خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چاپ کتاب.

انتشار : 3 فروردین 1400
مطالعه : 2 دقیقه

انجام مراحل چاپ کتاب از صفر تا صد و تحویل رایگان درب منزل

چاپ کتاب.

بعد از تالیف کتاب توسط نویسنده ادامه مراحل چاپ کتاب توسط گروه تحقیقاتی موسسه اشراق انجام می پذیرد. این مراحل به شرح زیر می باشد:

  1. ویراستاری
  2. صفحه آرایی
  3. طراحی جلد
  4. اخذ مجوز از فیپا و شابک (ISBN)
  5. ثبت کتابخانه ملی
  6. تایید وزارت ارشاد
  7. انتشار کتاب

متن کتاب باید در نرم افزار ورد word نوشته شود. برای تسریع در نهایی شدن کتاب ممکن هست نویسنده در حین نوشتن متن به زبان و ادبیات فارسی و غلط املایی زیاد توجه نکرده باشد برای همین منظور بعد از نهایی شدن متن حتما به ویراستاری ادبی نیاز خواهد بود که این مرحله توسط ویراستاران شبکه مترجمین اشراق در سطح تخصصی و تضمینی انجام می شود.

بعد از اطمینان از متن کتاب و نداشتن مشکل ویراستاری، صفحه آرایی کتاب شروع می شود. منظور از صفحه آرایی تبدیل شدن متن به قالب کتاب می باشد. در صفحه آرایی نسخه نهایی قابل چاپ را فرمت بندی می کنیم. ابعاد و اندازه کتاب را تعریف می کنیم. شماره صفحات و عکس ها را اضافه می کنیم و دیگر کارهایی که کتاب را آماده چاپ می سازد.
طراحی جلد را با نرم افزار فتوشاپ کار می کنیم. جلد کتاب شامل سه قسمت می باشد. روی جلد، عطف (قسمت میانی از جلد که روی جلد و پشت جلد را به هم متصل می کند) و پشت جلد. در چاپ کتاب طراحی جلد بسیار مهم بوده و طراح ما باتوجه به محتوای کتاب چند مورد تهیه و هر کدام مورد پسنده نویسنده باشد مدنظر قرار می دهیم اما ممکن هست خود نویسنده ایده ای داشته باشد در اینصورت ما حتما باتوجه به درخواست نویسنده طراحی جلد انجام خواهیم داد. از نظر ضخامت صفحات و جلد کتاب به استاندارد بازار خواهد بود.

تصویر

پس از طی این مراحل که توضیح دادم برای اخذ مجوز فیپا و شابک اقدام میکنیم:

فیپای هر کتاب اطلاعات منحصر به فردی هست که قبل از چاپ کتاب مورد نظر، باید تهیه شود برای شناختن و بازیابی کردن مشخصات کتاب کمک می کند. پس از اخذ فیپا، اطلاعات کتاب مورد نظر ثبت کتابخانه ملی شده و در سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی می توان مشاهده کردد.

شابک یا ISBN شماره استاندارد بین المللی هر کتاب را گویند که اولین بار در کشور انگلستان پایه گذاری شد و اخذ شابک به منظور چاپ یک کتاب الزامی می باشد .

انتشارات بعد از اخذ مجوزفیپا و شابک و همچنین تایید وزارت ارشاد حق چاپ کتاب را دارد هزینه چاپ کتاب به تیراژ کتاب بستگی دارد

برای کسب اطلاعات هزینه چاپ کتاب می توانید با تماس و یا ارسال ایمیل به کارشناس موسسه اشراق درخواست نمایید تا هزینه تمام شده کتابتان را برآورد بزنند زمان چاپ کتاب 40 روزه کار انجام می شود. کتابها بصورت رایگان به آدرس مدنظرتان تحویل داده خواهد شد.

Isiisc2011@gmail.com

Isi.eshragh@gmail.com

09149724933------04133373424-----09911851170لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق