خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


شرکت در همایش

انتشار : 12 مهر 1395
مطالعه : 4 دقیقه

مشاوره شرکت در همایش، کنگره، کنفرانس، اجلاس، سمپوزیوم، سمینار داخلی و خارجی، موسسه پژوهشی تحقیقاتی اشراق آمادگی کامل جهت مشاوره برای شرکت اساتید و دانشجویان برای کنفرانس های داخلی و بین الملل

شرکت در همایش

مزیت های کنفرانس و همایش ها

حضور در اجلاس و کنفرانس های علمی – آموزشی اگر به دور از برخی از ضعف ها همراه با ایراد سخنرانی باشد نشان گر توانایی علمی و پژوهشی شرکت کننده است. اگر هم بدون این موارد و به صورت حضور صرف باشد باز هم این کاربرد را دارد که فرد می تواند علاوه بر آشنایی با اندیشمندان و محققان جامعه، از تجربیات آنها و ثمره سال ها مطالعه و تحقیق و تدریس ها آنها بهره مند شود. همچنین این آشنایی ها می تواند زمینه ساز همکاری های علمی و پژوهشی آینده باشد.

فواید حضور در کنفرانس های داخلی و بین المللی

  • ایجاد یا تقویت انگیزه دربین علاقه مندان و صاحب نظران برای تحقیق و پژوهش هر چه بیشتر.
  • آشنایی با افراد شاخص، محقق، صاحب نظر در رشته مورد علاقه خود و دریافت مشاوره های اقتصادی و کارآمد
  • بسترسازی برای طرح دیدگاه های مختلف ،اندیشه های گوناگون و ایجاد روابط بیشتر با همکاران و بنگاه های اقتصادی
  • برند سازی خود در سطح جهانی در صورت انتخاب و استفاده از خدمات کنفرانس
  • مطرح کردن سوال های مخاطبان و نقد و نظر آنها موجب آگاه شدن شما از نقاط قوت و ضعف دیدگاه های تان میشود که راه را برای رشد و ارتقای بیشتر شما فراهم می کند.
  • فراگیری شیوه های نوین مدیریتی و بکارگیری آن در جهت پیشرفت مجموعه
  • گسترش مرزهای دانش و ارتقای علمی و پژوهشی جامعه
  • ارتقاء روابط تجاری با کمپانی های خارج از کشور
  • تبادل اطلاعات و به دست آوردن بازار هدف مناسب
  • آشنایی با تکنولوژی و فناوری های نوین روز دنیا

تعریف واژگانی نظیر اجلاس، سمینار،کنفرانس و ….

کنگره (Congress) : ریشه کلمه کنگره فرانسوی است درتلفظ باید گافِ وسط آن ساکن باشد . به معنی اجتماع و انجمنی از آگاهان ، صاحبنظران و دانشمندان برای بحث و گفتگو پیرامون مسایل سیاسی ، علمی وغیره میباشد . همچنین به مجمعی که از سران دُوَل ، نمایندگان کشورها یا دانشمندان تشکیل می شود تا در باب مسایل سیاسی ، اقتصادی و علمی بحث کنند ، کنگره گفته می شود.

کنفرانس (Conference) : تشکیل مجلسی جهت عنوان مطالب علمی برای دیگران و به عبارت دیگر اجتماع افراد برای بحث در مسایل سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی می باشد.کنفرانس کوچکتر از کنگره است . ضمنا” کنفرانس به اجتماع گروهی از متخصصان برای شور و بحث در باب مسائل فنی و یا اجتماع جمعی از سیاستمداران ، روسای دولتها ، وزیران به منظور حل یک مسائله سیاسی داخلی و بین المللی اطلاق می شود .

اجلاس (convention) : مجمعی است که برگزار کنندگانش قصد دارند با حضور مسئولین یا مدیران ارشد سازمان های تولیدی ، صنعتی و بازرگانی موضوع مورد علاقه خود را از زوایای مختلف مورد بحث و بررسی و مشاوره قرار دهند. که گاهی به جلاسات رسمی با تعداد شرکت کنندگان محدود می انجامد. در اجلاس اخذ قرارداد و قطعنامه نیز انجام میشود.

سمپوزیوم (Symposium) : مجمعی که هدفش مباحث فلسفی و علمی باشد و یا مجمعی که در آن اشخاص مختلف راجع به موضوعی واحد ، مقالاتی ارائه نموده و یا سخنرانی هایی ایراد نمایند که عنصر اصلی در سمپوزیوم ، موضوع واحد آنست .

سمینار (Seminar) : اطاقی که جمعی از دانشجویان ، اساتید و مدیران گرد هم می آیند و به تشریح موضوعی همراه با سخنرانی می پردازند . در کشورمان واژه “همایش” جایگزین سمینار شده است . اما دیده می شود بسیاری از مجامع با اهداف متفاوت از معنی ، با عنوان “همایش ” برگزار می گردند .

جشنواره (Festival) : برگزاری مراسمی تحت عنوان ” جشنواره ” بدین علت است که برگزارکنندگانش می خواهند اتفاق مبارکی به طور مثال سال گذشته در عرصه های مختلف علمی ، هنری ، فرهنگی ، صنعتی و نظایر آن رخ داده است ، مورد معرفی و تجلیل و تمجید قرار دهند . سخنرانان جشنواره می توانند در باب موضوع جشنواره ، از دری سخن گویند با این تفاوت که مطالب باید به سوی معرفی و تجلیل و تمجید میل داشته باشد.

موسسه پژوهشی تحقیقاتی اشراق آمادگی کامل جهت مشاوره برای شرکت اساتید و دانشجویان برای کنفرانس های داخلی و بین المللی جهت اخذ پذیرش و شرکت حضوری را دارد. همچنین موسسه اشراق با دارا بودن تجربه ی ۳ ساله ی خود آماده ی عقد قرارداد برای برگزاری کنفرانس ها در تمامی اقصی نقاط کشور و جهان با دانشگاهها و ارگانهای رسمی و دولتی می باشد.

در کانال تلگرام موسسه اشراق عضو شوید. و از آخرین اخبار دانشگاهی، آزمون ها، تخفیفات چاپ مقاله درمناسبت های خاص و همچنین مطالب آموزشی این سایت مطلع شوید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق