خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

لیست مجلات و نشریات معتبر 2017 ISI خارجی

انتشار 23 فروردین 1397
مطالعه 2 دقیقه

لیست مجلات و نشریات 2017 پایگاه اطلاعاتی ISI در وبسایت موسسه اشراق برای استفاده دانشجویان و پژوهشگران به صورت رایگان و قابل دانلود قرار گرفته است.

لیست مجلات و نشریات معتبر 2017 ISI خارجی

یکی از مهمترین مراحل برای پژوهشگران و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، چاپ مقاله در مجلات معتبر دنیا می باشد. مقاله باید در یک سطح بین المللی و تراز خوب باشد تا پذیرش یا اکسپت مجلات معتبر را کسب نمایید. برای این منظور بعد از تدوین مقاله ISI مهم ترین کار، انتخاب مجله معتبر و متناسب با موضوع مقاله برای سابمیت (SUBMIT) و ارسال مقاله ISI به آن مجله می باشد. مجلات معتبر دنیا اغلب تخصصی هستند و فقط مقالات در اسکوپ (موضوع) همان رشته را چاپ می کنند  و مقالات ISI در زمینه های دیگر را اکسپت نکرده و در همان مرحله اول ریجکت (REJECT) می کنند.

انواع مجلات و نشریات خارجی

مجلات بین اللملی را از نظر درجه و اعتبار به موسسات اصلی ایندکس کننده مجلات بستگی دارد. در حالت کلی چهار ایندکس کننده معتبر بین المللی در علوم مختلف  در جهان داریم که عبارتند از شرکت تامسون رویترز (Thomson Reuters)، اسکوپوس(Scopus)، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)  و در زمینه پزشکی هم پاب مد(PubMed) می باشد. 

مجلات و نشریات ISI

 به تمام ژورنال ها و مجلات ارائه شده در پایگاه اطلاعاتی تامسون رویترز به اصطلاح ISI  گفته میشود که نامگذاری با استناد به نام قدیمی این موسسه Institute for Scientific Information می باشد. مجلات نمایه شده تحت پوشش تامسون رویترز، به سه دسته با حوزه های متفاوت طبقه بندی می شود. 

  1. Science Citation Index Expandedنمایه  Science Citation Index Expanded با نام اختصاری SCI  می باشد.
  2. Social Science Citation Indexنمایه  Social Science Citation Index Source Publication با نام اختصاری SSCI  می باشد.
  3. Arts and Humanities Citation Indexنمایه  Arts and Humanities Citation Index با نام اختصاری SCIE  می باشد.

برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در ISI می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

تامسون رویترز: آدرس http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl/

سایت JCR: آدرس http://www.bioxbio.com/if/ 

مجلات و نشریات ISC

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)  یک سامانه اطلاع رسانی علمی است که در صدد تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم سنجی معتبر اسلامی می‌باشد. پس از تامسون و اسکوپوس، ISC (پایگاه استنادی علوم جهان اسلام) سومین پایگاه استنادی برای سنجش عملکرد پژوهشی کشورها محسوب می شود که ۵٧ کشور در آن مشارکت دارند.

برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در ISC می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

پایگاه داده ISC: آدرس http://mjl.isc.gov.ir/

مجلات و نشریات SCOPUS

اسکوپوس یکی از نمایه‌های استنادی معتبر و شناخته‌ شده‌ می باشد که اطلاعات کتاب‌ شناختی حدود ۲۵ میلیون سند را در خود جمع‌آوری کرده‌ است. اسکوپوس اطلاعات محصولات حدود ۵هزار ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده‌است. در مجموع اسکوپوس اطلاعات ۱۶ هزار و پانصد مجله علمی پژوهشی را در خود نمایه کرده‌است. اسکوپوس(Scopus) یکی از محصولات الزویر(Elsevier) است که استفاده از اطلاعات آن نیاز به اشتراک و پرداخت هزینه می باشد. برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در موسسه اسکوپوس می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

اسکوپوس (Sjr): آدرس http://www.scimagojr.com/journalsearch.php

اسکوپوس دات کام: آدرس https://www.scopus.com/

مجلات و نشریات PUBMED

پاب‌مِد (PubMed) مهمترین ابزار برای جستجوی پایگاه داده‌های آزاد (دیتابیس) مدلاین است، که حاوی اطلاعات بیبلیوگرافی پژوهشی برای تمام رشته‌ های علوم پزشکی و زیست‌شناسی می باشد. این دیتابیس تا سال ۲۰۰۸ حاوی ۱۷ میلیون عنوان بود که قدیمی ترین آنها به سال ۱۸۶۵ باز می‌گردد. پاب مد مجموعه‌ای از اطلاعات کیفی مرکز ملی اطلاعات زیست‌فناوری و سایر نهادهای و سازمان‌های دولتی حوزه سلامت ایالات متحده آمریکا است. این دیتابیس بطور رایگان برای جهانیان قابل دسترس است.

برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در پاب مد می توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/

لیست مجلات و نشریات معتبر 2017 ISI خارجی به تفکیک رشته

موسسه اشراق با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
موسسه اشراق، مسیر چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم را برای پژوهشگران و محققین  هموار می سازد و با ارائه خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره رایگان در خصوص انتخاب مجله مناسب، آنها را یاری می رساند.
برای ثبت سفارش میتوانید با شماره های 09149724933 و یا 04133373424 با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق