خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

انواع روش های سابمیت مقاله

انتشار 21 مهر 1398
مطالعه 4 دقیقه

دانشجویان و دانش‌پژوهان پس از نگارش مقاله، برای اعتباردهی به مقالات خود می‌توانند آن را در یکی از مجلات معتبر علمی به کمک موسسه اشراق چاپ کنند.

انواع روش های سابمیت مقاله

🧷دانشجویان و دانش‌پژوهان پس از نگارش مقاله، برای اعتباردهی به مقالات خود می‌توانند آن را در یکی از مجلات معتبر علمی چاپ کنند این کار ملزم به انجام کارهای ریز و درشت زیادی است. از جمله این موارد ترجمه تخصصی و صحیح مقاله و رعایت فرمتبندی مقاله بر اساس دستورات مجله‌ای که قرار است مقاله به آن ارسال شود. سابمیت مقاله یا همان ارسال مقاله به مجلات به شیوه های مختلفی امکان پذیر است. برخی از مجلات به شیوه سنتی و از طریق ایمیل مقالات را می‌پذیرند اما برخی دیگر سیستم آنلاین دارند که می‌توانید هر روز فرایند داوری مقالات خود را بررسی کنید.

 انواع روش‌های سابمیت مقاله 

🌻   سايت مجله    

🌻 ايميل به سردبير 

🌻  سيستم آنلاين  

امروزه بیشتر مجلات معتبر از طریق سيستم آنلاين مقالات پژوهشگران را دریافت می‌كنند. موسسه اطلاعات علمی آی اس آی تحت برند ScholarOne خدمات دريافت مقاله از محققین و دانشجویان و تحويل آن به دفتر مجله را انجام می‌دهد. که به ازای تحويل هر 100 مقاله در سال، حدود 3000 دلار دريافت می‌كند. ورود به این سایت و ثبت نام در آن، مانند ايجاد يک ايميل گوگل است. به طوری که يک نام كاربری و رمز عبور توسط کاربر تعریف می‌شود که از طریق آن می‌توان وارد سایت شد و کارهای لازم را انجام داد. آدرس سايت عبارت است از:

🌐http://mc.manuscriptcentral.com

در پایگاه الزوير نیز سيستم منحصر دیگری به کار برده می‌شود:

🌐http://ees.elsevier.com

توجه کنید که نیازی به جست و جوی روش ارسال مقاله به این سایت‌ها نیست. هر کدام از ژورنال‌ها و مجلات در سایت‌شان مراحل ارسال مقاله را در یک فایل جداگانه توضیح داده‌اند. برای ارسال و سابمیت مقاله با سيستم آنلاين، پس از ورود به سایت مجله مورد نظر، گزينه Submit a New Manuscript را انتخاب كنيد. با اجرای 6 گام زیر مراحل ارسال به پایان خواهد رسید.

 1- عنوان مقاله وسپس چكيده را ارسال نمایید. لازم به ذکر است که مجلات به صورت مرحله به مرحله تمامی مدارک را تحویل می‌گیرند.

2- نام مؤلفين و نویسندگان را باید به ترتيب اسامی ثبت كنيد. در اين مرحله اگر شما Corresponding Author نباشيد، همه اطلاعات به حساب كاربری فرد معرفی شده به عنوان مولف مسئول ارسال خواهد شد که در این حالت ادامه مراحل برای شما میسر نخواهد بود. پس از ثبت اطلاعات ساير مؤلفين سيستم بطور اتوماتیک برای هر کدام از آن‌ها حساب كاربری جداگانه ايجاد می‌كند و از طريق ايميل ثبت شده آنان را مطلع می‌سازد.

3- در این مرحله لازم است که برخی اطلاعات درباره مقاله که بصورت گزینه مطرح شده است، با علامت زدن گزینه‌ها پاسخ داده شود و تایید باید شود که مقاله قبلا برای سایر ژورنال‌ها و مجلات ارسال و چاپ نشده است.

4- سپس باید توضيحات اضافی و ضروری درباره مقاله در قالب Cover Letter مطرح شود.

5- در این مرحله تمامی فايل‌های موجود آپلود می‌شود. لازم است که شكل‌ها و نمودارها در فایل جداگانه‌ای بوده و در متن مشخص شده باشد. توجه کنید که نبايد اطلاعاتی از نویسندگان در فايل اصلی كه به منظور داوری به مجله فرستاده می‌شود، بیان شده باشد. چون مرحله داوری بدون نام انجام می شود. نام مؤلفين و ارتباط سازمانی آن‌ها (Affiliation) در فايل جداگانه‌ای به عنوان Title Page ارسال می‌شود.

6- در مرحله آخر، دو گزينه وجود دارد. يكی pdf و ديگری html است. با انتخاب هر کدام از آن‌ها يك فايل پی دی اف يا اچ تی ام ال از موارد بارگذاری شده، نشان داده می‌شود. پس از تاييد pdf مقاله گزينه Submit فعال می‌شود. تا اين مرحله فقط اطلاعات در سيستم ذخيره می‌شود و به دفتر ژورنال ارسال نمی‌شود. پس از انتخاب گزینه Submit مقاله به دفتر مجله ارسال می‌شود که پس از این حالت امکان اعمال تغییر دیگری میسر نخواهد بود. پس از این مرحله با مراجعه به سايت مجله می‌توانید وضعيت مقاله را پیگیری کنید. مقاله به طور معمول در یکی مراحل زیر قرار خواهد داشت:

  • Awaiting Editorial Office Check
  • With Editor
  • Under Review
  • Accept ،Reject ،Major Revision and Minor Revision

در برخی از نشريات با تخصیص يک ايميل نویسنده را ملزم به ارسال مقاله آن ايميل می‌کند که باید متن نامه ایمیل بسیار محترمانه باشد. دفتر مجله در پاسخ به ایمیل شما، كد مقاله شما را ارسال می‌کند.

 

 *➖ موسسه اشراق ➖* 

موسسه اشراق مجلات متناسب با رشته و محتوای مقاله شما را معرفی می‌کند به طوری که مجله‌ی معرفی شده مورد تایید وزارت علوم، وزارت بهداشت، و دانشگاه‌های آزاد و سراسری باشد؛ سپس بررسی ژورنال انتخابی از نظر اینکه جزو بلک لیست نباشد. همکاران موسسه اشراق تمام تلاش خود را می‌کنند تا اکسپت و پذیرش مقاله را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بگیرند. همچنین اگر مقاله شما نیاز به ترجمه داشت، ترجمه تخصصی مقاله در کمترین زمان توسط مجرب‌ترین متخصصین و کارشناسان برای چاپ در مجله انجام می‌گیرد و امکان ویراستاری مقالات ترجمه شده از نظر گرامری، ساختاری و فرمت بندی مقاله طبق اصول ساختاری مجله در موسسه اشراق وجود دارد. نامه اکسپت معتبر مجله بعد از پذیرش برای پژوهشگران ارسال می‌شود. بعد از گرفتن اکسپت می‌توانند از مجله اعلام پذیرش بگیرند. 

 ◾➖◾ بیشتر بخوانید ◾➖◾ 

سابمیت مقاله چیست؟

سابمیت و چاپ مقاله رایگان ایمپکت دار

نکات مهم برای سابمیت و اکسپت مقاله

چطور مقاله را سابمیت کنیم؟

سابمیت مقاله در مجله

سابمیت و چاپ مقاله در تمامی رشته ها

مراحل چاپ یک مقاله

چاپ مقاله در مجلات تضمینی ISI

 جهت سفارش کلیک کنید 

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق