خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

چگونه مقاله آی اس آی بنویسیم؟

انتشار 11 آبان 1398
مطالعه 3 دقیقه

پذیرش مقاله‌ی علمی و چاپ تضمینی مقالات در همه‌ی رشته‌های علمی و دانشگاهی در مجلات و ژورنال‌های معتبر نظیر ISI ,ISC ,SCOPUS, PUBMED, ELSEVIER و مجلات مورد تایید وزارت علوم و بهداشت و مجلات علمی پژوهشی داخلی و خارجی و کنفرانس‌ها، همایش‌ها و کنگره‌ها در کمترین زمان ممکن در موسسه اشراق

چگونه مقاله آی اس آی بنویسیم؟

📝در ابتدا باید خاطر نشان کرد که تمامی تحقیقات در ایران، باید به صورت یک مقاله به سرانجام برسند؛ زیرا ملاک ارزیابی یک تحقیق به مقاله‌ای است؛ که از آن استخراج می‌گردد، از طرفی این مقاله نیز زمانی ارزشمند تلقی می‌گردد که در مجلات آی اس آی به چاپ برسد. آی اس آی نیز یک موسسه معتبر علمی است که بخشی از شرکت تامسون رویترز می‌باشد، هر مقاله‌ای قبل از برگزیده شدن در آی اس آی، باید مراحلی را طی کند که یکی از آن‌ها، انتخاب شدن توسط کمیته علمی می‌باشد، تیم کمیته علمی نیز بر اساس یک سری ضوابط مقالات را بررسی کرده و در مجموع به آن‌ها یک امتیاز کلی خواهد داد.

  نکات مهم نوشتن مقاله  

📂برای نوشتن یک مقاله خوب و استاندارد نیز ابتدا باید یک سری اطلاعات کلی در زمینه مقاله‌نویسی و نحوه نگارش آن به دست آورد و با روند مقاله‌نویسی آشنا بود. برای مثال یک مقاله خوب باید، یک عنوان ارزشمند که دارای کلمات کلیدی می‌باشد؛ داشته باشد، از طرفی چکیده یک مقاله نیز به اندازه عنوان آن می‌تواند تاثیر گذار باشد، چکیده باید مختصر و مفید باشد. بیان مساله، روش تحقیق و نتایج و پیشنهادات نیز می‌بایست به ترتیب مورد بررسی قرار بگیرند. در ضمن یکی از نکات مهم در بخش منابع این است که منابع استفاده شده نباید به خود پژوهشگر ارجاع داده شود، این کار ارزش علمی یک مقاله را کم می‌کند.

📋یکی از مسائلی که سبب می‌شود تا یک مقاله برای ورود به آی اس آی راهی پیدا کند، فراوانی استناد است، بدین معنی که مقالات می‌بایست از سوی یک مرجع منبع استناد شوند تا ارزش آن‌ها بیشتر مشخص گردد، با این وصف می‌توان گفت مقالاتی بیشتر مورد نمایه قرار می‌گیرند که استناد به آنها بیشتر باشد.

  درجه تاثیر یا ضریب تاثیر  

📁شاید بارها کلمه درجه تاثیر یا ضریب تاثیر مقالات آی اس آی به گوشتان خورده باشد و بخواهید بدانید معنی این اصطلاح چیست و چه ارزشی دارد، باید خاطر نشان کرد که درجه تاثیر هر سه سال توسط آی اس آی مشخص می‌گردد و بر مبنای تعداد ارجاعات مقالات می‌باشد، این بدین معنی است که این مقاله چند بار مورد استناد توسط سایر مجلات قرار گرفته است، پس تعداد استناد با ارزش و درجه تاثیر یک مقاله رابطه مستقیم دارد، اگر مجله‌ای دارای ضریب تاثیر صفر باشد در آی اس آی هیچ جایگاهی ندارد و این نشان می‌دهد که آن مجله دارنده‌ی امتیاز علمی معتبر نیست.

📇در پایان باید گفت نوشتن یک مقاله آی اس آی مدت زمان زیای می‌برد، پس اگر می‌خواهید همزمان با دوره دفاع، مقاله آی اس آی خود را ارئه دهید باید هر چه زودتر اقدام کنید و از منبع درست و مناسب برای کار خود بهره ببرید. امید است در سال آتی مقاله شما مورد پذیرش قرار بگیرد.

 

🌼موســسه🌻اشــــراق🌼

موسسه اشراق این قابلیت را دارد که بهترین خدمات را در راستای درخواست شما در انواع زمینه‌های علمی ارائه دهد. فقط کافیست سفارش خود را از طریق راه‌های ارتباطی موسسه ثبت کنید. دانشجویانی که دارای مقالات علمی هستند، شانس بالاتری برای دریافت پذیرش در مقاطع بالای تحصیلی به ویژه در مقطع دکتری دارند همچنین موفقیت در انتشار و چاپ مقالات علمی یکی از فاکتورهای تعیین کننده در ارزیابی فعالیت‌های تحقیقاتی و طرح‌های پژوهشی محسوب می‌گردد. ما در افق با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه‌ای جهت ترجمه تخصصی مقالات، پذیرش مقالات در مجلات آی اس آی و آی اس سی آمـاده‌ی ارائه خدمات به کلیه‌ی اساتید، فرهیختگان و دانشجویان هستیم.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق