خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

چاپ سریع مقاله در مجلات معتبر

انتشار 31 فروردین 1402
مطالعه 8 دقیقه

چاپ مقاله و اهمیت آن

اغلب دانشجویان و اساتید حداقل یک‌بار چاپ مقاله علمی انجام داده‌اند. وقتی نوشتن مقاله به پایان رسید مرحله بعدی چاپ آن است. چاپ مقاله اهمیت ویژه‌ای در بین دانشجویان خصوصاً دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری و اساتید دارد و اگر کسی بخواهد ادامه تحصیل دهد و یا اینکه رزومه‌ای برای دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها ارائه نماید باید حتماً اکسپت و چاپ مقاله که نتیجه کار تحقیقی و پژوهشی‌اش هست را ارائه نماید. همچنین چاپ مقاله برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد که می‌خواهند دفاع پایان‌نامه‌شان را انجام دهند و یا برای دانشجویانی که قصد ورود به مقطع دکتری دارند به‌عنوان رزومه پژوهشی در نظر گرفته می‌شود. دانشجویان دوره دکتری برای پیش دفاع و دفاع نهایی ملزم به چاپ مقاله علمی مستخرج از رساله دکتری خود هستند. اساتید برای ارتقا رتبه علمی نیازمند چاپ مقاله می‌باشند. دانشجویانی که قصد اپلای خارج کشور رادارند برای اینکه بتوانند نظر دانشگاه مقصد و استاد راهنمای خود را جلب نمایند نیازمند چاپ مقاله در مجلات معتبر علمی می‌باشند.

چاپ مقاله و اهمیت آن

از طرفی دیگرکسانی که وارد بازار کار می‌شوند برای ورود به شغل موردنظر خود نیز چاپ مقاله انجام می‌دهند. طرح‌های مختلفی ازجمله طرح استعدادهای درخشان و یا دریافت کسری خدمت دوره سربازی نیز جزو مواردی است که با چاپ مقاله امکان‌پذیر خواهد بود. این موارد اشاره‌شده بخشی از اهمیت چاپ مقاله را نشان می‌دهند.

انواع مجلات معتبر

مجلات انواع مختلفی دارند و مجلاتی معتبرند که در نمایه‌های معتبر علمی نمایه شده و در لیست مجلات معتبر دانشگاه‌ها و وزارت علوم و بهداشت و یا لیست مجلات دانشگاه آزاد قرار دارند. مجلات در حالت کلی به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم‌بندی می‌شوند.

مجلات علمی پژوهشی

از معتبرترین مجلات داخلی می‌توان به مجلات علمی پژوهشی اشاره کرد که در لیست مورد تائید وزارتین قرار داشته باشند. این مجلات برای اساتید و دانشجویان دوره دکتری کاربرد بیشتری دارند و ازنظر سطح علمی نیز نسبت به سایر مجلات داخلی معتبرتر می‌باشند. مجلات علمی ترویجی نیز سطح علمی متوسطی دارند و برای ارسال مقاله برای رزومه یا دانشجویان دوره کارشناسی ارشد نیز مناسب‌اند. مجلات علمی تخصصی پایین‌ترین سطح مجلات داخلی رادارند و برای کارهای کلاسی و .. کاربرد دارند.

مجلات خارجی نمایه‌های مختلفی را شامل می‌شوند ازجمله مجلات نمایه‌ ای اس ای که خود به دودسته ایمپکت دار و بدون ایمپکت تقسیم‌بندی می‌شوند و ایمپکت دارها بالاترین سطح علمی رادارند. هرچند مجلات ای اس ای بدون ایمپکت نیز اعتبار بالایی دارند و برای رزومه و چاپ مقاله بسیار معتبرند. مجلات اسکوپوس نمایه دیگری از مجلات معتبر شناخته‌شده هستند که اعتبار بالایی دارند و در سطح‌بندی‌های مختلفی از کیو یک، کیو دو، کیو سه و کیو چهار تقسیم‌بندی می‌شوند که کیو یک و کیو دو بالاترین رتبه علمی رادارند. مجلات نمایه پایمد نیز نمونه دیگر از مجلات هستند که بیشتر برای رشته‌های پزشکی و زیست‌شناسی کاربرد دارند و اعتبار بالایی هم دارند. هم‌چنین مجلات نمایه‌ ای اس سی که پایگاه استنادی علوم جهان اسلام هستند و برای چاپ مقاله مناسب‌اند.

تامسون

نحوه تشخیص مجلات معتبر

تشخیص اعتبار مجلات به‌راحتی میسر نیست باید حتماً از طریق سایت‌های اعتبار سنجی مورد تائید وزارت علوم یا وزارت بهداشت و هم‌چنین خود پایگاه‌های داده مجلات بررسی و تأییدیه دریافت شود. همچنین می‌توان با بررسی لیست مجلات معتبر ارائه‌شده از طرف دانشگاه‌ها به اعتبار مجله پی برد. دانشجویان و اساتید حتی می‌توانند اطلاعات مجله را به قسمت پژوهش دانشگاه ارائه نمایند و نتیجه اعتبار سنجی را از دانشگاه دریافت نمایند.

ویژگی‌های مجلات معتبر

انتخاب مجله برای ارسال و اکسپت و چاپ مقاله بسیار مهم است و متأسفانه مجلات بسیار زیادی هستند که اعتبار علمی ندارند و دانشجویان با چاپ مقاله در این مجلات هم نتیجه پژوهش خود و امتیاز آن را از دست می‌دهند و هم مقاله‌شان سوخت می‌شود. پس بهتر است در انتخاب مجله دقت کافی را داشته باشید. اکثر دانشگاه‌ها لیست مجلات معتبر و نامعتبر را ارائه می‌دهند تا دانشجویان بتوانند به‌راحتی مجلات را اعتبار سنجی نمایند. یک مجله معتبر از ویژگی‌های زیر برخوردار است:

ویژگی‌های مجلات معتبر

  • دارای نمایه‌های علمی معتبر و شناخته‌شده باشد. ازجمله ای اس ای، اسکوپوس، ای اس سی، پابمد و ...

  • دارای ضریب تأثیر باشد. معمولاً مجلات ای اس ای ایمپکت دار اعتبار بالایی دارند.

  • در سایت مختلف اعتبار سنجی قابل‌استعلام باشد.

  • دارای هیئت داوری و پروسه داوری معقول باشد.

  • تعداد شماره‌های چاپ مناسب دارند.

راهکارهایی برای چاپ سریع مقاله در مجلات معتبر

معمولاً چاپ مقاله در مجلات پروسه‌ای طولانی دارد اما می‌توان با راهکارهایی این زمان را کوتاه‌تر کرد.

بررسی زمینه کاری مجله موردنظر

بررسی زمینه کاری مجله موردنظر

قبل از اینکه بخواهید مقاله خود را به مجله ارسال نمایید باید ابتدا با اسکوپ کاری و زمینه فعالیت آن آشنا باشید و بتوانید مقاله خود به مجله‌ای که مرتبط‌ترین و نزدیک‌ترین ارتباط را با موضوع کار شما دارند ارسال نمایید تا از پروسه طولانی داوری و سپس رد آن جلوگیری نمایید. هم‌چنین می‌توانید مقالات چاپ‌شده در شماره‌های قبلی نشریه را بررسی نمایید تا ببینید آیا مقاله‌های مرتبط با مقاله شما هم چاپ‌شده‌اند یا خیر.

بررسی سطح ترجمه و ویرایش انگلیسی

قبل از ارسال به داوری باید ازنظر سطح ترجمه نیتیو برای مجلات خارحی زبان و هم‌چنین ویرایش مقاله اطمینان حاصل نمایید تا ازنظر سطح ترجمه ایراد نگرفته باشند. و هم‌چنین ازنظر اصول و قواعد نگارشی و دستور زبانی نیز ویراستاری نمایید.

رعایت دستورالعمل نویسندگان مجله

اصول و ضوابط مربوط به فرمت بندی مقاله طبق درخواست مجله را رعایت نمایید و تمامی موارد را به‌دقت انجام دهید. معمولاً سردبیر نشریه در ابتدای کار مقالات ارسالی را بررسی می‌نمایند و اگر مطابق با دستورالعمل نشریه تنظیم‌نشده باشد ریجکت می‌کنند. رعایت این نکات به‌تنهایی باعث می‌شود تا در زمان خود صرفه‌جویی نمایید و بی‌دلیل مقاله شما رد یا برگشت نشود.

رعایت دستورالعمل نویسندگان مجله

عنوان و چکیده مقاله خود را خوب بنویسید

عنوان و چکیده مقاله اصلی‌ترین بخش‌های مقاله هستند که در اولین بررسی به چشم داوران می‌خورد پس باید عنوانی جذاب و مرتبط با مقاله و زمینه تحقیقتان بنویسید. هم‌چنین چکیده مطابق با اصول درخواستی مجله و کاملاً خلاصه از مقاله نوشته‌شده باشد. معمولاً داوران با خواندن عنوان و چکیده مشتاق می‌شوند که مقاله را بخوانند یا خیر .

عنوان و چکیده مقاله خود را خوب بنویسید

بررسی درصد مشابهت و رفع مشابهت مقاله

باید قبل از ارسال مقاله به مجلات معتبر گزارش مشابهت یابی آن را دریافت کنید تا مشخص شود آیا مقاله با مقالات چاپ‌شده قبلی تا چند درصد مشابهت دارد. برخی مجلات درصد مشابهت تا 25 درصد را تائید می‌نمایند و برخی درصدهای پایین‌تری را ملاک عمل قرار می‌دهند و باید حتماً به این نکته توجه شود.

بررسی درصد مشابهت و رفع مشابهت مقاله

توجه به اصلاحات درخواستی داوران

معمولاً داوران در مرحله بررسی کامنت ها و اصلاحاتی را از نویسنده می‌خواهند، در این مرحله لازم است تمام موارد درخواستی را به‌دقت و حوصله طبق درخواست داوران توضیح دهید و هر ایرادی گرفته‌اند را در فایل دیگری نیز هایلایت شده به داوران ارسال کنید. هرچقدر این اصلاحات را با دقت بالاتری انجام دهید شانس پذیرش مقاله‌تان بالاتر خواهد بود.

توجه به فایل‌های درخواستی مجله

برخی مجلات علاوه بر فایل اصلی مقاله فایل‌های دیگری ازجمله چکیده گرافیکی یا چکیده مبسوط یا فایل کاور لتر و ... درخواست می‌نمایند که نیاز است این موارد را به‌دقت بنویسید و ارسال نمایید. این اطلاعات کمک بسیار زیادی برای پذیرش مقاله‌تان می‌کنند.

چاپ سریع مقاله

چاپ سریع مقاله در کدام مجلات راحت‌تر است؟

معمولاً مجلات در سایت خود بازه زمانی تقریبی داوری مقالات را می‌نویسند و قبل از ارسال بهتر است این موارد را بررسی نمایید. مجلات کلوز اکسس چون رایگان‌اند و هزینه‌ای از نویسنده‌ها دریافت نمی‌نمایند گزینه دلخواه نویسندگان برای ارسال مقاله‌شان می‌باشند اما این مجلات به دلیل اینکه تعداد مقالات زیادی دریافت می‌نمایند و از طرفی سخت‌گیری بیشتری در داوری مقاله دارند زمان طولانی نیاز است. معمولاً مجلاتی که اپن اکسس هستند بازه زمانی داوری کوتاه‌تری دارند و سریع‌تر به نتیجه می‌رسند.

امتیاز چاپ مقاله در کدام مجلات بیشتر است؟

چاپ مقاله در مجلات مختلف امتیازهای مختلفی دارند. همچنین برای چاپ مقاله در مجلات مختلف مقاله دیگری که اهمیت دارد این است که کدام مقطع هستید و هدف از چاپ مقاله‌تان چیست؟ شما اگر دانشجوی دوره دکتری هستید باید سراغ مجلاتی بروید که بر اساس اولویت‌بندی دانشگاهتان امتیاز چاپ آن ها مشخص‌شده است. یا اگر برای محل کارتان مدنظر دارید بر اساس دستورالعمل و بخشنامه‌های ارائه‌شده امتیازبندی چاپ مجلات مشخص است. اما به‌طورکلی چاپ مقاله در مجلات نمایه‌ ای اس ای ایمپکت دار یا مجلات اسکوپوس کیو یک و کیو دو بسیار بالا هست و شما اگر چنین مقالاتی را در رزومه علمی خود دارید بدانید که رزومه شما عالی است. همچنین چاپ مقاله در مجلات وزارتین نیز امتیاز بالایی برای دانشگاه‌های داخلی دارد. اگر قصد ادامه تحصیل در دوره دکتری داخلی ایران رادارید چاپ مقاله در این نوع مجلات امتیاز بالایی برای شما دارد. چاپ مقاله در مجلات نمایه اسکوپوس و ای اس ای های وب اف ساینس نیز امتیاز خوبی دارد و رزومه شمارا تقویت می‌کند.

مؤسسات معتبر برای چاپ سریع مقاله

مؤسسات معتبر برای چاپ سریع مقاله

مؤسسات زیادی هستند که درزمینهٔ چاپ مقاله فعالیت دارند. موسسه اشراق یکی از مؤسسات ارائه دهنده خدمات آنلاین چاپ مقاله هست که با ارائه خدمات از مرحله استخراج مقاله از پایان‌نامه دوره ارشد و دکتری، ترجمه تخصصی نیتیو، ویرایش تخصصی، فرمت بندی و سابمیت، پارافریز و معرفی مجلات معتبر و مرتبط با مقاله شما اکسپت و چاپ سریع از این مجلات همراه شما هست.

مراحل ثبت سفارش چاپ مقاله در موسسه اشراق

ارسال عنوان و چکیده و رشته و گرایش به کارشناسان

بررسی توسط کارشناس و معرفی مجلات معتبر و مرتبط با مقاله

انتخاب مجله توسط مشتری و ثبت سفارش

انجام کار توسط موسسه و ارائه نتیجه در بازه زمانی مقرر

ارسال عنوان و چکیده و رشته و گرایش به ناسان

بررسی توسط کارشناس

انتخاب مجله

انجام کار توسط

اشراق

سفارش چاپ سریع مقاله در مجلات معتبر

معمولا نوشتن و استخراج مقاله از پایان نامه و همچنین مراحل آماده سازی آن تا ارسال به مجله برای داوری و درافت پذیرش و چاپ کاری زمان بری است و از طرفی چون باید تخصصی انجام شود، برخی از افراد آکادمیک بنا به مشغله کاری فرصت انجام این موارد را ندارند و به دنبال محقق و موسسه متخصص در این زمینه هستند تا با خیال آسوده خدمات درخواستی خود را از آن ها دریافت نمایند.به همین منظور موسسه اشراق با دربرداشتن محققان کاربلد می توانیم از پایان نامه تان استخراج مقاله را انجام و هم چنین ترجمه تخصصی، ویرایش و پارافریز و فرمت بندی و سابمیت را انجام و تا حصول نتیجه داوری از مجلات را پیگیری نماییم.

ثبت سفارش و ارتباط با کارشناسان

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

برای دریافت لیست مجلات مرتبط با مقاله تان کافی است با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید و عنوان و چکیده مقاله را ارائه نمایید تا لیست مجلات خدمتتان تقدیم شود.

معمولا چون مجلات داخلی نمایه بین المللی ندارند بهتر است برای اپلای از مجلات نمایه بین المللی مانند ای اس ای و اسکوپوس و پابمد استفاده نمایید.

بله در خدمتتان هستیم . لطفا اطلاعات ای اس اس ان مجله و سایت و نام مجله را ارسال نمایید تا کارشناسان در اسرع وقت بررسی نمایند.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
1 ماه پیش
با سلام و احترام فرهیخته ی گرامی لطفا درخواستتان را به ایمیل موسسه ارسال فرموده و یا با شماره ی زیر در ارتباط باشید تا راهنمایی صورت گیرد. باتشکر ایمیل:isi.eshragh@gmail.com شماره تماس :09149724933
بازدیدکننده
نسرین الیاسی
2 ماه پیش
چاپ مقاله میخوام سریعتر و با قیمت کمتر
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
3 ماه پیش
با سلام و احترام فرهیخته ی گرامی در صورت داشتن پایان نامه می توانیم چاپ مقاله انجام دهیم.شما می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با کارشناسان موسسه در ارتباط باشید . email:isi.eshragh@gmail.com 09149724933 :شماره تماس
بازدیدکننده
ستار میدانی
3 ماه پیش
سلام برای مصاحبه دکتری نیاز به چند مقاله دارم
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
5 ماه پیش
با سلام و احترام فرهیخته ی گرامی شما می توانید در خواستتان را به ایمیل موسسه ارسال بفرمایید تا مجلات معتبر خدمتتان معرفی شوند برای هر کدام تایید فرمودید کارهای پذیرش و چاپ را انجام دهیم ایمیل موسسه :isi.eshragh@gmail.com باتشکر
بازدیدکننده
فهیمه غفاری
5 ماه پیش
عجله دارم و میخوام مقاله ام زود در یک مجله رسمی چاپ شود ،ممنونم
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
9 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما در خدمتتان هستیم موسسه می تواند در بازه زیر 1ماه برای مجلات خارجی isi و اسکوپوس که جز مجلات معتبری هستند پذیرش دریافت و به چاپ برساند باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
9 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما بله موسسه میتواند پذیرش مقاله تان را در مجله ی معتبر زیر 1ماه دریافت کند و بعد از ان در پروسه چاپ قرار گیرد باتشکر
بازدیدکننده
بازدیدکننده
9 ماه پیش
سلام وقت بخیر من می خوام برای مجلات خارجی اقدام کنم می توانید در مجلات معتبر مقاله ام را به چاپ برسانید
بازدیدکننده
بازدیدکننده
9 ماه پیش
سلام من می خواهم مقاله ام را به چاپ برسانم شما می توانید در این زمینه به من کمک کنید


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق