خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چاپ اشعار و آثار ادبی

انتشار : 27 دی 1397
مطالعه : 5 دقیقه

ما برآنیم تا تمام آثار ادبی و اشعار ادیبان سرزمینمان را به چاپ برسانیم . شاعران جوان که به تازگی پا به عرصه شعر و ادب گزاشته اند و تا کنون موفق به ثبت آثار خود نشده اند می توانند با کمک موسسه اشراق تمام اشعار و آثار ادبی خود را به چاپ برسانند .

چاپ اشعار و آثار ادبی

ما برآنیم تا تمام آثار ادبی و اشعار ادیبان سرزمینمان را به چاپ برسانیم . شاعران جوان که به تازگی پا به عرصه شعر و ادب گزاشته اند و تا کنون موفق به ثبت آثار خود نشده اند می توانند با کمک موسسه افق تمام اشعار و آثار ادبی خود را به چاپ برسانند .

موسسه افق در خدمت تمام نویسندگان و فرهیختگان اهل قلم است تا بتواند در به چاپ رساندن آثار آنان گامی موثر بردارد .

اگر موفق به خلق اثری ادبی و یا سرودن اشعاری زیبا شده اید ولی نمی دانید چگونه این آثار را به چاپ برسانید کافی است تا با مشاوران موسسه اشراق در ارتباط باشید تا روند چاپ را به راحتی طی نمایید و آثار خود را چاپ شده دریافت نمایید .

کارشناسان و محققان موسسه اشراق با سابقه ی درخشان خود در بخش استخراج مقاله از پایان نامه ، ترجمه تخصصی مقاله ، پذیرش و چاپ تضمینی مقالات isi ، پذیرش و چاپ مقالات در مجلات معتبر داخلی و خارجی ، پذیرش مقاله در همایش های بین المللی ، فرمت بندی مقالات ، تبدیل پایان نامه به کتاب ، ترجمه کتاب و چاپ کتاب در خدمت نویسندگان عزیز است تا آثار ادبی و اشعار آنها را در کوتاه ترین زمان و در تخصصی ترین حالت به چاپ برسانند .

فرایند چاپ کتاب در موسسه اشراق از زمان تحویل فایل کتاب و نوشته های نویسندگان عزیز تا دریافت کتاب چاپ شده 22 روز کاری به طول می انجامد . این روند به نوبه خود در امر چاپ و انتشار آثار ادبی خدمتی بی سابقه است و فقط موسسه اشراق است که توانسته است با گردآوری کادری حرفه ای و مجرب بازه زمانی ویرایش و چاپ کتاب را تا این مدت زمان به کاهش برساند .

کلیه ی مراحل چاپ کتاب شامل : ویرایش ، فرمت بندی ، ویراستاری ، صفحه آرایی ، دریافت شماره شابک ، اخذ مجوز فیپا ، اخذ مجوز چاپ ، طراحی جلد ، چاپ و صحافی در موسسه اشراق به صورت فوق حرفه ای و در مدت زمان 22 روز کاری انجام می شود و تمام کتب چاپ شده شما را درب منزل تحویل می دهند .

اما نحوه انجام این مراحل در موسسه افق به چه صورت است ؟

 

تصویر
 
 

مراحل چاپ کتاب

1-مرحله اول: آماده سازی محتوای کتاب

در این مرحله نویسنده باید محتوای کتاب را آماده کند. این محتوا می‌تواند شامل شعر، داستان، دست نوشته، خاطرات و یا یک کتاب علمی باشد. همچنین کتاب مورد نظر می‌تواند به صورت تالیف یا ترجمه باشد، حتی می تواند از پایان نامه علمی استخراج یافته باشد . در هر صورت نویسنده باید محتوای کتاب را به صورت تایپی و تحریر یافته با رعایت اصول نگارشی آماده نماید .

2-مرحله دوم: آماده سازی اولیه کتاب

در این مرحله کارهایی مانند بررسی غلط‌های املایی و نگارشی، تایپ، صفحه‌آرایی و ویراستاری انجام می‌شود. فایل کامل کتاب باید در این مرحله آماده شود و این فایل باید تا حد امکان کامل و بدون ایرادات علمی و نگارشی باشد.

3-مرحله سوم: دریافت شابک (ISBN)

شابک مخفف عبارت شماره استاندارد بین المللی کتاب یا به انگلیسی International Standard Book Number است. شابک یک کد ۱۰ الی ۱۳ رقمی است که به هرکتاب منسوب می‌شود. در ایران دریافت شابک از خانه کتاب انجام می‌گیرد.

آدرس خانه کتاب : تهران خیابان انقلاب بین فلسطین و صبای جنوبی شماره ١١٧٨  

تلفن :  ٦٦٤١٤٩٥٠ ٠٢١ 

4-مرحله چهارم: دریافت فیپا

فیپا که مخفف فهرست نويسي پيش از انتشار است شامل اطلاعاتی است که در پشت صفحه عنوان کتاب چاپ می‌شود. اداره كل پردازش و سازماندهي سازمان اسناد و كتابخانه ملي مسئول مستقيم صدور فيپا در ایران است و برای اخذ فیپا باید از طریق این سازمان اقدام کرد. برای دریافت فیپا، از کتابخانه ملی ، فایل کتاب به همراه پرینت آن و همچنین شابک و فرم تکمیل شده درخواست فهرست نویسی تحویل فیپا می شود.

آدرس پستی:

ساختمان کتابخانه ملی: تهران، بزرگراه شهید حقانی ( غرب به شرق ) ، بعد از ایستگاه مترو میرداماد، خروجی کتابخانه ملی.

تلفن :  ٨٨٦٤٤٠٠٠-٠٢١

5-مرحله پنجم: دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

در این مرحله پرینت کتاب به همراه فایل آن در قالب سی دی و اطلاعات مربوط به فیپا و شابک و همچنین طرح رنگی جلد برای صدور مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می‌گردد. به طور معمول مجوز وزارت ارشاد یک هفته الی ۴ ماه بعد از تحویل کتاب صادر می‌شود که بستگی به موضوع کتاب دارد.

آدرس پستی :

تهران میدان بهارستان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی 

تلفن : ٣٨٥١١-٠٢١

6-مرحله ششم: چاپ و صحافی

بعد از اتمام مراحل فوق کتاب برای چاپ به چاپ‌خانه ارسال می‌شود. برای کتاب‌های دارای تیراژ بالای ۱۰۰۰ جلد معمولاً از چاپ افست استفاده می‌شود و برای کتاب‌های زیر ۱۰۰۰ نسخه معمولاً چاپ دیجیتالی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از آماده شدن کتاب چاپ شده، صحافی آن نیز انجام می‌گیرد.

7-مرحله هفتم: ارسال کتاب به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعلام وصول

پس از اینکه کتاب به چاپ رسید، ناشر باید ۱۰ نسخه از آن به وزارت ارشاد ارسال کند و با دریافت اعلام وصول، عملاً فرایند چاپ کتاب به اتمام رسیده است.

8-مرحله هشتم ( مرحله آخر ) : ارسال کتاب های چاپ شده به آدرس پستی نویسنده و یا متقاضی چاپ کتاب.

طبق آنچه که گفته شد برای چاپ کتاب باید مراحل بسیاری را طی نماییم همچنین اخذ برخی از مجوزات ممکن است زمانبر باشند و تا 4 ماه کار چاپ را به تعویق بیاندازند . ولی با انتخاب موسسه اشراق می توانید تمامی این مراحل را در کوتاه ترین زمان ممکن در 22 روز کاری بگذرانید و بعد از ارسال فایل کتاب خود به کارشناسان موسسه افق ، بعد از 22 روز تعداد کتاب هایی که سفارش داده اید را تماماً چاپ شده درب منزل دریافت نمایید.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق