خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

معاون وزیر علوم : حل بیش از 80 درصد مشکلات دانشگاهی با طرح تحول آموزشی

انتشار 26 آبان 1401

معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری بیان کرد: در حوزه تحول آموزش عالی براساس مطالعات ما باید چهار چالش مهم را در دوره چهارساله دولت سیزدهم برطرف کنیم، لذا با حل شدن این چهار چالش بیش از 80 درصد مشکلات دانشگاهی رفع خواهد شد.

معاون وزیر علوم : حل بیش از 80 درصد مشکلات دانشگاهی با طرح تحول آموزشی

قاسم عموعابدینی در نشست شورای مدیریت استانی آموزش عالی استان آذربایجان‌غربی اظهار داشت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پژوهش ها، مطالعات و تحقیقات زیادی جهت تحول آموزش عالی با تفکیک بندی استانی انجام داده است، لذا در جهت ایجاد یک تحول عظیم در حوزه آموزش عالی نیازمند همیاری و همکاری دانشگاه ها هستیم.

وی بیان کرد: جریان آموزش عالی در طی 40 سال اخیر خدمات ارزنده‌ای داشته است، امروز گام دوم انقلاب اسلامی برای انجام یک تحول بزرگ فرصت ارزشمندی است که باید از آن استفاده کنیم.

عموعابدینی با اشاره به اینکه ایران در تاریخ خود سابقه ایجاد دو تمدن را داشته است، ادامه داد: ایران اسلامی ظرفیت و توانایی ایجاد تمدن اسلامی را دارد لذا باید موانع حوزه علمی و پژوهشی این تمدن که در محدوه وظیفه ما است برطرف‌کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: کسب رتبه های برتر علمی در منطقه و حوزه بین‌الملل در حوزه های مختلف نظامی، علمی، کشاورزی، صنعت و... از افتخارات انقلاب اسلامی است. لذا ما باید باور کنیم که مراکز آموزشی ما در پرورش نخبگان و دانشجویان و دانش آموزان مستعد نقش بی‌بدیلی داشته‌اند.

معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری بیان کرد: در حوزه تحول آموزش عالی براساس مطالعات ما باید چهار چالش مهم را در دوره چهارساله دولت سیزدهم برطرف کنیم، ناکارآمدی در نظام حکمرانی و اداره دانشگاه ها، پاسخگویی ناکافی دانشگاه به نیاز ها و مسائل جامعه، توسعه نیافتگی نظام فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه ها و ضعف همکاری های علمی و فناوری های بین المللی در قالب دیپلماسی بین المللی چالش هایی است که باید برطرف شوند، لذا با حل شدن این چهار چالش بیش از 80 درصد مشکلات دانشگاهی رفع خواهد شد.

وی گفت: جندی شاپور اولین مرکز آموزشی دنیا در تاریخ بود که در ایران تأسیس شد و از طریق ایران فرهنگ ایجاد مرکز آموزشی به سایر کشور ها و حکومت ها انتقال یافت.

این مقام مسئول تاکید کرد: باید توجه ویژه ‌و مضاعفی نسبت به سند آمایش سرزمینی داشته باشیم چرا که امروز نیاز ما در حوزه مراکز آموزشی این است که بتوانیم مشکلات، نیاز ها و مسائل مردم را از طریق مراکز آموزشی برطرف کنیم.

معاون آموزش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: پرورش و تربیت نخبگان، استاد دانشگاه، نیروی انسانی مستعد و توانمند و کارآمد از وظایف دانشگاه ها است که در طرح تحول دیده شده است.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق