خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

موارد مصاحبه دکتری

انتشار 13 دی 1397
مطالعه 3 دقیقه

فقط چند قدم تا ورودی به مقطع دکتری و حضور در کلاس های دکتری مانده است . قدم هایتان را محکم بردارید ، اصول اساسی را رعایت کنید تا هرچه زودتر وارد مقطع دکتری شوید .

موارد مصاحبه دکتری

فقط چند قدم تا ورودی به مقطع دکتری و حضور در کلاس های دکتری مانده است . قدم هایتان را محکم بردارید ، اصول اساسی را رعایت کنید تا هرچه زودتر وارد مقطع دکتری شوید .

برای ورود به مقطع دکتری و حضور در کلاس های دکتری باید بعد از قبولی در آزمون ورودی از مصاحبه دکتری نیز قبول شوید .

مصاحبه دکتری در نظر برخی از دانشجویان بسیار سخت و دشوار است درصورتی که اگر به مواردی که در این مصاحبه از شما خواسته خواهد شد آشنایی داشته باشید و به دنبال جمع آوری این موارد و امتیازها باشید به راحتی می توانید از مصاحبه دکتری قبول شوید .

در این مقاله سعی بر این داریم تا مواردی را که در مصاحبه دکتری از شما خواسته خواهد شد را معرفی نماییم و همچنین در خصوص کسب رتبه و امتیاز هریک اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم .

موارد مصاحبه دکتری :

موارد مصاحبه دکتری به دو بخش آموزشی و پژوهشی تقسیم می شونود :

 1. سوابق آموزشی دانشجو:
 • معدل پایه کارشناسی ارشد :

دانشجویی که خود را مستعد ادامه تحصیل در مقطع دکتری می داند باید در زمان تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد دانشجوی فرهیخته ای باشد و معدل کارشناسی ارشد او متناسب ادامه تحصیل در مقطع ارشد باشد .

 • دانشگاه محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد
 • مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی
 • طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد
 • قبولی در آزمونهای المپیاد و یا عضویت در بنیاد نخبگان و یا المپیاد
 • مدرک زبان انگلیسی :

در خصوص مدارک زبان باید ذکر نمود که فقط مدارک  TOEFL، TOLIMO ،  IELTS، MSRT، MHLE ، UTEPT  مورد قبول می باشد . مدرک EPT برای دانشگاه های آزاد نیز قابل قبول می باشد .

 1. سوابق پژوهشی دانشجو :
 • مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی از جمله مجلات :  علمی پژوهشی ، Isi ، Jcr ، Scopus و ...
 • مقالات علمی چاپ شده در مجلات علمی ترویجی
 • مقالات ارائه شده در کنفرانس های داخلی و خارجی
 • چاپ کتاب :

 تالیف و چاپ کتاب . دانشجو هم می تواند خودش اقدام به نگارش و تالیف کتاب نماید و آن را به چاپ برساند و هم اینکه پایان نامه دوره کارشناسی ارشد خود را به کتاب تبدیل کند و آن را به چاپ برساند .

 • ترجمه کتاب :

ترجمه یک کتاب علمی در زمینه تحصیلی و رشته علمی دانشجو . باید کتاب تا کنون ترجمه نشده باشد . جدید النشر باشد . ترجمه دانشجو با نام او به عنوان مترجم کتاب در کتابخانه ملی ثبت شود و به چاپ رسد .

 • کیفیت پایان نامه :

 منظور پایان نامه ای که در دوره کارشناسی ارشد ارائه شده است مورد بررسی قرار می گیرد . علاوه بر اینکه باتوجه به نمره پایان نامه که داوران در زمان دفاع به آن داده اند تصمیم گیری می شود ، خود داوران مصاحبه دکتری نیز پایان نامه دانشجو را از نظر کیفیت و مطالعات مورد بررسی قرار می دهند .

با توجه به آنچه که در خصوص موارد ارائه شده و یا خواسته شده در مصاحبه دکتری گفته شد . در می یابیم که بخش آموزشی مربوط به سوابق تحصیلی دانشجو است و این بخش را خود دانشجو باید با تلاش ها و کوشش های خود به امتیاز مناسب برساند .

اما درخصوص بخش پژوهشی باید گفت که این موارد را می  توانند بعد از قبولی در آزمون نیز بدست آورد . با توجه به خدمات ارائه شده در موسسه اشراق می توان تمامی موارد مصاحبه دکتری که مربوط به سوابق پژوهشی می باشد را به راحتی با کمک کارشناسان مجرب موسسه اشراق بدست آورد .

دانشجویان عزیز می توانند با کمک کارشناسان و متخصصان موسسه اشراق اقدام به استخراج مقالات علمی از پایان نامه نمایند و این مقالات را در مجلات معتبر داخلی و خارجی به چاپ برسانند . علاوه بر این در خصوص تالیف و چاپ کتاب نیز ، محققان موسسه اشراق می توانند پایان نامه های دانشجویان  را به کتاب تبدیل نمایند و این کتاب را به چاپ برسانند تا امتیاز این بخش را هم دریافت نمایند . همچنین با معرفی کتب جدیدالنشر و انتخاب کتاب توسط دانشجو و اقدام به ترجمه توسط مترجمین متخصص و چاپ آن با نام دانشجو به عنوان مترجم کتاب امتیاز این بخش را هم بدست می آورند .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق