خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن

انتشار 15 آذر 1397
مطالعه 7 دقیقه

پایان نامه علمی خود را به کتاب تبدیل کنید و آن را به چاپ برسانید . تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن کاری بسیار آسان و راحت می باشد . با تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن امتیاز علمی مورد نیاز برای مصاحبه دکتری را اخذ نمایید .

مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن

پایان نامه علمی خود را به کتاب تبدیل کنید و آن را به چاپ برسانید . تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن کاری بسیار آسان و راحت می باشد . با تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن امتیاز علمی مورد نیاز برای مصاحبه دکتری را اخذ نمایید . بله درست است برای قبولی در مصاحبه دکتری می توانید تلاش های دوره دانشجویی خود را به چاپ برسانید و امتیاز مورد نیاز را کسب کنید .

قبولی در مصاحبه دکتری دیگر یک رویا نیست بلکه با آنچه که در دوره های قبلی به اثبات رسانده اید می توانید این مصاحبه را پشت سر بگذارید . آنچه که در دوره کارشناسی ارشد با عنوان پایان نامه از آن دفاع نموده اید مهم ترین و بزرگترین امتیاز شما برای قبولی در مصاحبه دکتری می باشد . تمامی این امتیازها در این پایان نامه نهفته شده است ، زیرا می توان از دل این پایان نامه مقالات علمی و کتاب علمی استخراج نمود و با چاپ هرکدام رتبه علمی خود را افزایش داد.

تلاش‌های مستمر و مطالعه های دقیق در تهیه پایان‌نامه، با دفاع از پایان‌نامه و پایان دوره کارشناسی ارشد به اتمام نمی‌رسد. پس از جلسه دفاع، دانشجویان که دیگر از استرس جلسه دفاع و نمره رهایی پیدا کرده‌اند، می‌کوشند حاصل پژوهش خود را در قالب مقاله و کتاب عرضه کنند. پس از اتمام جلسه دفاع دانش‌آموخته که اینک پژوهشگر و کارشناس موضوع خود به حساب می‌آید، می‌تواند بسیاری از مطالب پایان‌نامه خود را در قالب کتاب عرضه کند.

تبدیل پایان نامه به کتاب نیازمند رعایت یک سری قوانین و اصول و روش ها است که با رعایت آنها کاری بسیار ساده و راحت می باشد. پیش از معرفی و توضیح این روش ها و اصول ها بهتر است بگوییم که برای محقق سازی رویاهایتان و کشف امتیازات نهفته در پایان نامه تان می توانید از کارشناسان موسسه اشراق مشاوره دریافت نمایید تا بالاترین و بهترین امتیازات را کسب نمایید.

چطور پایان‌نامه را به کتاب کنیم؟

 • در نگارش پایان‌نامه معمولا برخی از مطالب را کنار می گذاریم. و نیازی به نوشتن در پایان نامه ندارند. اما در نگارش کتاب استخراج یافته از پایان نامه ،  می‌توان آن مطالب حذف شده را فارغ از ساختار پایان‌نامه ذکر کرد.
 • پایان نامه ها عموماً در ۵ فصل ارائه می شوند. فصل اول شامل کلیات پژوهش، فصل دوم مبانی نظری و پیشینه‌های پژوهش، فصل سوم، روش‌شناسی پژوهش، فصل چهارم تجزیه و تحلیل اطلاعات و فصل پنجم بحث و نتیجه‌گیری است.
 • اما در تدوین کتابی که از پایان نامه استخراج می کنید لزومی به آوردن همه‌ی فصول پایان‌نامه نیست. به طور معمول در کتاب مستخرج از پایان‌نامه مبانی نظری و ادبیات تحقیق که شامل تعاریف، اهداف و انواع موضوع مورد نظر است ارائه می‌شود. در بعضی از موارد بخش بحث و نتیجه‌گیری که شامل پیشنهادهای تحقیق نیز است، بیان می‌شود. به طور کلی در متن کتاب ضرورتی به آوردن فرضیه، سوالات پژوهش، بیان مساله و مواردی از این دست نیست.
 • در تبدیل پایان نامه به کتاب ، باید برای کتاب نمایه، فهرست منابع تهیه کنید.
 • همچنین برای کتاب خود همچون پایان‌نامه فهرست منابع تهیه کنید. دقت کنید که لیست منابع پایان‌نامه خود را با مطالب ذکر شده در کتاب تطبیق دهید. همچنین دقت نمایید که پایان نامه شما نیز یک منبع برای کتاب استخراج شده تان می باشد . بنابراین آن را هم باید در منابع کتاب ذکر نمایید.
 
تصویر
 

برای صفحه‌آرایی و تصویر جلد کتاب چه مواردی را به کار بگیرید.

برای جلب نظر مخاطبان، تصویرگری و نحوه صفحه‌آرایی کتاب بسیار اهمیت دارد. با توجه به آن‌که در تهیه کتاب از پایان‌نامه، نویسنده پایان‌نامه اشراف کاملی بر موضوع خود دارد. بهتر است با توجه به موضوع، تصویر مناسب برای روی جلد پیشنهاد داده شود. همچینین در صفحه‌آرایی با توجه به اشکال و تصاویر ارائه شده در متن، قطع مناسب را پیشنهاد دهید. بسیاری از کتاب‌ها در قطع وزیری و رقعی انتشار می‌یابند. در صورتی که نیاز است تصویری به صورت واضح‌تر و بزرگتر ارائه شود، مناسب است این موضوع را به اطلاع ناشر، لیتوگراف و صفحه آرا برسانید.

توصیه هایی برای تبدیل پایان نامه به کتاب

رعایت نکات زیر برای تبدیل بهتر پایان نامه به کتاب الزامی است :

 • روانسازی متن؛
 • رعایت قواعد نگارش رایانه ای
 • امالای صحیح کلمات
 • رعایت علائم سجاوندی از علائم سجاوندی در انتهای تیترها استفاده نمی شود.  
 • شروع بخش از صفحه فرد و مستقل است؛
 • نام اشخاص و مکانهای خاص ، فقط اولین بار درون گیومه و بدون ایتالیک شدن درج می شود. نام مشاهیر و مکانهای معروف از این قاعده مستثنا است و بدون گیومه قید می شود.
 • نقل قول هایی که منبع آنها در ارجاعات قید شده با تورفتگی 1.5  سانتیمتر و یک پوینت کوچکتر از قلم متن اصلی و بدون گیومه درج می شود.
 • حجم فصل ها باید با هم متناسب باشد.
 • عناوین و توضیحات جداول باید در بالای آن آورده شوند.
 • عناوین و توضیحات شکل ها و نمودارها باید در پایین آن قرار بگیرند.
 • توضیح جدول، شکل و نمودار در وسط صفحه، بدون بولد و با استایل مجزا آورده می شود.
 • طول و عرض جدول، شکل، نمودار و مانند آن نباید از طول، سطر و عرض صفحه فراتر رود.
 • پاورقی ها ، رفرنس ها  و پی نوشت های پایان نامه براساس شیوه نامه نگارش و ویراش کتاب ( ابلاغی از معاونت پژوهش ) تنظیم و تبدیل به شیوه کتاب شوند.
 
تصویر
 

مراحل تبديل پايان نامه به كتاب:

در اولین قدم باید فرمت پایان نامه به فرمت کتاب تبدیل شود یعنی :

 • تمامی کلمات پایان نامه را با گزینه replace در world تبدیل به کتاب کنید.
 • تمامی کلمات در این پژوهش و تحقیق و تمام کلماتی که نشان می دهند که کار پایان نامه می باشد را حذف کرده یا آنها را تبدیل به کتاب کنید.
 • عبارات استاد راهنما ، استاد مشاور و هر گونه نشانه ای از پایان نامه بودن را از فایل حذف کنید.
 • چکیده باید در فایل کتاب به پیشگفتار تبدیل شود.
 • بخش های مربوط به نتیجه گیری ویرایش گردند.
 • از آنجا که اطلاعات پایان نامه بیشتر به صورت موردی می‌باشد جهت تبدیل به کتاب شایسته است اطلاعات آن بسط داده شود و جهان‌شمول گردد.
 • فهرست ها در پایان نامه به صورت ریز مطالب می باشد و همچنین دارای فهرست اشکال و نمودار و جداول می باشد که در کتاب فهرست اشکال و نمودار و جداول باید حذف شود و فهرست مطالب باید به صورت کلی  باشد.
 • قطع پایان نامه A4 بوده و بعد از تبدیل به فایل کتاب (معمولاٌ قطع وزیری) چون سایز آن کمتر می‌شود لذا تعداد صفحات اضافه می‌شود به عنوان مثال ۱۰۰ صفحه پایان نامه تقریباً به ۱۳۰ صفحه کتاب تبدیل می‌شود. از آنجا که پایان نامه جنبه علمی دارد لذا سایز پیشنهادی وزیری می باشد. البته امکان چاپ به همان صورت A4 ( سایز  رحلی ) وجود دارد ولی مرسوم نیست.
تصویر
 
 
 
اما از عهده هر کسی بر نمی آید که بتواند این مراحل را به درستی و به راحتی سپری نماید و نیازمند یک راهنما و یاری رسان در این خصوص می باشد . یکی از یاری رسانان خوب در این زمینه موسسه اشراق می باشد که به همراه کارشناسان و متخصصان خود به صورت حرفه ای به استخراج کتاب از پایان نامه می پرازد.  شما می توانید با خدمات موسسه اشراق در زمینه استخراج مقاله از پایان نامه ، ترجمه تخصصی مقالات علمی، پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی ، تبدیل پایان نامه به کتاب ، ترجمه کتاب ، چاپ کتاب و سایر خدمات تمامی امتیازهای لازم جهت قبولی در مصاحبه دکتری ، ارتقاء هئیت علمی ، مصاحبه هئیت علمی و مصاحبه استخدامی را بدست آورید .

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق