خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


مواردی که سرقت علمی به شمار می آیند

انتشار : 9 آبان 1398
مطالعه : 3 دقیقه

اگر قصد ارسال مقاله علمی خود به مجلات معتبر علمی را دارید؛ باید به این نکته توجه کنید که در صورتی که میزان سرقت علمی نوشته شما از حدی که مجله تعیین کرده زیاد باشد؛ مقاله شما در همان ابتدا ریجکت می شود. موسسه اشراق می تواند با کمک نرم افزارهای خاص میزان سرقت علمی مقاله شما را تشخیص داده و میزان آن را تا حد قابل قبول برای مجلات کم کند.

مواردی که سرقت علمی به شمار می آیند

 مواردی که سرقت علمی شمرده می‌شوند 

🍧 عدم قرار دادن عبارات استفاده شده از منابع دیگر در نقل قول 

ممکن است برخی از دانشجویان فراموش کنند که زمانی که از یک کتاب یا مجله بهره می‌گیرند و یا از کلمه و عبارتی استفاده می کنند، باید آن را در علامت نقل قول قرار دهند. در اینجور موارد کافی نیست که فقط کپی یک متن و مرجع را به آن اضافه کنید؛ باید از علامت نقل قول استفاده کرده تا نشان داده شود که آن عبارت یا کلمه، یک نقل قول مستقیم است.

🍧 ساختن جمله با تغییر دادن کلمات از یک منبع، بدون دادن رفرنس دهی 

بازنویسی کردن عبارات یک کتاب یا مقاله با تغییر دادن کلمات نوشته، کار آسانی به نظر می رسد، شاید به نظر برسد که با انجام این کار توانسته ایم یک محتوای جدید از زبان خودمان بنویسیم ولی دانشجویان هنوز هم ساختار استدلال نویسنده اصلی و همچنین ایده های فرد را با کلمات دیگر و هم معنی کپی کرده اند که این، یک نوع سرقت ادبی به حساب می آید.

🍧 کپی کلمات یا ایده از یک منبع که اکثریت کار شما را شامل می‌شود 

دانشجویان اغلب مطالب مربوط به کتاب ها و نشریات را پیدا می کنند که حتی ممکن است دقیقا به پرسش مقاله ای که با آن برخورد می کنند پاسخ دهند. آنها اغلب با کپی کردن کلمات و یا ایده هایی از این منابع بدون دادن اعتبار به نویسنده، سرقت می کنند. با این حال، با اشاره به منابع، می توان از اغلب موارد سرقت ادبی جلوگیری کرد. به سادگی تصدیق می کنید که مواد خاصی قرض گرفته شده اند و مخاطبان خود را با اطلاعات لازم برای یافتن این منبع معمولا برای جلوگیری از سرقت ادبی کافی است. بخش اطلاعات مربوط به استناد را برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی به کارگیری منابع به طور کامل ببینید.

🍧 سرقت علمی تصاویر، فیلم و موسیقی 

استفاده از یک تصویر، ویدیو یا قطعه موسیقی در کار علمی بدون دریافت اجازه، حق چاپ یا ارائه استناد مناسب، سرقت ادبی است. فعالیت های زیر در جامعه امروز بسیار رایج است. با وجود محبوبیت آن‌ها، هنوز هم به عنوان سرقت ادبی حساب می شود.

  • کپی کردن رسانه ها (به ویژه تصاویر) از وب سایت های دیگر برای قرار دادن آن‌ها در صفحات یا وب سایت های خود.
  • ایجاد یک ویدیو با استفاده از فیلم های دیگران و یا استفاده از موسیقی کپی رایت به عنوان بخشی از موسیقی متن.
  • اجرای موزیک حق نسخه برداری دیگر شخص (مانند، پخش یک پوشش).
  • ساختن قطعه ای از موسیقی که از یک ترکیب دیگر قرض می گیرد.

🍧 دادن اطلاعات نادرست در مورد منبع نقل قول 

ممکن است فرد واقعا منبعی را بخوانید و از مطالب آن در مقاله خود استفاده نماید ولی در قسمت منابع و رفرنس دهی، منبع آن را بدرستی ذکر نکند. در این صورت فرد سرقت علمی کرده است.

🍧 خود پردازی از نوشته های قبلی 

یکی از موارد دیگری که سرقت علمی تلقی می شود به این صورت است که شما می توانید متهم به سرقت از کار خود شوید. سرقت از خود اینچنین است که با استفاده از بخش‌هایی از کار قبلی خود که آن را قبلا ارائه کرده اید، نتیجه گیری مجدد کنید و یک مقاله یا کتاب جدیدی به چاپ برسانید؛ این یک سرقت ادبی است.

🍧 کار شخص دیگری را به عنوان خودتان انجام دهید 

🍧 کپی کردن کلمات یا ایده های دیگران بدون گرفتن اجازه و رفرنس دهی 

 

✨ موسـسه  ✨اشــراق  

موسسه اشراق این قابلیت را دارد که بهترین خدمات را در راستای درخواست شما در انواع زمینه‌های علمی ارائه دهد. فقط کافیست سفارش خود را از طریق راه‌های ارتباطی موسسه ثبت کنید. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتورهای تعیین کننده در ارزیابی فعالیت‌های تحقیقاتی و طرح‌های پژوهشی محسوب می‌گردد. ما در افق با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای جهت ترجمه تخصصی مقالات، پذیرش مقالات در مجلات آی اس آی و آی اس سی آمـاده‌ی ارائه خدمات به کلیه‌ی اساتید، فرهیختگان و دانشجویان هستیم.

🌵بـرای 🌵مطالعه 🌵بیشتر  

 🌻 برای ثبت سفارش کلیک کنید لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق