خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

نامه اکسپت چیست ؟

انتشار 25 اسفند 1396
مطالعه 4 دقیقه

نامه اکسپت یا همان نامه پذیرش مقاله که جز مراحل اخر برای چاپ مقاله است و وقتی نامه اکسپت برای شما صادر شد باید به خودتان تبریک بگویید چون مقاله شما برای چاپ حاضر میشود این نامه اکسپت از طرف د

نامه اکسپت چیست ؟

اکسپت مقاله

زمانی که پژوهشگران گرامی کار نگارش و ترجمه را به پایان رساندند در خوشبینانه ترین حالت 50 درصد راه را طی نمودند و وارد مرحله اصلی چاپ مقاله یعنی داوری قرار میگیرند که مهمترین قسمت از چاپ مقاله بشمار میرود چون بسیاری از مقالات در این مرحله ریجکت شده و یا باید اصلاحیات را انجام دهند و بعد سپری کردن این مراحل اگر مقاله شما بعد از پروسه داوری مورد تایید قرار بگیرد یک نامه اکسپت و پذیرش از طرف ادیتور مجله برای نویسنده مسئول مقاله ارسال میشود. در این مقاله شما را مطالب اکسپت آشنا میکنیم.

نحوه ارسال نامه پذیرش برای نویسنده

بسیاری از مجلات از سابمیت کردن نامه پذیرش خودداری کرده  و صرفاً اکسپت مقاله پژوهشگر را در قالب ایمیل به مسئول  مقاله اطلاع می‌دهند. به این منظور که هیچ فایل pdf، doc یا موارد مشابه دیگری در کار نیست و صرفاً ادیتور از طریق ایمیل رسمی و شخص خود که بیشتر بر روی وب سایت مجله نیز آن ایمیل درج شده است با پژوهشگر در ارتباط می باشد و صرفاً پیامی مبنی بر پذیرش و یا رد مقاله به پژوهشگر ارسال میکرد بسنده میکند.
تاکنون هیچ نامه پذیرشی در هیچ مجله‌ای آنلاین نشده است. فقط تعدادی از مجلات بعد از اینکه مقاله‌ای را مورد پذیرش قرار دادند نام نویسنده و عنوان مقاله را بر روی وب سایت خود آنلاین می‌کنند. این آنلاین شدن، به معنی چاپ مقاله نیست اما مجله با این روال مشخص می‌کند مقاله مورد نظر را پذیرش کرده و در نوبت چاپ قرار داده است. اما بسیاری از مجلات نیز بعد از پذیرش دادن به مقالات اسم یا عنوانی از آن مقالات در وب سایت خود نمایه نمی‌کند و نمی‌توان انتظار داشت که تمام مجلات این کار را انجام دهند زیرا هر مجله‌ای در فرآیند پذیرش و چاپ مقاله فرآیند و مراحل خاص خود را سپری می‌کند.

ارتباط ادیتورها با نویسنده مسئول

ادیتورهای مجلات مکاتبات خود را با نویسنده مسئول انجام میدهند. و اطلاع رسانی در مورد مقالات از سوی ادیتور به نویسنده مسئول ارسال می شود و نامه اکسپت هم برای نویسنده مسئول فرستاده می شود واغلب نام نویسنده مسئول ذکر میشود و کمتر دیده شده که نام دیگر نویسندگان در نامه اکسپت ذکر شود. که اینها رابطه مستقیم به سلیقه و نظر ادیتور مجله دارد. معمولا بعد از چاپ مقاله که بر روی وب سایت آنلاین شد و یا از مقاله پرینت گرفته شد، نام تمامی مولفین در آن ذکر می‌شود و این عمل دیگر به سلیقه ادیتور بستگی ندارد و هر تعداد نامی که بر روی مقاله ارسالی آمده است هنگام چاپ مقاله می‌بایست همان تعداد نام بر روی مقاله ذکر شود.

ذکر نام نویسندگان در نامه پذیرش به چه صورت است

با توجه به درخواست نویسنده مسئول مبنی بر قید نام تمامی مولفین در نامه پذیرش این امکان وجود دارد که ادیتور مجله نامه پذیرش را با نام تمامی مولفین به نویسنده مسئول ارسال کند. حتماً به خاطر داشته باشید که ادیتور می‌تواند تقاضای نویسنده مسئول را برای ذکر تمامی نویسندگان بر روی نامه پذیرش نادیده بگیرد و فقط نام نویسنده مسول را درج شود اکتفا کند. فرمت نامه پذیرش به صورتی است که بیشتر بر اساس سلیقه ادیتور بستگی دارد و معمولا مانند چاپ نیست که نظر نوسنده به نوع نوشتار اسامی اهمیت داده شود.

 نامه پذیرش به چه صورت است

نامه پذیرش ارسالی ادیتورها کاملاً سلیقه‌ای بوده و ارسال نامه گاهی اتفاق می افتد حتی ممکن است از طریق ایمیل برایتان ارسال شود و معمولا در انتهای نامه پذیرش که با مهر ادیتور مجله به اتمام میرسد پژوهشگران گرامی در صورت نبود مهر در نامه اکسپت نگران نشوند و تقلبی یا غیر معتبر بودن آن را تداعی نکنند. 

اعلام تاریخ چاپ مقاله در نامه پذیرش

ادیتورهای مجله با توجه به وضعیت و تعداد مقالات در دست چاپ و ترافیک نوبت چاپ مجله خود و بر اساس برخی عوامل دیگر تاریخ چاپ مقاله را به صورت دقیق اعلام کنند. این احتمال نیز وجود دارد که ادیتور مجله تاریخ چاپ و یا مشاره دقیق چاپ مقاله را در مجله مشخص نکند و به صرفاً سال چاپ را بیان کند. تا شماره و ماه چاپ بعداً به نویسنده مسئول فرستاده شود. در انتها تمامی این ریزه کاری ها در اسکوپ نامه پذیرش بستگی کامل با سلیقه ادیتور مجله وسردبیر دارد.

دریافت هزینه چاپ قبل یا بعد از ارسال نامه پذیرش

بسیاری از مجلات برای اینکه مقاله شما را به چاپ برسانند ابتدا از شما می خواهند تا تمام هزینه چاپ مقاله را تسویه کرده تا نامه پذیرش را برای شما ارسال و مراحل چاپ مقاله را ادامه بدهند که این مجلات بیشتر مجلات تضمینی می باشد که در ازای دریافت هزینه چاپ مقاله معمولا داوری راحت تری نسبت به بقیه مقالات دارند. 

محتوای نامه پذیرش

برخی از دانشجویان و پژوهشگران انتظار دارند که محتوای نامه‌های پذیرش در یک فرمت خاص نوشته شده باشند ولی این بستگی به سلایق خود ادیتورها بستگی دارد احتمالا اگر چند مقاله برای مجله بفرستید شاید در یک فرمت باشد ولی مجلات مختلف بخاطر سلایق مختلف ادیتور ساختار متاوتی داشته باشند. 

موسسه علمی پژوهشی اشراق با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
موسسه اشراق حاصل تلاش پژوهشگران و محققین برای چاپ مقالات ارزشمند خود در مجلات مورد تایید وزارت علوم را هموار می سازد و خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره را ارائه میدهند تا پژوهشگران بتوانند مقالات خود را در مجلات مورد تایید وزارت علوم چاپ کنند.
برای ثبت سفارش میتوانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق