خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


فوت و فن مقاله نویسی در کمترین زمان

انتشار : 7 شهریور 1398
مطالعه : 4 دقیقه

این روزها آنقدر مطالب در دسترس هست که به نظر می رسد نوشته های شما هرگز برجسته نخواهد بود. مثبت بیاندیشید! در هر نوع مقاله‌ای که می‌نویسید، می‌توانید برخی اقدامات را انجام دهید تا مطمئن شوید مقاله‌ای عالی را تهیه کرده‌اید که برای افراد جالب به نظر برسد.

فوت و فن مقاله نویسی در کمترین زمان

انواع مختلفی از مقاله‌ها از جمله مقاله‌های خبری، تحقیقی، علمی، پژوهشی، مقاله‌های آموزشی و غیره وجود دارد. در حالی که هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند که از نوع خود منحصر به فرد هستند، همه مقالات ویژگی‌های مشترکی با هم دارند. از شکل گیری و تحقیق درباره ایده گرفته تا نوشتن و ویرایش کار. نوشتن مقاله می تواند فرصتی برای شما ایجاد کند تا اطلاعات تازه و مهم را با خوانندگان به اشتراک بگذارید.

برای مقاله نویسی با سازماندهی تمام ایده ها و اطلاعات خود شروع کنید. سپس مدتی را صرف نوشتن مقاله ای جذاب ، متفکر و دقیق کنید. در آخر، یک ویرایش خوب به آن بدهید تا کاملاً حرفه ای و کامل به نظر برسد.

در کمترین زمان ممکن مقاله بنویسید

سریع نوشتن به این معنا نیست که در نوشتن افت کنید اگر به 7 نکته زیر توجه کنید حتی می‌توانید در 20 دقیقه یک مقاله خبری شروع و تمام کنید. بدون اینکه کیفیت را قربانی کنید. توجه کنید که مقالات علمی، تحقیقاتی و پژوهشی هیچگاه در 20 دقیقه نوشته نمی‌شوند اینگونه مقالات نیازمند تحقیقات زیاد، انجام آزمایشات، کار با نرم افزار ها و تحلیل داده و غیره هستند که حتی ممکن است ماه ها طول بکشد.

7مرحله زیر را دنبال کنید:

1. یک لیست ایده تهیه کنید.

هنگامی که ایده های مختلفی به شما الهام شد ، آن‌را در یک نوت بوک یا یک فایل کلمه ای ضبط کنید. برای بسیاری از وبلاگ نویسان و سازندگان محتوا، پیدا کردن موضوع برای نوشتن نیمی از زمان طول می کشد. نگه داشتن لیست ایده ای، به شما امکان می دهد وقتی آماده نوشتن هستید به سرعت وارد یک پست جدید شوید.

2. بگذارید ایده‌های شما رشد کند.

اگر سعی کنید خود را مجبور کنید که بلافاصله از اطلاعات خود ایده خاصی به دست بیاورید، نتیجه درخشانی نخواهید گرفت. اجازه دهید آن موضوع برای چند روز در فکرتان حلاجی شود آنوقت می‌توانید ایده‌های جدیدی را بوجود بیاورید و هنگامی که برای نوشتن آماده شدید ، تمام اطلاعات مورد نیاز خود را از قبل تهیه کنید.

3. قبل از شروع ویرایش کنید

شما در این مرحله احتمالاً ایده های زیادی به دست آورده‌اید ، بنابراین زمان آن رسیده است که شروع کنید. هر ایده حمایتی را که متناسب با موضوع اصلی مقاله نباشد، حذف کنید. به یاد داشته باشید، ما در مورد نحوه نوشتن مقاله در 20 دقیقه صحبت می کنیم، نه حماسه.

4- از نقاط قوت استفاده کنید

امتیازهای شماره گذاری شده مانند "10 راه برای ..." ، می تواند نوشتن مقاله را از نظر سازمانی بسیار ساده تر کند زیرا دیگر لازم نیست که مفهوم را از یک ایده به ایده دیگر انتقال دهید. فایده مهم این است که خوانندگان لیست را دوست دارند؛ اینگونه جست وجو کردن برای آن‌ها آسانتر هستند.

5. کوتاه نگه دارید

اگر می خواهید مقاله را در 20 دقیقه به پایان برسانید ، سعی کنید آن را زیر 500 کلمه نگه دارید. احساس نکنید که از محتوای با کیفیت استفاده می کنید، مقاله شما فقط در حدود 500 کلمه است اما اطلاعات کلانی دارد. 

6. بعداً برگردید

اگر احساس میکنید جایی گیر کرده اید ، سعی نکنید کلمات را مجبور کنید. مقاله را ذخیره کنید و برای مدتی روی چیز دیگری کار کنید. بعد از گذشت مدتی، دوباره نوشته را باز کنید. چند ایده را برای رسیدن به ایده‌های خود اختصاص دهید. این صرفه جویی در وقت است.

7. هرگز ایده خوبی را ذخیره نکنید

معمولا وقتی لیست ایده های خود را جستجو می کنید، بهترین گزینه ها را بعداً ذخیره کنید زیرا فکر می کنید نوشتن آنها ساده تر خواهد بود. نباید بعداً پس انداز کنید، زیرا میخواهید هم اکنون در وقت خود صرفه جویی کنید. مقالاتی را که می‌دانید به راحتی به دست می آورید انجام دهید و از آن زمان نهایت استفاده را ببرید.

 

    موسسه اشراق    

نوشتن مقاله و یا همان مقاله نویسی برای افراد دیگر کاری غیر اخلاقی است و نوعی سرقت علمی محسوب می شود، موسسه اشراق همواره توصیه می کند تا دانشجویان و پژوهشگران عزیز خود دست به نگارش مقالات علمی شان بزنند. از این رو مواردی را به جهت مقاله نویسی راحت و موفق دانشجویان و پژوهشگران عزیز ارائه نموده است .

انتظار می رود با مطالعه آنچه که در خصوص نگارش یک مقاله علمی ذکر شده است ،دانشجویان بتوانند به راحتی اقدام به نگارش مقالات علمی خود نمایند ولی آن دسته از دوستانی که قادر به نگارش مقالات علمی خود نیستند و یا زمان کافی برای انجام چنین فعالیتی را ندارند می توانند با کمک کارشناسان موسسه اشراق اقدام به استخراج مقالات علمی از پایان‌نامه‌های خود نمایند . کارشناسان و متخصصان موسسه اشراق با فعالیت های تخصصی و حرفه ای خود در زمینه استخراج مقاله از پایان نامه، ترجمه تخصصی مقالات علمی، پذیرش و چاپ مقالات علمی در مجلات معتبر خارجی و داخلی، تبدیل پایان نامه به کتاب، ترجمه کتاب و چاپ آن؛ آماده همراهی و همکاری با تمامی پژوهشگران و دانشجویان عزیز سرزمینان هستند.

📌برای سفارش لطفا کلیک کنید

    ثبت سفارش    لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق