خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

نحوه ارسال مقاله به مجلات داخلی

انتشار 23 آبان 1397
مطالعه 6 دقیقه

پس از اتمام نگارش و ویرایش مقاله برای ارسال مقاله به مجلات معتبر خارجی موسسه اشراق مفتخر است ، چندین سال متوالی موفقعیت های بسیاری در زمینه پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر خارجی را بدست آورد .

نحوه ارسال مقاله به مجلات داخلی

آشنایی با مجلات داخلی

مجلات داخلی متعددی وجود دارند که به منظور تشخیص صلاحیت و اعتبار این مجلات از وزرات ها و ارگان های مورد تاید تمامی دانشگاهها و موسسات استفاده می کنیم . این ارگانها عبارتند از : وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حوزه علمیه که این سه ارگان مسئول تعیین اعتبار و درجه علمی مجله های داخلی می باشند .

درجه‌بندی نشریات علمی در ایران توسط معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام می‌شود. بالاترین درجه نشریات دانشگاهی در ایران، علمی پژوهشی است و درجه مصوب دیگر، علمی ترویجی نسبت به آن در سطح پائین‌تری قرار دارد.

تصویر
 
مهم ترین توصیه موسسه اشراق برای پژوهشگران عزیز در این زمینه در خصوص ویرایش و چارچوب مقاله می باشد :
  • پس از انتخاب مجله مورد نظر حتما قسمت راهنمای نویسندگان آن را با دقت بخوانید. تاکید خاصی روی این بخش وجود دارد . زیرا مقاله شما باید در چارچوب مورد نظر آن مجله تنظیم شده باشد،در غیر این صورت مقاله‌تان از جانب سردبیر برگشت داده خواهد شد یا در صورت پذیرش اولیه، چندین بار برای اصلاح به نویسنده بازگردانده می شود که این امر سبب طولانی‌تری شدن زمان داوری خواهد شد . هر چه بیشتر به این قسمت اهمیت دهید، سردبیر نسبت به مقاله شما دید مثبت تری پیدا می‌کند.
  • توصیه می شودپیش از شروع نگارش مقاله مجله مورد نظرتان را تعیین نمایید و  همزمان با نگارش مقاله بخش مربوط به نویسندگان مجله را مورد مطالعه قرار دهید تا پس از پایان و هنگام ارسال دچار مشکل نشوید و چارچوب مقاله متناسب با چارچوب ذکر شده مجله باشد .

 

دستورالعمل مجلات جهت تنظیم مقاله :

 دستورالعمل کلی مجلات برای تنظیم مقالات تقریباً مشابه است . صفحه عنوان ، چکیده ، واژگان کلیدی ، مقدمه ، مواد و روش‌ها ، نتایج ، بحث ، نتیجه‌گیری و مراجع ، بخشهای اصلی مقاله می باشند که حتماً باید وجود داشته باشند .

اما اینکه ترتیب و نحوه قرار گیری آنها چونه باشد ، فاصله بین خطوط چقدر باشد ، از چه فونتی استفاده شود، حجم هر قسمت حداکثر چقدر باشد و غیره ... ، به چارچوب مورد نظر مجله بستگی دارد.

  • اکثر مجلات ترجیح می‌دهند شکل‌ها و جدول‌ها در صفحاتی جداگانه قرار بگیرند و در میان متن نباشند. از این رو برای هر شکل یا جدول ، صفحه ای مستقل قرار دهید.
  • پس از اتمام نگارش و یا اعمال تغییرات ، بارها و بارها مقاله را مطالعه فرموده و تکرا نمایید تا در صورت وجود نقایص احتمالی آنها را برطرف سازید .
  • در صورتی که نوع مجله به گونه ای است که باید مقاله به زبان انگلیسی ارائه شود باید به صورت تخصصی ترجمه نمایید . که بهتر است از مترجمین متخصص کمک بگیرید . بهترین کمک و همراه شما شبکه مترجمین اشراق است که مقالات شما را به صورت تخصصی در کمترین زمان با ضمانت نامه ترجمه می کنند.

 

تهیه نامه همراه

نامه کوتاهی است که برای سردبیر مجله می نویسید و در آن در خواست خود را مبنی بر ، بررسی وچاپ مقاله ارسالی مطرح می‌کنید. اولین چیزی که سردبیر پیش از رویت مقاله با آن مواجه خواهد شد، همین نامه است که اگر در بردارنده نکات لازم باشد، دیدگاه مثبتی نسبت به مقاله ارسالی خواهد داشت .
برخی مجلات در قسمت راهنمای نویسندگان، نکاتی را ذکر می‌کنند که رعایت آنها در نامه همراه الزامیست.

 

ارسال مقاله به مجله

به مرحله ارسال مقاله رسیدیم . مقاله آماده ارسال به مجله می باشد.

  • ارسال به روش ایمیل :

 اکثر مجلات، دریافت مقاله به طریق الکترونیک را ترجیح می‌دهند، زیرا این روش امن‌تر و سریع‌تر است. فایل مقاله را به فرمت Word یا PDF تهیه و از جدیدترین ویرایش آنها استفاده کنید. سپس فایل PDF را مجدداً با دقت بخوانید تا مطمئن شوید تمام حروف، اعداد و نمادها به درستی منعکس شده‌اند. از نمادهای غیر استاندارد استفاده نکنید.

  • ارسال به روش سیستم آنلاین:

در سایت اینترنتی برخی مجلات معتبر، گزینه‌ای وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن، وارد مراحل ارسال آنلاین مقاله می‌شوید. به این ترتیب که صفحات متعددی باز می‌شود و از شما می‌خواهد عنوان، اسامی نویسندگان، آدرس، تلفن، فکس، پست الکترونیک و متن اصلی مقاله را وارد کنید.  

  • ارسال به روش پست ( قدیمی ) :

روش دیگر، ارسال از طریق پست می‌باشد. بدین منظور باید علاوه بر نامه همراه، سه تا پنج نسخه از مقاله را پرینت بگیرید و همراه با سی دی حاوی متن مقاله ، شکل ها و جدول ها به آدرس پستی مجله ارسال کنید. از پست سفارشی استفاده کنید و رسید آن را تا حصول اطمینان از رسیدن بسته نزد خود نگاه دارید. پس از ارسال مقاله باید منتظر دریافت نامه اعلام وصول از جانب سردبیر باشید که به پست الکترونیک یا آدرس پستی شما ارسال می شود و مشخص می‌کند مقاله به دست آنها رسیده و در حال بررسی است. ممکن است به شما یک کد چند رقمی نیز ارائه شود تا پی گیری‌های بعدی از طریق آن انجام شود.

 

روند بررسی و داوری مقاله

مقاله پس از غربالگری اولیه و اولویت بندی توسط سردبیر یا هیأت سردبیری، در اختیار چند داور یا کارشناس قرار می‌گیرد تا به دقت آن را ارزیابی نمایند.

داوران موظفند در بازه زمانی که در اختیار دارند، مقاله را نقد و بررسی و نظراتشان را اعلام کنند. معمولاً فرمی در اختیار داور قرار می گیرد تا بر اساس آن، بکر بودن، کیفیت و نقاط ضعف و قوت مقاله را بررسی کند.
اظهار نظر داوران باید کاملاً بی طرفانه باشد. برخی مجلات با پوشاندن اسم نویسندگان مقاله ای که به داور می سپرند، سعی می کنند به این هدف نزدیک تر شوند.

در حالی که پنهان داشتن نام داور از نویسنده اقدامی رایج محسوب می شود، اما برخی مجلات از شما می‌خواهند داور مقاله‌تان را خودتان پیشنهاد کنید. برای پیدا کردن داوران بهترین راه استفاده از مراجع مقاله خودتان است، زیرا پژوهش شما در راستای پژوهش سایر افرادیست که در آن زمینه کار کرده‌اند؛ البته نه آنهایی که مخالف عقاید و نظرات شما هستند. نکته مهم آنست که به هیچ ‌وجه حق تماس گرفتن با داوری که برمی‌گزینید را ندارید، حتی اگر کسی باشد که با او آشنا باشید.

تصویر
 
 

زمان داوری

زمان داوری و ارائه نتایج در مجلات مختلف با هم فرق می‌کند. متأسفانه این زمان در مورد مجلات داخلی بعضاً تا یک سال طول می‌کشد.

 

سرنوشت مقاله پس از داوری

مقاله شما پس از داوری در اختیار سردبیر قرار می گیرد. سردبیر، محوری ترین نقش را در تصمیم گیری نهایی بر عهده دارد. وضعیت مقاله پس از تصمیم سردبیر معمولاً به یکی از صورتهای زیر خواهد بود:
- پذیرش برای چاپ

- پذیرش برای چاپ پس از اصلاحات جزئی

- غیر قابل چاپ

 

پذیرش و چاپ مقاله

مرحله نهایی و موفقعیت آمیز نویسنده مقاله رسیدن به مرحله چاپ است . در این مرحله فقط مقالاتی که مورد پذیرش قرار گرفتند و مقالاتی که مشروط بر رعایت برخی اصلاحات هستند به بخش ویراستاری ارسال می گردند . پس از تدوین های لازم و ویراستاری مقاله در مجلات داخلی مورد نظر که قبلا از ارسال انتخاب نمودیم به چاپ می رسد .

 

 خدمات موسسه اشراق در خصوص ارسال ، پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات داخلی  

کارشناسان و محققان متخصص در موسسه اشراق فعالیت های خود را در زمینه چاپ مقالات در مجلات داخلی در قالب :

استخراج مقاله از پایان نامه

ترجمه تخصصی مقالات فارسی به انگلیسی

فرمت بندی و استاندارد سازی مقالات با توجه به قواعد و اصول مجله

ارسال به مجلات داخلی ( انجام مراحل ارسال چه بصورت ایمیل و چه بصورت سیستم آنلاین )

اخذ پذیرش و چاپ آن  ،   ارائه می نماید .

راههای ارتباطی موسسه اشراق                   

  041-33373424                                      09149724933                               isiisc2011@gmail.com  

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
10 ماه پیش
در پاسخ به:
یه سوال داشتم در احکام رتبه بندی معلمان برای مقالاتی که در مجلات چاپ شده اند امتیاز در نظر گرفته شده میخواستم بدونم مقاله هایی که در همایش ها پذیرفته می شود هم در رتبه بندی دارای امتیاز است یا خیر؟
چاپ مقاله در مجلات و همایش های معتبر داخلی و خارجی، رزومه پژوهشی محسوب می شود و برای ارتقاء رتبه علمی و شغلی معلمان و اساتید دارای امتیاز می باشد.
بازدیدکننده
M.h
10 ماه پیش
یه سوال داشتم در احکام رتبه بندی معلمان برای مقالاتی که در مجلات چاپ شده اند امتیاز در نظر گرفته شده میخواستم بدونم مقاله هایی که در همایش ها پذیرفته می شود هم در رتبه بندی دارای امتیاز است یا خیر؟
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
در پاسخ به:
باسلام می خواستم بدانم چگونه مقاله بنویسم
با سلام و احترام ضمن تشکر از حسن توجه شما به موسسه اشراق . خدمات نگارشی و محتوایی نداریم مقاله نمی نویسیم ولی استخراج مقاله از پایان نامه را انجام می دهیم . برای آموزش مقاله نویسی می توانید از مطالب آموزشی سایت در بخش آموزش مقاله نویسی استفاده نمایید . در صورت نیاز به دریافت مشاوره با شماره 09911851170 تماس حاصل فرمایید . باتشکر . بهراد
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
2 سال پیش
در پاسخ به:
سلام میخواستم بدونم شما مقاله انجام میدین به صورت کامل وچاپ اش در مجلات داخلی
با سلام و احترام  ضمن تشکر از حسن توجه شما به موسسه اشراق .  خدمات نگارشی و محتوایی نداریم مقاله نمی نویسیم ولی استخراج مقاله از پایان نامه را انجام می دهیم .  جهت استخراج مقاله از پایان نامه لطفا فایل ورد پایان نامه و تصویر کارت ملی نویسنده پایان نامه را ارسال فرمایید . در صورت نیاز به دریافت مشاوره با شماره 09911851170 تماس حاصل فرمایید . باتشکر . بهراد
بازدیدکننده
فایزه معقول
2 سال پیش
باسلام می خواستم بدانم چگونه مقاله بنویسم
بازدیدکننده
سمیرا
2 سال پیش
سلام میخواستم بدونم شما مقاله انجام میدین به صورت کامل وچاپ اش در مجلات داخلی
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
در پاسخ به:
با سلام من خودم میخواستم مقاله مو سابمیت کنم ولی راستش ارور میده مهلتش تا اخر همین ماهه امکانش هست شما سریع منو ثبتنام کنید؟
با سلام بله خدمات فرمت بندی و سابمیت فوری را برای آن دسته از نویسندگانی که زمان کافی و تخصص لازم را جهت سابمیت مقاله ندارند ، در اختیارتان قرار می دهیم . باتشکر
بازدیدکننده
امیر شریف زاده
3 سال پیش
با سلام من خودم میخواستم مقاله مو سابمیت کنم ولی راستش ارور میده مهلتش تا اخر همین ماهه امکانش هست شما سریع منو ثبتنام کنید؟


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق