خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

مراحل چاپ کتاب فوری

انتشار 14 آذر 1397
مطالعه 5 دقیقه

علاقه به چاپ کتاب در میان نویسندگان و پژوهشگران می تواند راهی برای دیده شدن و دست یافتن به شهرت جهانی و یا ملی باشد .

مراحل چاپ کتاب فوری

نویسندگان و پژوهشگران جویای نام علاقه ی بسیاری دارند که اثری از خود به چاپ برسانند و نامی در عرصه فرهنگ و علم از خود بر جای بگذرانند .  علاقه به چاپ کتاب در میان نویسندگان و پژوهشگران می تواند راهی برای دیده شدن و دست یافتن به شهرت جهانی و یا ملی باشد . نویسندگان ادبی برای کسب مقام و تمایز در میان سایر نویسندگان و همکاران خود پیوسته در تلاش ثبت آثار ادبی خود می باشند.  پژوهشگران و دانشجویان نیز برای سبقت گرفتن از سایر هم کیشان خود در جستوجوی راهی برای ثبت دستآوردهای علمی خود می باشند .

تصور ثبت کتابی که نامتان روی آن نوشته شده است و همچنین قابل روئیت بودن نام شما در تمام نقاط دنیا با عنوان نویسنده یک کتاب علمی و یا سایر انواع کتاب ها یک رویای دست یافتنی است .گاهی اوقات این کتاب می‌تواند محتوای بسیار ارزشمندی داشته باشد و توسط مردم یا اگر کتابی علمی باشد توسط اهالی علم و دانشگاهیان مورد استقبال قرار گیرد. گاهی اوقات نیز هدف از چاپ این کتب علمی عرضه آن به تعداد محدود و برای یک جامعه علمی خاص است. گاهی نیز به منظور عبور از یک مرحله علمی و کسب اعتبار و رتبه علمی اقدام به چاپ کتاب می نمایند و هدف از چاپ کتاب کسب امتیاز پژوهشی می باشد .

در هر صورت و به هر دلیلی که قصد چاپ کتاب را دارید . باید بدانید که این کار دیگر دشوار و سخت نمی باشد و در قالب یک رویا و آرزو نیست بلکه به کمک یک دوست و متخصص در این زمینه می توانید به راحتی به افتخار و شهرتی که در پی آن هستید برسید. این دوست و متخصص همراه شما می تواند یک موسسه معتبر در زمینه چاپ کتاب باشد . موسسه اشراق که در زمینه چاپ مقالات علمی و چاپ کتاب سوابق درخشانی دارد می تواند شما را در رسیدن به رویاهایتان یاری نماید .

  • مراحل چاپ کتاب

1-مرحله اول: آماده سازی محتوای کتاب

در این مرحله نویسنده باید محتوای کتاب را آماده کند. این محتوا می‌تواند شامل شعر، داستان، دست نوشته، خاطرات و یا یک کتاب علمی باشد. همچنین کتاب مورد نظر می‌تواند به صورت تالیف یا ترجمه باشد، حتی می تواند از پایان نامه علمی استخراج یافته باشد . در هر صورت نویسنده باید محتوای کتاب را به صورت تایپی و تحریر یافته با رعایت اصول نگارشی آماده نماید .

2-مرحله دوم: آماده سازی اولیه کتاب

در این مرحله کارهایی مانند بررسی غلط‌های املایی و نگارشی، تایپ، صفحه‌آرایی و ویراستاری انجام می‌شود. فایل کامل کتاب باید در این مرحله آماده شود و این فایل باید تا حد امکان کامل و بدون ایرادات علمی و نگارشی باشد.

3-مرحله سوم: دریافت شابک (ISBN)

شابک مخفف عبارت شماره استاندارد بین المللی کتاب یا به انگلیسی International Standard Book Number است. شابک یک کد ۱۰ الی ۱۳ رقمی است که به هرکتاب منسوب می‌شود. در ایران دریافت شابک از خانه کتاب انجام می‌گیرد.

آدرس خانه کتاب : تهران خیابان انقلاب بین فلسطین و صبای جنوبی شماره ١١٧٨  

تلفن :  ٦٦٤١٤٩٥٠ ٠٢١ 

تصویر
 
 

4-مرحله چهارم: دریافت فیپا

فیپا که مخفف فهرست نويسي پيش از انتشار است شامل اطلاعاتی است که در پشت صفحه عنوان کتاب چاپ می‌شود. اداره كل پردازش و سازماندهي سازمان اسناد و كتابخانه ملي مسئول مستقيم صدور فيپا در ایران است و برای اخذ فیپا باید از طریق این سازمان اقدام کرد. برای دریافت فیپا، از کتابخانه ملی ، فایل کتاب به همراه پرینت آن و همچنین شابک و فرم تکمیل شده درخواست فهرست نویسی تحویل فیپا می شود.

آدرس پستی:

ساختمان کتابخانه ملی: تهران، بزرگراه شهید حقانی ( غرب به شرق ) ، بعد از ایستگاه مترو میرداماد، خروجی کتابخانه ملی.

تلفن :  ٨٨٦٤٤٠٠٠-٠٢١

تصویر
 
 

5-مرحله پنجم: دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

در این مرحله پرینت کتاب به همراه فایل آن در قالب سی دی و اطلاعات مربوط به فیپا و شابک و همچنین طرح رنگی جلد برای صدور مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌گردد. به طور معمول مجوز وزارت ارشاد یک هفته الی ۴ ماه بعد از تحویل کتاب صادر می‌شود که بستگی به موضوع کتاب دارد.

آدرس پستی :

تهران میدان بهارستان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 

تلفن : ٣٨٥١١-٠٢١

6-مرحله ششم: چاپ و صحافی

بعد از اتمام مراحل فوق کتاب برای چاپ به چاپ‌خانه ارسال می‌شود. برای کتاب‌های دارای تیراژ بالای ۱۰۰۰ جلد معمولاً از چاپ افست استفاده می‌شود و برای کتاب‌های زیر ۱۰۰۰ نسخه معمولاً چاپ دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از آماده شدن کتاب چاپ شده، صحافی آن نیز انجام می‌گیرد.

تصویر
 
 

7-مرحله هفتم: ارسال کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعلام وصول

پس از اینکه کتاب به چاپ رسید، ناشر باید ۱۰ نسخه از آن به وزارت ارشاد ارسال کند و با دریافت اعلام وصول، عملاً فرایند چاپ کتاب به اتمام رسیده است.

8-مرحله هشتم ( مرحله آخر ) : ارسال کتاب های چاپ شده به آدرس پستی نویسنده و یا متقاضی چاپ کتاب.

طبق آنچه که گفته شد برای چاپ کتاب باید مراحل بسیاری را طی نماییم همچنین اخذ برخی از مجوزات ممکن است زمانبر باشند و تا 4 ماه کار چاپ را به تعویق بیاندازند . ولی با انتخاب موسسه اشراق می توانید تمامی این مراحل را در کوتاه ترین زمان ممکن در 22 روز کاری بگذرانید و بعد از ارسال فایل کتاب خود به کارشناسان موسسه اشراق ، بعد از 22 روز تعداد کتاب هایی که سفارش داده اید را تماماً چاپ شده درب منزل دریافت نمایید .

تصویر
 
 

خدمات موسسه اشراق:

استخراج مقاله از پایان نامه

ترجمه تخصصی مقالات

فرمت بندی و استاندارد سازی مقالات

ارسال مقالات به مجلات معتبر داخلی و خارجی  ( سابمیت )

پذیرش و چاپ مقالات در مجلات معتبر داخلی و خارجی در کوتاه ترین زمان با تضمین بالا

تبدیل پایان نامه به کتاب

ترجمه کتاب جدیدالنشر

چاپ کتاب

چاپ کتاب ترجمه شده

واریز هزینه مجلات خارجی

واریز و دریافت تمامی حوالجات دلاری و یورویی

 

راههای ارتباطی موسسه اشراق

041-33373424

09149724933

isiisc2011@gmail.com

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق