خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


منابع آزمون آیلتس (IELTS)

انتشار : 27 خرداد 1398
مطالعه : 4 دقیقه

برای قبولی در آزمون آیلتس (IELTS) کتب و منابعی نیاز هستند که مورد مطالع قرار بگیرند . داوطلبانی که برای شرکت در آزمون آیلتس (IELTS) اقدام نمودند تا زمان آزمون فرصت دارند تا معلومات خود را تقویت نمایند .

منابع آزمون آیلتس (IELTS)

برای آشنایی بهتر با منابع آزمون آیلتس بهتر است تاکمی در خصوص آزمون آیلتس (IELTS) و دلایل شرکت در این آزمون آشنایی داشته باشیم .

موسسه تحقیقاتی پژوهشی افق پیشرو در امر استخراج مقاله از پایان نامه ، ترجمه فوق تخصصی مقالات علمی ، چاپ مقاله ، به روز رسانی رفرنس ها  ، تبدیل پایان نامه به کتاب ، ترجمه کتاب ، چاپ کتاب و ... در نظر دارد تا فرهیختگان و پژوهشگرانی که نیاز به دریافت نمره قبولی و مدرک آزمون آیلتس (IELTS) دارند ، راهنمایی نماید .

آزمون آیلتس چیست؟

International English Language Testing System یا به اختصار IELTS (آیلتس) به معنی سیستم ارزیابی جهانی زبان انگلیسی برای کسانی قصد ارزیابی تسلط زبانی خود به انگلیسی برای مهاجرت تحصیلی یا کاری دارند. آیلتس معتبرترین و محبوب ترین آزمون زبان انگلیسی برای متقاضیان مهاجرت و ادامه تحصیل میباشد.

آزمون آیلتس امتحانی با فرمت و ساختار هوشمندانه است که در واقع کاربرد واقعی زبان انگلیسی در دنیای روزمره است و همین امر سبب تفاوت فاحش آن با سایر آزمون‌های زبان انگلیسی می‌شود. در ابتدا تعداد شرکت کنندگان آزمون آیلتس بسیار اندک بود، در نهایت سال ۱۹۸۹ با پیوستن موسسه‌ی (IDP) استرالیا این آزمون شکل بین‌المللی به خود گرفت و نام (IELTS) به همراه کلمه (International) برای این آزمون قرار گرفت.

این تست به صورت کاملا سیستماتیک و هدفمند به سنجش و ارزیابی تمام مهارت های انگلیسی برای موفقیت در کار و تحصیل در خارج از کشور، میپردازد. و از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی میکند.

برای طراحی آزمون و گزینش سوالات مربوط به هر سنجش، تیمی متشکل از یک روان شناس، جامعه شناس، چند کارشناس زبان شناسی و چند متخصص Testing باهم همکاری میکنند.

تصویر
 
در این نوشته سعی داریم تا فهرست بهترین منابع آیلتس  را به داوطلبان گرامی معرفی نماییم . فهرستی از منابع کارآمد، بهترین کتاب ها ، برای یادگیری تکنیک های آیلتس و بطور کلی زبان انگلیسی مورد نیاز برای کسب نمره عالی  آزمون آیلتس (IELTS) را به شما معرفی می کنیم.

کتاب The Cambridge Official Guide To IELTS

تصویر
 

 مرجع اصلی منتشر شده توسط Cambridge که مطالعه دقیق آن به تمامی شرکت کنندگان در آزمون IELTS توصیه میشود . این کتاب مهارت‌ها و تکنیک‌های کلیدی را با زبان ساده و با تمرین‌های زیاد به شما آموزش میده. ساختار کتاب Self-Study هست؛ بنابراین خود شما می توانید تقریباً تمام تمرین‌های کتاب را بدون نیاز به معلم انجام دهید و جواب‌ های خودتان را با پاسخنامه ارائه شده در انتهای کتاب مقایشه کنید. همچنین این کتاب ویدئوهای زیادی برای بخش Speaking آزمون آیلتس  دارد که دیدن این ویدئوها شما را با شرایط قسمت Speaking آزمون آیلتس آشنا می سازد . همچنین این کتاب ۸ آزمون کامل آیلتس را در اختیار شما می گذارد که می تواند برای تمرین کردن از این آزمون‌ها استفاده کنید. استراتژی‌های بسیار مفیدی با عنوان “Test Tip” در این کتاب وجود داره که مطالعه آنها برای شما میتواند بسیار مفید باشه.

مجموعه ۱۱ جلدی کتاب‌های Cambridge IELTS 

تصویر
 

در این مجموعه کتاب‌ها ، آزمون‌های قبلی آیلتس وجود دارند که شما میتوانید این آزمون‌ها را انجام دهید و با استفاده از سوالات این آزمون‌ها حسابی تمرین کنید. با انجام آزمون‌های آیلتس قبلی که در این کتاب‌ها وجود دارند، شما با انواع نمونه سوالات هر بخش از آزمون آشنا می شوید. همچنین میتوانید نقاط قوت و ضعف خودتان را در هر نوع سوال مربط به هر چهار Skill تشخیص دهید؛ بر روی نقاط قوت خودتان تمرکز کنید و سعی کنید نقاط ضعفتان را برطرف کنید. فراموش نکنید که در ۱۰ جلد اول این مجموعه کتاب‌ها، در هر جلد ۴ آزمون آیلتس آکادمیک و ۲ آزمون آیلتس جنرال وجود داره. اما جلد یازدهم دو ویرایش داره: یکی شامل ۴ آزمون آیلتس آکادمیک و دیگری شامل ۴ آزمون آیلتس جنرال.

کتاب Action Plan For IELTS

تصویر
 
سریع‌ترین راه برای آشنا شدن با انوع نمونه سوالات هر چهار Skill آزمون آیلتس و همچنین یادگیری بهترین استراتژی پاسخ دادن به هر نوع سوال. با مطالعه این کتاب در کمتر از چند هفته میتوانید با تمام نمونه سوالات آزمون آیلتس در هر ۴ مهارت Listening، Reading، Writing و Speaking آشنا شوید و بهترین روش پاسخ دادن به این سوالات را یاد بگیرید.

 

کتاب Focus On Vocabulary 2

تصویر
 
بهترین مرجع برای یادگیری مجموعه لغات آکادمیک مورد نیاز برای شرکت در آزمون IELTS و همچنین تمرین کردن مهارت‌های Reading و Critical Thinking. روشی که در این کتاب برای آموزش لغات جدید انتخاب شده فوق العاده است. شما لغات جدید را در متن می بینید و بعد سعی میکنید معنی لغات را در متن حدس بزنید که این یکی از مهم‌ترین مهارت‌های لازم برای گرفتن نمره ایده آل در بخش Reading آزمون آیلتس هست. همچنین با Collocation های مهم لغات آکادمیک و Word Family این مجموعه لغات آشنا می شوید. توجه کنید که این کتاب یک مجموعه ۲ جلدی است و ما مطالعه جلد دوم را به شما پیشنهاد می کنیم.


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق