خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

سابمیت مقاله چیست؟

انتشار 25 آذر 1398
مطالعه 10 دقیقه

سابمیت مقاله چیست؟

سابمیت در فارسی به معنی ارائه کردن می باشد. در واقع ارسال نسخه نهایی و ویرایش یه مقاله به مجله جهت داوری را سابمیت کردن مقاله می نامند. سابمیت مقاله اصطلاح رایجی هست که در بین پژوهشگران و کسانی که کار پذیرش و چاپ مقاله انجام می دهند بسیار کاربرد دارد. شما وقتی می خواهید برای پذیرش و چاپ مقاله خود اقدام نمایید بایستی ابتدا مقاله تان را برای مجله سابمیت نمایید تا وارد مرحله داوری شود.

نحوه آماده سازی و سابمیت مقاله برای مجله

برای این که بخواهید مقاله تان را در مجله ای پذیرش و چاپ کنید ابتدا باید مشخص کنید که برای مجلات داخلی می خواهید اقدام نمایید یا مجلات خارجی. بعد از تصمیم نهایی باید مراحل زیر را برای سابمیت مقاله خود انجام دهید:

آماده کردن مقاله علمی

1. آماده کردن مقاله علمی

نخستین گام این است که شما یک مقاله علمی خوب داشته باشید. این مقاله می تواند به صورت استخراج مقاله از پایان نامه و یا بصورت تالیف شده از طرف نویسنده باشد. معمولا استخراج مقاله به خاطر اینکه هم داده ها و هم مطالب داخل پایان نامه بطور کامل آماده هست بسیار راحت تر از نگارش مقاله است چون هم داده سازی و هم تدوین مقاله بسیار زمان بر و خسته کننده می باشد. در خصوص نگارش مقاله باید به این نکته توجه داشته باشید که مقاله کاملا علمی و با کیفیت باشد و از مطالب به روز استفاده شود. هر چقدر مقاله سطح علمی بالایی داشته باشد و منابع استفاده شده در آن جدید و معتبر و مرتبط باشند، شانس پذیرش مقاله در مجله بالاتر می رود.

2. ترجمه تخصصی مقاله

اگر هدفتان ارسال مقاله به مجلات خارجی هست باید ترجمه تخصصی مقاله را انجام دهید. ترجمه تخصصی و استفاده از اصطلاحات دقیق علمی مربوط به همان رشته تخصصی کار شده در مقاله از جمله مواردی هست که باید در ترجمه مقاله باید به آن دقت کافی داشته باشید و سعی کنید توسط مترجم متخصص و مسلط به موضوع این کار انجام شود.

ترجمه تخصصی مقاله

3. انتخاب مجله برای سابمیت مقاله

انتخاب مجله برای سابمیت مقاله خیلی مهم هست و می توان گفت اصلی ترین و مهم ترین مرحله درسابمیت مقاله، انتحاب مجله متناسب با موضوع مقاله است. هر چقدر مقاله محتوای قوی داشته باشد اما اگر مجله به درستی انتخاب نشود نتیجه ای جز ریجکت به دنبال نخواهد داشت. برای این که بتوانید مجله مناسب برای سابمیت مقاله خود انتخاب نمایید باید ابتدا سایت مجله را بررسی و اهداف مجله و اسکوپ کاری مجله و مقالاتی که اخیرا در آرشیو چاپ شده آن قرار دارند را مطالعه بفرمایید تا کاملا هم با سلیقه ادیتور مجله و هم موضوعاتی که مورد تایید آن هست آشنا شوید و پس از اینکه اطمینان حاصل کردید مقاله کاملا منطبق با اسکوپ کاری مجله هست و با آن هم خوانی دارد برای سابمیت اقدام نمایید.

فرمت بندی مقاله

4. فرمت بندی مقاله

قبل از سابمیت نهایی مقاله برای مجله ابتدا باید راهنمای نویسندگان مجله را مطالعه و طبق ضوابط مجله قالب بندی مقاله را انجام دهید. هر مجله دستور العمل خاص خود را دارد که معمولا در قسمت راهنمای نویسندگان به طور کامل نکاتی که باید در فرمت بندی رعایت شود ذکر شده است. توجه داشته باشید که عدم رعایت هر یک از موارد اشاره شده در دستورالعمل باعث برگشت مقاله خواهد شد. در فایل راهنمای نویسندگان تمام موارد مربوط به ویرایش های ظاهری و ساختاری و همچنین موارد و اطلاعاتی که نیاز هست نویسندگان به همراه فایل نهایی مقاله برای مجله ارسال نمایند ذکر شده است.

5. سابمیت مقاله

بعد از فرمت بندی نهایی مقاله آماده سابمیت برای مجله می باشد.

روش های سابمیت مقاله

سابمیت مقاله به ژورنال های معتبر و تخصصی معمولا به دو حالت قابل انجام هست.

سابمیت از طریق ایمیل

سابمیت از طریق پنل

سابمیت از طریق ایمیل

سابمیت از طریق ایمیل

سابمیت مقاله از طریق ایمیل تقریبا ساده‌ترین روش برای ارسال درخواست به ژورنال می‌باشد. در قالب یک ایمیل به سردبیر می‌توانید درخواست خود را ارسال کنید و فایل مقاله را نیز می‌توانید به صورت پیوست در کنار ایمیل ارسال فرمایید. بعد از ارسال ایمیل باید منتظر نتیجه و نامه از طرف سردبیر باشید.

نمونه ارسال ایمیل به سردبیر

Dear Editor

I am pleased to submit the attached manuscript to —– for possible publication

If would be possible please inform me about its status asap

سابمیت از طریق پنل

سابمیت از طریق پنل

پنل و سیستم مکانیزه ای که هر مجله برای ارسال فایل در نظر می‌گیرد متفاوت است و یک قانون و روش کلی وجود ندارد که بتوان در مورد آن توضیحاتی ارائه کرد. اما در حالت کلی باید ایمیل و نام نویسنده و اطلاعات دقیق و کامل نویسنده مسئول را وارد کنید و فایل را نیز پیوست نمایید. سپس می‌توانید در اسرع وقت آن را پیگیری نمایید و از زمان پذیرش و چاپ اطمینان حاصل فرمایید.

نکاتی که باید در سابمیت مقاله مورد توجه قرار گیرند

هیچ کدام از روش های ارسال مقاله دلیلی بر بی اعتباری یا معتبر بودن مجله نیست!!

روش سابمیت از طریق آنلاین سابمیژن(Online Submision) و یا پنل کاربری روش به مراتب جدیدتری است که اکثر مجلات معتبر از آن استفاده می‌ نمایند.

روش ارسال از طریق ایمیل معمولا محدودیت های کمتری برای اصلاحات مقاله، اصلاح اسامی، تغییر قسمتی از مقاله و … دارد. این کار در سیستم سابمیت مقاله کمی دشوارتر و گاهی اوقات انجام نشدنی است.

سیستم سابمیت آنلاین هر مجله با مجله دیگر متفاوت است و ممکن مدت زمان سابمیت مقاله از این طریق برای یک مجله ده دقیقه و برای مجله دیگری حتی تا ساعت ها طول بکشد.

قبل از هرگونه سابمیت بهتر است به قسمت راهنمای نویسندگان که معمولا تحت منوی Insruction For Author می‌باشد مراجعه نمایید و تمامی نکات مربوط به فرمت‌بندی، تعداد لغات چکیده، توضیحات مربوط به جداول و شکل ها و … را رعایت نمایید این کار ضمن صرفه جویی در زمان شما به خاطر روند داوری سریعتر باعث افزایش شانس پذیرش مقاله شما در مقالات هم سطح خواهد شد.

نکته دیگر این که قبل از پذیرش مقاله بهتر است نسبت به پارافریز مقاله و ادیت نیتیو مقاله خود حتما توجه لازم را داشته باشید این دو نکته تاثیر بسیار زیادی در افزایش شانس پذیرش مقاله شما خواهند داشت.

در هیچ کدام از روش هایی که توضیح داده شد سابمیت مقاله به معنای اکسپت مقاله نیست و صرفا مقاله شما با موفقیت در مجله مورد نظر به ثبت خواهد رسید تا پس از طی مراحل داوری نتیجه به شما اعلام گردد.

سابمیت مقاله در مجلات علمی پژوهشی داخلی و خارجی

روال سابمیت مقاله در مجلات مختلف اکثرا مشابه هست و معمولا فرمت بندی و اطلاعات درخواستی که در فایل راهنمای نویسندگان از نویسنده اگر به طور کامل رعایت شود مراحل سابمیت تفاوت چندانی ندارد، با این حال ممکن است روند سابمیت مقاله در یک مجله در طی چند مرحله و دربازه زمانی کوتاه انجام شود اما در مجله دیگر این روند زمان زیادی طول بکشد. برخی مجلات فرم ها و اطلاعاتی از نویسندگان درخواست می نمایند که در هنگام سابمیت فایل نهایی مقاله به مجله باید این اطلاعات و فایل ها نیز همراه فایل مقاله اصلی برای مجله ارسال شود. به طور مثال موارد زیر از جمله فایل ها و اطلاعاتی است که از نویسنده مقاله درخواست می شود.

کاور لتر

کاور لتر

نامه ای هست که معمولا همراه فایل مقاله برای مجله ارسال می شود و در آن عنوان مقاله. هدف از نگارش مقاله و اهمیت نگارش مقاله برای حوزه تخصصی ذکر می شود و اطلاعات نویسندگان نیز معمولا آورده می شود.

کد ORCID

کد ارکید یک کد شناسه 16 رقمی می‌ باشد که به نویسندگان اختصاص می یابد و دسترسی به این کد رایگان می‌ باشد. هدف از ارائه این سرویس، فراهم آوردن یک شاخص مشخص برای هر نویسنده آزاد است. نویسندگان می‌توانند رزومه و کارکرد خود را در سرویس به ثبت برسانند و به جای ارسال رزومه به بخش های مختلف، کد ORCID خود را در اختیار آن ها قرار دهند.

کد orcid

کد های JEL

مقالاتی که در حوزه اقتصاد و حسابداری نوشته می شوند، علاوه بر کلمات کلیدی، بایستی فهرست موضوعی مشخصی نیز برای مجله ارسال نمایند تا مشخص شود که مقاله در چه حوزه و دسته‌بندی قرار می‌گیرد. این نوع طبقه بندی کمک می کند تا پژوهشگران طبقه پژوهش را با توجه به کلمات کلیدی و کد، آن ها را شناسایی نمایند. که به این نوع طبقه بندی JEL و یا JEL Classification Codes گفته می شود.

کد های jel

فرم های تعهد و تعارض نویسندگان

معمولا فرم هایی هستند که از طرف مجلات داخلی برای نویسندگان ارسال می شوند و در هنگام سابمیت مقاله باید این فرم ها هم به صورت امضا شده توسط نویسندگان برای مجله ارسال شوند. این فرم ها شامل اطلاعات نویسندگان و توافق آن ها برای ارسال مقاله به مجله مربوطه و تعهد به عدم ارسال مقاله به مجله دیگر می باشد.

تفاوت اکسپت و سابمیت مقاله

سابمیت مقاله در واقع آماده کردن و ارسال مقاله برای داوری مجله است، اما اکسپت مقاله زمانی اتفاق می افتد که مقاله شما کلیه ی ملاک های لازم برای پذیرش و چاپ را از طرف مجله دریافت نماید و تمام مراحل داوری به طور کامل انجام شده و محتوای مقاله مورد تایید نهایی داوران نشریه قرار گیرد. تا زمانی که مقاله از داوری مجله اکسپت نشود ارزش علمی چندانی ندارد و صرفا سابمیت برای چندین مجله در صورتی که مورد تایید واقع نشود ارزش چندانی برای نویسنده ندارد.

تفاوت اکسپت و سابمیت مقاله

منظور از ریجکت فوری مقاله چیست؟

پس از سابمیت مقاله برای مجله معمولا در ابتدای کار مقاله در دست ادیتور مجله مورد ارزیابی قرار می گیرد اگر مقاله از نظر محتوایی و نگارشی خیلی ضعیف باشد یا با اسکوپ کاری مجله هم خوانی نداشته باشد یا این که دستورالعمل قبل سابمیت رعایت نشده باشد مقاله ریجکت می شود که اصطلاحا ریجکت فوری نامیده می شود چون هنوز مقاله شما به مرحله داوری محتوایی نرسیده و همان ابتدای کار به دلایل اشاره شده در بالا مورد تایید ادیتور واقع نشده است. مهم ترین دلیل ریجکت فوری مقاله انتخاب مجله ی نامناسب است.

هزینه سابمیت مقاله

هزینه سابمیت مقاله

هزینه سابمیت مقاله از طرف مجله مشخص می شود و برخی مجلات برای سابمیت و شروع مراحل داوری از نویسنده هزینه داوری دریافت می کنند، که این اطلاعات در قسمت راهنمای نویسندگان و یا در صفحه اول مجله مشخص شده است. برخی مجلات برای این که داوری سریعتر انجام شود هزینه داوری سریع از نویسنده دریافت می کنند که در این حالت مقاله پروسه ی داوری را سریع تر از روال عادی طی می کند اما پرداخت هزینه سابمیت و داوری لزوما به معنای تایید پذیرش مقاله از طرف مجله نیست.

چه زمانی مقاله آماده سابمیت می باشد؟

برای سابمیت مقاله به ژورنال های تخصصی خارجی می‌ بایست مقاله را ترجمه به زبان انگلیسی کنید ترجمه تخصصی مقالات به زبان رسمی و بین‌المللی آن کشور باید به صورت کاملا تخصصی و تضمینی انجام شود و ترجمه باید کیفیت بسیار زیادی داشته باشد. از یک دیدگاه کلی فرآیند آماده سازی و سابمیت مقاله به ترتیب مراحل زیر می‌ باشد:

  • ترجمه تخصصی مقاله

  • ویرایش و بازسازی مقاله

  • پارافریز و رفع سرقت علمی مقاله

  • انتخاب ژورنال مناسب و سابمیت

چه زمانی مقاله آماده سابمیت میباشد؟

سابمیت مقاله در موسسه اشراق

فرایند آماده سازی و سابمیت مقاله برای مجلات و نحوه انجام آن به طور کامل شرح داده است. چنانچه ملاحظه می فرمایید این مراحل و انتخاب مجله و انجام فرمت بندی مقاله و سابمیت کار پیچیده و حساسی هست. اگر در طی مسیر سابمیت مقاله برای مجله نیاز به راهنمایی داشته باشید می توانید از خدمات موسسه اشراق استفاده نمایید. روند ثبت سفارش سابمیت مقاله در موسسه اشراق به صورت زیر می باشد:

ثبت سفارش و ارسال فایل

بررسی توسط کارشناس و معرفی مجلات

انتخاب مجله و ثبت سفارش

فرمت بندی و آماده سازی مقاله

سابمیت نهایی و ارسال اطلاعات سابمیت به نویسنده

اشراق

ثبت سفارش سابمیت مقاله

انجام درست مراحل فرمت بندی و سابمیت مقاله در نتیجه آن تاثیر بسیار زیادی دارد. متخصصان موسسه اشراق در این زمینه با ارائه خدمات با کیفیت و کاملا تخصصی شما را در این زمینه یاری می رسانند. جهت انتخاب مجله و انجام مراحل سابمیت می توانید از خدمات موسسه اشراق استفاده نمایید. تمامی مراحل از شروع کار شامل انتخاب مجله، ویراستاری و پارافریز مقاله، ترجمه تخصصی، فرمت بندی و سابمیت نهایی مقاله و ارسال اطلاعات کاربری برای نویسنده و پیگیری تا حصول نتیجه داوری در موسسه اشراق انجام می شود.

اشراق

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

برای اطلاع از هزینه سابمیت مقاله نیاز است که فایل مقاله و نام مجله انتخابی را ارسال فرمایید تا بررسی و برآورد انجام شود

زمان سابمیت مقاله به مجله انتخابی بستگی دارد اما در حالت کلی اگر اطلاعات کامل نویسندگان و فرم های درخواستی از نویسنده در زمان مقرر ارسال شود سریعا سابمیت انجام می گیرد.

برای سابمیت مقاله ابتدا باید مجله مناسب انتخاب و براساس دستورالعملی که در راهنمای نویسندگن اشاره شده است آماده شود.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام و احترام معمولا دو تا سه نویسنده برای مقالات مناسب می باشد . و کم نیست . تعداد نو.یسندگان تاثیری در پذیرش مقاله ندارد شکاری 09149724933 پورباقر 09149724933
بازدیدکننده
مریم موسوی
4 سال پیش
سلام ببخشید تعداد نویسندگان مقاله ای اس ای دو نفر باشه کم هست اصلا تعداد نویسندگان در پذیرش مقاله مؤثره؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
5 سال پیش
سلام واحترام کاورلتر شامل اطلاعاتی از مقاله و نویسندگان مقاله هست . و در مراحل سابمیت برخی مجلات ضروری هست که ارسال شود . ارائه این گزارش مختصر سبب اشنایی سردبیر نشریه و همچنین داوران از مووضوع مقاله و زمینه های کاری نویسندگان ان می باشد . و اهمیت ویژه ای دارد . جهت دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید : شکاری 09149724933 isi.eshragh@gmail.com مسعودی 09149724933 isi.eshragh@gmail.com
بازدیدکننده
طالبی
5 سال پیش
کاور لتر چقدر میتونه توی پذیرش مقاله تاثیر گذار باشه؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
5 سال پیش
سلام و احترام ممنون از اینکه سایت موسسه اشراق را انتخاب فرمودین درخواست شما حتما در دستور کار قرار میگیرد . شکاری 09149724933 مسعودی 09149724933
بازدیدکننده
نوایی
5 سال پیش
خیلی مطلب کاملی بود ممنون که اشاره مستقیم به نحوه سابمیت مقالات کردین. ممکنه سایت رسمی ژورنالها رو هم به صورت لیست شده ارائه کنید؟ یا ادرس دقیقی که بتونیم بع سایت اصلی هر مجله رجوع کنیم؟


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق