خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

ثبت سفارش

درباره ما

مجلات ISI ،ISC، علمی پژوهشی و علمی ترویجی

انتشار 22 اسفند 1396
مطالعه 3 دقیقه

دانشجویان عزیز در این مقاله به توضیح مختصری در مورد مجلات به شما ارائه میدهیم تا در انتخاب مجله مورد نظر خود برای چاپ، مناسب ترین آن را انتخاب کنید و درجه اعتبار مجلات را با هم مقایسه کنید.

مجلات ISI ،ISC، علمی پژوهشی و علمی ترویجی

مجلات ISI

همان موسسه اطلاعات علمی (Institute for Scientific Information) که در عرصه جهانی معتبر است و بخاطر داشتن استانداردهای علمی و معتبر برای ارزیابی علمی مجلات در رده نخست قرار گرفته است و جایگاه اول را در جهان به خود اختصاص داده است.  پایگاه ISI به دلیل تغییرات و پیشرفت های سریع در اسکوپ های مختلف علمی، در تمامی گرایش ها اقدامات اساسی در به روز رسانی منابع علمی مورد تائید خود دارد. و مواقعی که مجلات از استاندارهای علمی مورد تائید این پایگاه خارج شده باشد به سرعت آن را از لیست منابع علمی خود حذف می کند. بانک اطلاعات ISI مرکزی برای پوشش دادن جامع مهمترین مجلات علمی منتشره در دنیا برای رد وبدل اطلاعات میان پژوهشگران جهان می باشد. تعداد مجلات ISI ثابت نمیباشد ممکن است در یک زمان٬ از مجلات ISI باشد٬ بعدا به دلیل کاهش بار علمی٬ از لیست مجلات ISI دربیاید.هم اکنون بیش از ۱۶۰۰۰ مجله٬ در لیست ISI نمایه میشوند. تقریبا هر ساله ۲۰۰۰ مجله جدید موردبررسی قرار می گیرد و ده درصد آنها به لیست ISI افزوده می شوند.مجلات نمایه شده در ISI دارای بالاترین رتبه و امتیاز در بین مجلات را دارا است.
ضریب تاثیر یا Impact factor چیست؟
 همه ساله برمبنای ارجاعاتی که به مجلات در طول دو سال قرار گرفته محاسبه می شود و نتیجه در گزارشات ارجاع مجله  Journal Citation Reports یا JCR ٬ منتشر می شود. این ضریب٬ برای مجله محاسبه می شود.
“شاخص آنی” چه تفاوتی با ضریب تاثیر دارد؟
برای محاسبه شاخص آنی (Immediacy index) هر نشریه ، تعداد ارجاعات در همان سال نسبت به تعداد مقالات چاپ شده در همان سال محاسبه می شود، که نشان دهنده آن است که مقاله خیلی سریع مورد توجه دیگر محققان قرار گرفته است.

مجلات ISC

ISC یا همان پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (Islamic World Science Citation Center) است. این پایگاه با معرفی بیش از 8۰۰ پایگاه علمی مورد تایید وزارت علوم در داخل و خارج از کشور، فرصت مناسبی را برای پژوهشگران و محققین فراهم کرده می کند تا بتوانند در زمان‌های کوتاه تری نسبت به چاپ مقالات علمی خود اقدام  به چاپ مقالات خود در مجلات مناسب کنند. خوشبختانه در ایران پایگاه استنادی جهان اسلام در شهر شیراز تاسیس شد و همچنان به فعالیت خود ادامه میدهد.
از دیگر فعالیت های این پایگاه معرفی پر تالیف ترین و پر استنادترین مولفان و پژوهشگران علمی در جهان اسلام می باشد. این از افتخارات ماست که کشور عزیزمان ایران به عنوان نخستین پایه گذار ISC که 57 کشور در آن مشارکت دارند پس از ISI (پایگاه استنادی علمی) و اسکوپوس در هلند سومین پایگاه استنادی برای سنجش عملکرد پژوهشی کشورها محسوب می شود.

علمی پژوهشی

مجلات علمی پژوهشی که از دو خصلت اصالت و ابداع برخوردارند و نتایج و کشفیات آن‌ها به کاربردی شدن در زمینه علمی با هدف پیشبرد مرزهای علمی و فن‌آوری شود، علمی – پژوهشی قلمداد میکنند. مخاطبین اصلی این گونه مجلات پژوهشی، اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان دوره های دکتری و کارشناسی ارشد، پژوهشگران شاغل در مراکز علمی، تحقیقاتی و تولیدی میباشد که علاقمند به چاپ مقاله در این مجلات هستند تا بتوانند رتبه و امتیاز و اعتبار خود را افزایش دهند.

علمی ترویجی

مقالات چاپ شده در مجلات علمی ترویجی صرفا برایافزایش دانش بشری وعمومی سازی آن و جهان پیرامون آن است و هدف دیگری ندارند.معمولا دستاوردهای علمی، فنی و حرفه ای آموزنده و جالب را به زبانی روان برای افراد دارای تحصیلات دانشگاهی، دانش آموزان سال‌های بالای دبیرستانها، صنعتگران، مخترعین، مبتکرین ارائه می‌دهند. اهداف اصلی مقالات علمی ترویجی صرفا افزایش سطح دانش مخاطبان است. هدف اصلی این مقالات آشنا سازی مخاطب با حوزه‌ای از دانش است و می‌تواند ترجمه یا تألیف باشد.

موسسه علمی پژوهشی اشراق با بیش از 5 سال سابقه در زمینه چاپ مقالات در نشریات معتبر با ضریب تاثیر مثبت همواره با ارائه خدمات حرفه ای و تخصصی  و مشاوره های تخصصی رایگان در خدمت پژوهشگران بزرگوار است.
موسسه اشراق حاصل تلاش پژوهشگران و محققین برای چاپ مقالات ارزشمند خود در مجلات مورد تایید وزارت علوم را هموار می سازد و خدمات ترجمه، فرمت بندی و مشاوره را ارائه میدهند تا پژوهشگران بتوانند مقالات خود را در مجلات مورد تایید وزارت علوم چاپ کنند.
برای ثبت سفارش میتوانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره آنها بهره مند شوید و یا درخواست خود را از طریق ایمیل  isiisc2011@gmail.com  ارسال نمایید تا مشاور های مورد نیاز برای شما ارائه شود.    

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:

در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق