خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


ثبت مقاله و قبولی مصاحبه دکتری

انتشار : 13 دی 1397
مطالعه : 4 دقیقه

برای قبولی در مصاحبه دکتری هرچقدر که تعداد مقالات چاپ شده در مجلات معتبر بیشتر باشد ، شانس پذیرش نیز بیشتر می شود .

ثبت مقاله و قبولی مصاحبه دکتری

برای قبولی در مصاحبه دکتری هرچقدر که تعداد مقالات چاپ شده در مجلات معتبر بیشتر باشد ، شانس پذیرش نیز بیشتر می شود . برای عبور از مصاحبه دکتری و ورود به مقطع تحصیلی دکتری باید مواردی که در این مصاحبه دارای امتیاز می باشند را بدست آورید و در جلسه مصاحبه مدارکی را مبنی بر داشتن این امتیازات را ارائه بفرمایید.

تمام دانشجویانی که در آزمون ورودی مقطع دکتری قبول شده اند و نیمی از راه ورود به مقطع دکتری را گذرانده اند . می دانند که نیمی از مسیر ورود به مقطع دکتری مانده است و این نیمی از مسیر با عبور از مصاحبه دکتری سپری می شود .

دانشجویان قبولی در آزمون ورودی دکتری ، تا زمان دعوت به مصاحبه خود را برای شرکت در مصاحبه آماده می کنند و سعی می کنند تا تمامی مواردی که در این مصاحبه مد نظر است و همچنن دارای امتیاز هستند را کسب نمایند .

یکی از مواردی که در مصاحبه دکتری دارای امتیاز می باشند ، ثبت مقاله می باشد . منظور از ثبت مقاله یعنی پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی .

به منظور آشنایی با مواردی که باید در روز مصاحبه به داوران ارائه نمایید و اینکه هر کدام از این موارد چه امتیازی دارند مطالبی را ارائه می نماییم .

تصویر
 
 

مصاحبه دکتری :

در روز مصاحبه دکتری باید رزومه ای رو در قالب رزومه دکتری به داوران ارائه نمایید تا داوران با مطالعه این رزومه با سوابق آموزشی و پژوهشی شما آشنا شوند . در این خصوص باید با نحوه نگارش رزومه دکتری آشنا شوید و بدانید که رزومه شامل چه بخش هایی است و چه مواردی دارای امتیاز می باشند و چه مواردی را باید در این رزومه بنویسید .

شرکت کنندگان مصاحبه دکتری می توانند با کمک کارشناسان موسسه اشراق اقدام به استخراج مقاله علمی از پایان نامه نمایند و همچنین در سریع ترین زمان ممکن و با کم ترین هزینه مقالات علمی خود را در مجلات معتبر داخلی و خارجی به چاپ برسانند. علاوه بر این ها می توانید امتیاز مربوط به مولف یک کتاب را نیز بدست آورید . با تبدیل پایان نامه خود به کتاب و چاپ آن نیز می توانید امتیاز مورد نیاز را بدست آورید .

در خصوص موفقیت در مصاحبه دکتری مواردی که در روز مصاحبه دارای امتیاز می باشند را ارائه می نماییم تا بتوانید با نحوه امتیاز دهی  روز مصاحبه آشنا شوید .

اول از همه باید بدانید که برای ورود به مقطع دکتری باید از میان 100 امتاز و یا نمره ، امتیاز لازم را بدست آورید . تقسیم بندی این امتیازها به ان گونه است که قبولی در آزمون ورودی که نیمی از راه ورودی به مقطع دکتری است از این 100 امتیاز 30 امتیاز را به خود اختصاص داده است بنابراین 70 امتیاز باقی مانده را باید در جلسه مصاحبه بدست آورید . اما درخصوص تقسیم بندی این 70 امتیاز در روز مصاحبه دکتری جدولی ارائه نمودیم تا با موارد امتیاز دهی و امتیاز هریک آشنا شوید .

اول از هرچیز باید بگوییم که این 70 امتیاز به دو بخش آموزشی و پژوهشی تقسیم می شود . یعنی 30 امتیاز متعلق به بخش آموزشی است و 40 امتیاز برای بخش پژوهشی.

امتیاز دهی بخش سوابق آموزشی دانشجویان در مصاحبه دکتری : 30 امتیاز

 1. معدل پایه کارشناسی ارشد : 6 امتیاز
 2. دانشگاه محل تحصیل در دوره کارشناسی ارشد : 5 امتیاز
 3. مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی : 3 امتیاز
 4. طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد : 3 امتیاز
 5. قبولی در آزمونهای المپیاد و یا عضویت در بنیاد نخبگان و یا المپیاد : 5 امتیاز
 6. مدرک زبان انگلیسی ( در خصوص مدارک زبان باید ذکر نمود که فقط مدارک  TOEFL، TOLIMO ،  IELTS، MSRT، MHLE ، UTEPT  مورد قبول می باشد. مدرک EPT برای دانشگاه های آزاد نیز قابل قبول می باشد . ) : 8 امتیاز

امتیاز دهی بخش سوابق پژوهشی دانشجویان در مصاحبه دکتری : 40 امتیاز

 1. مقالات علمی چاپ شده در مجلات معتبر داخلی و خارجی ( علمی پژوهشی ، Isi ، Jcr ، Scopus و ..) : 22 امتیاز  ( هر مقاله 7 امتیاز )
 2. مقالات علمی چاپ شده در مجلات علمی ترویجی : 6 امتیاز ( هر مقاله 2 امتیاز )
 3. مقالات ارائه شده در کنفرانس های داخلی و خارجی : 4 امتیاز  ( کنفرانس های خارجی 2 امتیاز / کنفرانس های داخلی 1 امتیاز )
 4. چاپ کتاب / ترجمه کتاب : 4 امتیاز
 5. کیفیت پایان نامه : 4 امتیاز ( عالی 4 امتیاز / خیلی خوب 2 امتیاز )

طبق آنچه که گفته شد می بینید که ثبت یک مقاله علمی می تواند 7 امتیاز داشته باشد و اگر چندین مقاله را ثبت نمایید مخصوصا مقالات isi می توانید تا سقف 22 امتیاز را بدست آورید . بنابراین می توانید به کمک محققان موسسه اشراق اقدام به استخراج مقالات علمی از پایان نامه و پذیرش و چاپ آنان نمایید.

همچنین علاوه بر اینکه با ثبت مقاله می توانید 22 امتیاز از 40 امتیاز بخش پژوهشی را بدست آورید . می توانید به کمک کارشناسان موسسه اشراق تمامی امتیازات بخش پژوهشی را بدست آورید یعنی علاوه بر پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر می توانید پایان نامه های خود را به کتاب تبدیل کنید و آن را به چاپ برسانید و امتیاز چاپ کتاب را کسب کنید . همچنین می توانید اقدام به ترجمه کتاب نمایید . کتب جدید النشر از طریق کارشناسان موسسه معرفی می شوند و با انتخاب کتب و ترجمه آنها و همچنین چاپ کتاب ترجمه شده به نام خودتان می توانید امتیاز بخش ترجمه کتاب را هم بدست آورید .

 لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق