خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


چطور پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم ؟

انتشار : 26 دی 1397
مطالعه : 5 دقیقه

تبدیل پایان نامه به کتاب بهترین گزینه برای کسب امتیاز چاپ کتاب می باشد .

چطور پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم ؟

تبدیل پایان نامه به کتاب بهترین گزینه برای کسب امتیاز چاپ کتاب می باشد . دانشجویان و اساتیدی که در فکر کسب امتیاز علمی و ارتقاء رتبه علمی خود هستند می دانند که چاپ کتاب چه امتیاز بالایی دارد . به این منظور برای بهره مندی از امتیاز تالیف کتاب و همچنین ثبت یک کتاب علمی بنام خودشان در کتابخانه ملی ، بهترین گزینه و راحت ترین روش تبدیل پایان نامه به کتاب است .

دانشجویان فارق التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برای تقویت رزومه علمی خود که بتوانند از آن رزومه قوی برای شرکت در مصاحبه دکتری استفاده کنند ، می توانند با تبدیل پایان نامه خود به کتاب و چاپ آن رزومه ای قوی را برای خود تدوین نمایند و همچنین از سری امتیازات پژوهشی مصاحبه دکتری 4 امتیاز را کسب نمایند .

تبدیل پایان نامه به کتاب کار زیاد دشواری نیست با مطالعه روش های تبدیل پایان نامه به کتاب می توانید پایان نامه های علمی خود را به راحتی به کتاب تبدیل کنید . البته با وجود برند معروف تحقیقاتی و پژوهشی یعنی موسسه اشراق نیازی نیست که خودتان دست بکار شوید زیرا به کمک محققان و کارشناسان موسسه افق می توانید در مدت زمان 3 الی 4 روز پایان نامه های علمی خود را به کتاب تبدیل کنید و آن را وارد پروسه چاپ نمایید .

پس از تبدیل پایان نامه های علمی شما به کتاب توسط کارشناسان و محققان موسسه افق ، وارد پروسه چاپ کتاب می شوید که در مدت زمان 22 روز کاری تمامی مراحل چاپ کتاب را طی می نماییم و در کتاب های شما چاپ شده درب منزل تحویل داده خواهند شد .

تصویر
 
 

اما درخصوص نحوه تبدیل پایان نامه به کتاب و همچنین پاسخ گویی به سوال چطور پایان نامه را به کتاب تبدیل کنیم ؟ شما را با مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب آشنا می سازیم :

چطور پایان‌نامه را به کتاب کنیم؟

در نگارش پایان‌نامه معمولا برخی از مطالب را کنار می گذاریم. و نیازی به نوشتن در پایان نامه ندارند. اما در نگارش کتاب استخراج یافته از پایان نامه ،  می‌توان آن مطالب حذف شده را فارغ از ساختار پایان‌نامه ذکر کرد.

پایان نامه ها عموماً در ۵ فصل ارائه می شوند. فصل اول شامل کلیات پژوهش، فصل دوم مبانی نظری و پیشینه‌های پژوهش، فصل سوم، روش‌شناسی پژوهش، فصل چهارم تجزیه و تحلیل اطلاعات و فصل پنجم بحث و نتیجه‌گیری است.

اما در تدوین کتابی که از پایان نامه استخراج می کنید لزومی به آوردن همه‌ی فصول پایان‌نامه نیست. به طور معمول در کتاب مستخرج از پایان‌نامه مبانی نظری و ادبیات تحقیق که شامل تعاریف، اهداف و انواع موضوع مورد نظر است ارائه می‌شود. در بعضی از موارد بخش بحث و نتیجه‌گیری که شامل پیشنهادهای تحقیق نیز است، بیان می‌شود. به طور کلی در متن کتاب ضرورتی به آوردن فرضیه، سوالات پژوهش، بیان مساله و مواردی از این دست نیست.

در تبدیل پایان نامه به کتاب ، باید برای کتاب نمایه، فهرست منابع تهیه کنید.

همچنین برای کتاب خود همچون پایان‌نامه فهرست منابع تهیه کنید. دقت کنید که لیست منابع پایان‌نامه خود را با مطالب ذکر شده در کتاب تطبیق دهید. همچنین دقت نمایید که پایان نامه شما نیز یک منبع برای کتاب استخراج شده تان می باشد . بنابراین آن را هم باید در منابع کتاب ذکر نمایید.

تصویر
 
 

مراحل تبديل پايان نامه به كتاب:

در اولین قدم باید فرمت پایان نامه به فرمت کتاب تبدیل شود یعنی :

 • تمامی کلمات پایان نامه را با گزینه replace در world تبدیل به کتاب کنید.
 • تمامی کلمات در این پژوهش و تحقیق و تمام کلماتی که نشان می دهند که کار پایان نامه می باشد را حذف کرده یا آنها را تبدیل به کتاب کنید.
 • عبارات استاد راهنما ، استاد مشاور و هر گونه نشانه ای از پایان نامه بودن را از فایل حذف کنید.
 • چکیده باید در فایل کتاب به پیشگفتار تبدیل شود.
 • بخش های مربوط به نتیجه گیری ویرایش گردند.
 • از آنجا که اطلاعات پایان نامه بیشتر به صورت موردی می‌باشد جهت تبدیل به کتاب شایسته است اطلاعات آن بسط داده شود و جهان‌شمول گردد.
 • فهرست ها در پایان نامه به صورت ریز مطالب می باشد و همچنین دارای فهرست اشکال و نمودار و جداول می باشد که در کتاب فهرست اشکال و نمودار و جداول باید حذف شود و فهرست مطالب باید به صورت کلی  باشد.
 • قطع پایان نامه A4 بوده و بعد از تبدیل به فایل کتاب (معمولاٌ قطع وزیری) چون سایز آن کمتر می‌شود لذا تعداد صفحات اضافه می‌شود به عنوان مثال ۱۰۰ صفحه پایان نامه تقریباً به ۱۳۰ صفحه کتاب تبدیل می‌شود. از آنجا که پایان نامه جنبه علمی دارد لذا سایز پیشنهادی وزیری می باشد. البته امکان چاپ به همان صورت A4 ( سایز  رحلی ) وجود دارد ولی مرسوم نیست.

 

تصویر
 
 

توصیه های کارشناسان موسسه افق برای تبدیل پایان نامه به کتاب

رعایت نکات زیر برای تبدیل بهتر پایان نامه به کتاب الزامی است :

 • روانسازی متن؛
 • رعایت قواعد نگارش رایانه ای
 • امالای صحیح کلمات
 • رعایت علائم سجاوندی از علائم سجاوندی در انتهای تیترها استفاده نمی شود.  
 • شروع بخش از صفحه فرد و مستقل است؛
 • نام اشخاص و مکانهای خاص ، فقط اولین بار درون گیومه و بدون ایتالیک شدن درج می شود. نام مشاهیر و مکانهای معروف از این قاعده مستثنا است و بدون گیومه قید می شود.
 • نقل قول هایی که منبع آنها در ارجاعات قید شده با تورفتگی 1.5  سانتیمتر و یک پوینت کوچکتر از قلم متن اصلی و بدون گیومه درج می شود.
 • حجم فصل ها باید با هم متناسب باشد.
 • عناوین و توضیحات جداول باید در بالای آن آورده شوند.
 • عناوین و توضیحات شکل ها و نمودارها باید در پایین آن قرار بگیرند.
 • توضیح جدول، شکل و نمودار در وسط صفحه، بدون بولد و با استایل مجزا آورده می شود.
 • طول و عرض جدول، شکل، نمودار و مانند آن نباید از طول، سطر و عرض صفحه فراتر رود.
 • پاورقی ها ، رفرنس ها  و پی نوشت های پایان نامه براساس شیوه نامه نگارش و ویراش کتاب ( ابلاغی از معاونت پژوهش ) تنظیم و تبدیل به شیوه کتاب شوند.

با رعایت تمامی موارد ارائه شده می توانید پایان نامه علمی خود را به راحتی تبدیل به کتاب نمایید ولی در صورتی که بدلیل کمبود وقت و یا عدم تخصص کافی موفق به تبدیل پایان نامه خود به کتاب نشدید می توانید از کارشناسان مجرب و حرفه ای موسسه اشراق که سابقه ای طولانی مدت در استخراج مقاله از پایان نامه ، ترجمه تخصصی مقالات ، فرمت بندی مقاله ، پذیرش و چاپ تضمینی مقالات isi ، تبدیل پایان نامه به کتاب ، ترجمه کتاب و چاپ کتاب دارند کمک بگیرید و پایان نامه خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به کتاب تبدیل کنید و آن را به چاپ برسانید .

 

 

 لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

خدمات موسسه انتشاراتی اشراق