خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


مشخصات یک مقاله علمی-پژوهشی

انتشار : 1 آبان 1398
مطالعه : 3 دقیقه

اکسپت و چاپ تضمینی مقالات همه ی رشته ها در مجلات معتبر ISI ,ISC ,SCOPUS, مجلات مورد تایید وزارت علوم، علمی پژوهشی داخلی و کنفرانس ها و همایش ها و کنگره ها در کمترین زمان در موسسه اشراق

مشخصات یک مقاله علمی-پژوهشی

  مشخصات یک مقاله علمی-پژوهشی  

🔹--🔷〰💠➖🔵➖💠〰🔷--🔹

📐 عنوان مقاله 

عنوان مقاله بايد كوتاه، فاقد ابهام، غیرتکراری و گویای مطالبی باشد که نویسنده درباره آن موضوع، مقاله را نگارش کرده است. همچنین عنوان مقاله نباید در حدی تخصصی باشد که فقط افراد متخصص علمی بتوانند متوجه عنوان انتخابی نویسنده باشند.

📐 درج نام نويسندگان مقاله 

در هر مقاله نویسنده باید مشخصات خود را به طور کامل درج کند. از جمله مواردی که الزامی است نویسنده به طور دقیق ذکر کند، نام نويسندگان مقاله به ترتیب، نام دانشگاه يا موسسه مربوطه، عنوان و رتبه نويسندگان، آدرس پستی و الكترونيكی و... است. در مقالات بايد نام سازمان يا بنيادی كه در تامين مالی طرح مشاركت كرده است، اشاره شود. عموما مقالات علمی معتبر و قوی از يك حمايت خارجی بهره‌مند هستند.

📐 چكيده 

چكيده مقاله بايد شامل مطالبی درباره ضرورت پرداختن به موضوع، فرضيه يا سوال تحقيق، روش تحقيق، تجزيه و تحليل و نتيجه گيری باشد. چکیده باید طوری نوشته شود که گویای کل محتوا و مطالب مقاله باشد. به گونه‌ای که خواننده مقاله بعد از خواندن چکیده تشویق شود که کل مقاله را مطالعه کند. خلاصه مقاله بايد با خط ريزتر و در فضای محدودتر از متن اصلی مقاله آورده شود. چنان‌چه مقاله به زبان فارسی باشد، لازم است چكيده انگليسی آن نيز  تهيه شود. در پايان چكيده، واژه‌های كليدی قرار می‌گيرند كه شامل حداقل سه و حداكثر پنج واژه می‌باشد.

📐 مقدمه 

در مقدمه به مبانی نظری موضوع، اهميت و ابعاد مساله اشاره می‌شود و بيان می‌شود كه مقاله از چند بخش تشكيل شده است.

📐 روش تحقيق 

در اين بخش سوالات اساسی مقاله، فرضيه ها، جامعه آماری، نمونه گيری، روش‌های گرد آوری اطلاعات و روش تجزيه و تحليل اطلاعات و ساير مسائل مربوط توضيح داده می‌شود.

📐 اطلاعات و داده‌ها 

در قسمت اطلاعات و داده‌ها، يافته‌ها‌ی آماری و غيرآماری تحقيق كه مواد خام تجزيه و تحليل را تشكيل می‌دهد، ذكر می‌گردد.

📐 تجزيه و تحليل 

در اين قسمت به تجزيه و تحليل داده‌ها و اطلاعات كه در راستای هدف تحقيق و آزمون فرضيه ها است، پرداخته می‌شود تمام قسمت اصلی تحقيق و كار علمی در قسمت تجزيه و تحليل مقاله شكل می‌گيرد. حدوداً نيمی از هر مقاله علمی مختص تجزيه و تحليل می‌باشد.

📐 نتيجه گيری  

عمده‌ترين قسمت مقاله بعد از تجزيه و تحليل، مباحث مربوط به نتيجه‌گيری،‌ جمع‌بندی يا ملاحظات پايانی است. در اين جا نتايج حاصل از بررسی و آزمون فرضيه‌ها مورد بحث قرار می2گيرد و از نتيجه حاصل از تحقيق در جهت دستيابی به اهداف جديد استفاده می‌گردد.

📐 فهرست منابع 

در اين بخش، فهرست منابع و ماخذ ذكر می‌شوند. مجله‌های علمی معتبر در دنیا، گاه سبك خاصی در نحوه ارجاع‌دهی دارند. لذا در هنگام نگارش سبک و شرايط ذكر شده در مجله بايد رعايت شود؛ در غیر این صورت نسبت در مراحل چاپ مقاله خود در مجلات و ژورنال ها به مشکل بر می‌خورید.

📐 ضمايم 

دراين قسمت محقق می‌‌تواند نقشه، آمار، تصوير، نمودار و هر آنچه را كه بر غنای مطلب می‌افزايد و به درک مطالب ارايه شده كمك می‌‌نمايد را ضميمه مقاله كند.

 

موسسه اشراق

موسسه اشراق

موسسه اشراق

موسسه اشراق این قابلیت را دارد که بهترین خدمات را در راستای درخواست شما در انواع زمینه‌های علمی ارائه دهد. فقط کافیست سفارش خود را از طریق راه‌های ارتباطی موسسه ثبت کنید. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتورهای تعیین کننده در ارزیابی فعالیت‌های تحقیقاتی و طرح‌های پژوهشی محسوب می‌گردد. ما در افق با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای جهت ترجمه تخصصی مقالات، پذیرش مقالات در مجلات آی اس آی و آی اس سی آمـاده‌ی ارائه خدمات به کلیه‌ی اساتید، فرهیختگان و دانشجویان هستیم.

   بیـشتـر بـخوانیـد  

🌑چاپ مقاله

🌑مقاله علمی پژوهشی چیست؟

🌑20 مولفه مهم در نوشتن مقاله علمی پژوهشی

🌑چاپ مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی

🌑چگونه مقاله علمی پژوهشی داخلی بنویسیم؟

🌑نحوه ارسال مقاله به نشریات علمی پژوهشی

🌑مجلات ISI ،ISC، علمی پژوهشی و علمی ترویجی

🌑مقالات پژوهشی اصيل (Original Articles)

🌑شرایط اکسپت مقاله در نشریات داخلی

🌑مراحل چاپ یک مقاله

🌑شرایط چاپ مقالهلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق