خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


قیمت چاپ کتاب

انتشار : 19 فروردین 1396
مطالعه : 2 دقیقه

هزینه ی چاپ کتاب چگونه دریافت می شود؟

قیمت چاپ کتاب

 

تبدیل پایان نامه به کتاب با دو هدف کسب امتیازدر مصاحبه دکتری وتقویت رزومه ی تحصیلی و کسب درآمد انجام می گیرد.برای چاپ کتاب برای تقویت رزومه ،نیازی به چاپ در تیراژ بالا نیست و با کمترین هزینه می توان  این امتیاز را کسب نمود.

هزینه ی چاپ کتاب نسبت به نوع تکنولوژی مورد استفاده ، تعداد تیراژ ،تعداد صفحات و سایز کتاب و تعداد رنگهای استفاده شده تغییر می کند.در حالت کلی برای چاپ کتاب از دو تکنولوژی افست و چاپ دیجیتال استفاده می گردد که هزینه ی هر کدام متفاوت است.در افست تعداد بند ودر چاپ دیجیتال،تعداد برگهای کتاب تعیین کننده ی هزینه ی چاپ می باشد.

برای تبدیل پایان نامه ی خود به کتاب بایستی متن پایان نامه به طور کامل توسط اساتید مرتبط با همان رشته مطالعه گردد ،نقاط برجسته ی پایان نامه که قابل استفاده در کتاب است مشخص گردد و مطالب به صورت کامل و  ویرایش گردد.مثلا در یک کتاب نباید از کلمه ی پایان نامه استفاده گرددو برای این کار دانشجویا نویسنده بایستی این کلمه را با کلمه ی کتاب جایگزین کند.

 

نحوه پرداخت هزینه:

نحوه ی پرداخت هزینه چاپ کتاب در موسسه ی افق بدین گونه است که نویسنده موقع ارسال فایل نهایی کتاب به موسسه ،قراردادی دریافت می کند که بر طبق آن،70 درصد کل مبلغ دریافت شده و انتشارات شروع به انجام صفحه آرایی و کارهای اداری چاپ (دریافت شابک فیپا ،مجوزهای چاپ ) می کند.بعد از دریافت مجوزهای لازم به نویسنده اطلاع داده می شود تا مابقی مبلغ را نیزواریز نماید و کار چاپ کتاب تکمیل گردد.

 

هزینه ی دریافت شده برای چاپ کتاب شامل انجام مراحل زیر است:

  • صفحه آرایی
  • طراحی روی جلد
  • دریافت شابک و فیپا و مجوز ها
  • صحافی
  • چاپ کتاب

 

صفحه آرایی

به طرح‌بندی (Layout) و روش آراستن یک کتاب  یا صفحه ،صفحه آرایی گفته می شود.صفحه آرایی از مهمترین مراحل در چاپ یک کتاب می باشد و باید به نحوی انجام گیرد که خواننده را مشتاق به خواندن کتاب بکند.این عمل  با نرم افزارهای مختلفی انجام می گیرد که وورد آسانترین و ساده ترین روش صفحه آرایی است.در صفحه آرایی موارد زیر بایستی رعایت گردد:

  • انتخاب قطع مناسب برای کتاب
  • انتخاب فونت مناسب برای کلمات (رایج ترین فونت ها در کتابها ،بی نازنین، لوتوس، میترا می باشد.)
  • انتخاب اندازه ی مناسب برای نوشته ها
  • مناسب بودن فاصله ی خطوط

 

طراحی روی جلد

جلد کتاب در واقع به منزله ی لباس کتاب است و به عنوان محافظ کتاب نیز عمل می کند. این لباس باید متناسب با محتوای کتاب باشد.حتی جلدکتابهایی که ترجمه هستند نیز بایستی متناسب با فرهنگ کشور ما طراحی گردد.جلد کتاب بایستی دربرگیرنده ی اطلاعاتی از محتوای درونی کتاب باشد و از جذابیت خاصی برخوردار باشد تا نظر خریدار را به خود جلب کند.پس در حالت کلی طراحی روی جلد کتاب نیز از مهمترین عواملی است که باعث فروش بیشتر کتاب می گردد.

 

دریافت شابک و فیپا و مجوزها

 پس از آماده شدن فایل نهایی کتاب توسط نویسنده  و صفحه آرایی توسط انتشارات ، فایل برای گرفتن شابک راهی خانه کتاب می شود .پس از اختصاص شابک، کتاب به کتابخانه ملی برای گرفتن فیپا فرستاده میشود و پس از دریافت فیپا ،کتاب به وزارت ارشاد برای دریافت مجوز چاپ فرستاده میشود تا مجوز چاپ برای کتاب صادر شود.

  

صحافی

صحافی یا جلد کردن کتاب ،به عمل تاکردن ،ترتیب (قراردادن فرم های تاشده در کنار هم )،ته دوزی ،جلدگذاری و در نهایت برش کتاب گفته می شود.

صحافی به فن تنظیم و به‌هم‌بستن صفحات کتاب یا پایان نامه و قرار دادن آنها بین دو پوشش (جلد) که به‌منظور یکجا نگاه داشتن صفحات و جلوگیری از فرسوده یا پاره شدن و تسهیل استفاده از آنها انجام میگردد گفته می شود.

در صحافی یک کتاب ،ابتدا فرم های تا شده ی متن کتاب به وسیله ی دستگاه تاکن بر اساس قطعی که برای کتاب انتخاب شده، تا می شود و بعد از آن به وسیله ی ماشین صحافی مرتب شده ودر کنار هم قرار میگیرند.(ترتیب ).درنهایت این فرم ها را بسته به نوع صحافی،ماشین صحافی از طریق چسب ،دوخت ،جلدسازی ،مفتول زن  به جلد متصل می کند.در مرحله ی آخر نیزبر اساس قطع استاندار برش می خورد.

 لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق