خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چگونه مقالات علمی را بطور تخصصی ترجمه کنیم؟

انتشار : 3 دی 1397
مطالعه : 4 دقیقه

مقالات علمی خود را بطور کاملا تخصصی و تضمینی ترجمه کنید . تحویل ترجمه تخصصی متون شما در سریع ترین زمان ممکن به همراه گارانتی .

چگونه مقالات علمی را بطور تخصصی ترجمه کنیم؟

مقالات علمی خود را بطور کاملا تخصصی و تضمینی ترجمه کنید . تحویل ترجمه تخصصی متون شما در سریع ترین زمان ممکن به همراه گارانتی .

تا به حال به این فکر کرده اید که مقالات علمی خود را به صورت تضمینی و گارانتی دار ترجمه کنید ؟

آیا تمایل دارید پس از ترجمه مقالات علمی خود ، مترجمی حرفه ای و تخصصی پشتیبانی امور ترجمه شما را بصورت 24 ساعته برعهده بگیرد ؟

پاسخ تمامی سوالات شما در زمینه چگونگی ترجمه تخصصی مقالات علمی در نام برندی مطمئن و معتبر نهفته شده است . موسسه اشراق پاسخی مطمئن برای سوالات شما .

کلیه ی خدمات ترجمه تخصصی در موسسه اشراق که توسط مترجمین متخصص صورت می گیرد دارای گارانتی بوده و درصورت بروز هرگونه مشکل مسئولیت رفع آن را برعهده دارد. همچنین کارشناسان ما در بخش ترجمه تخصصی مسئولیت پشتیانی 24 ساعته حتی در زوزهای تعطیل را نیز برعهده دارند . بنابراین می توانید با اطمینان خاطر تمامی مقالات علمی و هرگونه متون تخصصی خود را در کوتاه ترین زمان ممکن و با کم ترین هزینه به صورت فوق تخصصی در موسسه اشراق ترجمه نمایید.

ترجمه تخصصی

ترجمه فارسی به انگلیسی مقالات و یا ترجمه انگلیسی به فارسی، هر دو در زمره ترجمه تخصصی قرار گرفته و نیازمند دانش بالای مترجم می‌باشند. مقالات علمی از حساسیت زیادی برخوردارند و نمی‌توان با سهل انگاری نتیجه پژوهش را زیر سؤال قرار داد. ترجمه مقالات علمی می‌بایست از لحاظ گرامری کاملاً صحیح و بدون کوچک‌ترین مشکل نگارشی باشد. علاوه بر آن ترجمه مقاله باید روان، سلیس و قابل فهم باشد. خوشبختانه پژوهش‌های بسیاری در قالب مقالات علمی در کشور انجام می‌شود که از سطح علمی بسیار خوبی برخوردار است و به منظور چاپ در مجلات معتبر خارجی از جمله مجلات isi تدوین گشته اند ولی در موارد بسیاری با توجه به ترجمه ضعیف و غیر حرفه‌ای، مشکلات نگارش به زبان انگلیسی ، این مقالات مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند که موجب کاهش اعتبار علمی پژوهشگران ایرانی می شود . جهت جلوگیری از بروز چنین صدماتی مترجمین متخصص موسسه اشراق با تخصص و مهارت خود در امر ترجمه و نیز تخصص لازم در رشته تحریر یافته مقاله در کوتاه ترین زمان ممکن آماده خدمت رسانی به دانشجویان و پژوهشگران عزیز می باشند.

دلایل نیاز به ترجمه تخصصی

ترجمه مقاله فارسی به انگلیسی یکی از قسمت های مهم موفقیت در پذیرش و چاپ مقاله پژوهشگران به حساب می آید. داوری مقالات علمی براساس نکته به نکته آنچه که در متن مقاله آمده است می باشد . از این رو اگر ترجمه به صورت تخصصی و توسط شخصی که متخصص در رشته تحریریه مقاله می باشد ، نگیرد ؛ قابل فهم نبوده و رد می شود . بنابراین اگر اصول اساسی ترجمه علمی و تخصصی مقالات علمی رعایت نشوند سبب انتقال اشتباهی پیام مقاله شده و ممکن است نتایج و منظور مقاله درک نشوند و یا حتی کاملا معکوس اعلام شوند . بنابراین نیاز به ترجمه تخصصی در ترجمه مقالتت علمی بسیار احسای می شود.

ترجمه مقالات انگلیسی به فارسی

محققین و دانشجویان ایرانی برای بالا بردن سطح علمی خود و آگاهی از علم روز دنیا چه در دوران تحصیل و چه پس از اتمام تحصیلات خود به طور دائم از نتایج آخرین تحقیقات موجود و به روز جهان استفاده می کنند.  گاهاً از این مطالب در تحقیقات خود استفاده می کنند و گاهاً مطالعاتشان سبب می شود تا از موضوع مورد نظرشان صرف نظر کنند و از تکرار در پژوهش پیشگیری کنند . استفاده از مقالات روز دنیا برای افراد آشنا به زبان انگلیسی کاری آسان است مگر آنکه مقاله بصورت تخصصی نوشته شده باشد و در توانایی او برای ترجمه نباشد چه بسا توانایی انجام چنین کاری را دارد ولی زمان مناسب را ندارد. دانشجویان و پژوهشگرانی هم هستند که مهارتی در ترجمه ندارند و نیازمند استفاده از مقاله ترجمه شده هستند. اینجاست که موسسه اشراق گامی بزرگ در جهت رشد دانش و همراهی پژوهشگران سرزمینمان برداشته است  و در خدمت دانشجویان و پژوهشگران است که مقالات منتخب انگلیسی آنها را به فارسی به صورت تخصصی ترجمه نمایند. چاپ و انتشار مقالات علمی به زبان فارسی فرصتی است برای بهره گیری از جدیدترین دانش روز که باید در این زمینه اهتمام ورزید. برای نگارش پایان نامه ارشد و دکترا دانشجو می‌بایست از آخرین مقالات علمی در رشته خود مطلع شود. به همین جهت ترجمه مقالات علمی به زبان فارسی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

ترجمه مقالات فارسی به انگلیسی

دانشجویان و پژوهشگران ایرانی در دوران تحصیل خود چه برای اخذ نمره و چه برای در اختیار قرار دادن تحقیقات و نتایج علمی خود اقدام به نگارش و چاپ مقاله می نمایند .برخی اساتید و دانشگاه ها نمره ی پایان نامه را منوط به چاپ مقاله در مجلات معتبر خارجی می نمایند. لازمه ی پذیرش مقالات در مجلات معتبر خارجی ترجمه تخصصی مقالات به زبان انگلیسی می باشد. روزانه در سراسر جهان حجم بالایی از مقالات نگارشی محققین به زبان انگلیسی ترجمه شده، چاپ و انتشار می‌یابد. بدون ترجمه مقاله نتیجه تحقیقات پژوهشگران در سطح بین الملل دیده نخواهد شد و تلاش پژوهشگران ایرانی بی ثمر می‌ماند. چه بسا در نقطه دیگری از جهان موضوع پژوهش مورد نظر در حال انجام بوده و به زودی مقاله علمی موفقی انتشار یابد.لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق