خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

اکسپت مقالات اسکوپوس SCOPUS

انتشار 23 اسفند 1396
مطالعه 2 دقیقه

 اکسپت و چاپ مقاله SCOPUS در نظام رتبه بندی سایمگو توسط گروه پژوهشی به سایمگو در دانشگاه گرانادا در اسپانیا انجام می‌شود و براساس تعداد مقالات علمی موسسات آموزش عالی کشورهای مختلف موجود در پا

اکسپت مقالات اسکوپوس SCOPUS

اکسپت مقالات SCOPUS

اکسپت و چاپ مقاله SCOPUS در نظام رتبه بندی سایمگو توسط گروه پژوهشی به سایمگو در دانشگاه گرانادا در اسپانیا انجام می‌شود و براساس تعداد مقالات علمی موسسات آموزش عالی کشورهای مختلف موجود در پایگاه اسکوپوس آن‌ها راارزیابی و رتبه بندی می شوند. این رتبه بندی از جدیدترین و جامع‌ترین نظام های رتبه بندی پژوهشی دانشگاه‌ ها و موسسات پژوهش محور در جهان می باشد. به تازگی این نظام رتبه بندی دو شاخص جدید عملکردی (نمایه تخصصی و میزان تعالی) را به چهار شاخص قبلی برای ارزیابی دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ها افزوده کرده است .
در نظام رتبه‏ بندی Scimago Institutions Rankings، برونداد علمی هر دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی برگزیده بر مبنای هفت شاخص طبقه بندی می شود که شامل: 

 • تعداد مقالات (O)
 • درصد مقالات دارای همکاریهای بین المللی (IC) 
 • تاثیر نرمال سازی شده تحقیقات (NI)
 • مقالات با کیفیت بالا (Q1)
 • اختصاصیت تحقیقات (Spec)
 • نرخ برتری (Exc) 
 • داشتن نقش رهبری در تولیدات علمی (Leadership) بررسی می شود.
  شاخص تاثیر نرمال سازی شده تحقیقات، نشانگر تعداد ارجاعات و رفرنس های است که به مقالات یک موسسه تحقیقاتی نسبت به متوسط جهانی می باشد.در شاخص NI، عدد بالای یک نشان دهنده آن است که مقالات موسسه علمی مورد بررسی بیش از متوسط جهانی مورد ارجاع رفرنس واقع شده است. شاخص نشان دهنده مقالاتی با کیفیت بالاتر، در یک موسسه است بر اساس شاخص تاثیر مجلات در 25 درصد اولیه مجموعه مجلاتی هستند که نمایه شده در Scopus هستند و به چاپ رسیده‏ اند. شاخص اختصاصی تحقیقات، نشان‌دهنده میزان تمرکز تحقیقات در هر موسسه علمی بر گرایش‏‏های علمی خاصی می باشد. شاخص SI، نشانگر میزان تمرکز تحقیقات انجام شده در یک دانشگاه یا موسسه تحقیقاتی بر روی گرایش‌های مختلف علمی مشخص می شود که با اعداد بین صفر (عدم تمرکز تحقیقات) تا یک (تمرکز کامل بر روی یک گرایش علمی) بیان می شود.
  شاخص نرخ برتری نشان دهنده درصد مقالات یک موسسه است که جز 10 درصد برتر مقالات پرارجاع در پایگاه اطلاعات علمی Scopus قرار دارند و هر چه ارجاعات به یک مقاله بیشتر باشد نرخ برتری آن مقاله ارتقا می یابد.شاخص داشتن نقش رهبری در تولیدات علمی نشانگر تعداد مقالاتی است که نویسنده مسئول در آنها وابسته به دانشگاه تحت بررسی قرار میگیرد. شاخص اختصاصی تحقیقات، نشان‌ از میزان تمرکز تحقیقات در هر موسسه علمی بر گرایش‏‏های علمی مخصوصی می باشد. 
  رتبه بندی مجلات ( SJR SCImago ) مقیاسی برای سنجش اعتبار علمی منابع آکادمیک هست مجلات دارای شاخص Q1و Q2 دارای کیفیت بالایی نسبت به سایر مجلات ماندد Q3 و Q4 است. برای استفاده از هر یک از خدمات مربوط به مقالات SCOPUS با شماره های موسسه تماس گرفته سفارش خود را ایمیل کنید. 
  موسسه علمی پژوهشی اشراق با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
  موسسه اشراق حاصل تلاش پژوهشگران و محققین برای چاپ مقالات ارزشمند خود در مجلات مورد تایید وزارت علوم را هموار می سازد و خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره را ارائه میدهند تا پژوهشگران بتوانند مقالات خود را در مجلات مورد تایید وزارت علوم چاپ کنند.
  برای ثبت سفارش میتوانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.
لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق