خدمات مقاله

خدمات ترجمه

خدمات ویراستاری

درباره ما


موارد مصاحبه دکتری 1400 اعلام شد

انتشار : 19 دی 1398
مطالعه : 3 دقیقه

طبق آخرین اصلاحات اعلام شده از جانب سازمان سنجش و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری کشور جهت قبولی از مصاحبه دکتری کسب امتیازات بخش سوابق آموزشی و پژوهشی الزامی است .

موارد مصاحبه دکتری 1400 اعلام شد

آن دسته از داوطلبانی که موفق به کسب حد نصاب امتیاز قبولی در آزمون ورودی شده اند و با انتخاب صحیح و تخصصی رشته – دانشگاه ، دعوت به شرکت در مصاحبه دکتری دانشگاه انتخابی خود شده اند ، باید خود را برای شرکت در این جلسه سرنوشت ساز آماده کنند . در جلسه مصاحبه دکتری 1400 قرار است سرنوشت ادامه تحصیل شما در سال1400 رقم بخورد . پس باید خود را برای شرکت در این جلسه بسیار مهم آماده نمایید . این آمادگی هم باید از نظر ظاهری و برخورد باشد و هم از نظر سوابق تحصیلی و پژوهشی .

یک سال قبل از ادغام ثبت نام آزمون دکتری سراسری و ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد ، محدودیت دعوت به مصاحبه برای داوطلبان سراسری برداشته شد . تا سال 94 هر فرد نهایتا به 5 دانشگاه برای مصاحبه دعوت می شد اما از سال 95 به بعد ، داوطلبان می توانند سر جلسه مصاحبه همه دانشگاه هایی که موفق به کسب حدنصاب آن ها شدند ، حاضر شوند . بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری 1400 ، اگر داوطلبی اسم خود را در لیست دعوت به مصاحبه شدگان آزمون دکتری 1400 مشاهده کند ، یعنی یک مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشته است اما موفقیت نهایی به نتیجه مصاحبه بستگی دارد که باید به خوبی خود را برای آن آماده کند . طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور “ اصلاحيه اطلاعيه مورخ 17/8/99 در خصوص اعلام رشته ها و مواد امتحاني آزمون ورودي دکتري (Ph.D) سال 1400 “ ميزان تأثير هريک از مولفه ها در سنجش و پذيرش دانشجو در مقطع دکتري ناپيوسته به شرح زیر می باشد .

  1. آزمون متمرکز (50 درصد)
  2. سوابق آموزشي، پژوهشي و فناوري (20 درصد)
  3. مصاحبه علمي و سنجش عملي (30 درصد)

شناخت محیط

بعد از اینکه به مصاحبه در یک دانشگاه دعوت شدید نیاز است تا قبل از روز مصاحبه یک بار به دانشگاه بروید تا آدرس دانشگاه را به خوبی یاد بگیرید و در روز مصاحبه سر وقت در محل مربوطه حاضر شوید .

آمادگی ظاهری

باید سر جلسه مصاحبه با لباسی معقول و ظاهری آراسته وارد شوید . در کل تمامی حرکات ، رفتار و گفتار در سپری کردن یک جلسه مصاحبه خوب تاثیرگذار خواهد بود .

رزومه قوی

در روز مصاحبه باید رزومه علمی قوی ارائه دهید تا خود را مستعد ادامه تحصیل در مقطع دکتری نشان دهید . در رزومه ای که تدوین می کنید باید به سوابق آموزشی و علمی خود و همچنین سوابق پژوهش اشاره نمایید .

سوابق آموزشی

سوابق آموزشی

سوابق پژوهشی

سوابق پژوهشی

شرایط ورود به مقطع دکتری

امتیازات مصاحبه دکتری
  • مشاوره رایگان به صورت 24 ساعته در اختیار شما قرار می گیرد تا هر گونه سوال و ابهامی در خصوص مصاحبه دکتری سال 1400 داشته باشید بر طرف شود .
  • ما در افق می توانیم با استخراج حد اقل 2 مقاله از پایان نامه شما و پذیرش و چاپ مقالات در مجلات معتبر و همچنین پذیرش و چاپ مقالات در کنفرانس های بین المللی ، امتیازات سوابق پژوهشی شما را تضمین می کنیم .
  • از خدمات ویژه موسسه اشراق چاپ کتاب می شود که با خدمات بی نظیر خود و سرعت عملی بی سابقه در امر چاپ کتاب در ایران 4 امتیاز را برای شما به همراه دارد . در این بخش هم می توانید پایان نامه دوره کارشناسی ارشد خود را به کتاب تبدیل کرده و چاپ کنید و هم می توانید کتاب های جدیدالنشر در تخصص خودتان را که به تازگی انتشار یافته اند و هنوز ترجمه نشده اند و می توانند منابع درسی عالی باشند را ترجمه و چاپ نمایید .
  • امیدواریم که بتوانیم راه رسیدن به موفقیت در مقطع دکتری را برای تمامی دانشجویان مستعد هموار سازیم .


لطفا امتیاز خود را ثبت کنید
1 5
  ارسال به دوستان:


در پاسخ به:
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری
پرسش و دیدگاه شما
اختیاری
اختیاری (نمایش داده نخواهد شد)
اجباری


خدمات موسسه انتشاراتی اشراق