خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

چاپ کتاب ترجمه شده با پرداخت اقساطی

انتشار 18 شهریور 1399
مطالعه 4 دقیقه

با توجه به افزایش قیمت کاغذ هزینه چاپ کتاب نیز افزایش بسیاری داشته است برای چاپ کتاب به صورت اقساطی می توانید با موسسه اشراق در ارتباط باشید.

چاپ کتاب ترجمه شده با پرداخت اقساطی

کتاب ها همانند پل های قدرتمندی هستند که علم و فرهنگ را با زبان خود به مردم در سراسر جهان منتقل می کنند اما این آثار ارزشمند توسط دانشمندان و محققان در کشورها و زبان های مختلف نوشته شده اند و مردم برای خواندن آن نیازمند نسخه ترجمه شده آن هستند. ترجمه کتاب یکی از تخصصی ترین خدمات ترجمه است که بایستی توسط مترجم های خبره و باسابقه در این حوزه ترجمه شود تا مفاهیم و اطلاعات کتاب به درستی به مخاطب در هر زبانی ارائه شود.

چرا به چاپ کتاب ترجمه شده نیاز داریم؟

چاپ کتاب ترجمه شده از جهات مختلفی کاربردی بوده و بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از مهم ترین موارد قابل توجه درخصوص چاپ کتاب ترجمه شده می توان به نیاز به انتقال دانش بین المللی در سطح دنیا اشاره کرد. نویسندگان، مترجمان و فرهیختگان علمی هر کشوری در جهت دریافت دانش روز دنیا برای مردم کشور خود، کتاب های چاپ شده در فرهنگ سایر کشورها را مطالعه و به زبان خود ترجمه و چاپ نموده و در اختیار همگان قرار می دهند.

مورد دیگری که نیاز به چاپ کتاب ترجمه شده را ایجاد کرده است، ارتقای رزومه تحصیلی و کاری است. دانشجویان، اساتید و اعضای هیأت علمی در زمینه رشته تخصصی خود، بسیاری از کتاب های مرجع را به زبان فارسی ترجمه می کنند. با داشتن کتاب ترجمه شده به اسم خود، درجه علمی و رزومه تحصیلی شان را ارتقا می دهند و همچنین می توانند کتاب ترجمه شده را برای استفاده ی راحت تر در اختیار دانشجویان خود قرار دهند.

اجازه گرفتن از ناشر خارجی برای چاپ کتاب

اجازه گرفتن از ناشر خارجی برای چاپ کتاب بسیار مهم است. اما ایران در دسته کشورهایی که از قانون کپی رایت را رعایت می کنند نیست. این پایبند نبودن به قانون بین المللی باعث می شود بدون اجازه ناشران خارجی هم امکان استفاده از آثارشان وجود داشته باشد اما شما به عنوان یک نویسنده حرفه ای نباید با مقوله اخلاق بیگانه باشید. اگر بناست که در سطحی عالی کار کنید و حرفه ای باشید باید حتما ناشران را پیدا کنید و از آنها اجازه بگیرید.

مراحل چاپ کتاب ترجمه شده

 • آماده شدن فایل تایپ شده توسط نویسنده
 • ارسال فایل آماده کتاب به موسسه از طریق ایمیل.
 • انجام مراحل اداری توسط انتشارات و اخذ شابک ، فیپا و مجوز ارشاد
 • آماده کردن طرح جلد و صحافی و چاپ کتاب
 • دریافت اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • تحویل نسخه های چاپی به نویسنده
تصویر

دریافت مجوزهای فیپا و شابک چگونه است؟

فیپا، مجوزی است که از سوی کتابخانه ملی به اثر داده می شود. با دریافت این مجوز، عنوان کتاب در کنار نام مؤلف یا مؤلفین آن در کتابخانه ملی ثبت می شود. این مجوز باعث می شود که اشخاص دیگر نتوانند یک اثر نوشته یا ترجمه شده را سرقت کنند.

شابک(ISBN) یک شماره ۱۳ رقمی بین المللی است و برای هر کتاب به صورت منحصربفرد استفاده می شود. به کمک این کُد، هر اثری قابل شناسایی، ردیابی و پیگیری می شود. این استاندارد و معیار برای شناسنامه دار کردن آثار مختلف در سال ۱۹۶۶ در انگلستان از سوی صنف کتاب داران پایه گذاری شد. این کد می تواند در کنترل فروش و انبارداری به ناشران، کتاب فروشان و کتابخانه ها کمک کند. ر ایران دریافت شابک از خانه کتاب انجام می گیرد.

دریافت مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد چطور است؟

در این مرحله پرینت کتاب به همراه فایل آن در قالب سی دی و اطلاعات مربوط به فیپا و شابک و همچنین طرح رنگی جلد برای صدور مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می گردد. به طور معمول مجوز وزارت ارشاد یک هفته الی ۴ ماه بعد از تحویل کتاب صادر می شود که بستگی به موضوع کتاب دارد.

متدهای چاپ کتاب:

چاپ دیجیتال: این نوع چاپ برای کتاب های با تیتراژ پایین مطلوب می باشد.

چاپ آفست: این نوع چاپ برای کتاب های با تیراژ بالا بسیار به صرفه تر است.

هزینه چاپ کتاب

هزینه تمام شده کتاب به چند عامل مهم بستگی دارد:

 • تعداد صفحه
 • جنس کاغذ بکار رفته
 • جنس و طرح جلد
 • نوع چاپ که بسته به تعداد نسخه تعیین میشود
 • صحافی
 • تعداد رنگ بکار رفته که بسته به نوع چاپ متفاوت است
 • سایز یا همان قطع کتاب

چاپ کتاب با پرداخت اقساطی در موسسه اشراق

با توجه به اینکه هزینه های چاپ کتاب بسیار بالا می باشد به همین جهت موسسه اشراق برای تسهیل در امور چاپ شرایطی فراهم آورده است تا پرداخت هزینه های چاپ کتاب به صورت اقساطی ممکن شود. همچنین چاپ کتاب در این مجموعه با تیراژ های پایین آغاز می گردد و در صورتی که فروش در اولین چاپ راضی کننده بود دوباره چاپ و به بازار عرضه خواهد شد. همچنین جنس کاغذ و نحوه چاپ نیز مهم است که در این مجموعه سعی می شود که از مرغوبترین جنس کاغذ و چاپ استفاده شود اما با هزینه های بسیار پایین. در نظر گرفتن موقعیت مالی نویسنده کمک بزرگی به وی خواهد داشت برخی ها کتاب را صرفا از روی علاقه شخصی می خواهند چاپ کنند و توانایی پرداخت هزینه بالایی ندارند و موسسه اشراق با در نظر گرفتن این موقعیت ها و کمک به شما نویسندگان عزیز خدمات چاپ کتاب در تیراژ های پایین و با حداقل هزینه ها و به صورت اقساطی ارائه می کند.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق