خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


موفقیت در اکسپت و چاپ مقاله ISI

انتشار : 9 تیر 1399
مطالعه : 4 دقیقه

ISI را باید مهمترین منبع پوشش دهنده مجلات علمی دانست. مجلاتی که دراین پایگاه ایندکس می شوند ، دارای استانداردهای بالایی هستند. همه ساله این پایگاه با بررسی کیفیت مقالات نمایه شده در این مجلات ، این مجلات را مورد ارزیابی قرار می دهند و در صورتی که از استانداردهای خود فاصله گرفته باشند ، از لیست این پایگاه خارج می شوند.

موفقیت در اکسپت و چاپ مقاله ISI

مراحل چاپ مقاله در مجلات معتبر isi

۱- نگارش یک مقاله:

نوشتن مقاله ISI یکی از مرسوم ترین راه ها برای تعیین سطح توانایی های آکادمیک دانشجویان است. به منظور آشنایی با شیوه نوشتن مقاله علمی مؤثر که هم از نظر تحلیلی و هم از نظر تئوریک قابل اتکا باشد، می بایست گام های مشخصی را بپیمایید. نکته کلیدی در این امر، باور به توانایی یک فرد در انجام پژوهشی گسترده و ارائه تحلیلی مناسب در موضوع پیش رو است.

۲- مجله مناسبی پیدا کنید:

همان اندازه که نگارش مقاله علمی می­ تواند دشوار باشد، انتخاب مجله مناسب برای چاپ آن نیز سخت است. شما باید موارد مختلفی را برای انتخاب یک ژورنال در نظر بگیرید تا نه تنها مانع رد شدن مقاله علمی خود شوید بلکه مقاله ­تان را در ژورنالی چاپ کنید که اعتبار و ارزش کار تحقیقاتی شما را بالاتر ­ببرد.

۳- مقاله خود را ساب میت کنید:

پس از یافتن یک مجله مناسب باید مجله خود را ساب میت کنید یعنی برای داوران مجله ارسال نمایید. برخی از مجلات به شیوه سنتی و از طریق ایمیل مقالات شما را می پذیرند اما برخی دیگر سیستم ساب میت آنلاین دارند که شما می توانید هر روز فرایند داوری مقالات خود را بررسی کنید.

۴- مرور مقدماتی مقاله:

در این بخش از فرایند اخذ پذیرش مقاله ISI کاری از دست شما برنخواهد آمد. در اینجا ادیتور مجله مقاله شما را به صورت مقدماتی از نظر نو بودن موضوع، کیفیت ترجمه و همخوان بودن با ساختار مجله بررسی می کند.

۵- پذیرش، رد یا اصلاحات در مجله:

پس از طی این مراحل مقاله شما یا پذیرفته می شود ویا رد خواهد شد، حالت سومی هم وجود دارد که در آن مقاله شما نیاز به اصلاحیه دارد. در این صورت شما باید مقاله خود را ویرایش کرده سپس و دوباره ارسال نمایید.

۶- در صورت رد مقاله فرایند را از نو شروع کنید:

اگر مقاله شما رد شده باشد باید این فرایند را از نو طی کنید. اما مزیتی که این بار دارید این است که داوران به صورت رایگان ایرادات مقاله تان را در اختیار شما قرار داده اند و برخی از ایرادات آن در فرایند اخذ پذیرش قبلی اصلاح شده است. پس به راحتی می توانید این مراحل را دوباره طی کنید.

نحوه اکسپت مقاله در مجلات isi

نحوه اکسپت مقاله در ژورنالهای معتبر به این صورت می باشد که ابتدا باید با سردبیر مجله انتخابی ارتباط برقرار نمایید و فایل مقاله را به همراه کاورلتر به وی تحویل دهید ممکن است در حین سابمیت مقاله سردبیر از شما سوالات احتمالی بپرسد که باید آماده پاسخگویی به همه سولات را داشته باشید و حتما در نظر داشته باشید که کلیه مکاتبه هایی که با وی انجام خواهد شد به صورت انگلیسی خواهد بود بنابر این توانایی پاسخگویی به سوالات انگلیسی وی را داشته باشید بعد از اینکه سردبیر مجله فایل مقاله را از شما تحویل گرفت میبایست به بخش داوری تحویل دهد و همان طور که قید شد داوران این مجلات کاملا بی طرف و عادل میباشد و همچنین بسیار سختگیر عنوان مقاله بیشترین تاثیر را در جلب توجه داوران دارد بنابر این سعی کنید که تا حد امکان عنوان مقاله را ناب و جدید در نظر بگیرید و کیفیت کار را حفظ کنید.

مهارتهای مهم در فرآیند اکسپت و چاپ مقاله ISI

داشتن تخصص و دانش قوی در حیطه مورد مطالعه

داشتن مهارتهای مقاله نویسی و شناخت تمامی چهارچوبهای یک مقاله علمی

شناخت مجلات و پیدا کردن مجله مناسب

ترجمه مقاله و نوشتن کاورلتر

مهارتهای ارسال مقاله به مجله

نحوه برقراری ارتباط با ادیتور مجله

پاسخگویی سریع و سنجیده و مناسب به داوری مقاله

امتیازات چاپ مقاله در مجلات isi

پذیرش مقالات شما در ژورنالهای ISI در کوتاه ترین زمان ممکن میتواند فرصتهای علمی و تحصیلی بیشتری را در اختیار شما قرار دهد. چاپ مقاله در مجلات معتبر ISI دارای امتیازات و مزایای ویژه ای برای اساتید و دانشجویان می باشد که می تواند در جذب هیات علمی و مصاحبه دکتری مفید باشد.

اکسپت تضمینی مقاله ISI

اگرچه ادعای پذیرش مقاله ISI به صورت تضمینی سخت است اما در موسسه اشراق با توجه به همکاری چندین ساله ای که با مجلات بین المللی و ISI دارد امکان پذیرش وچاپ مقاله وجود دارد.همچنین موسسه ی ما برای ارسال مقاله به مجلات ISI هزینه ای دریافت نمی کند وهزینه ها بعد از پذیرش دریافت خواهد شد.

جهت ارسال سفارشات و مشاوره رایگان در این زمینه می توانید عضو سامانه افق شوید و با شماره ی 04133373424 تماس بگیرد و یا با آدرس ایمیل:isiisc2011@gmail.com یا isi.eshragh@gmail.com درخواست خود را ارسال نمایید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق