خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

نکات کلیدی در نگارش مقاله

انتشار 21 آذر 1397
مطالعه 6 دقیقه

نکات کلیدی که معجزه می کنند . دانستن این نکات و رعایت این اصول در نگارش مقالات علمی شما معجزه می کنند .

نکات کلیدی در نگارش مقاله

نکات کلیدی که معجزه می کنند . دانستن این نکات و رعایت این اصول در نگارش مقالات علمی شما معجزه می کنند .

موسسه اشراق با ارائه شیوه ها و نکات اصولی نگارش مقاله شما را یک مقاله نویس حرفه ای می کنند .

نگارش مقاله و چاپ آن ها در مجلات معتبر داخلی و خارجی دیگر برای شما یک رویا نیست بلکه با رعایت نکات کلیدی که در این مقاله برای تان اعلام خواهد شد می توانید به راحتی چندین مقاله علمی را نگارش نمایید و همچنین آنان را برای پذیرش و چاپ در مجلات معتبر داخلی و خارجی ارسال نمایید .

کارشناسان موسسه اشراق با سابقه ای درخشان با بیش از 5 سال فعالیت در حوزه پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات علمی معتبر داخلی و خارجی به نکات تخصصی در این حوزه دست یافته اند که آنها در اختیار پژوهشگران عزیز قرار می دهند تا بتوانید به راحتی مقالات علمی خود را نگارش نمایید.

  1. برنامه ریزی دقیق و اصولی داشته باشید

برای نگارش یک مقاله، ابتدا باید یک برنامه ریزی خوب برای آن تدوین کنید. برای اینکه یک مقاله ای نوشته شود، ابتدا باید ایده ای وجود داشته باشد، سپس آن ایده یا فرضیه مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد و در نهایت طی یک پروسه پژوهشی، نتایج کار در قالب یک مقاله نوشته شود. تکنیک اصلی برای نگارش مقاله عبارت است از ”رویکرد برنامه ریزی شده برای یک مسئله تعریف شده”. این عبارت تعریف کلی از فرایند نگارش مقاله را مطرح می کند.

  1. تعیین نظم و چههارچوب برای مطالب گردآوری کرده

یک مقاله زمانی مورد قبول خواهد بود که بر اساس چهارچوب تعریف شده و با نظم منطقی خود نوشته شود. ساختار کلی یک مقاله از موضوع اصلی آن، هدف از انتخاب این موضوع و نوع مخاطبین منشاء می گیرد. وقتی شما حرفی برای گفتن نداشته باشید، چگونه می توانید یک مقاله بنویسید؟ یا اگر فرضیه درستی نداشته باشید مطمئنا در نیمه راه به مشکل بر خواهید خورد و کار نگارش مقاله را کنار خواهید گذاشت. اما در صورتی که نسبت به موضوع و ایده خود، اطمینان کامل داشته باشید، خواهید توانست نگارش مقاله خود را به نحو احسن انجام دهید.

  1. درباره طرح یا ایده خود مطالعه کنید 

وقتی از طرح یا ایده خود مطمئن شدید، قدم بعدی مطالعه و استفاده از منابع خوب برای کسب اطلاعات کافی در خصوص ایده می باشد. بعضی از افراد در این مرحله شروع به نگارش مقاله می کنند، چون حس می کنند به اندازه کافی می دانند که چه می خواهند بنویسند و چگونه بنویسند که در این صورت بسیار خوب خواهد بود. 

اما لازم است تا ابتدا یه مطالعه خوب در خصوص طرح خود انجام دهید. از مقالاتی بروزی که در خصوص طرح و ایده شما چاپ شده است استفاده نمایید. مقالات همیشه بهترین منبع برای مطالعه هستند. زیرا مطالب آنها قابل اطمینا و بروز می باشد. در حین مطالعه همیشه یک دفتر یادداشت در کنار دستتان داشته باشید تا مطالبی که به نظرتان می رسد در نگارش مقاله می تواند به شما کمک کند را یادداشت نمایید.

  1. گروه بندی یادداشت ها و اطلاعات

بعد از اینکه احساس کردید به اندازه کافی مطالعه کرده اید و اطلاعات مورد نیاز را یادداشت کرده اید، تنها کاری که لازم است انجام دهید، برداشتن هر گروه از یادداشت ها و نوشتن آنها در قالب جملات مناسب و صحیح می باشد. از اینجا به بعد انگار مقاله خود به خود نوشته می شود. 

  1. انتخاب یک عنوان خوب و جذاب

نگارش مقاله خود را با یک عنوان خوب و جذاب آغاز کنید. بسیاری از دانشجویان عنوان پایان نامه خود را برای مقاله انتخاب می کنند.

این نکته را هیچ گاه فراموش نکنید که عنوان و چکیده  مقاله هستند که خوانندگان را به خود جذب می کنند. فراموش نکنید مقاله شما باید با هزاران مقاله دیگر با عنوان های مشابه رقابت کند. اینها از نکاتی هستند که بایستی در نظر بگیرید.

عنوان مقاله، خواننده متخصص را جذب و خواننده معمولی را علاقه مند کند.

  1. پیشینه تحقیق را گردآوری کنید

پس از تعیین نام مقاله به سراغ بخش بیشینه تحقیق بروید و با یک مقدمه از موضوع مقاله، آن را آغاز کنید؛ سپس هدف خود را از این مطالعه بیان کنید و بعد به سراغ کارهای انجام شده در گذشته که هم راستا با موضوع شما می باشد، بروید.

  1. روش تحقیق را تعیین نمایید

پس از مطالعات پیشینه تحقیق و آشنا شدن با پیشینه تحقیق باید روش کار و تحقیق خود را مشخص نمایید. تعیین روش تحقیق بخش بعدی مقاله می باشد که بایستی آن را بنویسید.

  1. نتیجه گیری

اگر نتایج مطالعه خود را بطور کامل گرفته اید، پس از اتمام روش کار، بخش نتیجه مقاله را بنویسید. نتایج مقاله مهم ترین بخش مقاله است و بایستی با دقت بیشتری نوشته شود.

  1. روی هدف خود متمرکز شوید

بسیاری از اهداف عالی مورد نظر مجله های پژوهشی، گزارش نتایج مهم بدست آمده از مطالعات انجام شده می باشد. در واقع ارزش یک مقاله به نتایجی است که در آن نوشته می شود. وقتی مقاله خود را به یک مجله ارسال می کنید، اولین بخشی که داوران مجله به آن توجه می کنند، بخش نتایج مقاله می باشد. در واقع این سوال برای داوران مطرح می شود که " آیا اطلاعات موجود در مقاله قابل توجه و جدید بوده و ارزش چاپ شدن را دارند؟ " . این موضوع از اولین سوالاتی است که در ذهن ویراستارهای یک مجله پژوهشی در مورد مقاله شما مطرح می شود. از این رو باید به اندازه کافی از خوب بودن مقاله خود اطمینان داشته باشید. همیشه به عنوان نفر سوم به مقاله خود نگا کنید و خود را به جاوی داوران مجله قرار دهید تا ببینید آیا مقاله شما ارزش چاپ شدن را دارد یا نه. بنابراین در هنگام نگارش مقاله خود، به هدف اصلیتان که همان نتایج کارتان هست، تمرکز بیشتری داشته باشید.

  1. چکیده مقاله

درست است که جایگیری چکیده مقاله قبل از مقدمه و در ابتدا است ولی نگارش آن بعد از به نتیجه رسیدن آغاز می گردد و باید نتایج بدست آمده را بطور خلاصه در چکیده بیان کنید .

این نکته را هیچ گاه فراموش نکنید که عنوان و چکیده  مقاله هستند که خوانندگان را به خود جذب می کنند. فراموش نکنید مقاله شما باید با هزاران مقاله دیگر با عنوان های مشابه رقابت کند. اینها از نکاتی هستند که بایستی در نظر بگیرید . چکیده مقاله حس خواننده متخصص را در خواندن  مقاله تحریک کرده و اطلاعات کافی در دسترس خوانندگان معمولی قرار دهد.

خدمات موسسه اشراق:

استخراج مقاله از پایان نامه

ترجمه تخصصی مقالات

فرمت بندی و استاندارد سازی مقالات

ارسال مقالات به مجلات معتبر داخلی و خارجی  ( سابمیت )

پذیرش و چاپ مقالات در مجلات معتبر داخلی و خارجی در کوتاه ترین زمان با تضمین بالا

تبدیل پایان نامه به کتاب

ترجمه کتاب جدیدالنشر

چاپ کتاب

چاپ کتاب ترجمه شده

واریز هزینه مجلات خارجی

واریز و دریافت تمامی حوالجات دلاری و یورویی

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کاظم دهقان اشکذری
3 سال پیش
سلام من بطور اتفاقی بااین سایت (شما)آشناشدم وبرایم جذاب بود.


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق