خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

بخش های مختلف یک مقاله علمی پژوهشی

انتشار 8 آبان 1398
مطالعه 3 دقیقه

پذیرش مقاله‌ی علمی و چاپ تضمینی مقالات در همه‌ی رشته‌های علمی و دانشگاهی در مجلات و ژورنال‌های معتبر نظیر ISI ,ISC ,SCOPUS, PUBMED, ELSEVIER و مجلات مورد تایید وزارت علوم و بهداشت و مجلات علمی پژوهشی داخلی و خارجی و کنفرانس‌ها، همایش‌ها و کنگره‌ها در کمترین زمان ممکن در موسسه اشراق

بخش های مختلف یک مقاله علمی پژوهشی

بخش های مختلف یک مقاله علمی پژوهشی

عنوان مقاله علمی پژوهشی:

عنوان مقاله، ستون اصلی یک تحقیق است اگه این بخش با نواقصی روبه رو شود؛ در کل تحقیق اثراتش را خواهد گذاشت.

اسامی نویسندگان مقاله علمی پژوهشی:

اسامی نویسندگان اغلب زیر عنوان مقاله آورده می شود. مشخصات، آدرس، تلفن، فاکس و مشخصات نویسندگان در این بخش ذکر می شود.

چکیده مقاله علمی پژوهشی:

این بخش معمولا بین 150 تا 400 کلمه است(از نیم تا یک صفحه). در چکیده روش پژوهش که شامل جامعه، نمونه، روش اجرا، زمان و مکان اجرای پژوهش و ابزار جمع آوری داده ها است. مجموعا در حداکثر سه تا چهار سطر توضیح داده می شود و آنگاه شرح تحلیل یا نتایج کلی پژوهش در دو تا سه سطر انجام می گیرد.

کلمات کلیدی مقاله علمی پژوهشی:

کلید واژه شامل یک تا حداکثر سه کلمه می باشد. نویسنده مقاله کلماتی که اصل مقاله براساس آن نوشته شده است؛ را به عنوان کلمات کلیدی معرفی میکند.

مقدمه مقاله علمی پژوهشی:

این بخش به اهداف در نظر گرفته شده از انجام تحقیق پرداخته می شود و در بخش آخر نیز به ساختارهای بعدی مقاله اشاره می شود.

ادبیات پژوهش مقاله علمی پژوهشی:

این بخش شامل مبانی نظری و تحقیقاتی است که قبلا توسط اشخاص دیگری انجام شده است. سعی می شود نقاط ضعف و قوت این کارهای قبلی مورد سنجش قرار می گیرد. مقاله انجام شده کنونی هم با با کارهای قبلی مقایسه می شود.

روش تحقیق مقاله علمی پژوهشی:

این بخش نوع تحقیق را مشخص می کند. روش نمونه گیری، ابزار تحقیق، جامعه و نمونه، میزان پایایی و روایی تو چگونگی انجام پژوهش را مشخص می کند.

نتایج و یافته ها مقاله علمی پژوهشی:

در بخش نتایج و یافته ها مشخص می شود که نتایج به دست آمده فرضیات تحقیق را تایید می کنند یا نه. اگه فرضیات مورد تایید قرار بگیره به شیوه ای واضح و روشن بیان می شوند.

پیشنهادهایی برای تحقیقات آینده :

در این قسمت نویسنده راه را برای ادامه تحقیقات بوسیله دیگران و یا برای خود در آینده هموار نموده، و حداقل باید یک عنوان مقاله جدید(کوتاه، مناسب، زیبا و جذاب) مرتبط با مقاله حاضر خود را به خواننده ارائه نماید.

سپاسگزاری:

در طول تحقیق کسانی که به پژوهشگر کمک کرده اند؛ بهتر است به نحوی تشکر و قدردانی خود را بیان کنند. این بخش به همین منظور می باشد که بهتر است بین 2-5 سطر باشد البته آوردن این بخش اختیاری است و می توان ننوشت.

منابع:

یکی از ملاک های ارزشیابی یک مقاله علمی چگونگی استفاده از منابع دسته اول و بروز است .هر چه غنای علمی منابع استفاده شده در مقاله بیشتر و بهتر باشد مقاله از استحکام علمی بیشتری برخوردار است. هنگامی که نام نویسنده و تاریخ انتشار اثری در پرانتز ذکر می شود باید در بخش پایانی مقاله، فهرست منابع به ترتیب حروف الفبا ارائه شود. در صورتی که از یک نویسنده چندین اثر در یک مقاله مورد استفاده قرار بگیرد؛ برای شناسایی منبع باید از شماره های ۱و۲و… یا حروف الفبا الف،ب،… استفاده شود.

🥳مـوســسهــ اشـــراقــ_ـ_ـ

موسسه اشراق این قابلیت را دارد که بهترین خدمات را در راستای درخواست شما در انواع زمینه های علمی ارائه دهد. فقط کافیست سفارش خود را از طریق راه های ارتباطی موسسه ثبت کنید. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتورهای تعیین کننده در ارزیابی فعالیت های تحقیقاتی و طرح های پژوهشی محسوب می گردد. ما در افق با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه ای جهت ترجمه تخصصی مقالات، پذیرش مقالات در مجلات آی اس آی و آی اس سی آمـاده ی ارائه خدمات به کلیه ی اساتید، فرهیختگان و دانشجویان هستیم.

بــرای مـطـالـعـه بـیـشـتـر 👇

برای ثبت سفارش کلیک کنید

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
محمدباقر
3 ماه پیش
انواع روش های نمونه گیری رو هم بگذارید ممنون میشیم
بازدیدکننده
سعادتخواه
2 سال پیش
در پاسخ به:
سپاس
سپاس
بازدیدکننده
سعادتخواه
2 سال پیش
سپاس


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق