خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

مراحل اساسی چاپ یک مقاله

انتشار 2 آبان 1398
مطالعه 4 دقیقه

اکسپت و چاپ تضمینی مقالات همه ی رشته ها در مجلات معتبر ISI ,ISC ,SCOPUS, مجلات مورد تایید وزارت علوم، علمی پژوهشی داخلی و کنفرانس ها و همایش ها و کنگره ها در کمترین زمان در موسسه اشراق

مراحل اساسی چاپ یک مقاله

در ابتدا باید خاطر نشان کرد که تمامی تحقیقات در ایران باید به صورت یک مقاله به سرانجام برسند؛ زیرا ملاک ارزیابی یک تحقیق به مقاله‌ای است که از آن استخراج می‌گردد، از طرفی این مقاله نیز زمانی ارزشمند تلقی می‌گردد که در مجلات آی اس آی و دیگر مجلات معتبر علمی در دنیای دانش به چاپ برسد. آی اس آی نیز یک موسسه معتبر علمی است که بخشی از شرکت تامسون رویترز می‌باشد، هر مقاله‌ای قبل از برگزیده شدن در آی اس آی باید مراحلی را طی کند که یکی از آن‌ها انتخاب شدن توسط کمیته علمی می‌باشد، تیم کمیته علمی نیز بر اساس یک سری ضوابط مقالات را بررسی کرده و در مجموع به آن‌ها یک امتیاز کلی خواهد داد.

برای نوشتن یک مقاله خوب و استاندارد نیز ابتدا باید یک سری اطلاعات کلی در زمینه مقاله‌‌نویسی و نحوه نگارش آن به دست آورد و با روند مقاله‌نویسی آشنا بود. برای مثال یک مقاله خوب باید، یک عنوان ارزشمند که دارای کلمات کلیدی می‌باشد، داشته باشد، از طرفی چکیده یک مقاله نیز به اندازه عنوان آن می‌تواند تاثیرگذار باشد، چکیده باید مختصر و مفید باشد. بیان مساله، روش تحقیق و نتایج و پیشنهادات نیز می‌بایست به ترتیب مورد بررسی قرار بگیرند. در ضمن یکی از نکات مهم در بخش منابع این است که منابع استفاده شده نباید به خود پژوهشگر ارجاع داده شود، این کار ارزش علمی یک مقاله را کم می کند.

🔹🔷🔵مرحله نوشتن🔵🔷🔹

بر روی پیشرفت منطقی فرآیند تحقیق بیشتر تمرکز کنید تا ترتیب انجام آزمایش

نگارش و ویرایش مقاله را در یک زمان انجام ندهید.

بر روی کامپیوتر خود یک فایل وورد باز کنید و عناوین اصلی و فرعی را در داخل آن بنویسید، سپس در زیر هر عنوان ایده‌های مربوط به آن را ذکر کنید.درصورتی که شما در حال نوشتن هستید ولی از صحت عبارات و کلماتی که نوشته‌‌اید مطمئن نیستید، نگران نباشید. شما می‌توانید بعدا برگشته و نوشته‌های خود را ویرایش کنید.در واقع بهترین راه این است که شما نوشتن و ویرایش را همزمان انجام ندهید چون در این صورت شما روند نوشتن را گم خواهید کرد.

موضوع مورد بحث را داخل مقاله گم نکنید.

اگر کسی از شما بخواهد که سریعا در مورد مقاله‌ی خود توضیح دهید، آیا می‌توانید به زبان ساده و شفاف آن را شرح دهید؟ موضوع بحث بایستی به صورت شفاف، در قسمت چکیده‌ی مقاله‌ی شما و در اولین پاراگراف(حتی در اولین خط) نوشته شود.و  نباید در جایی از مقاله بیان شود که خواننده مانند پیدا کردن سوزن در انبار کاه، در مقاله‍ی شما به دنبال آن باشد.

از دوستان و همکاران خود بخواهید تا نوشته‌ی شما را بررسی کنند.

یکی از مشکلاتی که ادیتورهای مجلات با آن روبرو می‌شوند، بد نوشته شدن مقالات است. دلیل آن هم ممکن است این باشد که زبان مادری نویسندگان مقاله، انگلیسی نبوده و نویسنده بعد از ترجمه ویرایش خوبی روی مقاله انجام نداده است. اگر مقاله از لحاظ زبانی و ساختاری ضعیف باشد نمی‌تواند به خوبی منظور و هدف خود را منتقل کند.

بین المللی بودن خوانندگان مقاله را در نظر داشته باشید.

از آنجایی که مجله‌ی انتخابی ما یک مجله‌ی بین المللی است ،پس بایستی در نظر بگیریم که خوانندگان مقاله از تمامی کشورها خواهد بود و ما این مساله را بایستی در مقاله‌نویسی در نظر بگیریم.

کل رساله‌ی دکتری خود را در یک مقاله 6000 کلمه ای نگنجانید.

بعضی از محققان و نویسندگان همه‌ی اطلاعات رساله‌ی دکترای خود را در یک مقاله جمع آوری می‌کنند اما بهتر است تا مانند نویسندگان با تجربه، از پروژه دکتری خود دو یا سه مقاله استخراج نمایید.

 

🔸🔶🔴 موسسه اشراق 🔴🔶🔸

موسسه اشراق این قابلیت را دارد که بهترین خدمات را در راستای درخواست شما در انواع زمینه‌های علمی ارائه دهد. فقط کافیست سفارش خود را از طریق راه‌های ارتباطی موسسه ثبت کنید. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتورهای تعیین کننده در ارزیابی فعالیت‌های تحقیقاتی و طرح‌های پژوهشی محسوب می‌گردد. ما در افق با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای جهت ترجمه تخصصی مقالات، پذیرش مقالات در مجلات آی اس آی و آی اس سی آمـاده‌ی ارائه خدمات به کلیه‌ی اساتید، فرهیختگان و دانشجویان هستیم.

🔽🔺 بیشتر بخوانید 🔺🔽

اکسپت مقاله در نشریات مورد تایید وزارت علوم

چاپ مقاله فوری در نشریات مورد تایید وزارت علوم

چاپ مقالات در نشریات ایمپکت دار

چاپ مقاله در نشریات داخلی

انتخاب مجله‌ی مناسب برای چاپ مقاله

اکسپت مقاله ISI کوتاهترین زمان

چاپ تضمینی مقالات علمی

لیست مجلات بلک دانشگاه ها

برای ثبت سفارش کلیک کنید

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق