خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

تولید محتوا چیست؟ از کجا سفارش دهیم؟ + محاسبه قیمت

انتشار 20 بهمن 1401
مطالعه 20 دقیقه

امروزه گسترش کسب و کارهای آنلاین و ‌همچنین پیشرفته شدن ارتباطات در فضای مجازی، باعث شده است تا افراد به فکر افزایش فروش و راه اندازی کسب و کارهای جدید به وسیله برخی تکنیک های به روز باشند. تولید محتوا یکی از موضوعاتی است که اخیرا درمورد آن بسیار صحبت می‌شود. با ما در این بخش از اشراق همراه باشید تا درمورد این موضوع مهم، قیمت و نحوه سفارش صحبت کنیم.

تولید محتوا چیست؟ از کجا سفارش دهیم؟ + محاسبه قیمت

مفهوم تولید محتوا چیست؟

کلمه محتوا به تعبیر جو پولیتزی، اطلاعاتی است قانع‌کننده که مخاطب را آگاه، درگیر و یا سرگرم می‌کند. در صورتی که این محتوا همراه با خلاقیت بوده باشد که آن را تبدیل به یک محتوای ناب و جدید کند، درواقع تولید محتوا صورت گرفته است. هر تولید محتوایی با توجه به موضوع، کاربرد و محل نشر آن، ممکن است اهداف گوناگونی داشته باشد ولی عمده هدف از تولید محتوا، گسترش کسب و کار و افزایش فروش از راه جذب مخاطب می‌باشد. هر چیز ساده‌ای که به نظر جالب بیاید می‌تواند تولید محتوا باشد. از انتشار یک عکس ساده از طلوع زیبای آفتاب تا موضوعات تخصصی در حیطه پزشکی؛ اما بهتر است بدانید، تولید محتوا با توجه به تعریفی که از آن ارائه گردید، چندان هم کار ساده‌ای به نظر نمی‌رسد و برای ساخت محتواهای باکیفیت و ناب، باید وقت و انرژی زیادی گذاشته شود. واقعیت امر این است که تولید محتوا همانند یک دریای بیکران است که هر چقدر هم در خصوص آن مطالعه کنید، تمامی نخواهد داشت. یک نکته کلیدی و مهم در تولید محتوای موثر، شناخت مخاطبان خود و بررسی علاقه‌مندی‌های آن‌هاست. اصول زیاد دیگری نیز جهت تولید محتوای مفید وجود دارد که در ادامه می‌خواهیم به بررسی آن‌ها بپردازیم.

phone

چرا تولید محتوا مهم است؟

نقش تولید محتوا در جذب مخاطب و افزایش فروش، انکارناپذیر است. امروزه تمامی کسب و کارها حتی آن‌هایی که فروش حضوری نیز دارند، سعی دارند با استفاده از تولید محتوای اصولی در فضای آنلاین نیز، فعالیت داشته باشند و کسب و کار خود را رونق بخشند. محتوا باعث می‌شود شما با مشتریان خود در همه جای دنیا، ارتباط داشته باشید و نام خود را به گوش آن‌ها برسانید؛ بنابراین یادگیری این تکنیک مهم و کارآمد برای تمامی فعالیت‌ها توصیه می‌شود. به طور کلی پاسخ این سوال را می‌توان با موارد زیر تکمیل کرد:

شناساندن برند به سر تا سر دنیا

معرفی محصولات و خدمات

افزایش بازدید توسط مخاطب

افزایش اعتماد مشتریان

افزایش فروش و یافتن بازار جدید

معرفی انواع تولید محتوا

تولید محتوا با توجه به نوع محتوا و محل نشر آن به چند دسته طبقه بندی می‌شود. درواقع شناخت نوع محتوایی که باید تولید شود، بسیار اهمیت دارد. این شناخت نیز بایستی با توجه به نوع مخاطب، تکمیل گردد. برای مثال برای نمایش یک محصول مانند جعبه ابزار، بهتر است از محتوای تصویری یا ویدیویی استفاده شود؛ زیرا محتوای متنی ممکن است مخاطب را سردرگم و خسته کند، اما محتوای تصویری اطلاعات بیشتر و واضحی به او خواهد داد. به طور کلی می‌توان انواع محتوا را در دسته بندی‌های زیر معرفی کرد:

TEXT

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی یکی از رایج‌ترین انواع محتواست که می‌توان گفت مبنا و شالوده تولید محتوا به شمار می‌آید. از انواع تولید محتوای متنی می‌توان به اخبار، متن ایمیل‌ها، متن نوشته‌های تبلیغاتی، مقالات آموزشی، متن رپورتاژ، محتوای انواع وبلاگ‌ها، وب‌سایت‌ها و... اشاره نمود. برای اینکه بتوانید محتوای متنی خوبی تولید کنید، باید تمرین زیادی داشته باشید تا مهارت نویسندگی یا به اصطلاح دست به قلم شما تقویت شود.

AUDIO

تولید محتوای صوتی

محتوای صوتی، نوع دیگری از محتواست که معمولاً به جای نوشته‌های بسیار طولانی به کار می‌رود. واقعیت امر این است که امروزه به دلیل گسترش فرمت‌های مختلف محتوا، مخاطب حوصله مطالعه متن‌های بسیار طولانی و بلندبالا را ندارد؛ بنابراین جایگزین کردن محتوای صوتی می‌تواند به جذب مخاطب کمک کند. برای مثال اگر شما می‌خواهید یک کتاب را معرفی کنید، بهتر است به جای نوشتن یک فصل از کتاب، آن را به صورت پادکست و فایل صوتی انتشار دهید. دقت داشته باشید موردی که در محتوای صوتی اهمیت دارد، این است که لحن گفتاری خود را باید با محتوا هماهنگ کنید.

FILM

تولید محتوای ویدیوئی

محتوای ویدیوئی یکی از محبوب‌ترین محتواها از نظر مخاطب است؛ چرا که تنها کاری که باید مخاطب انجام دهد، این است که دکمه play را کلیک کند و به تماشای آن بنشیند. اکثر محتواهای آموزشی مانند آموزش یک نرم افزار، محتواهای تولید شده در اینستاگرام، یوتیوب، آپارات و... از نوع محتوای ویدیوئی هستند. اگر می‌خواهید خودتان تولید محتوا کنید و توانایی صحبت کردن جلوی دوربین را دارید، این نوع محتوا می‌تواند کمک شایانی جهت افزایش مخاطب و ارتباط بهتر با مشتریان شما باشد.

PICTURE

تولید محتوای تصویری

تولید محتوای تصویری نیز خود به چند نوع مختلف طبقه بندی می‌شود و از لحاظ بصری می‌تواند، مشتری را بسیار جذب کند. محتوای تصویری شامل سه نوع تصویر از صفحه، کاور و اینفوگرافیک می‌باشد. تصویر از صفحه، همان اسکرین شات می‌باشد که امروزه برای محتواهای آموزشی کاربرد زیادی دارد. محتوای تصویری از نوع کاور نیز برای مثال قالب‌های خاصی است که برای درج لوگو به کار می‌رود و برای سایت یا شبکه های مجازی کاربرد دارد و بهتر است منحصر به کسب و کار شما باشد تا مشتری با دیدن آن کاور به یاد شما بیوفتد. محتوای اینفوگرافیک نیز درواقع خلاصه یک محتوا را به صورت تصویر ارائه می‌دهد. معمولاً به دلیل اینکه مخاطب را چند دقیقه‌ای درگیر می‌کند و او مدت طولانی در سایت شما باقی می‌ماند و به این شکل، رتبه سایت شما و یا صفحه اینستاگرامتان بالا می‌رود. دقت داشته باشید شما گرافیست نیستید تا ساعت‌ها وقت خود را روی طراحی یک محتوای تصویری بگذارید و از لحاظ تعداد محتوا، عقب بمانید؛ بلکه صرفاً اگر مواردی از جمله هارمونی رنگ‌ها، نظم اشکال یا تصویر و...را رعایت کنید، کافی است.

CONTENT

ابر محتوا

ابر محتوا یا به اصطلاح مگاپست، نوعی از محتواست که به صورت تلفیقی، انواع محتواهای گفته شده در قسمت قبل را شامل می‌شود. همان‌طور که از اسمش پیداست درواقع ابر محتوا بایستی 10 برابر یک محتوای معمولی، تاثیرگذار باشد. معمولاً این نوع محتوا برای سازمان‌های نوپا و تازه تاسیس شده پیشنهاد می‌شود که می‌خواهند وارد دنیای رقابت شوند و باید چند قدم از رقبا جلوتر باشند. در ابر محتوا، معمولاً محدودیت تعداد کلمات وجود ندارد و همراه با تصاویر و ویدئوهای زیادی است تا هر آنچه را که مخاطب می‌خواهد در یک ابر محتوا به دست آورد. ابر محتوا ممکن است برای همه مجموعه‌ها ایده آل یا ضروری نباشد، اما با اطمینان می‌توان گفت که یک تاکتیک بازاریابی محتوایی بسیار موثر است.

REPORT

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی، یکی از راه‌های کسب درآمد از طریق تبلیغات می‌باشد. رپورتاژ آگهی می‌تواند از نوع محتوای متنی، تصویری و یا ویدیوئی باشد که نکات کلیدی و نقطه قوت یک کسب و کار را به صورت تبلیغات نمایش می‌دهد. در رپورتاژ آگهی مخاطب را در یک مسیر مشخص همراهی می‌کنید تا به سمتی که می‌خواهید هدایت شوند و اتفاقی که می‌خواهید رقم بخورد. درواقع در یک رپورتاژ آگهی، مخاطب در ابتدا متوجه نمی‌شود که این یک محتوای تبلیغاتی است و همانند تبلیغات‌های مستقیمی که روزانه بارها با آن مواجه شده و بی تفاوت از کنارشان عبور می‌کند، نیست و این یک دلیل جذابیت رپورتاژ نسبت به تبلیغ مستقیم است. به عنوان مثال: رپورتاژ «چرا به استفاده از دستگاه‌های تصفیه‌ی آب ایرانی، تاکید می‌شود؟» در ظاهر، بیشتر شبیه به اطلاع رسانی است، اما در لا به لای مطالب آن به تبلیغ شرکت تصفیه آب X می‌پردازد.

چگونه یک محتوا نویس موفقی باشیم؟

اگر شما نیز به محتوانویسی علاقه دارید و می‌خواهید وارد این حرفه شوید و یا اصلاً می‌خواهید این کار را به عنوان شغل خود در نظر بگیرید، توصیه می‌شود قبل از اینکه بخواهید دست به انتخاب بزنید، ویژگی‌هایی که یک محتوا نویس موفق باید داشته باشد را مطالعه کنید؛ زیرا ممکن است این خصوصیات اصلاً با روحیه شما سازگاری نداشته باشد. به طور کلی علاوه بر خلاقیت، داشتن تمرکز و مهارت نویسندگی، یک محتوا نویس موفق باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

داشتن اطلاعات کافی از مخاطب

اولین و اصلی ترین موردی که یک محتوا نویس باید بداند، این است که برای چه کسی می‌نویسد؟ مخاطبان او در چه بازه سنی هستند، سطح علم و دانش آن‌ها در چه حدی است. آگاهی یافتن از تمامی این موارد، باعث می‌شود تا محتوانویس یک طرح فکری مشخص برای خود داشته باشد و باعث تولید محتوای باکیفیتی شود. شناخت مخاطب نیز کار پیچیده‌ای نیست شما با توجه به موضوع محتوایی که می‌نویسید کاملاً می‌توانید نوع مخاطب خود را حدس بزنید. برای مثال مخاطبان یک سایت مقاله نویسی، اکثرا از قشر دانشجو، استاد و پژوهشگر خواهد بود.

purposeشناخت رقبا

شناخت رقبا در هر کسب و کاری، همیشه باعث خواهد شد تا شما اطلاعات جامعی از بازار و فعالیت‌های رقیبان خود کسب کنید و این می‌تواند یکی از رمزهای موفقیت شما در کسب و کار خودتان باشد. در تولید محتوا نیز مطالعه محتوای‌های تولید شده توسط رقیبان، به شما کمک خواهد کرد تا بهتر بتوانید علاقه‌مندی‌های مشتریان مشترک خود را کشف کنید و یک پله بالاتر از رقیبان تولید محتوا کنید. دقت داشته باشید مطالعه محتوای دیگران به معنی این نیست که شما از آن‌ها کپی برداری کنید؛ زیرا این شرایط نتیجه عکس برای شما خواهد داشت. منظور این است که بایستی با هدف کسب اطلاعات و ایده گرفتن، آن‌ها را رصد کنید.

دوربینتسلط بر موضوع محتوا

سعی کنید همیشه محتوایی را جهت نوشتن انتخاب کنید که در خصوص مطالب آن، اطلاعات کافی و وافی داشته باشید و یا حداقل بتوانید در آن حیطه تحقیق کنید. فرض کنید قرار است در خصوص موضوع داروسازی، تولید محتوا کنید. این یک موضوع بسیار تخصصی و حساس می‌باشد که ارائه اطلاعات غلط به مخاطب ممکن است سلامتی او را به خطر بیندازد؛ بنابراین تولید محتوایی که با تخصص و حیطه کاری شما هماهنگ است، جدی بگیرید.

تحقیقتوانایی طراحی عکس و ویدئو

منظور از طراحی عکس یا ویدئو این نیست که شما در حد یک طراح گرافیست، به صورت حرفه‌ای بتوانید تصاویر را طراحی کنید؛ بلکه هدف این است که اگر در جایی از محتوا نیاز به آپلود تصویر یا ویدئو باشد، معطل نمانید و تا حدودی بتوانید این کار را با کیفیت انجام دهید؛ بنابراین یادگرفتن چند نرم افزار ساده گرافیکی اعم از فتوشاپ، پینت، پاورپوینت و... خالی از لطف نیست تا بتوانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید.

طراحیآشنایی با اصول سئو

وارد شدن در هر حرفه‌ای نیاز به کسب اطلاعات درمورد اصول و قوانین آن است تا خطاهایی که افراد از پیش در خصوص این حرفه، مرتکب شده‌اند، انجام ندهید و در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید. یکی از این اصول در محتوانویسی، آشنایی با اصول سئو و یا همان الگوریتم‌هایی است که موتورهای جستجو مانند گوگل برای ارزیابی محتواهای نوشته شده در نظر می‌گیرند. در ادامه این بخش با مفهوم سئو بیشتر آشنا خواهید شد.

سئو

سوال: مفهوم سئو چیست؟

سئو یا همان Search Engine Optimization (SEO) به معنای بهینه سازی موتور جستجو است. درواقع به مجموعه اصول و تکنیک‌هایی گفته می‌شود که هدف از آن‌ها رسیدن به رتبه بندی بالا در جستجوهای طبیعی می‌باشد. اصول سئو درواقع چندان هم ساده به نظر نمی‌رسد و نیازمند به داشتن علم و دانش و تحقیقات به روز و پی در پی است چرا که رتبه بندی‌های موتور جستجو به صورت یکنواخت پیش نمی‌رود و مدام در حال تغییر الگوریتم‌هاست؛ بنابراین وظیفه یک سئوکار این است که همه مطالعات و دانش خود را در این زمینه به روز نگهدارد. اگر بخواهیم در خصوص سئو صحبت کنیم، می‌توان تا چندین صفحه در این مورد نوشت؛ زیرا امروزه مفهوم سئو واقعا تبدیل به یک علم شده است. می‌توان گفت سئو سبب تاثیر در بازدید وب‌سایت، ایجاد برند، افزایش ترافیک سایت، برخورداری وب‌سایت از رتبه بهتر، افزایش فروش محصولات، ابزار تبلیغات و... خواهد شد. به طور خلاصه برای درک بهتر مفهوم سئو می‌توانید ویدئو زیر را مشاهده کنید:

در سئو سرعت بارگذاری صفحات از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد؛ بنابراین بایستی یک زیر ساخت فنی قوی برای وب‌سایت ایجاد نمایید.

کلمات کلیدی مناسبی انتخاب نمایید. برای انتخاب کلمات کلیدی، باید اصول آن را یاد بگیرید.

یک سئوکار حرفه ای باید محتوایی را ایجاد کند که بتواند در گوگل رتبه بگیرد.

لینک دهی‌های مناسب و بهینه در محتوا وجود داشته باشد.

یک تولیدمحتوای اصولی چه مراحلی دارد؟

بهتر است قبل از شروع محتوا نویسی، طرح آن را در ذهن خود پایه ریزی کنید. به عبارتی زمانی که فی البداهه شروع به نوشتن کنید، ممکن است اصلاً آغاز و پایان محتوا، مشخص نباشد؛ بنابراین در تولید محتوا چه برای سایت و چه برای فضاهای مجازی از جمله اینستاگرام، باید قبل از شروع به کار، روی کاغذ محتوای خود را به صورت اجمالی و مرحله به مرحله برای خود بنویسید. به عنوان مثال برای محتوای سایت، عنوان، تیترها، سرتیترها، تعداد عکس یا ویدیو و... را مشخص کرده و سپس آن‌ها را در سایت خود پیاده کنید. به طور کلی مراحل نوشتن یک محتوای اصولی می‌تواند موارد زیر باشد:

تقویم

ایجاد یک تقویم تولید محتوا

یک محتوانویس حرفه‌ای، برای خود تقویم محتوا دارد و بر طبق یک برنامه ریزی اصولی، محتوای تولید شده خود را انتشار می‌دهد. یکی از فواید داشتن تقویم محتوا، دادن سیگنال‌های منظم به ربات‌های موتور جستجو می‌باشد. به این صورت که آن‌ها در زمان‌های مشخصی با ورود به سایت شما با مقاله جدیدی مواجه می‌شوند و این زمان را ثبت می‌کنند این موضوع باعث ایندکس کردن به موقع محتواهای ما می‌شود و دقیقه همان چیزی است که ما انتظارش را داریم و می‌خواهیم اتفاق افتد. درخصوص فضاهای مجازی نظیر اینستاگرام نیز داشتن تقویم محتوا جز الزامات به شمار می‌رود؛ زیرا تعداد و زمان انتشار محتوا در این پلتفرم به شدت بر رتبه صفحه اینستاگرامی شما تاثیر دارد.

title

مشخص کردن عنوان محتوا

عنوان محتوای شما، معرف آن و اولین چیزی است که مخاطب با آن مواجه می‌شود پس در انتخاب آن باید نهایت دقت را بکنید. عنوان محتوای شما یکی از پارامترهای جذب مخاطب است. عنوان محتوای شما باید با آن چیزی که در متن اصلی توضیح داده‌شده است، همخوانی داشته باشد. سعی کنید عنوان‌های جذابی انتخاب کنید. برای مثال این دو عنوان را با یکدیگر مقایسه کنید: 1) معرفی کتاب انگیزشی 2) چرا با خواندن این 5 کتاب انگیزشی زندگی‌مان متحول می‌شود؟ اگر خودتان را جای مخاطب بگذارید، خواهید داد که طبیعتاً عنوان دوم برای شما جذاب‌تر خواهد بود. سعی کنید اصول سئو را رعایت کنید؛ یعنی از کلمات کلیدی در عنوان خود استفاده کنید. یکی از راه‌های جذاب تر شدن عنوان، استفاده از اعداد، سوال پرسیدن از مخاطب و برانگیختن حس کنجکاوی او می‌باشد.

text

مشخص کردن متن اصلی محتوا

متن اصلی محتوا باید با یک سلسله مراتب خاصی جلو برود؛ به عبارت دیگر شما باید هر آنچه را که در عنوان محتوا بدان اشاره کرده‌اید، در متن اصلی محتوا توضیحات مربوط به آن را نیز بیاورید. برای مثال اگر عنوان محتوای شما «قیمت چاپ کتاب» باشد، در متن اصلی حتماً باید به قیمت اشاره کرده و درمورد آن صحبت کنید. سعی کنید مواردی را که قرار است توضیح دهید را پله به پله و به ترتیب بنویسید تا در مخاطب یک آرامش ذهنی هنگام مطالعه محتوا، ایجاد کنید. برای مثال اگر عنوان مقاله شما «اهمیت انجام ویرایش نیتیو مقاله» است، بهتر است در ابتدا برای مخاطب توضیح دهید که اصلاً مفهوم ویرایش نیتیو چیست؟ تا ذهن او کمی در این خصوص آماده گردد و سپس به شرح اهمیت انجام آن بپردازید. اگر این موارد را جابجا بنویسید، ممکن است کسی که مفهوم ویرایش نیتیو را نمی‌داند، اصلاً از ادامه مطالعه منصرف شود. همچنین سعی کنید از کلمات کلیدی بیشتری در متن اصلی استفاده کنید؛ اما در استفاده از آن‌ها افراط نکنید.

add photo

اضافه کردن تصویر و یا ویدیو به محتوا

افزودن تصاویر یا ویدئو به محتوا، باعث دیده شدن بیشتر و جذابیت محتوای شما خواهد شد؛ اما دقت داشته باشید، مواردی را که انتخاب می‌کنید، حتماً باید با متن اصلی و حتی بخش خاصی که در مورد آن توضیح داده شده است، همخوانی داشته باشد. اگر بتوانید خودتان تصاویر جدیدی بسازید و در داخل آن‌ها از لوگوی خود استفاده کنید، یک کار بسیار بهتری ارائه داده می‌شود و درواقع تمامی اجزای محتوا، منحصر به شما خواهد بود. سعی کنید از تصاویر و یا ویدئوهای باکیفیت استفاده کنید.

keyword

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

قبل از اینکه بخواهیم نقش کلمات کلیدی در سئو را مطرح کنیم، باید مفهوم این مورد را بیان کنیم. به طورکلی کلمات کلیدی، همان مواردی هستند که مخاطب آن را در موتور جستجو نوشته و سرچ می‌کند. به عنوان مثال اگر محتوای شما در خصوص نوشتن مقاله و چاپ آن در مجلات باشد، کلمه کلیدی که ممکن است مخاطب جستجو کند، «چاپ مقاله» خواهد بود. استفاده صحیح از کلمات کلیدی در عنوان محتوا، سر تیترهای داخل آن و متن اصلی محتوا، باعث خواهد شد تا کاربر با جستجوی کلمه کلیدی مربوطه، سایت شما را مشاهده کند. انتخاب کلمات کلیدی معیارهای گوناگونی از جمله: تعداد جستجوی آن توسط کاربر، شناسایی هدف کاربر از جستجوی کلمه کلیدی مربوطه و همچنین تعداد کلمات موجود در آن بستگی دارد. به طور کلی با یک تحقیق ساده می‌توانید کلمه کلیدی مرتبط با محتوای خود را پیدا کنید و از آن استفاده بهینه داشته باشید.

سوال: تفاوت محتوانویسی برای سایت و فضای مجازی مانند اینستاگرام، در چیست؟

همان‌طور که در بخش‌های قبلی هم اشاره گردید، محتوا با توجه به محل انتشار آن، ابعاد و حالت‌های مختلفی دارد. برای مثال شما هیچ‌گاه نمی‌توانید محتوایی را که در سایت خود بارگذاری کرده‌اید، همان را در صفحه اینستاگرام خود نیز کپی کنید؛ زیرا پلتفرم اینستاگرام بیشتر بر مبنای محتوای تصویری و ویدیوئی می‌باشد. مورد بعدی در خصوص اجزای محتوا می‌باشد. برای مثال شما در محتوای سایتی خود، از لینک‌های داخلی یا خارجی استفاده می‌کنید. لینک داخلی به معنای متصل کردن صفحه‌ای از یک سایت به صفحه دیگری از همان سایت و لینک خارجی نیز متصل کردن به سایت‌های دیگری غیر از سایت خودمان است. در اینستاگرام، اما این لینک دهی‌ها امکان ندارد و اگر شما بخواهید مخاطب را با صفحات دیگری آشنا کنید، می‌توانید از tag account استفاده کنید؛ بنابراین تولید محتوا در پلتفرم‌های مختلف، بستگی به ابزارها و امکانات موجود در آن دارد و هیچ‌گاه نمی‌توان یک محتوای یکسان را در تمامی محل‌ها انتشار داد.

اینستاگرام

قیمت تولیدمحتوا به چه عواملی بستگی دارد؟

با توجه به اینکه قیمت یک تولید محتوا برای کاربردهای متفاوتی که دارد، ممکن است اختلاف زیادی داشته باشد، به همین خاطر بایستی در محاسبه قیمت تولیدمحتوا، برگ خریدهای مهمی را در نظر گرفت و پس از مشخص شدن آن‌ها، هزینه دقیق برآورد زده شود. به طور کلی قیمت یک تولید محتوا ممکن است به عوامل زیر بستگی داشته باشد که می‌توانید جهت مشاهده هر یک از موارد، روی آن کلیک کنید.

نوع محتوا

ابر محتوا

مقاله عمومی یا تخصصی

شبکه‌های اجتماعی

انواع مکاتبات

رپورتاژ آگهی

شرح محصول

نحوه نگارش

ترجمه

تالیف و ترجمه

تحقیق و تالیف

بازنویسی

مشخصات محتوای درخواستی

زبان محتوای درخواستی

تعداد محتوای درخواستی

وجود تصاویر در محتوا

وجود لینک خارجی در محتوا

زمینه فعالیت و تخصص محتوا

زمان بندی

عادی
تحویل سفارش در زمان بندی معمولی

فشرده
تحویل سفارش در 3/4 زمان لازم عادی

فشرده پلاس
تحویل سفارش در 1/3 زمان لازم عادی

کیفیت انجام کار

نقره ای

احتمال 30 درصد خطا در ترجمه کلمات تخصصی

کیفیت متن به صورت سلیس و عمومی

سئو متن به صورت عمومی

تعداد 1 عکس به ازای هر 1000 کلمه

طلایی

ترجمه متن به صورت تخصصی

کیفیت متن به صورت سلیس و تخصصی

سئو متن به صورت تخصصی

تعداد 2 عکس به ازای هر 1000 کلمه

رعایت اصول ویراستاری

ارائه پیشنهاد لینک‌دهی داخلی

بازخوانی

طلایی پلاس

ترجمه متن به صورت تخصصی

کیفیت متن به صورت سلیس و تخصصی

سئو متن به صورت تخصصی

تعداد 3 عکس به ازای هر 1000 کلمه

رعایت اصول ویراستاری

ارائه پیشنهاد لینک‌دهی داخلی

بازخوانی

ارائه 3 عدد برچسب

ارائه 3 عدد سوال متداول

ارائه تیتر پیشنهادی

خلاصه محتوا

money

ویژگی‌های بهترین سایت تولید محتوا چیست؟

قبل از این‌که بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم، در ابتدا بهتر است دلیل استفاده از سایت‌های ساخت تولید محتوا را شفاف سازی کنیم. همان‌طور که در بخش‌های قبلی این مطلب اشاره گردید، محتوا نویسی اصول و قواعدی دارد که در صورتی که این اصول رعایت نشود، موجب ریزش مخاطب خواهد شد و نتیجه عکس برای محصول و یا کسب و کار شما خواهد داشت. اگر هم که خودتان با این اصول آشنا هستید و خودتان تولید محتوا می‌کنید، ممکن است پس از مدتی، نوع نگارش و سبک شما تکراری شود و برای مخاطب خسته کننده به نظر رسد؛ بنابراین نیاز است تا یک تغییر و تحولی در نوشته‌های خود به وجود آورید. در این صورت نیاز به یک محتوا نویس حرفه‌ای و سایت‌های تولید محتوا احساس می‌شود. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید تولید محتوای کسب و کار خود را به این سایت‌ها بسپارید، بهتر است با ویژگی‌هایی که سبب می‌شود یک سایت نسبت به سایت دیگر، برتریت داشته باشد، آشنا شوید.

داشتن محتوانویس حرفه‌ای

امروزه به دلیل نیاز مبرم به بازاریابی از طریق تولید محتوا، تعداد محتوا نویسان و سایت‌های محتوا نویسی رو به افزایش است؛ اما مورد مهمی که باید بدان توجه کنید این است که موسسه‌ای را انتخاب کنید محتوا نویسان حرفه‌ای در این زمینه داشته باشد. منظور از حرفه‌ای این است که کاملاً با اصول سئو، موارد نگارشی، قوانین تولید محتوا آشنا داشته باشد و تضمین کند محتوای شما رتبه خوبی را به دست خواهد آورد.

تولید محتوا به زبان‌های مختلف

سایت تولید محتوایی که انتخاب می‌کنید، باید توانایی تولید محتوا در زبان‌های مختلف را داشته باشد؛ زیرا امروزه با گسترش تجارت و بازاریابی بین الملل، نیاز به تولید محتوا به زبان‌های گوناگون جهت جذب مشتریان خارج از کشور نیز احساس می‌شود. لذا موسساتی که قادرند تولید محتوا به زبان‌های دیگر را با رعایت کلیه اصول سئو انجام دهند، می‌توانند گزینه مناسبی برای تولید محتوا باشند.

رعایت لحن مناسب محتوا

هر تولید محتوایی با توجه به محل انتشار، نوع کسب و کار و موضوع آن، باید لحن مناسبی داشته باشد. برای مثال لحن محتوای یک وبلاگ سرگرم کننده با لحن محتوای یک فروشگاه اینترنتی یکسان نخواهد بود؛ بنابراین سایت تولید محتوایی که انتخاب می‌کنید باید مسلط به تشخیص لحن ادبی و رسمی و یا لحن محاوره‌ای و صمیمی را داشته باشد.

تحویل به موقع محتوا

نظم و انضباط داشتن یک سایت تولید محتوا، مهم‌ترین پارامتری است که باید مد نظر داشته باشید. گاهی ممکن است شما یک محتوا را برای یک مناسبت خاص لازم داشته باشید و پس از گذشتن آن مناسبت دیگر احتیاجی به آن نباشد؛ بنابراین تحویل به موقع محتوا نویس بدون افت کیفیت محتوا، در این شرایط ضروری است.

داشتن نماد اعتماد الکترونیکی

امروزه به دلیل گسترش چشمگیر سایت‌های آنلاین تولید محتوا، متاسفانه افراد سودجو زیادی با ادعای ارائه خدمات، ممکن است از شما سو استفاده کنند؛ بنابراین نیاز است قبل از انتخاب سایت موردنظر جهت تولید محتوا، از داشتن نماد اعتماد الکترونیکی آن اطمینان حاصل کنید و مطمئن شوید هزینه‌ای که خواهید کرد، برای سایت مطمئن و معتبری می‌باشد.

گارانتی خدمات

یکی از موارد مهمی که مشتریان همیشه پیگیر آن هستند، بحث گارانتی خدمات ارائه شده توسط سایت‌های تولید محتوا می‌باشد. پس یکی از ویژگی مهمی که می‌تواند به شما در انتخاب سایت تولید محتوا کمک کند این است که آیا آن وب‌سایت‌ برای کار خودش ضمانت هم ارائه می‌دهند و در صورتی که شما از محتوا رضایت نداشته باشید امکان تغییر و اصلاح آن محتوا وجود دارد یا خیر.

از کجا می‌توان تولید محتوا سفارش داد؟

حال که با ویژگی‌های بهترین سایت تولید محتوا آشنا شدید، درنتیجه بایستی قبل از انتخاب یک موسسه معتبر جهت انجام سفارشات خود، پارامترهای ذکر شده در بخش قبل را مورد توجه قرار دهید. مجموعه‌هایی که معمولاً به محتوای تخصصی زیادی نیاز دارند مانند کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی، اغلب از شرکت‌ها و یا سایت‌های تولید محتوا برای پروژه‌هایشان کمک می‌گیرند. انتخاب سایت معتبر همیشه برای افراد یک دغدغه است و پیشنهاد می‌شود از یک سایت و مرکز معتبر استفاده کنند. بهتر است بدانید، موسسه انتشاراتی اشراق با به‌کارگیری نویسندگان متخصص در تمامی زمینه‌های تخصصی کسب و کار، برگزاری آزمون تخصصی جذب نویسنده سئوکار و مدیریتی ویژه توانسته است علاوه بر حفظ و کنترل کیفیت، هزینه تولید محتوا را برای بازاریابی محتوایی به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد. تولید محتوا در چندین زبان زنده دنیا به روش‌های مختلف انجام می‌گردد. شما عزیزان می‌توانید ثبت سفارش خود را از طریق پلتفرم مقابل انجام دهید.

خدمات تولید محتوا در موسسه انتشاراتی اشراق

با توجه به نیاز مشتریان عزیز اعم از مدیران، اساتید، فروشگاهیان و سایر افرادی که در حیطه‌های مختلف نیاز به تولید محتوا دارند، موسسه انتشاراتی اشراق با گزینش دقیق و چند مرحله‌ای تیم فنی خود، در صدد ارائه خدمات با حفظ نهایت تعهد در امانت‌داری و کیفیت است تا دغدغه‌ی مراجعین برای یک تولیدمحتوای باکیفیت را برطرف سازد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد تولیدمحتوا و یا دریافت مشاوره می‌توانید با کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق در ارتباط باشید.

لوگو

موبایل

راه‌های ارتباطی با موسسه انتشاراتی اشراق


موسسه انتشاراتی اشراق در راستای انجام رسالت پاسخگویی به مخاطبان خود و رعایت الزامات استاندارد ISO 10004 ، مجهز به سیستم پاسخگویی 24 ساعته در 7 روز هفته شده است. برای ارتباط با قسمت پشتیبانی و دریافت مشاوره از کارشناسان، کافی است یکی از راه‌های زیر را انتخاب کنید:

eshragh_company

isiisc2011@gmail.com

09149724933

041-33373424

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

بله- در موسسه انتشاراتی اشراق، در صورت انتخاب شما، سایر اجزا نظیر قرار دادن عکس، برچسب و... وجود دارد.

بله- شما میتوانید در تمامی تخصص ها و زبان ها اعم از فارسی، انگلیسی، عربی و... برای تولید محتوا ثبت سفارش انجام دهید.

شما برای داشتن یک محتوای تخصصی کامل که شامل تمامی اجزای آن باشد که بتوانید توسط آن رتبه اول گوگل را تصاحب کنید، باید کیفیت طلایی پلاس را انتخاب کنید.

شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت تولید محتوا، از قسمت ثبت سفارش تولید محتوا اقدام کنید.

بله- زمان بندی‌های مختلف برای ثبت سفارش وجود دارد که می‌توانید بر حسب نیاز خود یک مورد را انتخاب کنید.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس موسسه اشراق
1 سال پیش
در پاسخ به:
ممنون مفید بود👌
با سلام و عرض ادب. از حسن توجه شما بسیار سپاسگزاریم.
بازدیدکننده
بازدیدکننده
1 سال پیش
ممنون مفید بود👌


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق