خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

چطور از پایان نامه کتاب استخراج کنیم ؟

انتشار 16 دی 1397
مطالعه 5 دقیقه

از آنجایی که داشتن یک کتاب علمی چاپ شده به نام دانشجو و یا پژوهشگر امتیاز علمی بالایی برای او دارد. بنابراین علاقه به چاپ کتاب در میان اقشار علمی و تحصیل کرده بسیار زیاد است.

چطور از پایان نامه کتاب استخراج کنیم ؟

از آنجایی که داشتن یک کتاب علمی چاپ شده به نام دانشجو و یا پژوهشگر امتیاز علمی بالایی برای او دارد. بنابراین علاقه به چاپ کتاب در میان اقشار علمی و تحصیل کرده بسیار زیاد است. اما شاید امکان نگارش کتاب و گردآوری اطلاعات لازم برای نگارش آن ، توسط پژوهشگر و دانشجو کار راحت و آسانی نباشد . بنابراین می توان گفت که بهترین راه برای کسب امتیز چاپ کتاب تبدیل پایان نامه به کتاب است .

از جنبه ای دیگر نیز می توان به اهمیت  استخراج کتاب از پایان نامه اشاره نمود . اهمیت دیگر تبدیل پایان نامه به کتاب بر می گردد به ارزش علمی بالای برخی از پایان نامه ها . پایان نامه هایی که دارای بار علمی بسیار و نتایج ناب علمی هستند و باید در اختیار سایر پژوهشگران و دانشجویان قرار بگیرد تا منشاء و استارت تحقیقات آنها باشد و یا حاوی آنچنان اطلاعات ناب و جدید باشند که لازم باشند سایر افراد نیز آها را مورد مطالعه قرار دهند . و چون دسترسی به پایان نامه ها برای تمامی افراد میسر نیست بهترین روش عرضه اطلاعات علمی یک پایان نامه تبدیل آن به کتاب و چاپ آن است .

اما چگونه و با چه روش هایی می توان پایان نامه را به کتاب تبدیل کرد ؟

بهترین روش و موثر ترین روند برای تبدیل پایان نامه به کتاب به صورت کاملا حرفه ای و اصولی موسسه اشراق است . محققان متخصص در زمینه علمی شما می توانند پایان نامه های علمی شما را به صورت کاملا حرفه ای به کتاب تبدیل کنند و آن را به چاپ برسانند .

کارشناسان موسسه اشراق با سابقه ای درخشان در بخش استخراج مقاله از پایان نامه ، ترجمه فوق تخصصی مقالات ، فرمت بندی مقالات ، پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر داخلی و خارجی از جمله مجلات isi ، استخراج کتاب از پایان نامه ، ویراستاری کتاب ،  ترجمه کتاب و چاپ کتاب توصیه ها و روش هایی را در خصوص تبدیل پایان نامه به کتاب در اختیار شما دوستان عزیز و همراهان همیشگی موسسه اشراق قرار می دهند :

چطور از پایان نامه کتاب استخراج کنیم ؟

استخراج کتاب از پایان نامه معمولا به دوحالت صورت می گیرد :

  1.  فقط فصل دوم پایان‌نامه‌ که شامل مبانی نظری و مرور متون مرتبط به متغیرهای پژوهش است مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این حالت فقط فصل دوم موردنظر بوده و عناوین آن را مجددا تنظیم می کنند و در فرمت و قالب کتاب در می آورند . مطالعات و روش های تحقیق که در فصل دوم به منظور رسیدن به نتایج نهایی صورت گرفته اند به صورت هدفدار در کنار هم چینش می شوند ولی در این حالت دیگر با نتیجه تحقیق کاری ندارند و صرفا مقصود هدف و روند مطالعه است .
  2. در این حالت علاوه بر آنچه که در حالت قبل مد نظر بود و برای چاپ کتاب تنظیم شد ، نتایج و داده های حاصل از آن تحقیقات نیز آورده می شود . یعنی کتاب شامل فصل های دوم و پنجم پایان نامه می باشد . یعنی هم روش ها و مطالعاتی که انجام داده ایم را بیان می کنیم و هم اینکه در اخر اعلام می کنیم که حاصل چه بوده است و تحقیقات انجام گرفته به چه نتیجه ای دست یافته ایم . این حالت بیشتر در کشورهای خارجی رواج دارد. در ایران، روش اول یعنی استفاده از فصل دوم برای استخراج کتاب از پایان‌ نامه بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مراحل تبديل پايان نامه به كتاب:

در اولین قدم باید فرمت پایان نامه به فرمت کتاب تبدیل شود یعنی :

  • تمامی کلمات پایان نامه را با گزینه replace در world تبدیل به کتاب کنید.
  • تمامی کلمات در این پژوهش و تحقیق و تمام کلماتی که نشان می دهند که کار پایان نامه می باشد را حذف کرده یا آنها را تبدیل به کتاب کنید.
  • عبارات استاد راهنما ، استاد مشاور و هر گونه نشانه ای از پایان نامه بودن را از فایل حذف کنید.
  • چکیده باید در فایل کتاب به پیشگفتار تبدیل شود.
  • بخش های مربوط به نتیجه گیری ویرایش گردند.
  • از آنجا که اطلاعات پایان نامه بیشتر به صورت موردی می‌باشد جهت تبدیل به کتاب شایسته است اطلاعات آن بسط داده شود و جهان‌شمول گردد.
  • فهرست ها در پایان نامه به صورت ریز مطالب می باشد و همچنین دارای فهرست اشکال و نمودار و جداول می باشد که در کتاب فهرست اشکال و نمودار و جداول باید حذف شود و فهرست مطالب باید به صورت کلی  باشد.
  • قطع پایان نامه A4 بوده و بعد از تبدیل به فایل کتاب (معمولاٌ قطع وزیری) چون سایز آن کمتر می‌شود لذا تعداد صفحات اضافه می‌شود به عنوان مثال ۱۰۰ صفحه پایان نامه تقریباً به ۱۳۰ صفحه کتاب تبدیل می‌شود. از آنجا که پایان نامه جنبه علمی دارد لذا سایز پیشنهادی وزیری می باشد. البته امکان چاپ به همان صورت A4 ( سایز  رحلی ) وجود دارد ولی مرسوم نیست.

پس از انجام پروسه استخراج کتاب از پایان نامه باید اقدام به چاپ کتاب کنیم و کلیه مراحل اداری برای اخذ مجوز های لازم را انجام دهیم . که اصلا کاری راحت به نظر نمی رسد و بسیار زمان بر است . پس چگونه باید این مرحله را بگذرانیم ؟ چه مجوزهایی راباید اخذ کنیم ؟  برای پاسخ به تمامی این سوالات و آسوده خاطری شما پژوهشگران عزیز ، موسسه اشراق آماده خدمت رسانی در اخذ مجوز های مورد نیاز برای چاپ کتاب و انجام تمامی مراحل چاپ کتاب می باشد . علاوه بر این برای کسب امتیازات علمی و پژوهشی مورد نیاز برای مصاحبه دکتری می توانید با همکاری با کارشناسان مجرب موسسه اشراق اقدام به استخراج مقاله از پایان نامه ، ترجمه تخصصی مقالات علمی ، پذیرش و چاپ فوری مقالات علمی کنید. و امتیازهای لازم را برای پذیرش در مقطع دکتری کسب نمایید .

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق