خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

چاپ مقاله برای مصاحبه دکتری بصورت فوری

انتشار 15 شهریور 1399
مطالعه 6 دقیقه

یکی از راه های تقویت رزومه و آماده سازی داوطلبان برای ورود به مقطع دکتری، چاپ مقاله در مجلات معتبر است.

چاپ مقاله برای مصاحبه دکتری بصورت فوری

امروزه در حوزه تحصیلات دانشگاهی، یکی از اصلی ترین معیارهای سنجش میزان فعالیت های پژوهشی یک دانشجو یا استاد دانشگاه، تعداد مقالات علمی به چاپ رسیده در مجلات و نشریات معتبر است. اگر شما هم یکی از متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری هستید، مطمئنا از دانشجویان دیگر و اساتید خود بارها درمورد ارزش و اعتبار چاپ مقاله در مجلات علمی صحبت های زیادی شنیده اید. این موضوع بسیار مهم است که دانشجو بتواند مقالاتی را در مجلات معتبر علمی به چاپ برساند از این رو، مهم ترین و اساسی ترین نکته در موفقیت داوطلبان شرکت در آزمون دکتری، تقویت رزومه با چاپ مقالات علمی است. از جمله اهدافی که چاپ مقاله در رسیدن به آن ها می تواند به دانشجویان کمک کند، موفقیت در مصاحبه دکتری، اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های معتبر خارجی و تقویت رزومه تحصیلی برای جذب در هیات علمی می باشد.

چاپ مقاله در مصاحبه دکتری چقدر تاثیر دارد؟

آزمون دکتری شامل دو بخش اساسی می باشد که هر کدام سهمی 50 درصدی در قبولی فرد دارند. پس از آزمون کتبی و چهار گزینه ای در مرحله دوم سنجش داوطلبین، برای ورود به مقطع دکتری افرادی که نمره و رتبه مشخصی را دارند به صورت چند برابر ظرفیت توسط دانشگاه های مختلف دعوت به مصاحبه حضوری می شوند. در این مصاحبه که به صورت حضوری و کاملا بومی است هر داوطلب به مدت بین 15 تا سی دقیق در مقابل داوران و اساتید دانشگاه می نشینند و به سوالات این افراد پاسخ می دهند.

تصویر

نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی

در ارزیابی های جلسه مصاحبه دکتری، 40 درصد نمره به امتیازات پژوهشی و اکسپت و چاپ مقاله اختصاص داده می شود. بر اساس آیین نامه جدید وزارت علوم دانشگاه ها موظف هستند امتیاز پذیرش و چاپ مقاله و کتاب معرفی شدگان به مصاحبه دکتری را بر اساس جدول زیر تعیین و به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال نمایند.

ردیف

موارد مورد ارزیابی

سقف امتیاز برای هرمورد

نحوه ارزیابی

1

  • مقالات علمی پژوهشی داخلی و خارجی در ارتباط با رشته تحصیلی

  • گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

  • برگزیدگان در جشنواره علمی معتبر داخلی و بین المللی

22

  • هر مقاله تا 7 امتیاز

  • گواهی ثبت اختراع بین المللی تا 7 و داخلی تا 5 امتیاز

  • برگزیدگی داخلی تا 3 و خارجی تا 7 امتیاز

2

مقالات علمی ترویجی در ارتباط با رشته

6

هر مقاله تا 2 امتیاز

3

مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر داخلی یا خارجی

4

خارجی تا 2 و داخلی 1 امتیاز

4

تالیف یا ترجمه کتاب در ارتباط با رشته تحصیلی

4

5

کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد

4

عالی تا 4 و بسیار خوب تا 2 امتیاز

مجموع

40

با توجه به بحثی که انجام گرفت می توان دید که داشتن مقاله در رزومه تحصیلی تاثیر مستقیم و بالایی در موفقیت شما در مصاحبه دکتری و همچنین تاثیر بالایی در افزایش شانس موفقیت شما برای ورود به دوره دکتری دارد. البته باید یادآور شویم که مقالاتی که تاثیر مستقیم در این امر دارند باید در حوزه رشته علمی شما باشند و میزان تاثیر گذاری هر مقاله به اعتبار و ارزشی است که آن مقاله دارا می باشد که این خود به مجله ای که آن را چاپ می کند بستگی خواهد داشت. بنابراین سعی کنید مجلات معتبری را برای چاپ مقالات خود انتخاب کنید زیرا هرچه مجلات معتبری انتخاب کنید امتیاز بیشتری کسب می نمایید.

آیا بدون استاد راهنما می توان مقاله چاپ کرد؟

فرآیند چاپ مقاله

نگارش مقاله: برای نگارش یک مقاله خوب، نیاز است که متن اصلی، در چارچوب استاندارد یک مقاله نوشته شود. موضوع مقاله باید بروز باشد، عنوان مقاله باید دربردارنده هدف اصلی مقاله باشد(حداکثر 15 واژه)، چکیده مقاله باید خلاصه ای کل مقاله باشد(حدود 250 واژه)، متن اصلی باشد روان و قابل فهم باشد، باید در بخش نتیجه گیری به نتایج جدیدی دست یافته باشد و بخش منابع بروز باشد و به کتاب ها و مقالات سه سال اخیر ارجاع شده باشد.

ترجمه مقاله: مقاله علمی پژوهشی را اگر تصمیم دارید به ژورنال های خارجی سابمیت کنید بهتر است قبل از هر چیز ترجمه کنید. ترجمه تخصصی مقالات تخصصی در تمامی حوزه ها باید به متخصص همان رشته واگذار شود. داوران حساسیت بسیار زیادی در کیفیت ترجمه تخصصی مقالات دارند. بهتر است مقاله ترجمه شده کیفیت بالایی داشته باشد تا در این ژورنال ها پذیرفته شود.

انتخاب مجله: در انتخاب مجله بسیار حساس باشید. طبق آمار ارائه شده، عمده ترین دلایل ریجکت یک مقاله، در انتخاب اشتباه مجلات است. باید قبل از هر اقدامی اسکوپ مقاله و مجله بررسی شود تا مقاله با اهداف مجله انتخابی همخوانی داشته باشد.

فرمت بندی مقاله: ژورناها مقالات را فقط در فرمت مشخصی پذیرش می کنند و اگر مقاله ای خارج از این حوزه و چهارچوب نوشته شود حتما ریجکت می شود. یک مرحله مهم و حتمی قبل از سابمیت مقاله تبدیل فرمت است. فرمت مجلات را میتوان از بخش راهنمای نویسندگان دانلود کرد.

سابمیت مقاله: ارسال مقاله به مجلات علمی را سابمیت مقاله میگویند. در برخی مجلات باید مقاله را توسط ایمیل به مجله ارسال کرد و در برخی دیگر از طریق سیستم سابمیت خود مجله، مقاله در سایت آن بارگذاری میشود.

داوری مقاله: میزان سختگیری و مدت زمان داوری مجلات کاملا بستگی به کیفیت مجله ای که انتخاب کرده اید دارد. پس از سابمیت، مقاله در اختیار ادیتور مجله قرار میگرد. ادیتور در ابتدا بصورت کلی مقاله را بررسی میکند تا ببیند مقاله استانداردهای اولیه را برای ارسال به داوران دارد یا نه. در این مرحله اسکوپ مقاله مورد بررسی قرار میگرد، همچنین بخش چکیده، نمودارها، شکل ها و منابع بررسی میشوند. در صورت داشتن ایراد در این بخش ها مقاله بدون داوری ریجکت خواهد شد.

نتیجه داوری: اگر مقاله دارای استاندارد لازم باشد، ادیتور مقاله را به چند داور ارسال میکند تا بصورت دقیقتر مقاله را داوری کنند. در این بخش یا مقاله پذیرش میشود، یا اصلاحیه میخورد، یا ریجکت میشود. (مقالاتی که اصلاحیه میخورند، در صورت رعایت موارد مورد نظر مجله، میتوانند پذیرش گیرند)

تصویر

اکسپت فوری و تضمینی مقاله

همانطور که می دانید زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد. نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می باشد. پذیرش تضمینی مقاله نیز کاملا وابسته به کیفیت مجله می باشد. برخی از ژورنال ها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می باشد. ژورنال هایی که دارای ایمپکت فکتور بالایی هستند به هیچ عنوان مقالات را به صورت تضمینی پذیرش نمی کنند. برای اینکه روند داوری هر چه سریعتر اتفاق بیفتد و نتیجه پذیرش مشخص شود لازم است تغییراتی در ساختار مجلات به وجود آورید تا بیشتر مورد توجه داوران قرار بگیرد و سریعتر پذیرفته شود.

لوگو

پیشنهاد ویژه در تسریع سرعت چاپ مقاله

پیشنهادات ویژه به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه پذیرش و چاپ مقالات علمی ، کارشناسان ومحققان حرفه ای موسسه اشراق می باشند . اگر از طریق کارشناسان موسسه اشراق اقدام به ارسال مقالات خود کنید به دلیل مهارت و تخصص کافی متخصصین موسسه، مقالات علمی شما در کوتاه ترین زمان ممکن فرمت بندی و استاندارد سازی شده و آماده ارسال می گردد و به دلیل سابقه طولانی مدت کارشناسان در زمینه ارسال مقاله با تمام مراحل و مکاتبات آشنایی کامل را دارند و می توانند خیلی سریع مناسب ترین مجله با موضوع مقاله شما را انتخاب نمایند و مراحل پذیرش و چاپ را طی نمایند . همچنین برای آن دسته از دوستان که فرصت کافی برای نگارش مقاله را ندارند می توانند از طریق کارشناسان موسسه اشراق اقدام به استخراج مقالات علمی از پایان نامه نمایند تا خیلی سریع مقاله آنها در مدت زمان 2 الی 3 روز آماده شده و در زمان صرفه جویی نمایند.

هزینه چاپ مقاله به چه صورت محاسبه می شود؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
(امتیاز 0 توسط 0 نفر)
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

شما می توانید با ارسال فایل مقاله خودتان از طریق ثبت سفرش چاپ مقاله در مجلات معتبر از طرف کارشناسان موسسه انتشاراتی اشراق هزینه نهایی را دریافت کنید.

پذیرش مقاله کاملا وابسته به کیفیت مجله می‌باشد. برخی از ژورنالها مقاله را به صورت تضمینی پذیرش می‌کنند اما برخی دیگر پذیرش تضمینی ندارند و همه چیز وابسته به نظر داوران می‌باشد.

زمان پذیرش و چاپ یک مقاله در ژورنال معتبر کاملا بستگی به زمان داوری دارد. پروسه داوری هرچقدر طولانی تر باشد واضح است که مقاله مدت زمان بیشتری در انتظار خواهد بود. اما اگر نتیجه داوری سریعتر مشخص شود مقاله در سریعترین زمان ممکن پذیرفته خواهد شد پس نتیجه کاملا وابسته به زمان داوری می‌باشد.

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق