خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


مجلات ISI رایگان

انتشار : 17 اسفند 1395
مطالعه : 2 دقیقه

مجلات ISI ایمپکتدار چه نوع مجلاتی هستند؟

مجلات  ISI رایگان

انواع مجلات isi بر اساس درجه علمی عبارتند از:

  1. مجلات ایمپکتدار (JCR)

  2. مجلات غیر ایمپکتدار (ISI LISTED)

هر سال یک بار ،موسسه تامسون رویترز یک فایل اکسل از مجلات ایمپکتدار معتبر صادر میکند که این فایل معیاری است که میتوان مجلات ایمپکتدار و غیر ایمپکت را از هم شناسایی کرد.مجلاتی که در این فایل هستند همگی ایمپکتداراند.در غیر این صورت مجله بدون ایمپکت فاکتور است.

مجلات ISI ایمپکتدار خود به دودسته پولی و رایگان تقسیم بندی میگردد.تمامی این مجلات در لیست مجلات مورد تایید وزارت علوم قرار دارند و از لحاظ اعتبار علمی ،معتبرترین مجلات هستند.مجلات مختلف ایمپکت فاکتور (Impact Factor ) های مختلفی دارند.داوری این مجلات بسیار سخت است و نسبت به مجلات بدون ایمپکت زمان بیشتری برای پروسه داوری لازم دارند.

در حالت کلی تمامی مجلات isiدر سایت تامسون رویترز (http://science.thomsonreuters.com/mjl) نمایه می شوند.در این سایت با وارد کردن نام مجله و یا ISSN مجله میتوان جستجو کرد.در صورتی که مجله در سایت تامسون رویترز وجود داشته باشد

مشخصات مجله نمایان خواهد شد.البته توجه داشته باشید که حضور مجله در این سایت حتما به معنای این نیست که مجله دارای ایمپکت فاکتور(Impact Factor) است.

برای اطمینان از ایمپکت دار بودن یک مجله ،مطمئن ترین راه دسترسی به پایگاه های زیر می باشد که معمولا از داخل کتابخانه های دانشگاهی و مراکزی علمی مقدور است.

  • Science citation index expanded
  • Social Science citation index

مجلات ایمپکتدار رایگان :

این مجلات هزینه ای برای چاپ ندارند و رایگان هستند.برای تمامی رشته های تخصصی ،مجلات تخصصی وجود دارد اما برای اینکه نتیجه مثبتی از داوری مقاله بگیریم بایستی مجله ای متناسب با مقاله خود انتخاب نماییم.مجلات ایمپکتدار مقاله ای با کیفیت بالا را طلب میکنند و هر مقاله ای را پذیرش نمی کنند.بهتر است قبل از انتخاب مجله،مجله مدنظر را به طور کامل بررسی کنیم،ایا ایمپکت مجله در چه حدی می باشد؟ آیا مقاله من در حد این ایمپکت است یا نه؟ در نهایت مقالات چاپ شده و موجود در ارشیو مجله را مطالعه کرده و با مقاله خود مقایسه نماییم.

موسسه اشراق ،بر حسب مقاله شما تعدادی ژورنال تخصصی برایتان معرفی میکند.و کار سابمیت مقاله در مجله مورد تایید شما را انجام میدهد.

ای اس ای

چگونگی محاسبه ی Impact Factor

ایمپکت فاکتور فقط درمورد مجلات نمایه شده در بانک اطلاعاتی Web of Science و توسط موسسه ISI محاسبه و منتشر می شود. به این ترتیب فقط مجلات ISI دارای Impact Factor واقعی هستند که این ایمپکت فاکتور تحت عنوان JCR شناخته می شود. البته موسسه سایماگو وابسته به اسکوپوس نیز ایمپکت فاکتور مجلات را محاسبه می کند که جزو ایمپکت های معتبر بوده و تحت عنوان SJR شناخته می شود.

Impact Factorیک مجله در یک سال مشخص، از تقسیم تعداد مقالات ارجاع کننده (استنادات) به مقالات منتشرشده آن مجله در دو سال قبل از آن، برکل مقالات منتشر شده در آن مجله در همان دوره زمانی دوساله به دست می آید.

منبع:

http://clarivate.com/scientific-and-academic-research/research-discovery/web-of-science/لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق