خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

ترجمه تخصصی مقالات

انتشار 27 بهمن 1398
مطالعه 5 دقیقه

با توجه به اهمیت بالای کیفیت ترجمه متون تخصصی ترجمه مقالات علمی و متون تخصصی در موسسه اشراق به صورت کاملا تضمینی و با کیفیت طلایی انجام می‌شود. ترجمه کلیه متون در این موسسه توسط کادر مجرب و حرفه ای به صورت تضمینی انجام می‌شود.

ترجمه تخصصی مقالات

ترجمه تاریخچه ای بسیار طولانی در طول تاریخ دارد و روابط فرهنگی, سیاسی, اجتماعی زمانی شکل گرفته اند که ترجمه گسترش یافته است شاید در دهه های اخیر ترجمه صرفا با مفهوم بازگردانی معنای کلمات از یک زبان به زبانهای دیگر شناخته می‌شود اما امروزه ترجمه گسترش یافته است و به متون علمی و تخصصی نیز دست یافته است برای ترجمه متون تخصصی در حوزه های مختلف علمی نیاز به مترجمی می‌باشد که بتواند ترجمه تخصصی متون علمی را برعهده بگیرد و هدفش بیشتر انتقال مفهوم باشد. انتقال مفاهیم تخصصی نیازمند دانشی فراتر از ترجمه می‌باشد و مترجم باید به زمینه تخصصی نیز مهارت و آگاهی داشته باشد تا بتواند ترجمه ای دقیق و عالی ارائه کند.

امروزه تمامی رشته های دانشگاهی خود به عنوان یک حوزه تخصصی شناخته می‌شوند که دارای گرایش های متعددی می‌باشند برای ترجمه متون تخصصی و مقالات علمی در گرایش ها و رشته های تخصصی خاص می‌بایست از مترجمی  کمک بخواهید که دقیقا در این گرایش تخصص و مهارت ترجمه داشته باشند و بتوانند به صورت تضمینی و با کیفیت بسیار بالا ترجمه متون تخصصی را برعهده بگیرند. ترجمه یک علم تخصصی می‌باشد که نیازمند آگاهی و استعداد و توانایی های خاصی می‌باشد. متون تخصصی و علمی همچون مقالات و کتابهای تخصصی برای ترجمه شدن نیازمند مهارت در حوزه تخصصی و دانش گسترده در بازه کلمات تخصصی مبدا و مقصد می‌باشد. 

تصویر

ترجمه تخصصی نیاز به تفسیر و درک و انتقال مفهوم دارد و کاملا روشن است که ابزارهای ترجمه قادر به درک و انتقال مفهوم نخواهند بود و ابزارها فقط قادر به ترجمه کلمه به کلمه می‌باشند بهتر است از ابزارها برای ترجمه متون عمومی استفاده شود و برای انجام ترجمه متون تخصصی از مترجمین انسانی کمک گرفته شود. مترجمین بسیاری هستند که در زمینه حوزه های تخصصی خاص فعالیت دارند و می‌توانند ترجمه تخصصی متون شما را با کیفیت تضمینی و تخصصی انجام دهند. روشن است که کیفیت ترجمه کیفیت و بار علمی متن تخصصی را می‌رساند. و زمانی که یک متن تخصصی با کیفیت پایین ترجمه شود اعتبار مقاله را زیر سوال خواهد برد.

ترجمه مقالات تخصصی

مقالات علمی پربار که منبع انتشار تحقیقات و یافته های علمی می‌باشند مملو از اصطلاحات و کلمات و واژگانی هستند که کاملا تخصصی می‌باشد. مقالاتی را که قصد سابمیت به ژورنالهای معتبر دارید باید با کیفیت بسیار بالا و کاملا تخصصی ترجمه شود زیرا مرحله داوری مجلات  به کیفیت ترجمه حساسیت بالایی دارند و مقاله اگر با کیفیت طلایی ترجمه نشود و همه اصطلاحات تخصصی آن به صورت دقیق ترجمه نشود روشن است که در مرحله داوری ریجکت خواهند شد. مترجمی که برای ترجمه تخصصی مقالات علمی انتخاب می‌کنید باید متخصص و با سابقه باشد و بتواند با درک مفهوم متون تخصصی آنها را ترجمه کند. به خصوص ژورنالهای تخصصی و خارجی معتبر مانند isi, pubmed, scopus, jcr که داوری بسیار سختگیرانه ای دارند و مقالات با سطح کیفی پایین را به هیچ عنوان پذیرش نمی‌کنند. بنابراین درصورت تمایل به سابمیت مقاله به ژورنالهای تخصصی باید مقاله با کیفیت بسیار بالا ترجمه ترجمه و ویراستاری شود. برای ترجمه مقالات تخصصی در هر رشته از خدمات موسسه اشراق استفاده کنید در این موسسه کلیه خدمات لازم برای ترجمه متون تخصصی به صورت تضمینی و با کیفیت بسیار بالا ارائه می‌شوند.

تصویر

خدمات ترجمه تخصصی در موسسه اشراق

از بزرگترین و معتبرترین موسسات ترجمه متون تخصصی در کشور موسسه اشراق می‌باشد که در این مجموعه خدمات ترجمه متون تخصصی به صورت تضمینی و با کیفیت بسیار بالا ارائه می‌شوند. مقالات تخصصی در تمامی رشته ها در این موسسه با سطح کیفی طلایی ترجمه می‌شوند کلیه مقالات توسط تیم ترجمه ابتدا ترجمه می‌شوند و سپس توسط بخش کنترل کیفی از لحاظ سطح کیفی بررسی می‌شوند و در صورت تایید صلاحیت و سطح کیفی ترجمه به ژورنال سابمیت می‌شوند. این مجموعه با همکاری مترجمین متخصص در دنیا قادر به انجام ترجمه های تخصصی کتابها و مقالات تخصصی می‌باشند. خدمات ترجمه در سه سطح کیفی زیر ارائه می‌شود:

ترجمه طلایی: این سطح از ترجمه سطح کیفی بسیار بالایی دارد و تعداد کلمات و اصطلاحات تخصصی آن بسیار بالا می‌باشد هزینه نسبتا بالاتری نیز دارد و اغلب برای مقالات تخصصی و کتابها استفاده می‌شود. ترجمه طلایی اغلب توسط مترجمین متخصص با تجربه ترجمه می‌شوند و سطح کیفی بسیار بالایی دارند. 

ترجمه نقره ای: ترجمه نقره ای سطح کیفی پایین تری نسبت به طلایی دارد و اغلب برای متون تخصصی استفاده می‌شود. اما بهتر است برای ترجمه تخصصی مقالاتی که قصد سابمیت به ژورنال را دارید این سطح ترجمه استفاده نکنید. در ضمن قابل ذکر است این نوع ترجمه هزینه پایین تری نیز دارد.

ترجمه برنزی: اغلب ترجمه برنزی برای متون عادی و عمومی توصیه می‌شود زیرا کیفیت قابل قبولی برای ژورنالهای معتبر ندارد و این سطح از ترجمه بهتر است برای متون عمومی استفاده شود.

هزینه ترجمه متون تخصصی در این مجموعه برحسب تعداد کلمات سطح کیفی و حوزه موضوعی مشخص می‌شود. هزینه های ترجمه در این موسسه بسیار پایین و به نفع شما عزیزان می‌باشد. برای استفاده از خدمات ترجمه متون تخصصی در این مجموعه می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت نمایید تا هر چه سریعتر فرآیند ترجمه آغاز شود. ترجمه دراین موسسه توسط مترجمین متخصص انجام می‌شود و سپس توسط تیم کنترل کیفی بررسی و کنترل کیفیت می‌شود تا تمام ایرادات ترجمه برطرف شوند. ترجمه جر خدمات حرفه این موسسه می‌باشد بنابراین نگران کیفیت و هزینه ترجمه نباشید. ترجمه مقالات تخصصی در 32 حوزه تخصصی و به 37 زبان زنده دنیا و در سه سطح کیفی انجام می‌شود. از طرفی قابل ذکر است که کلیه متون ترجمه شده شامل 72 ساعت گارانتی تضمینی و بسیار معتبر می‌باشند.

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
2 سال پیش
سلام وقت بخیر در خدمتتان هستیم . برای ترجمه بستگی به زبان مقصد مد نظرتان دارد . و برای همه زبان ها مترجم متخصص داریم . و می توانیم نمونه ترجمه ارائه دهیم . لطفا فایل رو ارسال فرمایید تا بررسی و براورد هزینه ترجمه خدمتتان اعلام شود . اگر مورد تایید بود اقدامات لازم را انجام می دهیم . ممنونم .
بازدیدکننده
abbas
2 سال پیش
ترجمهه شما به انگلیسی انگلیس است یا آمریکایی - مدارک ترجمه شما چی است- میتوانید ترجمه کنید - چند زبان میتونید به اکرانی ترجمه کنید - این قرار داد است - چه مبلغی چارش میکنید
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام واحترام فرهیخته گرامی احتراما ضمن تشکر از حسن توجهتان به موسسه موسسه اشراق بله صمیمانه در خدمتتان هستیم و می توانیم ترجمه کاملا تخصصی در رشته مربوطه و با گارانتی کیفی ارائه دهیم . هزینه ترجمه براساس تعداد کلمات براورد می گردد . لطفا تعداد کلمات فایلتان را بفرمایید یا فایل مقاله را ارسال فرمایید تا براورد هزینه ترجمه انجام و حضورتان اعلام گردد . همچنین جهت ارسال به مجلات معتبر نیز می توانیم در خدمتتان باشیم . و مجلات رو معرفی نماییم هر کدام مورد تایید بود اقدامات لازم جهت اکسپت و چاپ در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهیم . لطفا جهت کسب راهنمایی های بیشتر با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید : شکاری 09149724933 isi.eshragh@gmail.com پورباقر 09149724933 isi.eshragh@gmail.com
بازدیدکننده
لیلا
4 سال پیش
سلام من یک مقاله دارم می خواهم ترجمه تخصصی بشه و استادم خیلی تاکید داره که ترجمه خیلی خوب باشه و بعد اون هم برای مجله ارسال کنید .


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق