خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

چگونه در مجلات اسکوپوس مقاله چاپ کنیم ؟

انتشار 1 بهمن 1397
مطالعه 4 دقیقه

محققان ، اساتید و دانشجویان مستعد و کوشا که موفق به نگارش مقالات علمی ناب شده اند می توانند با همراهی کادر مجرب و حرفه ای موسسه اشراق ، مقالات علمی خود را در مجلات اسکوپوس Scopus به چاپ برسانند .

چگونه در مجلات اسکوپوس مقاله چاپ کنیم ؟

محققانی که به نتایج ناب علمی دست یافته اند و می خواهند این نتایج را در قالب مقاله در مجلات معتبر خارجی به چاپ برسانند یکی از گزینه هایی که پیش روی خود دارند چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس است . به همین منظور باید مقالاتی که نگارش می نمایند در فرمت و استاندارد مناسب مجلات اسکوپوس باشد . البته در این زمینه محققان موسسه اشراق می توانند فرمت مقالات نگارش شده شما را در فرمت و قالب مجلات اسکوپوس فرمت بندی نمایند و برای پذیرش و چاپ در مجلات اسکوپوس اقدامات لازم را انجام دهند . علاوه بر این در صورتی که تمایل به چاپ مقاله در مجلات اسکوپوس Scopus دارید ، ولی موفق به نگارش مقاله علمی خود نشده اید ، کارشناسان و محققان موسسه اشراق می توانند مقالات علمی مناسب مجلات اسکوپوس را از پایان نامه شما استخراج نمایند و در قالب مجلات اسکوپوس فرمت بندی نمایند و برای داوری و پذیرش در این مجلات ارسال نمایند .

تصویر
 
 

اسکوپوس(Scopus) چیست؟

پايگاه اسکوپوس(Scopus)  یکی از مشهورترین و محبوب ترین پایگاه مجلات و کتب می باشد که بسیاری از دانشگاه های معتبر آن را به عنوان علمی ترین مرجع استنادی به رسمیت می شناسند. این پایگاه برای بسیاری از مجامع علمی به عنوان معیار رتبه بندی دانشگاه ها و میزان تولیدات علمی کشورها به شمار می رود. این پايگاه حاوي مقالات ، کتاب ها و خلاصه کنفرانس هاي علمي است که در زير مجموعه پايگاه الزویر ELSEVIER قرار گرفته است. در حال حاضر اين پايگاه در رشته هاي مختلف علوم پایه، فناوری، علوم پزشکي، علوم اجتماعي، علوم انساني و هنر به نمايه سازي مجلات و ارزيابي پيوسته آنها مشغول است. طبق آمار سال 2017 پايگاه اسکوپوس(Scopus) داراي  21000 عنوان مجله نمايه شده از 5000 ناشر بين المللي است. اين پايگاه حاوي 20000 ژورنال داوري شده،370 سري کتاب،390 نشر تجاري است. ميليون مقاله کنفرانس در اين سايت موجود است. انتشارات شناخنه شده ای مانند جان وايلي، اشپرينگر، انتشارات کمبريج و…نیز در این پایگاه نمایه می شوند.

تصویر
 
 

 رتبه بندي مجلات اسکوپوس(Scopus) چگونه است؟ 

مجلات اسکوپوس (Scopus) بر اساس میزان کیو Q يا Quartile Scores رتبه بندی می شود. نمره Q يا    Quartile Score  برای نشان دادن درجه یا رتبه مجله به شمار می رود که بین کیو یک تا کیو 4 متغیر است. براین اساس هر طبقه يا category که مجلات در آن قرار دارند امتيازي بين Q1 تا Q4 به آنها تعلق مي گيرد. چيزي شبيه ضريب تاثير در مجلاتISI . با اين تفاوت که IF ممکن است از يک هزارم تا 30 متغير باشد ولي Quartile Scores  از يک تا 4 متغير خواهد بود.در حقيقت Quartile Scores امتياز عملکردي هرمجله در category خود به شمار مي رود. داشتن نمره بين  Q1  تا Q4 حاکي از ارزش متغیر آن مجله است که ممکن است بر اساس کیفیت مقالات چاپ شده از سالی به سال دیگر متفاوت باشد.

  1. کیو یکQ1  : نشان دهنده اين است که مجله جزء 25 درصد اول مجلات نمایه شده در اسکوپوس قرار دارد.
  2. کیو دوQ2  : نشان دهنده اين است که مجله از لحاظ رتبه جزء طبقه مياني يعني بين 25 تا 50 درصد يک طبقه ( category ) قرار دارد.
  3. کیو سهQ3  : حاکی از آن است که مجله از لحاظ رتبه جزء طبقه ميانه به سمت پايين يعني بين 50 تا 75 درصد يک category قرار دارد.
  4. کیو چهارQ4  : نشان می دهد که مجله جزء 25 درصد انتهايي يک طبقه ( category ) قرار دارد.

کارشناسان و متخصصان موسسه اشراق با تجارب حرفه ای خود در زمینه استخراج مقاله از پایان نامه ، فرمت بندی مقاله ، ترجمه تخصصی مقالات ، رفع سرقت علمی مقالات ، پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات isi به صورت تضمینی ، پذیرش و چاپ مقاله در مجلات Scopus به صورت تضمینی ، پذیرش و چاپ مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی ، چاپ مقاله در همایش ها و کنفرانس های بین المللی ، تبدیل پایان نامه به کتاب ، ترجمه کتاب و چاپ کتاب در خدمت تمامی دانشجویان ، پژوهشگران ، اساتید عزیز هستند تا برای کسب امتیازات علمی ، ارتقاء رتبه علمی خود و همچنین معرفی و ارائه نتایج ناب علمی خود به جهانیان آنها را یاری رسانند و مقالات علمی آنها را در مجلات اسکوپوس Scopus به چاپ برسانند .

نحوه جستجو در پایگاه اسکوپوس SCOPUS

برای جست‌وجو در اسکوپوس می‌توان از نام مقاله، نام نویسنده و یا نام سازمان مد نظر استفاده کرد.

موضوع مد نظر خود را در باکس search تایپ کنید. معمولا با جست‌وجوی نام مقاله، چکیده و یا کلمه کلیدی می‌توانید کار خود را دنبال کنید.

با کلیک بر روی دکمه + می‌توانید جزئیات بیشتری به جست‌وجوی خود اضافه کنید و عناوین مختلف را ترکیب کنید.

تصویر
 
 

در صورتی که میخواهید به نوع خاصی از مقاله‌ها و یا تاریخ مشخصی دسترسی داشته باشید بر روی دکمه limit کلیک کنید.

بعد از مشخص کردن موارد فوق، برای ادامه کار دکمه search را کلیک کنید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق