خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

نمونه مقاله ISI

انتشار 6 بهمن 1397
مطالعه 4 دقیقه

نمونه مقاله Isi و نمونه فرمت مقاله Isi را به همراه نحوه آموزش نگارش آن در اختیارتان قرار می دهیم تا بتوانید مقالات Isi خود را به درستی نگارش نمایید .

نمونه مقاله  ISI

نمونه مقاله isi و نمونه فرمت مقاله isi را به همراه نحوه آموزش نگارش آن در اختیارتان قرار می دهیم تا بتوانید مقالات isi خود را به درستی نگارش نمایید .

درصورتی که به منظور مطالعه بیشتر و یا استفاده در تحقیقات خود نیاز به مطالعه و بررسی مقالات isi دارید و می خواهید نمونه مقالات isi در زمینه تحقیقاتی خود را دانلود نمایید و مورد مطالعه قرار دهیم می توانید با توجه به روش هایی که ارائه خواهیم نمود نمونه مقالات isi را دریافت کنید .

سایت ساینز دایرکت  ScienceDirect.com یکی از سایت هایی است که می توان از این طریق مقالات isi را دانلود نمود . به همین دلیل در خصوص نحوه جستجو در سایت ساینز دایرکت توضیحات مختصری را ارائه نموده ایم :

ابتدا وارد سایت ScienceDirect.com می شوید و سپس از قسمت بالایی صفحه باز شده در سمت راست وارد بخش Advanced search می شوید.

 

تصویر
 
 

و در صفحه جدید که باز می شود نوع جستجو رو مشخص می کنید . به طور پیش فرض برروی All هست ، در قسمت Search for آن کلیک نمائید و کلمه مورد نظر را جهت جستجوی مقاله مورد نظرتان وارد کنید. می توانید در این بخش مشخص کنید که مقالات چه سالی را و همچنین مقالاتی که در عنوان خود کلمه ی نوشته شده توسط شما را دارد برای شما جستجو کند و مشخص نماید . همچنین می توانید به انتخاب خود، چندین محدودیت دیگر را نیز به آن اضافه کنید تا دقیق تر به نتیجه برسید. سپس دکمه Search را کلیک کنید.

 

تصویر
 
 

در صفحه بعدی که با اعمال تنظیمات مد نظر خودتان به آنجا هدایت شده اید، چندین مورد مقاله را مشاهده می کنید که اغلب جهت دانلود باید هزینه آن را بپردازید تا لینک دانلود برای شما فراهم شود. در این میان مقالات  open access  که به صورت رایگان می توان آنها را دانلود نمود نیز وجود دارند .

با این روش می توانید نمونه مقالات به چاپ رسیده isi در حوزه علمی خودتان را دانلود نمایید و مورد مطالعه و بررسی قرار دهید . و اما درصورتی که تمایل به نگارش مقاله isi دارید می توانید طبق مواردی که اعلام خواهیم کرد و همچنین با استفاده از نمونه فرمت مقاله isi ارائه شده مقاله خود را نگارش نمایید .

 

 

مقالات علمی isi را باید به این ترتیب و در این فرمت نگارش نمایید :

  1. عنوان TITLE:

عنوان موضوع خود را به اندازه کافی ریز کرده بگونه ای که به خوبی محتویات مقاله را توصیف نماید ولی نه به اندازه ای که فقط متخصصین بتوانند موضوع آن را درک نمایند. موضوع باید برای مخاطبان مورد نظر مناسب باشد.

  1. نویسندگان AUTHORS:

فردی که کار را انجام داده و مقاله را نوشته است اصولاً به عنوان اولین فرد در لیست نویسندگان مقاله قرار میگیرد.

  1. خلاصه ABSTRACT:

خلاصه، به همراه مقاله اصلی منتشر شود بدین منظور که به خواننده یک دورنمای کلی از مقاله ارائه دهد. همچنین این خلاصه ها بصورت جداگانه در اختیار کاربران قرار میگیرند تا به محققان این امکان را بدهند که در بین تعداد زیاد مقالات بسرعت بتوانند مقاله مورد نظر خود را برای خواندن بیابند.

خلاصه، باید یک پاراگراف متشکل از 100 – 250 کلمه باشد که بطور کلی هدف، روش، نتایج و نتیجه گیری را مختصراً بیان کند.

  1. مقدمه INTRODUCTION:

مقدمه یک پیش زمینه برای کاری که شما انجام می دهید فراهم می کند. اینکه چه سوالاتی در این تحقیق از خود می پرسید؟ چه چیزهایی را مورد مطالعه قرار داده اید و اینکه چرا آن ها برای شما جذاب بوده و یا به کار شما مربوط می شوند؟ فرضیات تحقیق خود را بیان کنید. به خواننده بگویید که چرا باید ادامه مطلب را بخواند و اینکه چرا این مطلبی که شما می خواهید ارائه دهید جذاب است. به صورت خلاصه رویکرد اصلی تحقیق و روش های مورد استفاده را بیان کنید.

  1. مواد و روش ها - MATERIALS AND METHODS:

چگونه این سوال را جواب دادید؟ در این قسمت باید اطلاعات لازم آورده شود به گونه ای که محقق دیگر بتواند آزمایشات را برای خود تکرار نماید. به مقالات چاپ شده در رشته خود نگاه کنید تا نحوه نوشتن این قسمت را یاد بگیرید.

  1. نتایج RESULTS:

این قسمت برای ارائه نتایج بدست آمده است. از نمودار و جدول برای ارائه نتایج استفاده کنید. همچنین از متن برای توضیح یافته‌های اصلی خود بهره بگیرید. در این بخش در مورد علت وقوع اتفاقات بحث نکنید زیرا در قسمت "بحث" بدان خواهید پرداخت.

  1. بحث DISCUSSION:

مهمترین نتایج بدست آمده را برجسته کنید ولی صرفا مطالب عنوان شده در قسمت نتایج را تکرار نکنید. توضیح دهید که این نتایج چگونه با سوال اصلی مرتبط هستند. آیا داده ها فرضیه های شما را پشتیبانی میکنند؟ آیا نتایج شما با نتایج گزارش شده توسط دیگر محققین همخوانی دارد؟ اگر نتایج شما غیرمنتظره بود توضیح دهید چرا. آیا راه دیگری برای تفسیر داده ها وجود دارد؟ چه تحقیقات دیگری میتوان در ادامه تحقیق شما و بر اساس نتایج بدست آمده توسط شما انجام داد؟ نتایج بدست آمده شما در ابعاد بزرگتر چگونه تفسیر می شوند؟

با یک جمله خلاصه که تاکید بر مرتبط بودن تحقیقتان دارد، این بخش را به اتمام برسانید.

  1. تشکر و قدردانی ACKNOWLEDGMENTS:

این بخش اختیاری است. میتوان در این قسمت از افرادی که به هر نوعی شما را در این تحقیق کمک کردند تشکر نمایید.

  1. منابع REFERENCES:

روشهای متعددی برای سازماندهی این بخش وجود دارد و در این بخش باید طبق فرمت اعلام شده مجله منابع استفاده شده خودتان را ذکر نمایید .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
3 ماه پیش
در پاسخ به:
مقالات خود را چگونه بفرستیم
با سلام و عرض ادب از این که موسسه انتشاراتی اشراق را جهت انجام خدمات برگزیده اید، صمیمانه از شما سپاسگزاریم. لطفا جهت ارسال مقاله ارزشمندتان از طریق آدرس ایمیل زیر با ما در ارتباط باشید: isiisc2011@gmail.com
بازدیدکننده
بازدیدکننده
3 ماه پیش
مقالات خود را چگونه بفرستیم
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
3 سال پیش
بازدیدکننده
بهار
3 سال پیش
با سلام تو موسسه تان نوشتن خلاصه با توجه به مقاله رو هم انجام میدین؟؟


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق