خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


پایگاه سیویلیکا

انتشار : 8 تیر 1400
مطالعه : 3 دقیقه

شما را با یکی از پایگاه های اینترنتی معتبر نمایه سازی مقالات علمی چاپ شده آشنا می سازیم .

پایگاه سیویلیکا

مسلما تمامی شما دانشجویان و فرهیختگان عزیز عنوان سیویلیکا civilica را قبلا شنیده اید و کمی با آن آشنایی دارید و یا دانشجویان ورودی مقطع تحصیلات تکمیلی به تازگی در حال آشنایی با این پایگاه هستند . به خصوص در درس روش تحقیق که در اکثر دانشگاه ها الزام به عضویت در این پایگاه و آشنایی با نحوه جستجو و دانلود مقاله از این پایگاه می شود . به همین دلیل لازم است تا با این پایگاه ، نحوه و مدوده فعالیت این پایگاه آشنا شوید.

سیویلیکا civilica

سیویلیکا یا مرجع دانش ، یک پایگاه اینترنتی (وب سایت) خصوصی است که به نمایه سازی و نشر مجموعه مقالات همایش و کنفرانس های داخل کشور ایران می پردازد. این پایگاه توسط تعدادی از دانشگاه ها و کنگره های ایران به عنوان مرجع پایگاه تخصصی معرفی می شود. واژه CIVIL از ریشه لاتین civilis است که به «سکونت در شهرهای متمدن» در مقابل «زندگی روستایی» اشاره دارد. واژهی CIVILIZATION به معنای تمدن نیز از همین ریشه مشتق می شود. نام CIVILICA با الهام از کلمه ی بریتانیکا، بزرگترین دائرةالمعارف جهان، انتخاب شده است .

civilica
سیویلیکا، در سال ۱۳۸۴ آغاز به فعالیت نموده و در حال حاضر، مقالات کلیه ی رشته های علمی در چهار طبقه بندی اصلی «علوم فیزیکی و مهندسی»، «علوم زیستی» ، «علوم اجتماعی» و «علوم سلامت» را ارائه می نماید.

پایگاه سیویلیکا عضو کنسرسیوم محتوای ملی است و در این کنسرسیوم ملی، تنها تأمین کننده داده های کنفرانس ها و همایش های تخصصی کشور ایران است .

قدیمی ترین مقاله ی موجود در این پایگاه مربوط به سال ۱۳۶۵ است و مقالات کنفرانس های جدید به فاصلهی اندکی در این مجموعه نمایه و به صورت عمومی منتشر می شوند. در بخش اطلاعات کتاب شناختی مقالات، اطلاعات نحوهی استناد به مقاله نیز ارائه می شود. سیویلیکا به نمایه سازی و انتشار مقالاتی می پردازد که تأییدیه ی داوران کنفرانس را داشته باشند و به عنوان پذیرفته شده در همایش از سوی دبیرخانه ی کنفرانس جهت نمایه سازی ارسال شوند.

نحوهی دسترسی و استفاده از مقالات

در حال حاضر اکثر مراکز علمی و دانشگاهی ایران، با ایجاد دسترسی به منابع سیویلیکا، امکان استفاده از مقالات کنفرانس های کشور را برای پژوهشگران و دانشجویان خود فراهم آورده اند که شامل بیش از ۱۲۰ مرکز دانشگاهی و علمی ایران می شود. امکان دسترسی به بخش جستجو، و مشاهده ی چکیده و اطلاعات مقالات به صورت رایگان فراهم است و دسترسی به اصل مقالات نیازمند دریافت اشتراک است. پژوهشگران مراکز عضو، به صورت IP و خودکار، امکان دریافت اصل مقالات را دارند و سایر پژوهشگران به صورت خرید عضویت یا خرید تک مقاله، می توانند اصل مقاله مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

نمایه سازی مقالات چاپ شده

اگر پژوهشگری هستید که می خواهید از مقالات سیویلیکا استفاده نمایید به بخش پژوهشگران مراجعه نمایید. از قسمت جستجوی پیشرفته می توانید موضوع و تخصص مورد نظرتان را جستجو کنید و مقالات فارسی ، مقالات ISI ، مقالات ISC و مقالات کنفرانسی چاپ شده در آن فیلد را دریافت نمایید . عنوان ، چکیده ، اسامی نویسندگان و نحوه رفرنس دهی به مقاله به طور رایگان قابل مشاهده است و جهت دریافت فایل کامل مقاله باید پرداخت هزینه داشته باشید که البته اگر از IP مرکز طرف همکاری وارد شوید نیاز به پرداخت هزینه نیست .

اطلاع رسانی کنفرانسها و همایشها

با فیلتر کردن گزینه های مختلف می توانید کنفرانس های برگزار شده ، کنفرانس های آینده ، کنفرانس هایی که در حال برگزاری و دریافت مقاله هستند را در این پایگاه بررسی نمایید .

جهت اطلاع از جدیدترین اخباردکتری و بورسیه ما را در صفحات اجتماعی دنبال نمایید :

کانال تلگرام https://t.me/eshragh1

تصویر

صفحه اینستا گرام https://instagram.com/eshragh_company?igshid=1wptltk7ov8krلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

خدمات موسسه انتشاراتی اشراق