خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


فرمت بندی مقاله

انتشار : 12 مهر 1399
مطالعه : 3 دقیقه

فرمت بندی تخصصی و اصولی مقاله طبق فرمت و استاندارد مجله اولین و اصلی ترین گام در پذیرش مقاله می باشد .

فرمت بندی مقاله

مقالات بسیاری هستند که به دلیل عدم رعایت اصول فرمت بندی مجله، ریجکت می شوند . برای جلوگیری از این اتفاق و ریجکت سریع مقاله باید مقاله را دقیقا طبق آنچه که مجله در راهنمای نویسندگان اعلام کرده است ، فرمت بندی نمایید . فرمت صحیح و دقیق طبق آنچه که مجله ارائه کرده است و از نویسندگان مقاله انتظار دارد که مقالات ارسالی را طبق آن فرمت بندی نمایند ، شانس بزرگ پذیرش مقاله در مجلات است .هرمجله برای پذیرش و چاپ مقالات قوانین خاص خود را دارد که اصولا این قوانین و فرمت ها را در سایت مجله با عنوان برای نویسندگان ارائه می کند .

فرمت بندی مقاله

فرمت بندی مقاله در واقع به معنای ویرایش ساختاری و مفهومی مقاله به منظور اکسپت سریع در مجلات معتبر می باشد هر مجله برای پذیرش مقالات مرحله داوری دارد که به عنوان یک فیلتر عمل می کند و مقالات خوب و بد را جدا سازی می کند و هر مقاله ای که موفق به عبور از این فیلتر شود یعنی کیفیت مناسب و مد نظر مجله را دارد .اگر می خواهید مقاله شما در اولین مرحله داوری پذیرفته شود باید مراحل زیر را رعایت فرمایید.یکی از اولین و اصلی ترین اقداماتی که قبل از سابمیت مقاله باید انجام دهید فرمت بندی مقاله طبق استاندارد و اصول مجله می بباشد .

بر تمامی پژوهشگران و نویسندگان واضح و مبرهن است که مقاله به خودی خود باید دارای اصول اولیه باشد یعنی تمامی مقالات از یک ساختار کلی و اصلی پیروی می کنند . ولی علاوه بر این ساختار اصلی برخی مجلات فرمت خاصی مد نظرشان است.

فرمت بندی مقاله به دو دسته فرمت محتوایی و فرمت ساختاری تقسیم بندی می شود .

 1. فرمت محتوایی :

فرمت بندی محتوایی فرمت بندی هست که توسط نویسنده مقاله صورت می گیرد . و در این قسمت نیز هر مجله چهارچوب مخصوص خود را دارد و باید نویسنده بر اساس فرمت قالب آن مجله که در قسمت راهنمای نویسندگان توضیح داده می شود. مقاله خود را نگارش نماید .

اصولا این موارد که از سوی مجله در اختیار نویسندگان قرار می گیرد عبارت است از :

 • تعداد کارکترهای موجود در مقاله
 • چکیده
 • محل تقدیر و تشکر و قبل ویا بعد از مقاله باشد و غیره ...

2- فرمت ساختاری :

فرمت بندی ساختاری شامل موارد زیر می شود :

 • عنوان
 • اسامی
 • چکیده
 • کلمات کلیدی
 • مقدمه
 • متن اصلی
 • منابع

فرمت بندی مقاله کار دشواری نیست فقط کافی است ژورنال مد نظرتان را پیدا کنید و وارد سایت ژورنال شوید سپس تمام جزئیات را که نیاز دارید می توانید از بخش راهنمای نویسندگان بیابید. توجه و دقت به نحوه استفاده جداول و شکل ها و ... مهم است. همچنین رفرنس ها در همه ژورنال ها متفاوت می باشد باید به نحوه رفرنس نویسی نیز توجه شود.اگر دسترسی به سایت ژورنال داشته باشید در کمتر از 24 ساعت خواهید توانست مقاله خود را فرمت بندی کنید. توجه داشته باشید که چون فرمت مقاله ویژگی ظاهری و بارز مقاله می باشد اگه با دقت انجام نشود یقینا مقاله توسط سردبیر ریجکت خواهد شد و به بخش داوری نخواهد رسید.

اگر در انجام فرمت بندی مقاله دچار مشکل شدید ، زمان و یا توانایی لازم را نداشتید می توانید از خدمات فرمت بندی مقاله موسسه افق بهره مند شوید .زمانبندی برای فرمت بندی در موسسه اشراق در کمترین زمان ممکن و طی 48 ساعت صورت می پذیرد البته با درنظر گرفتن اصلاحات و استاندارد های مجله و اصلاحات مورد نیاز مقاله و حجم کاری متفاوت می باشد .

هزینه انجام فرمت بندی مقاله در موسسه افق 300 هزار تومان می باشد که کاملا حرفه ای و تخصصی توسط متخصصین این امر انجام می شود .

موسسه اشراق با بیش از 7 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر داخلی و خارجی همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.

کارشناسان موسسه افق در بخش های مختلف استخراج مقاله ، ترجمه تخصصی ، فرمت بندی مقاله ، تبدیل فرمت پایان نامه به فرمت کتاب ، چاپ کتاب ، چاپ مقاله در مجلات معتبر isi ، scopus ، isc و ... آماده ارائه خدمات تخصصی و حرفه ای به اساتید و دانشجویان عزیز می باشند .

ما را در صفحات اجتماعی زیر دنبال نمایید :

https://t.me/eshragh1

اخبار دکتری و بورسیه - موسسه تحقیقاتی اشراق

@eshrag_company

تصویر

https://instagram.com/eshragh_company?igshid=1wptltk7ov8kr

تصویرلطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق