خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

مراحل چاپ مقاله JCR

انتشار 12 شهریور 1398
مطالعه 3 دقیقه

مجلات ISI بر اساس اینکه JCR یا ISI Listed هستند، امتیازات متفاوتی دارند. بیشترین امتیاز به مقالاتی تعلق می‌گیرد که در مجلات ایمپکت‌دار JCR چاپ شده‌اند.

مراحل چاپ مقاله JCR

امروزه افراد زیادی در حال نوشتن مقالاتی با موضوعات و محتواهای متفاوت هستند. نوشتن مقاله امتیازات زیادی برای نویسنده دارد و در همه ی عرصه‌ها مثل موقعیت شغلی، عضو هیئت علمی شدن، قبولی در مقطع دکترا و یا جهت گرفتن بورسیه از دانشگاه‌های معتبر یک پوئن مثبت در نظر گرفته می‌شود. در برخی از موارد فقط نوشتن مقاله کافی نیست بلکه برای بدست آوردن امتیاز بیشتر می‌توان مقاله را در مجلات معتبر چاپ کرد که این عمل قطعا مانند گفتن آن ساده نیست. بررسی کنندگان مقالات ارسالی در این چنین مجلاتی بسیار سختگیر هستند؛ مقاله باید از نظر محتوا بسیار قوی باشد که بتواند حق چاپ در این اینگونه مجلات را بگیرد. در برخی از موارد می‌توان برای چاپ شدن مقاله کمی رایزنی کرد که این مورد مخصوص موسسات چاپ از جمله موسسه اشراق است، شما یک مقاله با موضوع جدید و قوی بنویسید و بقیه کار را به ما بسپارید.

مجلات isi

یکی از این مجلات معتبر مجله ISI است: موسسه علمی اطلاعات(آی اس آی) توسط یوجین گارفیلد در سال 1960 تاسیس شد. این موسسه توسط تامسون به یک دست آورد در زمینه علمی و بهداشتی و درمانی رسید به همین خاطر در سال 1992، به عنوان تامسون ثبت و شناخته شد. آی اس آی در حال حاضر بخشی از کسب و کار و مالکیت معنوی و علمی تامسون رویترز است. امروزه ISI یک نوع بانک اطلاعاتی محسوب می‌شود. این پایگاه داده‌های استنادی را پوشش می دهد که هزاران ژورنال دانشگاهی را شامل می‌شود.

 مجلات ISI به دو دسته تقسیم می‌شوند:

💠💠مجلات ISI غیرتضمینی و ایمپکت دار (JCR): مجلات غیرتضمینی و ایمپکت‌دار JCR معتبر و مورد تائید وزارت علوم و دانشگاه‌ها بوده که با داوری سختگیرانه‌ای همراه است. پذیرش و چاپ مقاله از این مجلات کار دشواری می‌باشد و مدت داوری آن طولانی‌تر است. این مجلات به دلیل داشتن اعتبار بسیار زیاد در عرصه علمی با هیچ موسسه‌ای کار نمی کنند و عمده داوری خود را روی بار علمی و محتوای مقاله ارسالی پژوهشگر (70 الی 80 درصد) انجام می‌دهند و ما بعنوان موسسه 20 الی 30 درصد حق رایزنی با این مجلات را می‌توانیم انجام دهیم و امکان اکسپت بگیریم. ولی اگر مقاله ارسالی در سطح متوسط یا متوسط به پایین باشد این مجلات رایزنی موسسات را نیز به هیچ عنوان درنظر نگرفته و مقاله ریجکت می شود. مدت زمان داوری مجلات ایمپکت دار JCR ، معمولا 1 تا 2 ماه است.

یکی از مواردی که احتمال پذیرش در مجلات ISI غیرتضمینی را افزایش می دهد این است که نویسندگان حتما قسمت "دستورالعمل‌هایی برای نویسندگان" را با دقت مطالعه نموده و محتوا و فرمت بندی مقاله خود را مطابق با درخواست مجله تنظیم نمایند.

💠💠مجلات ISI تضمینی و بدون ایمپکت (ISI listed): مجلات تضمینی ISI معتبر و مورد تائید وزارت علوم و دانشگاه‌ها می‌باشد ولی ایمپکت فاکتور(IF) ندارند. این مجلات اکثرا برای دوره کارشناسی ارشد و مصاحبه دکتری مناسب می‌باشند که با چاپ مقاله در این مجلات می‌توان امتیاز پژوهشی را در مصاحبه دکتری و همچنین 2 نمره پایان نامه را دریافت نمود. 

تصویر

مراحل اکسپت و چاپ مقاله در مجلات ایمپکت دار JCR، توسط موسسه اشــراق 

📍محققان می‌توانند از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنند و از مشاوره های رایگان موسسه بهره مند شوند.

📍ارسال مقطع تحصیلی، دانشگاه، رشته تحصیلی، عنوان و چکیده مطلب

📍کارشناسان با توجه به رشته تحصیلی و مقطع شما مجلات مناسب را برای شما ارسال می‌کنند.

📍انتخاب مجله درخواستی‌تان

📍اگر مقاله شما نیاز به ترجمه و فرمت بندی و یا ویراستاری داشته باشد تمامی این کارها در موسسه به صورت کاملا تخصصی انجام می‌شود و سپس به مجله منتخب شما ارسال می‌شود.

📍مقاله شما در پروسه داوری مجله قرار می‌گیرد چون چاپ مقاله در این مجلات بسیار سختگیرانه است محتوای مقاله‌تان باید خیلی قوی و محکم باشد تا داوران آن را تایید کنند البته در این میان موسسه 30% حق رایزنی دارد و می‌تواند در صورتیکه مقاله شما 70% تاییدیه داوران را کسب کند رایزنی کرده و اکسپت مقاله تان را کسب کند.

🔶🔸جهت سفارش کلیــــک کنید

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق