتبر داخلی و خارجی پذیرش و چاپ نمایید .

برای اطلاع بهتر و بیشتر دانشجویان عزیز لیست مجلات نامعتبر اعلام شده از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری کشور را ارائه نمودیم تا با مطالعه این فهرست بتوانید به درستی مجله مورد نیاز خود را انتخاب کنید . این لیست از طریق وب گاه دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در اسفند ماه 1396 انتشار یافته است که آخرین به روز رسانی آن در دی ماه 1397 بوده است و می توانید آن را از سایت موسسه اشراق دانلود نموده و مورد بررسی قرار دهید .

لیست مجلات نامعتبر وزارت علوم تحقیقات و فناوری کشور به روز رسانی شده در دی ماه 1397

 

 

و اما دانشجویان دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی که تخصص وفعالیت مقالات آنها مرتبط با حوزه بهداشت و وزارت بهداشت می باشد برای انتخاب مجلات خود باید لیست نامعتبر وزارت بهداشت را نیز مورد مطالعه قرار دهند . بلک لیست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از طریق معاونت تحقیقات و فناوری مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی در تاریخ اردیهشت ماه 1397 ارائه شده است .

لیست مجلات نامعتبر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی به روز رسانی شده در اردیبهشت ماه 1397

 
 

در مورد دانشجویان دانشگاههای آزاد اسلامی ، این دانشجویان در زمان انتخاب مجلات مورد نظر باید دقت داشته باشند تا مجلات انتخابی آنها در بلک لیست اعلام شده از جانب دانشگاه آزاد اسلامی قرار نداشاه باشد .  این لیست را معاونت پژوهش و فناوری سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه نموده است که از طریق اداره کل امور پژوهشی و پروژه های تحصیلات تکمیلی در تاریخ دی ماه 1397 انتشار یافته است ارائه شده است .

لیست مجلات نامعتبر دانشگاه آزاد اسلامی انتشار شده در دی ماه 1397

 


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
در پاسخ به:
سلام این مجلاتی که برای چاپ کردن مقاله شرط گذاشتن که باید به مقالات ما رفرنس بدی بعد چاپ کنیم، ایا کارشون خلاف قوانین هست؟ ایا در موسسه اشراق امکان این هست که خودتون مجلات معتبر برامون پیدا کنین؟
با سلام و احترام بله کار صحیحی نیست و حدفشان ارتقا ء خود مجله و استفاده از مقالات چاپ شده است . موسسه اشراق می تواند مجلات معتبر را خدمتتان معرفی نماید تا شما بررسی فرمایید . باسپاس
بازدیدکننده
احمدزاده
3 سال پیش
سلام این مجلاتی که برای چاپ کردن مقاله شرط گذاشتن که باید به مقالات ما رفرنس بدی بعد چاپ کنیم، ایا کارشون خلاف قوانین هست؟ ایا در موسسه اشراق امکان این هست که خودتون مجلات معتبر برامون پیدا کنین؟


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق