خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات خارجی ISI، SCOPUS، PUBMED، ISC

انتشار 3 مهر 1399
مطالعه 16 دقیقه

جهت چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی، دو گزینه برای ارسال مقاله وجود دارد: 1) مجلات داخلی 2) مجلات خارجی. هر کدام از این نوع مجلات ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد. اگر شما هم جزو آن‌ دسته از افرادی هستید که قصد ارسال مقاله به مجلات خارجی را دارید، مطالعه این بخش از اشراق که می‌خواهیم در خصوص چاپ مقاله در مجلات خارجی صحبت کنیم را از دست ندهید.

پذیرش و چاپ مقاله در مجلات خارجی ISI، SCOPUS، PUBMED، ISC

معرفی انواع مجلات خارجی معتبر


اگر شما هم قصد چاپ مقاله در مجلات خارجی را دارید اما با انواع آن و پایگاه‌های علمی‌شان آشنا نیستید، مطمئنا پس از خواندن این بخش، انتخاب راحت‌تری خواهید داشت و تصمیم درستی در این خصوص خواهید گرفت. به طور کلی در دنیا و در جامعه علمی، چهار پایگاه معتبر خارجی جهت دریافت مقالات از سرتاسر جهان فعالیت می‌کنند. در ذیل به ترتیب اعتبار به معرفی این پایگاه‌ها پرداخته شده است:

پایگاه علمی ISI


بهتر است پایگاه isi را با نام پایگاه علمی تامسون رویترز بشناسیم زیرا در سال 1992، آن را خریداری کرده و به زیر مجموعه خود درآورد. اگر بگوییم این پایگاه علمی، اولین و معتبرترین رتبه را در دنیا به خود اختصاص داده است بیراه نگفته‌ایم پایگاه تامسون رویترز در جامعه علمی و در بین دوستداران علم جایگاه بسیار محبوب و با ارزشی دارد به طوری که داشتن یک مقاله چاپ شده در این نوع مجلات، موجب ارتقای بسیار زیاد رزومه تحصیلی و شغلی خواهد شد. شرکت تامسون رویترز، مجموعه دیگری به نام wos که مخفف web of science می‌باشد را تحت اختیار خود دارد. وظیفه این مجموعه، بررسی شرایط مجلاتی است که می‌خواهند ایندکس مجله isi را به خود اختصاص دهند. در صورت داشتن صلاحیت لازم، مجله مورد نظر دارای نمایه isi خواهد شد. اگر بخواهیم کمی جزئی تر به قضیه نگاه کنیم باید بگوییم مجلات isi نیز دارای دو دسته مجزا به شرح جدول زیر هستند:

دسته اول

دسته دوم

مجلات دارای ایمپکت فکتورjcr

مجلات بدون ایمپکت فکتور isi listed

درواقع شاخص ایمپکت فکتور، مهمترین معیار برای سنجش اعتبار یک مجله isi می باشد. دقت داشته باشید مجلاتی که ایندکس isi را دریافت می کنند، مادام العمر جز مجلات isi نیستند و ممکن است بعدها از ایندکس آن خارج شوند.

isi


پایگاه علمی scopus


بعد از پایگاه تامسون رویترز، پایگاه اسکوپوس دومین رتبه از مجلات را در دنیا از آن خود کرده است. اسکوپوس در هلند توسط شرکت الزویر تاسیس شد و امروزه به دلیل حمایت‌های بسیار زیاد تقریباً 21 موسسه علمی در سرتاسر جهان با آن همکاری دارند. پایگاه اسکوپوس علاوه بر این که یک پایگاه معتبر در حوزه چاپ مقالات است، جامع‌ترین اطلاعات کتاب‌شناختی، فعال‌ترین نویسندگان، سازمان‌ها، مراکز تحقیقاتی و مجلات بسیار معتبر را در اختیار پژوهشگران و دوستداران علم و دانش قرار می‌دهد. همانند مجلات isi، مجلات اسکوپوس نیز دارای طبقه بندی بر حسب سطح علمی می‌باشند که به شرح جدول زیر می‌باشد: Q1 دارای بیشترین رتبه و Q4 دارای کمترین رتبه می‌باشد.

رتبه

جایگاه

Q1

مجله جزء 25 درصد بالایی مجلات قرار دارد.

Q2

مجله جزء طبقۀ میانی یعنی 25 تا 50 درصد یک دسته قرار دارد.

Q3

مجله بین 50 تا 75 درصد یک طبقه قرار دارد.

Q4

مجله جزء 25 درصد انتهایی یک طبقه قرار دارد.

scopus


پایگاه علمی pubmed


پایگاه علمی پابمد(pubmed) برخلاف دو پایگاه ISI و SCOPUS که موضوعات و رشته‌های مختلفی را به خود اختصاص می‌دادند، در حیطه پزشکی و علوم زیستی مشغول فعالیت می‌باشد و می‌توان گفت حوزه تخصصی مربوط به خود را دارد و اگر مقاله شما در یکی از زیرشاخه‌های پزشکی، داروسازی، پرستاری، دندانپزشکی، پیراپزشکی، علوم آزمایشگاهی و... می‌باشد، انتخاب مجلات پابمد یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما می‌باشد. پایگاه پابمد چند زیرمجموعه بزرگ و معروف دارد که به شرح زیر می‌باشد:

مدلاین:

بزرگترین زیرمجموعه پابمد محسوب می شود و مجلات قبل از نمایه شدن در مدلاین توسط کمیته ذی صلاح بررسی شده و در صورت تایید کیفیت علمی آن، در مدلاین نمایه می شوند.

پابمد سنترال:

یک آرشیو بزرگ از متن کامل مقالات، مجلات و کتب الکترونیکی است. وجود سیاست دسترسی باز به منابع که به عنوان فلسفه وجودی پابمد سنترال تلقی می شود، باعث شده است بسیاری از مقالات مجله هایی که در مدلاین نمایه نمی شوند، در پابمد سنترال یافت شوند.

pubmed


پایگاه علمی isc


پایگاه علمی جهان اسلام یا ISC در کشورهای اسلامی به پذیرش و چاپ مقالات isc می‌پردازند که به همت کشور عزیزمان ایران که به عنوان قطب علمی برتر جهان اسلام شناخته می‌شود، در مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری شیراز تاسیس شده است. هدف از پایه ریزی این پایگاه ترویج علم و دانش در کشورهای جهان اسلام اللخصوص ایران است. ایران با تولید ISC، بعد از ایالات متحده که 60 سال در مطالعات استنادی تجربه دارد و نیز بعد از کشور هلند، سومین نظام استنادی جهان را بنیان‌گذاری کرده‌ است. پایگاه علمی جهان اسلام هم‌اکنون در چهارمین رتبه قرار دارد و به چاپ مقالات فارسی، عربی و انگلیسی می‌پردازد.

iscپذیرش و چاپ مقاله در مجلات خارجی معتبر چه مزایایی دارد؟


در ابتدای مطلب یکسری از پایگاه‌های مختلف علمی معرفی شد، حتماً متوجه شده‌اید که داشتن یک مقاله چاپ شده در هر یک از این پایگاه‌ها چه مزایای زیادی ممکن است برای پژوهشگر داشته باشد. افراد با اهداف گوناگونی اقدام به نگارش مقاله یا استخراج مقاله از پایان‌نامه می‌کنند تا به نوعی به امتیازات مربوطه آن دست پیدا کنند و منجر به ارتقای تحصیلی و شغلی خود شوند. به‌طور کلی امتیازاتی که یک مقاله چاپ شده در مجله معتبر خارجی به ارمغان می‌آورد در شکل زیر خلاصه شده است:

پله

علامت سوال

برای پذیرش و چاپ مقاله خود کدام یک از مجلات خارجی را انتخاب کنیم؟


در پاسخ به این سوال، جواب قاطع و مطلقی وجود ندارد و انتخاب آن کاملاً به شرایط مقاله و نویسنده بستگی دارد به عبارتی شما بایستی پس از بررسی ویژگی‌های مجله، آن را با محتوای مقاله و شرایط خود بسنجید و یک انتخاب هوشمندانه انجام دهید. شاید بگویید خب معلوم است در ابتدا به سراغ مجلات ISI می‌رویم زیرا اعتبار آن‌ها از سایر پایگاه‌های علمی بیشتر است اما برای مثال فرض کنید سطح علمی مقاله شما در حد متوسط باشد آیا به نظرتان مجله‌ای با ایندکس ISI، مقاله شما را پذیرش خواهد کرد؟ مسلما خیر. این جریان ممکن است باعث ناامیدی شما شود و وقت و انرژی‌تان را ضایع کند. پس بنابراین سعی کنید به دنبال مجله‌ای مناسب برای شرایط منحصر به فرد خودتان باشید. همچنین برای مثال اگر هدف شما از پذیرش و چاپ مقاله، ارائه آن به دانشگاه و اخذ نمره مربوطه باشد، بایستی طبق دستورالعمل دانشگاه پیش بروید و فقط برای مجلاتی که از طرف معاونت پژوهشی دانشگاه گفته می‌شود اقدام کنید. تعداد این مثال‌ها بسیار زیاد است و هدف از تبیین آن‌ها ارائه دید جامع و گسترده‌ای به پژوهشگران عزیز است تا کورکورانه به انتخاب یک مجله اقدام نکنند.

قبل از ارسال مقاله به مجلات خارجی لازم است چه مراحلی طی شود؟


پس از این که متن اصلی و بخش های مختلف مقاله آماده شد، بایستی یکسری اقدامات و تغییرات در مقاله انجام دهید که به طور خلاصه در ذیل به شرح آن ها می پردازیم. دقت داشته باشید که انجام تمامی مراحل زیر برای هر مقاله‌ای الزامی نیست و شما با توجه به نیاز و شرایط مقاله خود می توانید چند مرحله را حذف کنید.

انتخاب مجله و اطمینان از نمایه آن


چگونگی انتخاب مجله مناسب جهت چاپ مقاله به قدری دارای اهمیت می‌باشد که این ارزش را دارد که زمان زیادی جهت تحقیق و مطالعه آن صرف کنید. همان‌طور که در ابتدای مطلب هم اشاره شد به‌طور مطلق نمی‌توان تعیین کرد که کدام مجله خارجی برای چاپ مقاله مناسب شماست این موضوع کاملاً به شخص مورد نظر و شرایط او بستگی دارد. مواردی که بایستی در انتخاب مجله به آن‌ها توجه کنید عبارت‌اند از:

  • معتبر بودن مجله و بلک لیست نبودن آن

  • هزینه های چاپ مقاله در مجله

  • داشتن نمایه یا ایندکس معتبر

  • همخوانی اسکوپ مجله با موضوع مقاله

  • مدت زمان داوری مجله و...

پس از این‌که یک مجله خارجی را انتخاب کردید معیارهایی را باید برای سنجش نمایه و اعتبار آن در نظر داشته باشید. در ویدیوی کوتاه مقابل به اعتبارسنجی مجلات خارجی isi، scopus، pubmed و isc از طریق ایندکس‌های آن‌ها پرداخته شده است.


رفع سرقت ادبی مقاله در صورت نیاز


وجود سرقت ادبی در مقاله یکی از آن موارد مهم و حساسی است که داوران مجله به شدت مورد توجه قرار می‌دهند. برای این که بتوانید از بروز این امر جلوگیری کنید، بایستی علاوه بر این که در رفرنس نویسی‌های خود نهایت دقت را به کار بگیرید، به موضوع مشابهت مقاله نیز توجه کنید. به دلیل این‌که مقالات نوشته شده به صورت زنجیروار تکمیل کننده پژوهش‌های پیشین هستند، ممکن است تشابهات عمدی یا غیر عمدی در متن مقاله ایجاد شود که بهترین راه حل برای رفع آن انجام پارافریز و بازنویسی تخصصی مقاله می‌باشد. بازنویسی متن یا به اصطلاح پارافریزنویسی تکنیکی است که در آن با به کارگیری روش‌های مختلفی که معروف‌ترین آن خواندن و درک مطلب متن اصلی و سپس بازنویسی آن به تحریر و سبک منحصر به فرد خود می باشد، اقدام به کاهش درصد تشابه و رفع سرقت ادبی می‌شود.

PLAGIARISM


ویراستاری تخصصی مقاله


ویرایش هر نوشته‌ای حال چه مقاله باشد چه کتاب و حتی یک تحقیق کلاسی باشد باعث روان شدن متن آن و افزایش درک مطلب و مفهوم آن توسط خواننده می‌شود. در خصوص مقاله نیز وقتی شما تصمیم می‌گیرید آن را به یک پایگاه معتبری مثل ISI ارسال کنید پس در نتیجه بایستی عاری از هرگونه ایرادات ساختاری و محتوایی باشد. به طور کلی ویراستاری تخصصی مقاله به سه نوع طبقه بندی می‌شود:

ویرایش فنی:

در این نوع ویرایش اقداماتی از قبیل اصلاح رسم‌ الخط کلمات، کنترل سایز و فونت حروف، غلط‌های املایی و تایپی، یک‌دست کردن اصطلاحات و معادل ‌سازی و...

ویرایش زبانی و ساختاری:

ویراستار در این نوع ویرایش باید دقت کند تا تمام نکات دستوری مرتبط با فعل‌ها، اسم‌ها، صفت‌ها، قیدها و هر سرفصل دیگری از دستور زبان در متن به ‌درستی استفاده شده باشد.

ویرایش علمی و محتوایی:

این مرحله از ویراستاری توسط فردی صورت می‌پذیرد که کاملا با موضوع و بدنه مقاله آشنا است معمولا توصیه می‌شود نویسنده اصلی مقاله ویرایش محتوایی آن را انجام دهد زیرا اقداماتی از قبیل کنترل قسمت‌های مختلف متن برای رسایی بیشتر و انسجام در انتقال مفهوم، افزودن عبارات و اصطلاحات ذکر ‌نشده یا فراموش‌ شده به مقاله و... انجام می شود.

edit


ترجمه تخصصی مقاله


اگر قصد ارسال مقاله به مجلات بین المللی را دارید، باید ترجمه تخصصی آن را جدی بگیرید. ترجمه تخصصی مقاله را مترجمی انجام می‌دهد که خود در آن رشته مهارت و تسلط بسیار بالایی داشته باشد. برای مثال اگر مقاله شما در رشته مهندسی عمران باشد، مترجمی باید ترجمه آن را انجام دهد که خود در این رشته تحصیل کرده باشد و یا سالیان زیادی در ترجمه آن تجربه کافی داشته و با اصطلاحات و عبارات تخصصی رشته مهندسی عمران آشنایی کامل داشته باشد. مقالات بسیار زیادی بوده‌اند که علیرغم داشتن محتوای قوی و باکیفیت متاسفانه به دلیل عدم ترجمه تخصصی و باکیفیت، توسط مجله ریجکت شده‌اند.

ترجمه تخصصی


فرمت بندی مقاله


با توجه به این‌که هر مجله برای ایجاد یک سیستم یکپارچه در پروسه داوری و چاپ مقالات، فرمت بندی مخصوص خود را دارد. نیاز است تا مقاله خود را در قالب و فرمت گفته شده که معمولاً در قسمت راهنمای نویسندگان در سایت هر مجله نوشته شده است، دربیاورید. در فرمت بندی مقاله به فرمت مجلات معتبر، اقداماتی که توسط متخصص آن بخش انجام می‌گیرد، عبارت‌اند از: مرتب سازی بخش‌ها و نحوه قرار گیری هر یک از بخش‌های مقاله مانند چکیده، مقدمه، شیوه رفرنس دهی و... همچنین نوع فونت، سایز فونت، میزان فاصله از طرفین صفحه، نوع نوشتن منابع، میزان کلمات چکیده مقاله، نوع نگارش افیلیشن، نوع نگارش صفحات، نوع نگارش ضمائم و … می‌باشد.

فرمت بندی


سابمیت مقاله


آخرین مرحله از مراحل 6 گانه ارسال مقاله به مجلات، سابمیت مقاله می‌باشد. درواقع شما وقتی به این مرحله می‌رسید به معنای این است که متن مقاله و سایر اطلاعات مربوط به آن مانند کاورلتر، نوشتن افیلیشن ها و... تکمیل شده و آماده ارسال خواهد بود. به ارسال مقاله به مجله موردنظر اصطلاحاً سابمیت گفته می‌شود. فرآیند سابمیت مقاله در هر مجله متفاوت هست و شما باید طبق روش تعیین شده در سایت مجله اقدام به سابمیت مقاله کنید. به طور کلی دو روش برای ارسال مقالات وجود دارد که عبارت‌اند از:

ارسال به صورت آنلاین از سایت مجله:

امروزه در اکثر مجلات معمولا از این روش جهت دریافت مقالات استفاده می شود در این روش شما به سایت مجله مراجعه کرده و مرحله به مرحله موارد خواسته شده را تکمیل می کنید و در نهایت روی گزینه SUBMIT کلیک کرده و فایل مقاله خود را ارسال می‌کنید.

ارسال از طریق ایمیل:

این روش نیز یکی از روش‌های سنتی و قدیمی می‌باشد ولی باز هم کاربرد داشته و توسط مجلات استفاده می‌شود. در این روش نیز شما به وسیله آدرس ایمیلی که در سایت مجله وجود دارد فایل مقاله خود را به سردبیر مربوطه ارسال کرده و منتظر دریافت پاسخ وی خواهید بود.

سابمیت

پس از سابمیت مقاله به مجلات خارجی چه مراحلی ایجاد می شود؟


پس از این که مقاله خود را به مجلات علمی سابمیت کردیم، مقاله در ابتدا به دست ادیتور یا همان سردبیر مجله موردنظر می‌رسد و او نیز مقاله و اطلاعات آن را از چند حیث مورد ارزیابی قرار می‌دهد. مهم‌ترین مواردی که سردبیر به آن‌ها توجه می‌کند عبارت اند از: هماهنگی موضوع مقاله با اسکوپ مجله، چگونگی نگارش چکیده، چگونگی نگارش کاورلتر و پیروی از دستورالعمل‌ها و قوانین مجله که در قسمت راهنمای نویسندگان در سایت مجله ذکر شده بود.

داوری مقالات علمی


اگر مقاله شما بتواند از ارزیابی اولیه توسط ادیتور سربلند بیرون آید، سردبیر آن را جهت داوری به داوران اصلی مجله ارجاع می‌دهد تا آن‌ها بازبینی نهایی مقاله را نیز انجام دهند این مرحله از داوری، داوری همتا نام دارد. به طور کلی می‌توان سه حالت رایج زیر را برای داوری همتا مقالات علمی در نظر گرفت:

داوری یک سوکور (Single blind peer review)

داوری یک‌سو کور رایج‌ترین نوع داوری در مجلات معتبر علمی داخلی و خارجی می‌باشد. شیوه داوری در این حالت است که نویسندگان مقاله، هیچ آشنایی با داوران ندارند و اسامی داوران به صورت گمنام می‌باشد اما داوران مجله از اسامی نویسندگان، مقالات قبلی منتشر شده آن‌ها و... اطلاع دارند. از مزایای این روش می‌توان به این مورد اشاره کرد که چون داوران با سوابق نویسندگان آشنایی دارند می‌توانند داوری جامع و تکمیلی انجام دهند اما از طرف دیگر این مورد می‌تواند یک عیب باشد و آن هم این است که متاسفانه شاید در برخی از مجلات این حالت به داوری از روی غرض، سلیقه و نظرات شخصی اشاره کرد که به ضرر نویسنده می‌باشد.

داوری دو سوکور (Double blind peer review) یا (anonymous peer review)

در این حالت از داوری، هم اسامی داوران برای نویسندگان پوشیده است و هم اسامی و سوابق نویسندگان برای داوران مجله گمنام می‌باشد. این حالت باعث می‌شود تا داوری و ارزیابی واقعاً برای مقاله و بار علمی آن باشد. اگر مجلات در واقعیت نیز این روش را به درستی اجرا کنند این حالت از داوری می‌تواند به جلوگیری از غرض‌های شخصی، مشکلات و مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور و... کمک شایانی کند.

داوری باز (Open peer review)

آخرین حالت از داوری نیز مربوط به داوری باز است که برعکس روش‌های قبلی، هر دو طرف (داوران مجله و نویسندگان) با یکدیگر آشنا هستند و اسامی هر کدام آشکار است. بسیار بدیهی است برای این‌که این روش از داوری به صورت عادلانه و واقعی صورت بگیرد، بایستی این آشنایی سبب ایجاد داوری‌های سلیقه‌ای و یا به دلیل عدم به خطر افتادن موقعیت شغلی و... نباشد. به نظر می‌رسد این روش از داوری مناسب تمامی مجلات نمی‌باشد.

نتایج حاصل از داوری


با آشنایی انواع حالت‌های داوری دریافتیم که هر یک از مجلات روش‌های داوری مختص خود را دارند و شما قبل از انتخاب مجله، بایستی این موارد را نیز در نظر بگیرید. حتی در برخی از مجلات امکان انتخاب داور پیشنهادی نیز توسط نویسنده وجود دارد. پس از انجام داوری مقاله به یکی از روش‌های گفته شده، چند نتیجه در خصوص مقاله داوری شده حاصل می‌شود که به شرح زیر است:

اکسپت مستقیم مقاله

بهترین و خوشایندترین نتیجه برای نویسندگان، همین حالت اکسپت مستقیم مقاله می‌باشد. اکسپت مستقیم به این معنی است که مقاله شما بدون درخواست اصلاحات خاصی مستقیماً پذیرش شده است. معمولاً این حالت کمتر اتفاق می‌افتد و یکی از حالت‌های نادر و کمیاب است زیرا کیفیت ترجمه، بار علمی مقاله، جدید بودن موضوع و... همه این موارد باید در سطح بسیار عالی باشد تا نتیجه داوری بدین صورت اعلام شود. پس از این که نامه پذیرش توسط مجله ارائه شد یک galley proof ارسال خواهد شد تا شما نسخه‌ای که قرار است مقاله بدان صورت چاپ شود را تایید کنید و یا در صورت نیاز تغییرات کوچکی مانند اسامی نویسندگان و... در آن اعمال کنید.

accept

ریجکت مقاله

ریجکت مقاله نیز یکی از نتایج ناخوشایندی است که مقاله با آن مواجه می‌شود. ریجکت مقاله به معنای رد و عدم پذیرش مقاله در مجله می‌باشد. ممکن است مقاله شما بدون این‌که به دست داوران مجله برسد، توسط سردبیر ظرف مدت کوتاهی ریجکت شود دلیل آن نیز همیشه نمی‌تواند به خاطر کم اعتبار بودن مقاله شما باشد بلکه ممکن است مقاله شما با اسکوپ مجله همخوانی ندارد و ریجکت شده است در این صورت باید به سراغ مجله دیگری بروید که نزدیکی بیشتری با موضوع و عنوان مقاله داشته باشد. اگر هم توسط داوران اصلی ریجکت شود با ارائه دلیل خواهد بود و شما می‌توانید با انجام اصلاحات برای مجله دیگری اقدام کنید.

reject

ریوایز مقاله

رایج‌ترین نتایج داوری مقالات علمی، این حالت می‌باشد که اصطلاحاً به آن ریوایز مقاله (REVISE) گفته می‌شود. در این حالت مقاله توسط داوران ارزیابی می‌شود و ممکن است آن‌ها از نویسنده اصلی بخواهند یک سری اصلاحات را در مقاله انجام و مجدداً سابمیت کند؛ اما تمامی اصلاحات یکسان نیستند و ممکن است حالت‌های مختلفی مانند موارد زیر داشته باشند:

  • اکسپت برای چاپ

  • اکسپت برای چاپ پس از اصلاحات جزئی

  • اکسپت برای چاپ پس از اصلاحات کلی

  • بررسی مجدد احتمالی برای چاپ پس از اصلاحات اساسی

  • ریجکت

مهم ترین اقدام در این حالت این است که انجام این اصلاحات را جدی گرفته و مقاله خود را به موقع ری سابمیت (resubmit) کنید تا یک شانس دوباره برای اکسپت داشته باشید.

REVISE

چرا برای انجام خدمات پذیرش و چاپ مقاله، موسسه انتشاراتی اشراق را انتخاب کنیم؟


موسسه انتشاراتی اشراق جامع‌ترین پلتفرم تخصصی در انجام خدمات دانشگاهی از جمله چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی است که به وسیله تیم مجرب و ماهر خود در خدمت پژوهشگران عزیز است تا تک تک این مراحل را به نحو احسن و با بهترین کیفیت انجام دهد. اصلی‌ترین هدف ما جلب رضایت مشتریان عزیزمان است و در این راستا تمامی تلاش خود را جهت نیل به این هدف والا انجام می‌دهیم. دلایلی وجود دارد که باعث می‌شود موسسه انتشاراتی اشراق افتخار همکاری با بسیاری از اساتید و دانشجویان عزیز را در زمینه چاپ مقاله داشته باشد که در شکل زیر به طور خلاصه آورده شده است:

چرا اشراق

مراحل ثبت سفارش پذیرش و چاپ مقاله در مجلات خارجی در موسسه انتشاراتی اشراق


به دلیل اینکه هر یک از مجلات روند و روش دریافت پذیرش و هزینه‌های متفاوتی برای نشر مقاله دارند ما در موسسه انتشاراتی اشراق به همراه متخصصان با تجربه در این زمینه آماده ایم تا مقاله شما را در مجلات معتبر بین المللی چاپ و نشر دهیم. برای اینکه روند داوری هر چه سریع‌تر اتفاق بیفتد و نتیجه پذیرش مشخص شود لازم است تغییراتی در ساختار مقالات به وجود آورید تا بیشتر مورد توجه داوران قرار بگیرد و سریع‌تر پذیرفته شود و به این خاطر هم متخصصان با تجربه در تیم موسسه انتشاراتی اشراق آماده انجام سفارشات چاپ مقاله شما در مجلات معتبر هستند.

سفارش

ابتدا یک پروژه چاپ مقاله ایجاد کرده و فایل مقاله و سایر اطلاعات موردنیاز را ارسال کنید.

پشتیبانی

درخواست شما توسط پشتیبانی بررسی و مرتبط ترین مجله با مقاله شما معرفی می شود.

نامه

ارسال مقاله به مجله و پرداخت هزینه های انتشار مقاله و قرار دادن در پروسه داوری.

جعبه

پیگیری وضعیت مقاله و دریافت پاسخ نهایی از سوی مجله و اعلام به شما.

خدمات پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق


با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان برای چاپ و نشر مقاله، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای چاپ و نشر مقاله را برطرف سازد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در مورد پذیرش و چاپ مقاله در موسسه انتشاراتی اشراق، می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لوگو

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفارش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مقاله می‌باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد پس نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد.

شما می توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق تماس بگیرید تا آن ها شما را راهنمایی کنند تا در نهایت بهترین مجله برای چاپ مقاله شما انتخاب شود.

ما مقاله شما را می توانیم در اکثر مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ کنیم.

مدت زمان لازم برای چاپ مقاله با توجه به مجلات مختلف می تواند متفاوت باشد و بستگی به خود مجلات دارد ولی کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق با استفاده از تجربه کاری تمام تلاش خود را می کنند تا مقاله شما در کمترین زمان ممکن چاپ شود.

بله- تا زمانی که مقاله در دست ادیتور هست و برای داوری تخصصی ارسال نشده، امکان کنسل کردن و باز پس گیری مقاله وجود دارد. اما بعد از ارسال مقاله به داوران امکان کنسل کردن مقاله وجود ندارد و بایستی منتظر نتیجه داوری ماند. البته موارد استثنایی نیز وجود دارد که بتوان در حین داوری تخصصی نیز مقاله را بازپس گرفت اما پروسه طولانی و سختی دارد.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
ستار سام زاده
11 ماه پیش
سلام اگر مقاله شما بصورت دستی نوشته شده باشد من در تایپ تنظیم کردن فونت و فرمت آن هم بسیار خوب وارد هستم مخصوصاً با ویندوز سون که البته ویندوز ها بسیار پیشرفت کرده اند
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
1 سال پیش
در پاسخ به:
از کجا معلوم مقاله ارسالی رو باسم خودشون ارسال نکنن.چه تضمینی وجود داره؟
با سلام و عرض ادب ضمن تشکر از دیدگاه شما. احتراما در هنگام سابمیت مقاله در سایت مجله برای نویسنده مسئول مقاله پنل ایجاد و اطلاعات مربوط به پنل خدمتتان ارسال می شود تا وضعیت مقاله ارسالی خود را در پنل مجله مشاهده فرمایید.
بازدیدکننده
رویا علیزاده
1 سال پیش
از کجا معلوم مقاله ارسالی رو باسم خودشون ارسال نکنن.چه تضمینی وجود داره؟
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
2 سال پیش
در پاسخ به:
میشه مقاله هایی که داخل ایران تایید شدن و چاپ شدن هم ترجمه کرد و واسه isi فرستاد
با سلام و عرض ادب احتراما به طور کلی این کار توصیه نمی شود اما با رعایت سه شرط زیر امکان پذیر می باشد: 1) دریافت موافقت رسمی از سردبیران هر دو مجله (داخلی و خارجی) 2) وجود فاصله زمانی میان دو انتشار 3) اشاره به چاپ قبلی مقاله در مقاله دوم(ترجمه شده)
بازدیدکننده
فرشاد کیانی
2 سال پیش
میشه مقاله هایی که داخل ایران تایید شدن و چاپ شدن هم ترجمه کرد و واسه isi فرستاد


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق