خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

نحوه امتیاز دهی مصاحبه دکتری 98

انتشار 24 فروردین 1398
مطالعه 4 دقیقه

امتیازاتی که در روز مصاحبه دکتری بدست خواهید آورد چه امتیازاتی است ؟ این امتیازات به چه مواردی تعلق می گیرند و چگونه باید این امتیازات را بدست آورد ؟

نحوه امتیاز دهی مصاحبه دکتری 98

امتیازاتی که در روز مصاحبه دکتری بدست خواهید آورد چه امتیازاتی است ؟ این امتیازات به چه مواردی تعلق می گیرند و چگونه باید این امتیازات را بدست آورد ؟

مصاحبه دکتری 98 طبق روال سال های گذشته پیش بینی می شود که از هفته اول خرداد ماه آغاز شود . و در این مدت زمان باقی مانده تا زمان مصاحبه دکتری 98 باید از دیگر رقبای خود سبقت بگیرید .  

فرهیختگلانی که در آزمون رودی مقطع دکتری سال 98 شرکت کرده اند می دانند که پس از قبولی در آزمون باید در مصاحبه ورودی مقطع دکتری سال 98 نیز شرکت نمایند و اطلاع دارند که هرچقدر سوابق پژوهشی پر رنگ تری داشته باشند شانس پذیرش بالاتری دارند .

بنابراین بر خود واجب دانستیم تا نوید این را بدهیم که تضمین سوابق پژوهشی شما در دستان کارشناسان موسسه اشراق می باشد .

پس از قبولی در آزمون دکتری باید در جلسه مصاحبه شرکت کنید و امتیازات لازم را برای ورود به مقطع دکتری بدست آورید . هدف از مصاحبه دکتری این است که فقط آن دسته از دانشجویانی که واقعا شاسته و مستعد تحصیل در مقطع دکتری هستند وارد این مرحله از تحصیل شوند . بنابراین با قبولی از کنکور دکتری فقط توانسته یک مرحله را پشت سر بگزارید . یک مرحله 30 امتیازی را با موفقیت گزرانده اید و وارد یک مرحله 70 امتیازی شده اید .

امتیازی که به مصاحبه دکتری اختصاص داده شده است 70 امتیاز از 100 امتیاز می باشد . این 70 امتیاز خود به دو بخش تقسیم بندی می شود . یک بخش 30 امتیازی دیگر و یک بخش 40 امتیازی .

با تقسیمات اصلی امتیازات مصاحبه دکتری آشنا شدیم . اما باید بدانیم که هر بخش از این امتیازات به چه بخشی اختصاص داده شده است و همچنین زیر مجموعه این بخش ها و تقسیمات جزئی تر این امتیازات به چه گونه است ؟

تصویر

 
30 امتیاز از 70 امتیاز مصاحبه دکتری مربوط می شود به بخش سوابق  آموزشی دانشجو . در این بخش باید تمامی مراحل تحصیلی خود را به همراه طول دوره تحصیل در آن مقع و همچنین معدل خود را در آن مقاطع اعلام نمایید . البته بیشتر مقاطع تحصیلی بعد از ورود به دانشگاه مطرح است یعنی لزومی به ارائه سوابق تحصیلی دوران مدرسه نیست .
اما نحوه امتیاز دهی به این زیر مجموعه ها به چه صورت است ؟ در جدولی نحوه امتیاز دهی به هریک از این زیر مجموعه ها و همچنین معرفی موارد موجود در این بخش را ارائه می نماییم:
 

امتیاز دهی بخش سوابق آموزشی دانشجو در مصاحبه دکتری

سابقه آموزشی

امتیاز

معدل پایه کارشناسی ارشد

6 امتیاز

دانشگاه محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد

5 امتیاز

مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی

3 امتیاز

طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد

3 امتیاز

قبولی در آزمونهای المپیاد و یا عضویت در بنیاد نخبگان و یا المپیاد

5 امتیاز

مدرک زبان انگلیسی

در خصوص مدارک زبان باید ذکر نمود که فقط مدارک  TOEFL، TOLIMO ،  IELTS، MSRT، MHLE ، UTEPT  مورد قبول می باشد.

مدرک EPT برای دانشگاه های آزاد نیز قابل قبول می باشد .

8 امتیاز

مجموع امتیازات آموزشی

30 امتیاز

و اما بخش دوم مصاحبه دکتری که دارای 40 امتیاز است . این بخش مخصوص سوابق پژوهشی دانشجو است . 40 امتیاز مصاحبه دکتری که مختص سوابق پژوهشی و علمی دانشجویان است ، با ارائه موارد تمامی سوابق پژوهی که دانشجو در دوران تحصیلش بدست آورده است ، کسب می شود . در این بخش باید کلیه دستاوردهای علمی خود را ارائه نماید . این دستاورهای علمی و پژوهشی شامل نگارش و چاپ مقالات علمی و همچنین نگارش و چاپ کتاب می شود .

برای آشنایی بهتر با نحوه امتیاز دهی و همچنین شناخت مواردی که شامل امتیاز می شوند در بخش سوابق پژوهشی ، جدولی را ارائه می نماییم :

امتیاز دهی بخش سوابق پژوهشی دانشجو در مصاحبه دکتری

سوابق پژوهشی

امتیاز

مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی

( علمی پژوهشی ، Isi ، Jcr ، Scopus و ..)

22 امتیاز

( مقاله 7 امتیاز )

مقالات علمی چاپ شده در مجلات علمی ترویجی

6 امتیاز

( هر مقاله 2 امتیاز )

مقالات ارائه شده در کنفرانس های داخلی و خارجی

4 امتیاز

( کنفرانس های خارجی 2 امتیاز / کنفرانس های داخلی 1 امتیاز )

چاپ کتاب / ترجمه کتاب

4 امتیاز

کیفیت پایان نامه

4 امتیاز

( عالی 4 امتیاز / خیلی خوب 2 امتیاز )

مجموع امتیازات سوابق پژوهشی

40 امتیاز

 کارشناسان و محققان موسسه اشراق در خدمت پژوهشگران و فارق التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد تمامی رشته ها و تخصص هستند تا مقالات علمی آنها را از پایان نامه های علمی شان استخراج نمایند و بعد از ترجمه فوق تخصصی مقالات آنها را در مجلات معتبر علمی پژوهشی ، ISI ، Scopus ، Pubmed و ... پذیرش و چاپ نمایند تا امتیاز کامل 22 را از این بخش به دست آورند .  همچنین مقالات علمی را در کنفرانس های بین المللی در سریع ترین زمان پذیرش نموده که دارای 2 امتیاز می باشد . از خدمات ویژه دیگر موسسه اشراق برای داوطلبین شرکت در مصاحبه دکتری 98 رشته مهندسی صنایع تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ آن و یا ترجمه کتاب است . که هردوی این موارد دارای 4 امتیاز است . بنابراین موسسه اشراق در کنار شما است تا 30 امتیاز بخش پژوهشی مصاحبه دکتری 98 را به راحتی به دست آورید و با موفقیت کامل از مصاحبه قبول شوید .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق