خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

اخذ پذیرش مقالات scopus

انتشار 30 دی 1398
مطالعه 7 دقیقه

اخذ پذیرش از ژورنالهای خارجی scopus به صورت تضمینی در موسسه اشراق انجام می‌شود و کلیه خدمات این موسسه دارای گارانتی و ضمانت می‌باشند می‌توانید برای استفاده از خدمات موسسه اشراق درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال فرمایید.

اخذ پذیرش مقالات scopus

مجلات scopus

یکی از بزرگترین و معتبرترین نشریات شناخته شده در دنیا نشریات scopus می‌باشند که این نشریات در دنیا مورد اعتماد و مورد توجه هستند. چاپ مقاله در این نوع از ژورنالها اعتبار و امتیاز بسیار زیادی دارد. پایگاه اسکوپوس سختگیری زیادی در پذیرش ژورنالها دارد و مجلاتی که در این پایگاه نمایه می‌شوند از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند. مجلات نمایه شده در این پایگاه تقریبا تمامی حیطه های علوم زیستی، علوم مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، علوم پزشکی، فیزیک و شیمی را در بر می‌گیرد و در مقایسه با پایگاه Web of science مربوط به موسسه ISI Thomson حدود 20 درصد پوشش بیشتری از ژورنال ها را داشته است. پایگاه Scopus یکی از محیط های جستجو برای مقالات و ژورنال های در حوزه های مختلف است که توسط پایگاه علمی الزویر (Elsevier) تهیه شده است.

در حال حاضر، وزارت علوم سه دسته از ژورنال ها به عنوان نشریات معتبر معرفی کرده است با اینکه بسیاری از ایندکس های دیگر را نیز به عنوان ایندکس های معتبر به شمار آورده است. برای اطلاعات بیشتر به سایت وزارت علوم نشریات معتبر مراجعه نمایید. این سه دسته عبارتند از نشریات داخلی علمی و پژوهشی، نشریات معتبر ISI که همان JCR و یا WOS و دارای ضریب تاثیر هستند. دسته سوم ژورنال های Scopus هستند. این ژورنال ها از این نظر برای وزرات علوم مهم هستند چرا که رتبه علمی کشور و یا رشد آن بر اساس گزارشات مربوط به Scopus سنجیده می‌شوند.

تصویر

برای چاپ مقاله در مجلات scopus بهتر است قبل از هر چیز از معتبر بودن آن اطمینان حاصل فرمایید و ژورنال را اعتبار سنجی کنید و مطمعن شوید که دارای نمایه scopus باشد. به منظور اعتبار سنجی ژورنالهای  scopus و برای کسب اطمینان از معتبر بودن آنها می‌توانید به سایت scopus.com مراجعه فرمایید و لیست ژورنالهای دارای اعتبار را از این طریق بررسی فرمایید. این پایگاه هر سال لیست ژورنالهای خود را به روزرسانی می‌کند. همچنین به منظور استعلام مجلات نمایه شده در SCOPUS می‌توان به لینک تهیه شده در وب سایت Elsevier تحت عنوان journal title list مراجعه کرد. همچنین لیست کتاب‌های اسکوپوس نیز در لینکی تحت عنوان book title list در فایل‌های اکسل با توضیحات و جزئیات کامل شامل ایمپکت‌فاکتورها و غیره درج شده است. 

نحوه چاپ مقاله در ژورنالهای scopus

برای چاپ مقاله در ژورنالهای scopus باید مقاله ای که نوشته‌اید از اعتبار بسیار زیادی برخوردار باشد و سطح کیفی بسیار زیادی داشته باشد تا قابل چاپ در این نوع ژورنال ها باشد. مقالاتی که در این نوع از ژورنالها پذیرش می‌شوند باید سطح علمی و موضوع تخصصی خوبی داشته باشند. مراحل پذیرش یک مقاله علمی در ژورنالهای با سطح کیفی بسیار بالا به ترتیب مراحل زیر می‌باشند:

ترجمه

قبل از هر چیز مقالات فارسی که در ایران نوشته می‌شوند باید ترجمه شوند. ترجمه تخصصی و بسیار با کیفیت باعث افزایش اعتبار مقاله می‌شود و پذیرش آنرا آسانتر می‌کند. ترجمه تخصصی مقالات باید توسط یک مترجم متخصص انجام شود که توانایی و مهارت بالایی در درک مفاهیم تخصص داشته باشد. توانایی درک و انتقال مفاهیم متون تخصصی در ترجمه یک مهارت و استعداد بسیار ویژه می‌باشد که فقط از عهده مترجمینی بر می‌آید که  در یک زمینه تخصصی خاص مهارت ترجمه داشته باشند. داوران ژورنالهای تخصصی مهارت زیادی در نحوه تشخیص کیفیت ترجمه متون تخصصی دارند بهتر است ترجمه به صورت نیتیو انجام شود که کیفیت زیادی دارد.

پارافریز

مقالات باید دارای محتوای ناب و تخصصی و جدید باشند. هرگونه تکرار یا مشابهت در متون تخصصی باعث می‌شود داوران مقاله را سلب امتیاز کنند. برای پیشگیری از سلب امتیاز مقاله می‌توانید مقاله را قبل از سابمیت به مرحله داوری پارافریز کنید. پارافریز یک روش قطعی و تضمینی برای از بین بردن مشابهت های متون تخصصی به منظور افزایش اعتبار متن تخصصی می‌باشد و برای اینکه کیفیت مقاله حفظ شود باید سعی کنید قبل از سابمیت حتما پارافریز را انجام دهید.

تصویر

ویرایش 

نویسنده حین نگارش مقاله ممکن است نتواند مقاله را به صورت دقیق و با رعایت جزئیات بنویسد. به دلیل کمبود زمان یا عدم شناخت دقیق نویسنده از علایم نگارشی و دستور زبانی ممکن است مقاله ایراداتی داشته باشد که باید قبل از اقدام به سابمیت این ایرادات به صورت دقیق و کامل برطرف شوند و مقاله کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. رفع ایرادات دستور زبانی و نوشتاری مقالات توسط یک ویراستار حرفه ای باید انجام شود که مهارت زیادی در ویرایش دارد و می‌تواند به صورت دقیق ایرادات دستور زبانی و محتوایی را در متن مقاله تشخیص دهد و آنها را رفع نماید. 

آماده سازی اولیه مقاله

مقاله بعد از ترجمه پارافریز و ویرایش تقریبا آماده برای سابمیت به ژورنال می‌باشد. مقاله بهتر است دقیقا از لحاظ حوزه نگارشی به یک گرایش تعلق داشته باشد در این صورت انتخاب ژورنال به مراتب ساده تر می‌شود. همچنین سطح کیفی و اعتبار مقاله نیز در تشخیص نوع ژورنال بسیار موثر می‌باشد. ژورنالی که انتخاب می‌شود باید از لحاظ سطح کیفی و حوزه موضوعی دقیق متناسب با مقاله باشد. به همین جهت قبل از انتخاب ژورنال باید از لحاظ سطح کیفی و حوزه موضوعی بررسی شود.

انتخاب ژورنال

مجلات scopus از لحاظ فیلد تخصصی پذیرش مقاله و سطح کیفی با هم تفاوت دارند. شناخت مجلات برای ناشر کاملا الزامی می‌باشد زیرا در صورتی که نویسنده شناختی دقیق از سطح کیفی و حوزه موضوعی مجله نداشته باشد انتخاب عاقلانه ای نخواهد داشت. مجلات با توجه به تفاوت هایشان در اولویت می‌باشند و نویسنده ای که مقاله خود را اعتبار سنجی کرده است و شناخت کافی از ژورنالها دارد می‌تواند انتخاب عاقلانه ای داشته باشد. نوجه داشته باشید که سابمیت مقاله به ژورنال هایی که از لحاظ حوزه موضوعی و سطح کیفی متناسب نیستند حتما باعث ریجکت خواهد بود. علنا این سطح از مقالات به هیچ عنوان قابل پذیرش در ژورنالهای تخصصی نخواهند بود.

سابمیت 

سابمیت مقاله به ژورنال می‌تواند از طریق راههایی که خود ژورنال مشخص کرده است انجام شود. سیستم سابمیت مقاله به ژورنالهای scopus ممکن است توسط راههای مکانیزه یا آنلاین باشد که با توجه به نوع ژورنالها متفاوت می‌باشد. بعد از سابمیت مقاله به بخش دوری ارسال خواهد شد, و در این مرحله نحوه عملکرد نویسنده و کیفیت مقاله  سنجیده خواهد شد.

داوری

داوران ژورنالهای تخصصی scopus با توجه به فاکتورهای مهم مقاله را ارزیابی می‌کنند و باید با توجه به عملکرد نویسنده امتیازات لازم به مقاله اعطا گردد. چنانچه نویسنده در مرحله ترجمه, پارافریز, ویرایش, انتخاب ژورنال عملکرد خوبی داشته باشد مقاله حتما پذیرفته خواهد شد و اما در صورت بروز ایرادات جزئی مقاله نیاز به اصلاح خواهد داشت و در صورتی که ایرادات کلی باشند و از سطح جزئی گذر کنند مقاله ریجکت خواهد شد.

فرمت‌بندی 

چنانچه مقاله در مرحله داوری پذیرفته شد نامه اکسپت را از ژورنالهای scopus دریافت خواهید کرد. با این نامه می‌توانید امتیازات مد نظر خود را دریافت فرمایید و نیازی به چاپ ندارید. اما چنانچه تمایل به انتشار مقاله و ارائه آن در سطح دنیا داشته باشید می‌توانید فرمت‌بندی لازم را به مقاله اعمال فرمایید و سابمیت دوباره انجام دهید تا مقاله چاپ شود.

خدمات موسسه اشراق

اما چاپ مقاله از دیدگاه بسیاری از نویسندگان در ژورنالهای  SCOPUS کمی دشوار است و نیاز به تجربه و آگاهی بیشتری دارد که به همین منظور تمایل دارند از ناشرین و مترجمین خبره و متخصص کمک بخواهند که سابقه بالایی در همکاری با این نوع از ژورنالها داشته باشند و بتوانند در سابمیت و چاپ مقاله خدمات ارزنده ای ارائه کنند. ارائه خدمات لازم برای سابمیت و چاپ مقاله در ژورنالهای معتبر SCOPUS در موسسه اشراق ارائه می‌گردد. کلیه خدمات لازم برای سابمیت مقالات در این موسسه ارائه می‌گردد. می‌توانید به صورت آنلاین و تضمینی از خدمات موسسه استفاده کنید. کلیه فرآیند لازم برای آماده سازی و سابمیت مقالات در این موسسه ارائه می‌شود. خدمات موسسه شامل مراحل زیر می‌باشد:

  • ترجمه متون تخصصی و مقالات علمی با بالاترین سطح کیفی و به صورت کاملا تضمینی و با 72 ساعت گارانتی معتبر و تضمینی
  • ویرایش تخصصی متون علمی و مقالات معتبر  توسط کارشناس موسسه و با کیفیت زیاد
  • پارافریز مقالات علمی توسط کارشناس با تجربه موسسه و رفع شباهت های علمی موجود در مقاله
  • معرفی ژورنالهای معتبر و قابل تایید وزارت علوم از لیست ژورنالهای SCOPUS
  • سابمیت مقاله به ژورنالهای معتبر و تایید شده موسسه SCOPUS
  • اخذ پذیرش تضمینی از ژورنالهای SCOPUS

مطالب مرتبط با این موضوع

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
تیم پشتیبانی
4 سال پیش
سلام و احترام مجلات با درصد رایزنی بالا شرایطشون رو در ابتدا محضرتان اعلام می کنیم . به ندرت اتفاق می افتد که این مجله نتیجه ندهند اما در صورت اینکه پذیرش نشد برای مجله ای دیگر جایگزین می نماییم . لطفا جهت دریافت لیست مجلات و شرایطشان از طریق راه های ارتباطی زیر در ارتباط باشید : شکاری 09149724933 isi.eshragh@gmail.com مسعودی 09149724933 isi.eshragh@gmail.com
بازدیدکننده
نواب
4 سال پیش
وقتی تضمینی میگید اگه فرایند چاپ موفقیت آمیز نبود چه طور میشه؟


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق