خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

مراحل ارسال و چاپ مقاله ISI

انتشار 8 اردیبهشت 1397
مطالعه 4 دقیقه

یکی از بزرگترین موفقیت هایی که دانشجوی مقطع ارشد و دکتری می تواند بدست آورد، چاپ شدن مقاله علمی در یک مجله معتبر می باشد

مراحل ارسال و چاپ مقاله ISI

پس از اتمام نگارش مقاله می رسیم به انتخاب مجله مناسب برای چاپ مقالات علمی خود اگر از نظر سطح پذیرش دشواری بخواهیم تقسیم بندی کنیم راحترین پذیرش را ما می توانیم از همایش ها و یا کنفرانس ها بگیریم و در وهله دوم مجلات دارای درجه اعتبار پایین می باشد و جزو مجلات معتبری همچون ISI  ،ISC  ویا SCOPUS  PUBMED نمی باشند و در بالاترین رتبه مجلات ISI می باشد که برای گرفتن اکسپت و یا پذیرش در این مجلات باید چارچوب مقالات علمی را رعایت کنیم. . 

مراحل اکسپت مقاله علمی

1. استخراج مقاله از پایان نامه و یا نگارش مقاله علمی

اولین تجربه اکثر دانشجویان در زمینه چاپ مقاله، مربوط به مقاله استخراج شده از پایان نامه مقطع ارشد می باشد. مطئنا اولین مقاله ای که از پایان نامه استخراج شده، در اولین مجله ارسالی چاپ نمیشود، زیرا در تجربه اول هیچ فردی موفق به چاپ مقاله نشده است. کافیست تذکرات و ایرادات گرفته شده از سوی داوران مجله را در مقاله خود اعمال کنید، از اساتید و دوستان خود که تجربه زیادی در چاپ مقاله دارند کمک بگیرید تا نهایتا بتوانید یک مقاله خوب با محتوای قوی بنویسید.
 منظور از مقاله قوی مقاله‌ای است که از نظر ساختار علمی استاندارد باشد (ساختار مقالات علمی)، دارای موضوعی به روز باشد، از نظر روش شناسی تمام جوانب رعایت شده باشد و همچنین در آن از منابع دست اول استفاده شود. بهتر است تا حد امکان از منابع دو سال اخیر و در صورت کم بودن مقالات از مقالات ۵ سال اخیر استفاده نمایید.

2. انتخاب مجله مناسب

انتخاب مجله ای که در اسکوپ مقاله شما باشد و جزو بلک لیست هیچ وزارتی قرار نگرفته شود انتخاب مناسبی می باشد. پس از انتخاب مجله حتما به قسمت " برای نویسندگان" بروید و نکات ذکر شده در آن را حتما در مقاله خود پیاده سازی نمایید و مقاله خود را در چهارچوب مجله مورد نظر در آورید.

3. ارسال و یا سابمیت مقاله

ارسال و یا سابمیت مقاله برای مجله می باشد. برخی از مجلات به شیوه سنتی و از طریق ایمیل مقالات شما را می‌پذیرند اما برخی دیگر سیستم آنلاین دارند که شما می‌توانید هر روز فرایند داوری مقالات خود را بررسی کنید.

انواع روشهای سابمیت مقاله

  1. سايت مجله
  2. ايميل به سردبير
  3. سيستم آنلاين

در حال حاضر اکثر مجلات  معتبر بوسیله سيستم آنلاين مقاله های مطبوع را دریافت مي كنند. موسسه آي اس آي تحت برند ScholarOne خدمات دريافت مقاله از محققین و تحويل آن به دفتر مجله را انجام مي دهد. به ازاي تحويل هر 100 مقاله در سال، 3000 دلار دريافت مي كند. ورود به این سایت و ثبت نام در آن، مانند ايجاد يك ايميل گوگل است. يك نام كاربري و رمز عبور توسط کاربر تعریف می شود. اين آدرس سايت است :

http://mc.manuscriptcentral.com

در موسسه الزيوير سيستم منحصری دیگری به کار برده می شود:

http://ees.elsevier.com

نیازی به جست و جوی این سایت ها نیست. هر کدام از ژورنال ها در سایتشان مراحل ارسال مقاله را توضیخ داده اند. براي ارسال و سابمیت مقاله با سيستم آنلاين، پس از ورود به سایت گزينه Submit a New Manuscript  را انتخاب كنيد. با اجرای 6 گام مراحل ارسال به پایان خواهد رسید.

1- عنوان مقاله وسپس چكيده را وارد نمایید. مجلات به صورت قدم به قدم تمامی مدارک را تحویل می گیرند.

2- نام مولفين را به ترتيب اسامي ثبت كنيد. در اين مرحله اگر شما Corresponding Author نباشيد، همه اطلاعات به حساب كاربري فرد معرفی شده بعنوان مولف مسئول منتقل خواهد شد و ادامه مراحل برای شما میسر نخواهد بود. پس از ثبت اطلاعات ساير مولفين سيستم بطور اتوماتیک براي هر کدام از آنها حساب كاربري  جداگانه ايجاد مي كند و از طريق ايميل ثبت شده ایشان را مطلع می سازد.

3- در این مرحله چندين گزينه را بايد علامت زده شود و تایید شود که مقاله قبلا براي سایر ژورنال ها ارسال نشده است.

4- سپس باید توضيحات اضافي ضروری در قالب Cover Letter مطرح شود.

5- در این مرحله فايل ها Upload می شود.لازم است که شكل ها و نمودار ها جدا بوده و در متن مشخص شده باشد. نبايد از نویسندگان اطلاعاتي در فايل اصلي كه به منظور داوري فرستاده می شود بیان شده باشد. چون داوري بدون نام انجام مي شود. نام مولفين و ارتباط سازماني آنها (Affiliation ) در فايل جداگانه اي بعنوان Title Page مي آيد.

6- در مرحله آخر،دو گزينه وجود دارد. يكيpdf و ديگري html  است .با انتخاب هر کدام از آنها يك فايل پي دي اف يا اچ تي ام ال از موارد بارگذاري شده ، نشان داده می شود. پس از تاييد pdf  مقاله گزينه  Submit  فعال مي شود. تا اين مرحله فقط اطلاعات در سيستم ذخيره مي شوند و به دفتر ژورنال ارسال نمي شوند. پس از انتخاب گزینه Submit  مقاله به دفتر مجله ارسال مي شود و امکان اعمال تغییر دیگری میسر نخواهد بود. پس از این مرحله با مراجعه به سايت مجله می توانید وضعيت مقاله را پیگیری کنید.مقاله به طور معمول در یکی مراحل زیر قرار خواهد داشت:

  • Awaiting Editorial Office Check
  • With Editor
  • Under Review
  • Accept ، Reject ، Major Revision and Minor Revision

در برخی از نشريات با تخصیص يك ايميل نویسنده را ملزم به ارسال مقاله آن ايميل می کند. باید متن نامه ایمیل بسیار محترمانه باشد. دفتر مجله در پاسخ به ایمیل شما ،كد مقاله شما را ارسال می کند..  

4. بررسی اولیه مقاله

ادیتور مجله مقاله شما را به صورت مقدماتی از نظر نو بودن موضوع، کیفیت ترجمه و همخوان بودن با ساختار مجله بررسی می‌کند.

5. ریجکت یا اکسپت

 اگر مقاله شما پذیرش شود نامه اکسپت برای شما ارسال می شود و مقاله تان برای چاپ ارسال می شود. اما اگر مقاله شما رد شود شما اصلاحاتی که داوران به رایگان برای شما ارسال کرده اند را مطالعه کنید. در نوع سوم داوران پذیرش مقاله ISI شما را منوط به انجام اصلاحاتی در مقاله می‌دانند. در این صورت شما باید مقاله خود را ویرایش و دوباره ارسال نمایید.

در صورت رد شدن مقاله ناامید نشوید. اگر مقاله شما رد شده باشد باید این فرایند را نو طی کنید. اما مزیتی که این بار دارید این است که برخی از ایرادات آن در فرایند اخذ پذیرش قبلی اصلاح شده است. 

موسسه علمی پژوهشی اشراق با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
موسسه اشراق، مسیر چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم را برای پژوهشگران و محققین  هموار می سازد و با ارائه خدمات ترجمه، فرمت بندی و چاپ کتاب و مشاوره رایگان در خصوص انتخاب مجله مناسب، آنها را یاری می رساند.
برای ثبت سفارش میتوانید با شماره های 09149724933 و یا 04133373424 با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق