خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

خدمات کتاب

ثبت سفارش

درباره ما

هزینه فرمت بندی پایان نامه (فوری)

انتشار 3 آذر 1401
مطالعه 11 دقیقه

فرمت بندی پایان نامه و اهمیت آن

شما وقتی می خواهید مقاله یا پایان نامه یا هر نوشتار دیگری را برای جایی ارسال نمایید نیاز هست ابتدا ویرایش های لازم در روی آن انجام شود و مطابق با درخواست نشریه یا دانشگاه یا همایش تنظیم شود. پایان نامه بعد از اینکه نوشته شد، نیاز هست که براساس دستورالعمل هایی که دانشگاه یا مقصد ارائه آن مشخص کرده، تنظیم شود. رعایت نکردن این دستورالعمل ها، کسر از امتیاز و نیز عدم تایید از طرف اساتید و دانشگاه ها را در پی دارد. صرفا اتمام مراحل نگارش پایان نامه به معنی تمام شدن روند ارائه آن با دانشگاه نیست و مشکلات و مواردی هست که باید قبل از ارائه به دانشگاه این موانع و ضروریات کنترل شوند. فرمت بندی به معنای دقیق به چیدمان صحیح ساختار و اجزای پایان نامه براساس اصول درخواستی مدنظر می باشد که معمولا دانشگاه ها برای این که تمامی پایان نامه های آن ها به طور یکپارچه باشند، از دانشجویان در خواست می نمایند.

اجزای اصلی پایان نامه

پایان نامه ها براساس رشته ها و دانشکده ها دارای فصل های مختلفی هستند اما در حالت کلی همه پایان نامه ها در سه بخش ( صفحات اولیه، متن اصلی، و صفحات پایانی ) تنظیم می شوند که موارد زیر را شامل می شوند:

جلد

اولین موردی که در پایان نامه به چشم می خورد جلد آن است و باید نمای کلی از محتوای پایان نامه را نشان دهد. در نظر داشته باشید که طرح جلد و حتی رنگ جلد پایان نامه باید براساس همان ترتیبی باشد که دانشگاه مشخص کرده است. در روی جلد معمولا آرم دانشگاه یا مرکز آموزشی، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، عنوان پایان نامه، نام اساتید راهنما و مشاور و نام دانشجو و همچنین اطلاعات مربوط به سال تحصیلی و شماره جلد نوشته می شود. در پشت جلد نیز این موارد بصورت انگلیسی نوشته می شوند.

جلد

صفحه بسم الله الرحمن الرحیم

صفحه عنوان

صفحه عنوان

در صفحه عنوان اطلاعاتی مانند: آرم دانشگاه، نام دانشکده ،مقطع تحصیلی دانشجو (دکتری، کارشناسی ارشد)، رشته تحصیلی، عنوان، نام استاد راهنما، نام استاد یا استادان مشاور، نام دانشجو، سال تحصیلی، شماره جلد،(در صورتی که پایان نامه بیش از یک جلد باشد) آورده می شوند. مطالب صفحه عنوان، باید دقیقا مطابق ترتیب درج شده در روی جلد باشند.

صفحه حقوقی

در این صفحه با جملاتی نظیر جمله زیر حق استفاده و تکثیر از پایان نامه را از دیگران بدون کسب اجازه سلب می نمایند:

کلیه حقوق اعم از چاپ، تکثیر، ترجمه، نسخه‌برداری و … از این پایان‌نامه برای (اسم دانشگاه و یا مؤسسه) محفوظ است.

صفحه حقوقی

صفحه سپاسگزاری

در این صفحه از تمام کسانی که در تدوین و نگارش پایان نامه به شما کمک کرده اند، سپاسگزاری می شود.

صفحه تقدیم

صفحه تقدیم معمولا بعد از صفحه سپاسگزاری قرار می گیرد و در آن نویسنده پایان نامه برای کسانی که میخواهد می تواند تقدیم نماید.

فهرست مطالب

فهرست مطالب

فهرست مطالب معمولا قبل از مقدمه می آید و عناوین مطالب به همان ترتیبی که در متن قرار گرفته اند در فهرست مطالب می آیند. در فهرست مطالب مواردی همچون چکیده ، مقدمه ، بخش ها ، فصل ها و عنوان فصل ها و ....آورده می شود .

چکیده پایان نامه

در چکیده بطور مختصر موارد و اهداف پژوهش و مطالب پایان نامه در 250 الی 300 کلمه نوشته می شود و یک دید کلی از پایان نامه برای خواننده ارائه می دهد. بسیار مهم است که جملات چکیده کوتاه مختصر و روان باشند.

چکیده پایان نامه

مقدمه

مقدمه با طرح صورت مسئله آغاز می شود و مولف با طرح آن انگیزه خود را از انتخاب این موضوع و همچنین با مقایسه پژوهش هایی که قبلا در این زمینه انجام شده اند ذهن مخاطب را برای مطالب بعدی آماده می نماید.

متن اصلی

متن اصلی شامل تمام فصول و قسمت اصلی پایان نامه است که مطالب اصلی براساس ترتیب مندرج در فهرست آورده می شود.

فهرست منابع و ماخذ

فهرست منابع و ماخذ

در این قسمت تمامی منابعی که در متن استفاده شده اند آورده می شود. دقت داشته باشید باید هم منابعی که در متن استفاده شده اند بطور کامل در قسمت فهرست نیز آورده شوند و هم منابعی که در فهرست آمده اند در داخل پایان نامه نیز استفاده شده و مشخص باشد در کدام صفحه یا صفحات مورد استفاده قرار گرفته اند.

بیشتر بخوانید:

انواع فرمت بندی پایان نامه

فرمت بندی محتوایی

فرمت بندی محتوایی

در فرمت بندی محتوایی پایان نامه موارد محتوایی و تخصصی متن مورد بررسی قرار می گیرد و مواردی از جمله فصول پایان نامه، سوالاتی که مطرح شده و فرضیات پژوهش و مدل مفهومی و ... مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیردو معمولا توسط کسی که نگارش متن پایان نامه را انجام می دهد باید برررسی شود.

فرمت بندی ساختاری

در فرمت بندی ساختاری که معمولا توسط متخصص حرفه ای مسلط به فرمت تمام دانشگاه ها انجام می شود، مواردی از جمله فاصله گذاری کلمات، بخش بندی و فصل بندی متن، تنظیم فونت نوشته ها، ویرایش و تنظیم پاورقی ها و کلیه مواردی که مربوط به ساختار ظاهری متن است انجام می شود.

فرمت بندی ساختاری

فرمت بندی پایان نامه به فرمت دانشگاه

دانشجویانی که برای جلسه دفاع آماده می شوند باید پایان نامه خود را طبق فرمت استاندارد درخواستی دانشگاه تنظیم نمایند و در روز دفاع پایان نامه را برای اساتید و هیات داوران ارائه نمایند. در فرمت بندی پایان نامه به فرمت دانشگاه موارد زیر انجام می شود:

ترتیب نوشتن مطالب

فونت نوشته ها و تیتر ها

اندازه حاشیه صفحات

شماره گذاری صفحات پایان نامه

نحوه تنظیم جداول و نمودار ها و تصاویر

نحوه تنظیم فرمول های متن و شعر و ...

فهرست بندی مطالب پایان نامه

بازخوانی متن و رعایت اصول نگارشی

فرمت بندی پایان نامه به فرمت دانشگاه

فرمت بندی پایان نامه به فرمت کتاب

قبل از شروع مراحل چاپ نیاز هست که فرمت بندی روی فایل پایان نامه انجام شود و از حالت پایان نامه خارج شود. نیاز نیست که کل مطالب پایان نامه در کتاب آورده شود. همچنین از نظر علمی و تخصصی هم زیاد جالب نخواهد بود. بنابراین قبل از چاپ فایل پایان نامه توسط شخصی که تخصص کامل در این زمینه دارد، باید فرمت شود و مطالب اضافی حذف شود و شکل و شمایل کتاب به خود بگیرد. در غیر این صورت کتاب شما مجوز چاپ نخواهد گرفت. در فرمت بندی پایان نامه به فرمت کتاب معمولا صفحاتی که شامل چکیده است حذف می شود و به جای آن پیشگفتار اضافه می شود. نیاز به آوردن پیشینه تحقیق نیست و همچنین کلا متن باید بازخوانی شود و تمام کلمات اشاره به پایان نامه یا تحقیق حذف شوند. بعد از حذفیات باید متن دوباره بازخوانی و ویراستاری شود و برای صفحه آرایی اقدام شود.

فرمت بندی پایان نامه به فرمت کتاب

پایان نامه استاندارد چگونه است؟

همه موسسات، دانشگاه ها و آموزشگاه های تحصیلی فرمت خاصی را برای نگارش پایان نامه ارائه می دهند و دانشجویان را ملزم می نمایند که دقیقا طبق همان فرمت پایان نامه را به دانشگاه تحویل نمایند. فرمت کلی معمولا یکسان است اما تفاوت هایی مثل نوع فونت و اندازه آن، شیوه رفرنس دهی و ... ممکن است وجود داشته باشد. علاوه بر رعایت این موارد که در دستورالعمل جامع دانشگاه برای دانشجویان ارائه می شود رعایت کردن مواردی باعث می شود که بتوانید یک پایان نامه استاندارد و مورد تایید، تحویل دانشگاهتان نمایید. در زیر به چند مورد از این مطالب اشاره می شود:

رعایت کامل اصول دستور زبان و جلوگیری از هر گونه ابهام و کژتابی در جملات بکار رفته در متن که نیازمند این هست که یک ویراستار حرفه ای و آشنا به دستور زبان متن شما را ویراستاری نماید.

شیوه درست رفرنس دهی و استفاده از علایم نگارشی درست در داخل متن

استفاده از تصاویر و نمودار های با کیفیت و وضوح کافی

از مطالب جدید و مختص خودتان استفاده نمایید و مطالب تکراری را نیاورید.

تمامی مواردی که مربوط به فونت نوشته های عناوین و تیتر های متن هست را به طور استاندارد رعایت نمایید.

تمامی اشکال و تصاویری که استفاده می کنید توضیحات آن ها را در زیر شکل و جدول مربوط به خود بنویسید.

توضیحات جداول را باید در بالا آن بنویسید.

به نوع و جنس کاغذ بکار رفته در پایان نامه خود دقت نمایید.

علاوه بر رعایت مطالب فوق باید در نظر داشته باشید که فایل خود را در سی دی (cd) ذخیره کرده و به دانشگاه تحویل نمایید.

هزینه فرمت بندی پایان نامه

قبل از برآورد هزینه فرمت بندی نیاز هست مشخص فرمایید که به چه منظوری می خواهید پایان نامه را فرمت بندی نمایید.

هزینه فرمت بندی پایان نامه به فرمت دانشگاه

هزینه فرمت بندی پایان نامه به فرمت دانشگاه

اگر فرمت بندی پایان نامه به فرمت دانشگاه نیاز هست باید علاوه بر ارائه فایل پایان نامه، متن دستور العمل و فرمت درخواستی دانشگاه و لینک سایت دانشگاه و هر توضیحی که نیاز هست در طی مراحل فرمت بندی رعایت شود که کیفیت فایل فرمت بندی شده بالاتر رود را ارسال می فرمایید.

هزینه فرمت بندی پایان نامه به فرمت کتاب

زمانی که برای تبدیل پایان نامه به فرمت کتاب می خواهید اقدام نمایید، فایل پایان نامه نیاز هست به طور کامل ارسال شود، اگر فرمت یا تمپلیت خاصی مد نظر دارید که می خواهید کتاب براساس آن آماده شود، توضیحاتی که نیاز هست محقق برای فرمت بندی در نظر بگیرند را ارسال می نمایید و همچنین مشخص نمایید که آیا می خواهید صفحه آرایی نیز در مرحله فرمت بندی انجام شود یا بعدا می خواهید انجام شود.

هزینه فرمت بندی پایان نامه به فرمت کتاب

فاکتور هایی که در هزینه فرمت بندی مهم هستند:

زبان متن پایان نامه

زبان متن پایان نامه

یکی از فاکتور های مهم و موثر در هزینه فرمت بندی پایان نامه زبان متن آن می باشد. اگر متن پایان نامه به زبان رایج کشور باشد به دلیل وجود تعداد زیاد ویراستاران حرفه ای هزینه کمتری نسبت به زبان های دیگر دارد.

زمان بندی تحویل فایل فرمت بندی شده

زمان بندی تحویل فایل فرمت بندی شده

تحویل فایل فرمت بندی شده می تواند در سه بازه زمانی مختلف، براساس نیاز و محدودیت زمانی نویسنده قابل انجام باشد. (عادی، فشرده، فشرده پلاس)

تحویل فایل در بازه زمانی عادی در صورتی که شما عجله ای برای دریافت فایل خود ندارید و می خواهید طبق بازه زمانی تعیین شده فایل را تحویل بگیرید. تحویل فایل در بازه زمانی فشرده و فشرده پلاس در صورتی هست که شما زمانتان محدود هست و می خواهید در بازه زمانی کوتاهتری نسبت به زمان معمول فایل فرمت بندی شده تان را دریافت نمایید. بالطبع هزینه تحویل فایل در بازه زمانی فشرده و فشرده پلاس بیشتر از حالت عادی خواهد بود.

تعداد کلمات پایان نامه

فاکتور اصلی و مهم دیگری که در هزینه تاثیر گذار هست، تعداد کلمات پایان نامه می باشد. هر چقدر تعداد کلمات متن پایان نامه و حجم پایان نامه بیشتر باشد هزینه تبدیل فرمت نیز بیشتر خواهد شد.

تایپ شعر یا فرمول در متن پایان نامه

اگر رشته های مربوط به علوم پایه مثل ریاضی و شیمی یا مهندسی و یا ادبیات هستید که متن دارای فرمول و یا شعر هست، هزینه فرمت بندی شما بیشتر خواهد شد.

تعداد منابع پایان نامه

تعداد منابع پایان نامه فاکتور دیگری هست که در تعیین هزینه فرمت بندی منابع تاثیر می گذارد.

کیفیت متن فرمت بندی شده

کیفیت متن فرمت بندی شده

براساس انتخاب کیفیت مد نظر جهت ارائه فایل فرمت شده هزینه تغییر می یابد.

کیفیت طلایی: در حالت طلایی موارد مربوط به فرمت بندی انجام می شود و فایل برررسی و تحویل داده می شود.

کیفیت طلایی پلاس: در حالت طلایی پلاس علاوه بر این که متن توسط محقق بررسی و فرمت بندی می شود محقق دیگری متن فرمت شده را بازخوانی کرده و ایردات احتمالی و نگارشی و املایی نیز به طور کامل برطرف می شود. اگر کیفیت متن نهایی برای شما مهم هست حالت طلایی پلاس می تواند گزینه بسیار خوبی برای انتخاب باشد. اگر چه هزینه آن مقداری بیشتر از حالت طلایی خواهد بود.

فرمت بندی تضمینی و فوری پایان نامه

فرمت بندی پایان نامه همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد می تواند در بازه زمانی کوتاه تری نسبت به حالت عادی تحویل داده شود. براساس نیازی که دارید می توانید بازه زمانی دریافت فایل خود را کاهش دهید و حالت فشرده و یا فشرده پلاس را انتخاب نمایید. ویرایش و فرمت باید توسط محقق متخصص انجام شود تا علاوه بر این که در بازه زمانی کوتاه فایل را تحویل می دهد، کیفیت و دقت بالا نیز مورد توجه قرار گیرد.

فرمت بندی تضمینی و فوری پایان نامه

سفارش فرمت بندی پایان نامه در موسسات

برای این که بتوانید فایل فرمت بندی بدون ایراد و با کیفیت بالا دریافت نمایید بهتر است از خدمات موسساتی که در این زمینه فعالیت دارند و خدمات با تضمین کیفیت بالا و بدون نقص ارائه می دهند، استفاده نمایید. موسسات به دلیل ارتباطات زیاد با محققان متخصص در همه رشته ها و دریافت تعداد کارهای بالا تجربه و تخصص بالایی در ارائه خدمات فرمت بندی پایان نامه دارند و چنان چه شما علم و تخصص کافی ندارید و یا در زمان کوتاهی می خواهید که فایل خود را دریافت نمایید اما خودتان زمان ندارید می توانید کار فرمت بندی پایان نامه خود را به آن ها بسپارید. اکثر موسسات خدمات با گارانتی کیفی ارائه میدهند و اگر متن شما نیاز به ویرایش و یا انجام اصلاحات داشته باشد می توانید با ارائه مجدد فایل این مشکلات را رفع نمایید.

مراحل ثبت سفارش فرمت بندی پایان نامه

جهت تبدیل فرمت بندی پایان نامه خود در موسسات می توانید به شیوه زیر عمل نمایید:

ثبت سفارش و ارسال فایل

بررسی توسط کارشناس و برآورد هزینه

واریز هزینه و شروع انجام کار

انجام فرمت بندی توسط محقق

بررسی و بازبینی نهایی توسط بازرس

تحویل فایل فرمت بندی شده

مراحل ثبت سفارش فرمت بندی پایان نامه

اشراق

ثبت سفارش فرمت بندی پایان نامه در موسسه اشراق

برای فرمت بندی فایل پایان نامه خود می توانید از خدمات موسسه اشراق استفاده نمایید. موسسه اشراق در این زمینه خدمات با تضمین و کیفیت بالا ارائه می دهد و می توانید پایان نامه خود را با خیال راحت به موسسه بسپارید. موسسه اشراق علاوه بر این که از محققان متخصص و کاربلد استفاده می نماید، دارای نماد اعتماد الکترونیک بوده و تضمین و اطمینان خاطر به مشتری می دهد که پایان نامه و فایلی که برای موسسه ارسال می نماید بدون هیچ گونه سوء استفاده ای، صرفا برای انجام خدماتی که مشتری درخواست می نمایدمورد استفاده قرار می گیرد. پشتیبانی و ارائه کار با کیفیت سرلوحه کاری موسسه اشراق می باشد و می توانید با اعتماد کامل خدمات درخواستی خود را به ما بسپارید.

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

سوالات متداول

معمولا زمان لازم برای فرمت بندی براساس حجم فایل و کیفیت در خواستی فرمت و ... براورد می شود و می توانیم در بازه های عادی و فشرده و فشرده پلاس تحویل دهیم.

در موسسه اشراق خدمات برای تمامی زبان ها قابل انجام هست ومحدود به زبان فارسی نیست.

بله خدمات موسسه با بالاترین کیفیت و تضمین گارانتی ارائه میشود .

سوالات بیشتر
در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری

پرسش ها و دیدگاه های کاربران
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
2 ماه پیش
با سلام و احترام فرهیخته ی گرامی هزینه ی فرمت بندی براساس حجم فایل و تعداد منابع براورد می شود. باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
2 ماه پیش
با سلام و احترام فرهیخته ی گرامی بله شما می توانید فایل پایان نامه تان را ارسال بفرمایید تا برای فرمت بندی اقدام شود . باتشکر
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
2 ماه پیش
با سلام و احترام فرهیخته ی گرامی برای فرمت بندی پایان نامه در حالت فشرده در بازه نهایتا 3الی 4 روزه امکان دارد انجام دهیم باتشکر
بازدیدکننده
بازدیدکننده
3 ماه پیش
سلام هزینه ی فرمت بندی مقاله را بفرمایید
بازدیدکننده
بازدیدکننده
3 ماه پیش
سلام وقت بخیر فرمت بندی پایان نامه بر اساس فرمت کتاب انجام می دهید ؟
بازدیدکننده
بازدیدکننده
3 ماه پیش
سلام کوتاهترین زمان ممکن برای فرمت بندی پایان نامه چقدر هست
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
7 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما فرهیخته ی گرامی موسسه اشراق در همه ی زمینه ها چاپ کتاب انجام می دهد لطفا درخواستتان را به ایمیل زیر ارسال بفرمایید تا کارشناسان موسسه راهنمایی های لازم را انجام دهند باتشکر isi.eshragh@gmail.com
بازدیدکننده
بازدیدکننده
7 ماه پیش
آیا چاپ مجموعه ی شعر هم دارید
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
10 ماه پیش
با سلام و عرض ادب احتراما برای فرمت بندی پایان نامه در خدمتتان هستیم لطفا فایل پایان نامه را ار طریق بخش ارتباط با موسسه ارسال بفرمایید تا هزینه براورد و اطلاع داده شود باتشکر
بازدیدکننده
بازدیدکننده
10 ماه پیش
سلام و درود.پایان نامه من محدود نیاز به فرمت بندی و شماره بندی سر فصلها رو داره ،هزینه و زمانش رو بفرستین.
بازدیدکننده
کارشناس پژوهش‌برتر
1 سال پیش
سلام و احترام در خدمتتان هستیم . لطفا فایل نهایی رو ارسال فرمایید تا کارشناسان بررسی و راهنمایی های خلازم را انجام دهند. ممنونم .
بازدیدکننده
محسن کریمی
1 سال پیش
در رابطه با تنظیمات و صفحه بندی پایان نامه نیاز ب کمک داشتم


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق