خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

ایندکس کننده های معتبر بین المللی

انتشار 24 اسفند 1396
مطالعه 2 دقیقه

در حالت کلی چهار ایندکس‌کنندۀ معتبر بین‌المللی در علوم مختلف عبارتند از شرکت تامسون رویترز (Thomson Reuters)، شرکت الزویر (Scopus)، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و در زمینۀپزشکی هم پاب

ایندکس کننده های معتبر بین المللی

مجلات تامسون (ISI)

موسسه تامسون رویترز (Thomson Reuters) یک شرکت چندملیتی رسانه‌های گروهی می باشد که زیر مجموعه‌هایی دارد که یکی از این زیر مجموعه‌ها پایگاه Web of Science است. پایگاه (Web of Science (WoS  یک نمایه ی استنادی علمی باشد که توسط تامسون رویترز تاسیس شد و امکان جستجوی استنادی جوامع  مختلف  را بصورت رایگان فراهم نموده است که به‌ صورت عامیانه و متداول مقالات نمایه شده در این پایگاه به مقالات  ISI  معروفند.  WoS دو نوع مجله دارد که یکی دارای ایمپکت فاکتور است  و  دیگری  بدون ایمپکت  فاکتور  است. به مجلاتی از WoS که دارای ایمپکت فاکتور دار هستند مجلات JCR گفته میشود و به مجلات بدون ایمپکت فاکتور، مجلات ISI Listed می نامند. برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در موسسه تامسون می توانید به آدرس سایت تامسون رویترز مراجعه کرده و با وارد کردن نام مجله و یا ISSN آن از ISI بودن اطمینان حاصل کنید.

http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl

مجلات اسکوپوس (Scopus)

اسکوپوس یکی از نمایه‌های استنادی معتبر و شناخته‌شده ‌است که اطلاعات کتاب‌شناختی حدود ۲۵ میلیون سند را در پایگاه داده خود جمع‌آوری کرده‌ است. اسکوپوس اطلاعات مجلات حدود ۵۰۰۰ ناشر علمی را از سراسر جهان در خود جای داده ‌است. در مجموع اسکوپوس اطلاعات ۱۶۵۰۰ مجلۀ علمی-پژوهشی را در خود نمایه کرده‌ است. اسکوپوس (Scopus) یکی از محصولات شرکت الزویر (Elsevier)می باشد که استفاده از اطلاعات آن نیاز به اشتراک و پرداخت هزینه می باشد.برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در موسسه اسکوپوس می‌توانید به آدرس لینک زیر بروید وبا وارد کردن ISSN مجله از اسکوپوس بودن یا نبودن آن اطمینان حاصل کنید.

http://www.scimagojr.com/journalsearch.php

مجلات پابمد (PubMed)

پاب‌مد (PubMed) مهم‌ترین ابزار برای جستجوی پایگاه داده‌های آزاد (دیتابیس) مدلاین هست، که اطلاعات بیبلیوگرافی پژوهشی، تحقیقی برای تمام رشته‌های علوم پزشکی و زیست‌شناسی را داراست. این دیتابیس تا سال ۲۰۰۸ حاوی ۱۷ میلیون عنوان بود که قدیمی‌ترین آن‌ها به سال ۱۸۶۵ باز می‌گردد. پابمد مجموعه‌ای از اطلاعات کیفی مرکز ملی اطلاعات زیست‌فناوری و سایر نهادها و سازمان‌های دولتی حوزۀ سلامت ایالات متحده آمریکا می باشد. این دیتابیس به‌طور رایگان برای جهانیان قابل دسترسی است.برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در پابمد می‌توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/nlmcatalog/

مجلات پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) یک سامانه ی اطلاع رسانی علمی است  که در صدد  تجزیه  و تحلیل  مجلات  علمی  کشورهای  اسلامی  براساس  معیارهای  علم سنجی معتبر اسلامی می‌باشد. پس از تامسون و اسکوپوس، ISC (پایگاه استنادی علوم جهان اسلام) سومین پایگاه استنادی برای سنجش عملکرد پژوهشی کشورها محسوب می‌شود که ۵٧ کشور در آن حضور دارند. برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در پایگاه ISC می‌توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:

http://mjl.isc.gov.ir/Default.aspx?lan=en

موسسه علمی پژوهشی اشراق با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
موسسه اشراق حاصل تلاش پژوهشگران و محققین برای چاپ مقالات ارزشمند خود در مجلات مورد تایید وزارت علوم را هموار می سازد و خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره را ارائه میدهند تا پژوهشگران بتوانند مقالات خود را در مجلات مورد تایید وزارت علوم چاپ کنند.
برای ثبت سفارش میتوانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.

 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق